Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 40

Тема: тонколони

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45

тонколони

Привет,
    аз съм нов тук и се надявам няма да се смеете на безхаберието ми.
    Та на вапросът:
    Разполагам с AVR Sony STR-3500ES i STR-5500ES , и немога да си харесам тонколони . Направо изпаднах в шок, обиколих магазините и ... нищо / което да ми грабне окото /. Моля за някъква препоръка интересувам се от 5 канален звук / за да ми вървят филмите и игрите ( основно за това ще го ползвам ) естественно слушам и музика ( iron Maiden, ELO, Vangelis,Music Instructor,Lepa Brena,Alla Pogachowa ... /. Така цената да е по-малка от 2000. Ми общо взето това ми е зорът.
    Изчетох какво ли не, но все пак предпочитам да чуя мнения от първа ръка.

Предварително благодаря за помоща.

make fun

mitko

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Re: тонколони

2000 лв със или без събуфера
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    мямам нужда от суббуфер / тоест без него /

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Ако търсиш нещо, което да ти "грабне окото", няма как да ти помогнем. Това си е строго индивидуално. Гледай картинки по интернет и поръчвай смело.
    Ако си объркал теремина и търсиш нещо за ухото за тези пари има прилични комплекти с букфелф колони на марки като Focal, Klipsch, WHARFEDALE, KEF, Monitor Audio.
    При такава конфигурация обаче /а и не само/, субуфера ти е задължителен.

Имам един познат, който няма нужда от събуфер... колоните му са по 800+ литра бройката.

Успех в граденето на аудио системата ти! Аз не мога да ти помогна

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Значи може да спретне едно комплектче 5.0 по 800л. всяка.

Той си беше направил проба с 10х 200 литра @95dB яко било

аз

- Нанко

За съжаление, ако искаш истинско кино-суб си требе, отделен канал си е, който не ходи по фронт/център каналите, и колкото и хубави да са те, винаги ще липсва пълната картина от нискочестотната област....

На ОКО, също не се преценява. Ходил си да слушаш, явно не където трябва.

За жалост не мога да помогна с адреси на магазини и кое къде можеш да чуеш.

Цитат Публикувано от slaff
    За съжаление, ако искаш истинско кино-суб си требе, отделен канал си е, който не ходи по фронт/център каналите, и колкото и хубави да са те, винаги ще липсва пълната картина от нискочестотната област....
    Къв е този ресийвър дето да не може да пренасочи сигнала към предните?

аз

- Нанко

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    Наистина нямам нужда от суб имам чифт мourdant-short. ниските са убииственни. Няма да събарям блока я. А що се отнася до ресеивара ниските си отиват и на двата фронта освен на суб-а.

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    Забравих наи-важното маи. Бих искал колконите да са "Floorstand", то маи това ми е зора за намирането на подходящи колони. И освен това ми трябват задължително 8ома. В другият вариянт трябва да им търся подходящи стоики или да го окачам на стената което доста ограничава свободата на местене ... Знам че звучи тъпо, но ... ако требе ще прежаля още 500-1000 за да са "прави".
    Отначало си мислех за JBL / 600-700 / парчето, но ми се стори че средните им хич ги няма, не че звучът зле и освен това са изишно големички.

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Аз нямам представа какво се предлага в Бургас по магазините. Ако е както в другите градове извън София, избора се ограничава до Техно*, а там няма нищо свястно. Ако говорим за купешки неща разбира се.
    Мисля, че е редно да си направиш една екскурзия до София, ще ти дадем адресите на всичко, което си заслужава да се чуе в тоя бюджет и ще си харесаш нещо.
    Те 2 колони на мourdant short, които имаш няма ли как да влезнат в системата? Кажи какъв модел са, но ме съмняват "убийствените" им ниски. Целта на суб-баса не е да събаря блока. Наистина всеки ресийвър ще вкара бас-канала в предните, но резултата ще е по-добър иначе.

Цитат Публикувано от kgb
    . Направо изпаднах в шок, обиколих магазините и ... нищо / което да ми грабне окото /. Моля за някъква препоръка
    Мдаа, много добре ми е познато, особено от клиенти, които ми споделят същото.
    Аз съм от Бургас също, може да ми звъннеш на някой от телефоните в подписа ми, мога да ти помогна.

Цитат Публикувано от kotana
    Аз нямам представа какво се предлага в Бургас по магазините. Ако е както в другите градове извън София, избора се ограничава до Техно*, а там няма нищо свястно. Ако говорим за купешки неща разбира се.
    Мисля, че е редно да си направиш една екскурзия до София, ще ти дадем адресите на всичко, което си заслужава да се чуе в тоя бюджет и ще си харесаш нещо.
    Вече няма нищо свястно по магазините, но няма смисъл от екскурзии, мога да предложа нещо много по-добро, след 2 седмици си изчиствам някои поръчки и мисля, че е много по-добре за човека да се изработят ОТ конкретно за случай като неговия.
    Радостин Атанасов
    0899 867 140

http://greatsound.snimka.bg/

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    колоните са "MORDAUNT SHORT" - " AVIANO 8 ", и няма как да влязат в конфигурацията понеже са ми в другият апартамент. Там имам и 2 странични сонита / никак не са толкова лоши колкото всички ги оплюват, но не са това което искам все пак / всички са сетнати на "Large" товст не им режа ниските и като си гледам филм ми се тресе диванът, което предполагам вбесява комшиите ... :P

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от kgb
    колоните са "MORDAUNT SHORT" - " AVIANO 8 ", и няма как да влязат в конфигурацията понеже са ми в другият апартамент. Там имам и 2 странични сонита / никак не са толкова лоши колкото всички ги оплюват, но не са това което искам все пак / всички са сетнати на "Large" товст не им режа ниските и като си гледам филм ми се тресе диванът, което предполагам вбесява комшиите ... :P
    Колоните AVIANO 8 не съм ги слушал, но имам впечатления от друг техен модел с близки характеристики и не смятам, че имат нужния бас за филми. Дори с един сравнително малък субуфер 8-10 инча от среден клас ще получиш осезаемо по-добър ефект. Нещата не опират само до тресене, това се опитвам да ти кажа. Лошото е, че в тоя бюджет няма как да вкараш подобен субуфер.

Цитат Публикувано от Crossblade
    Къв е този ресийвър дето да не може да пренасочи сигнала към предните?
    Ако говорим за качествено кино-то говорим за DTS, при който всеки канал си свири това, което е отредено за него.
    Поне аз не знам 5.1/7.1 ДТС сигнал, който да 'пренасочва' еди кое си към еди кое си...
    Ако говорим за някакво пренасочване по някакъв начин от останалите видове декодери (про лоджик и т.н.т) то и там нещата не изглеждат баш така...
    Не казвам, че ниските ще са малко, а че ще липсват точно суб-каналните такива, които няма как да дойдат от друго място. Звуковата картина няма да е пълна.
    Аз дълго време слушах без суб, точно поради сериозните останали ОТ, но след като си сложих суб'а видях какво съм изпускал...

Все пак всеки е свободен да прави каквото сметне за нужно

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Поне аз не знам 5.1/7.1 ДТС сигнал, който да 'пренасочва' еди кое си към еди кое си...
    Пренасочват та пушек се вдига. Не е DTS-декодера, а процесорът след него. Ако си конфигурираш нещата "без суб", трябва неговият сигнал да излиза през "LARGE" колоните. Ресивърите на човека са дебели, не може да не го могат. И твоя го може. По-стари модели наистина не го можеха. Не можеха да пренасочат баса от центъра в ляв/десен при пролоджик, също. После взеха да могат.
    Трябва да се чете user manual-a
    Иначе суб-а може да се чува по-различно де.
    А може и да съм се объркал - за всеки случай някога си пренасочих суб-канала към предните, хардуерно, с делители . Направих го, защото всъщност не бях сигурен..... или по-скоро защото исках при аналогов 5.1 вход, който не минава през процесорите на ресивъра, да я имам тази функция също .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    Така, сонито ми си свети "синйо" когато му доиде DTS-a както требе и ако колоните ми са "smal" си абсолютно прав, но когато са на "llarge" нещата са съвсем различни. Използвам "DTS-HD E" със DSP "HD D.C.S" в режим кино и "Neural-THX" DSP за музиката си в момента. Или поне така ми пише на receivera и на телевизора, без да имам някъкви претенций да знам чак толкова много за какво иде реч.

Но така или иначе питам вас защото смятам, че не съм явно аз човека които знае как да постъпи .
    Та ако требе ще си сложа и суб. просто не го слагаите в тази цена която посочих.
    Та последно прави колони, 8ома, ~100W или по-мощни /4 такива + център/. И това всичко да е 2000 до 3000 наи-много.

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Ето това ще ти струва 2000 лв.
    http://www.monitoraudio.co.uk/suppor...v/your-speaker
    без субуфера, разбира се.

За около 3000 лв може да вземеш този комплект:
    http://www.klipsch.com/eu-en/product...stem-overview/
    в цената влиза и субуфера.

За 2500-3000 лв може да се събере комплект с харесваните от теб Aviano 6 + Aviano 1 + Aviano 5. Това е без субуфер.

Все пак препоръчвам идването и слушането им на място.

Иначе потвърждавам, че всеки ресийвър /поне от тези които съм имал или виждал/, прехвърля LFE канала към всички колони, маркирани като Large/Full Range.

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    Това на място каде е ? Става въпрос къде да доида дa ги видя и чуя, някакъв магазин или ... .
    С две думи препоръчваш да си взема 4 "Synergy F3" или 4 "RF-52" + център за около 2000 и да не се занимавам с глупости ?

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от kgb
    Това на място каде е ? Става въпрос къде да доида дa ги видя и чуя, някакъв магазин или ... .
    С две думи препоръчваш да си взема 4 "Synergy F3" или 4 "RF-52" + център за около 2000 и да не се занимавам с глупости ?
    Нищо такова не съм препоръчал. Това, което съм ти показал са комплекти със стоящи предни, център и съраунди. В единия комплект има събуфер.
    Защо са ти високи задни колони? Излишно разхищение на средства е.

Вземи си за предни B&W 684, останалото - както дойде.
    Задните как ще се закрепват? Кабели?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

kgb - не се хващай за първото конкретно предложение. Когато е на ниво концепция - със или без съб/център/стерео-срещу-съраунд и т.н. е ок, но не и за конкретни колони/усилватели и т.н.

Котана е супер голям пич и има много голям опит в домашното кино в този ценови клас, но ...тези колони може да не са точно "твоето" решение. Примерно може да се окаже, че той се кефи на неща, които ти опредеш като "кенефи". Не случайно и той ти казва - слушай сам за себе си!

Като си в Бургас, отиди при Аудиомастъра и чуй конкретни решения, които може да ти предложи. Не е да нямаш система, та да не знаеш какво искаш да постигнеш (база за сравнение).

Чуй и така оплютите техномаркети - сещам се че Таной имат готино изглеждащи малки колони с dual concentric говорители. Да се отричат модели за $$$ на марки като Tannoy и B&W само защото не се продават в "правилните" (тези на приятелите ни?) магазини е глупаво.

Пък като чуеш тези, като имаш път до София чуй и предложенията за там. Тогава вече си избери кое е най-доброто за теб и купувай.

Относно съб-а. Ти нямаш колони, които да могат без. Така че щом можеш да си го позволиш като бюджет, предлагам ти да си купиш съраунд какъвто те кефи. Не се притеснявай, хубаво е колоните да имат бас дори и като имаш отделен суб за канала си. После при вече изградена система ако можеш вземи назаем/за тест някой суб и чуй "каква е файдата" - естествено след намиране на правилното положение в стаята. Ако решиш, че си я оправдава - намери правилния за теб.

Успех!

Цитат Публикувано от kotana
    Защо са ти високи задни колони? Излишно разхищение на средства е.
    Особено ако не ти пука за нискочестотните ефекти в тези канали.

Цитат Публикувано от tarambuki
    Вземи си за предни B&W 684, останалото - както дойде.
    За мен е голяма грешка/глупост да нямаш "пасващи" предни и център.

Все пак всеки е свободен да прави каквото сметне за нужно
    Абсолютно си прав, аз спя спокойно.

аз

- Нанко

Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    45
    Така е, ужасно си прав. Само дето наистина неискам да ги слагам на стена и трябва да им вземам хубави стоики / накрая като ударя чертата май-май ще е по-добре да си взема прави странични.
    Crossblade: естественно че няма да се хвъря така, аз наистина имам откаде да си взема суб за седмица две /не че не съм го правил вече /. истината е че ми харесва много повече когато всички колони са "Large" много по добре ми звучи всичко. По обемно и доста по реално ме вкарва в играта . То това е и една от причините заради която държа да са прави и страничните колони . Истината е че мямам да заделя по 800 паунда за колона, затова запитах за алтернативи.

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Crossblade
    Особено ако не ти пука за нискочестотните ефекти в тези канали.
    Той затова е субуфера. Да допълни ниските на сателитите.
    Теоритично идеята с 4 или 5 напълно еднакви LARGE сателита е най-добра за кино, но рядко изпълнима. Отделно, препоръчаните задни сателити в горните системи постигат по-добро разпръскване от една стояща колона /в общия случай/ и като цяло доставят по-добър съраунд.
    В задните канали рядко има записано нещо в ниския регистър, че да "хабиш" голяма колона.
    Иначе аз тези предложения съм ги дал ей така да види човека какво може да вземе за парите си. Умишлено съм ги дал от 3 различни магазина. Не че няма още десетина подобни предложения. В ТМ/ТП се предлагат и читави марки, но са толкова зле с наличностите, че съм убеден, че в Бургас има само някое друго Джамо, което залежава от 2-3 години.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени