Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 91 от 91

Тема: Моята скромна, но свиреща система!

Христо, а тези слушалки HIFIMAN Ananda дали са толкова удобни, колкото моделите на sennheiser?

Гледам планарни, сигурно искат голямо усилване, но все пак удобството е първото и най-важно условие
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Дано не се сметне като "зацапване" на темата. Христо, моля да ме извиниш!
    Ето верния линк с теста на KH420, a това е първообраза му Klein+Hummel O 410
    Редактирано от lordoff; 28 June 2019 в 00:16.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Именно Klein+Hummel O 410 слушах при приятел в София и се влюбих в този звук. Този приятел, за съжаление, въпреки че има тонове невероятна техника, напоследък изостави аудиото, тъй като реши да се жени, или по-скоро бъдещата му спътница в живота измести центъра на любовта му.

Иво, относно слушалките Ananda, за мен комфортът на слушалките е от определящо значение. Така например при избора ми слушалките Focal отпаднаха много бързо. Освен това дори звукът им, дори този на Утопията, не бе убедителен за мен. Ananda, макар и по тежки, са дори малко по-удобни от серията HD6ХХ. Първо, защото са по-големи, имаш чувството, че около ушите ти има много свободно, неограничено от нищо пространство. Второ, силата на затягането може да се регулира - металната лента може да се огъва при нужда толкова, колкото е необходимо. Трето, кожената лента, която ляга върху главата, е страхотно добре измислена, така приляга, че веднага забравяш, че носиш нещо на главата, а падовете, те също не се усещат. Например Focal в това отношение е трагедия, още на десетата секунда чувстваш гореща точка върху темето - пример за лошо проектиране по отношение на комфорта. Да не говорим, че Focal стяга главата ти, а силата на затягане не виждам как може да се регулира - слушалки за 8000 лв. (Утопия), за гледане, но не и за нормално ползване - по-голям абсурд, здраве му кажи.

Ananda, както бегло отбелязах, могат да се подкарат и с телефон - нямат проблем със захранването, високочувствителни, нискоомни. Но, разбира се, звучат по-добре с усилвател за слушалки.
    Редактирано от max123; 28 June 2019 в 09:21.

Страхотно, като се видим може да пробваме да ги чуя.

Поздрави и приятно слушане!

Понеже знам, че обичаш Малер, ти пускам линк към един блог, в чиито чат последните дни има някои интересни (и редки) записи, на Малер и на Брукнер. Дано ти допадне нещичко

http://meetinginmusic.blogspot.com/
    Минимал

колегата Багер

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от max123 Покажи мнения
    Именно Klein+Hummel O 410 слушах при приятел в София и се влюбих в този звук. Този приятел, за съжаление, въпреки че има тонове невероятна техника, напоследък изостави аудиото, тъй като реши да се жени, или по-скоро бъдещата му спътница в живота измести центъра на любовта му.
    Човек и добре да живее, рано или късно се жени
    PS: ще мине известно време, любовта към жената ще премине и приятеля ти пак ще се върне към аудиото, гарантирано
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Дано, че пое в съвсем друга посока, а имахме много ползотворно общуване, свързано с аудиото, както и с музиката. Последно той си купи някакъв SACD плейър за 12 000 лв, но точно тогава се появи Тя, та плейърът стои в кашона, неразопакован, от миналата година, а аз бях приготвил SACD-та, исках да ги чуя на въпросните монитори, но уви...

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Страхотно, като се видим може да пробваме да ги чуя.

Поздрави и приятно слушане!

Понеже знам, че обичаш Малер, ти пускам линк към един блог, в чиито чат последните дни има някои интересни (и редки) записи, на Малер и на Брукнер. Дано ти допадне нещичко

http://meetinginmusic.blogspot.com/
    Благодаря! Тъкмо една симфония на Малер чух днес със слушалките и установих, че това е първият модел слушалки, с който мога да слушам голям оркестър без забележки.

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    А како стана с Вулканите?
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от max123 Покажи мнения
    Дано, че пое в съвсем друга посока, а имахме много ползотворно общуване, свързано с аудиото, както и с музиката. Последно той си купи някакъв SACD плейър за 12 000 лв, но точно тогава се появи Тя, та плейърът стои в кашона, неразопакован, от миналата година, а аз бях приготвил SACD-та, исках да ги чуя на въпросните монитори, но уви...
    Дай му време да попремине химията и той пак ще те потърси Любовта към музиката е до живот, всички други са временни явления
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Аз на моята жена съм и казал, че заради нея съм готов да се откажа от всичко на този свят, дори и от музиката.

Добре, че е достатъчно мъдра да не ми го поиска!
    Минимал

колегата Багер

Цитат Публикувано от sandy Покажи мнения
    А како стана с Вулканите?
    Живи и здрави са, но нямам много време да слушам с тях - за радост на съседите. Когато обаче слушам с тях, се кефя - за нещастие на съседите. Но понеже са чалгаджии, по някоя оркестрова творба би трябвало да им действа възпитаващо - щом все още не са ме били...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Нищо не дразни простака повече, отколкото класическата музика.
    Проверено.

kalchev73's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Проверено.

Пробвай с: "Cephalotripsy"! Гаранция ще се " преродят".
    Поздрави! Здравко
    Компютър > Цапче > Як амп > Тонколонки "Zet Fi X" HI-END
    Без музика живота щеше да е една грешка .

Един приятел каза:"Става задължително писането на шльокавица, кървавица и бахур, жаргон, сленг, арго и всякакви изобщо професиолекти. Също така трябва да се пише на македонски, руски, грузински и развален сръбски! В съвсем краен случай на английски, но ръководството ще гледа на това с лошо око."

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Проверено.
    И потвърдено.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Особено:

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    До сега не се бях замислял, че съм простак

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си