Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 54

Тема: Плеър

ortho's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Цитат Публикувано от alexandrov
    Хехе за първи път чувам някой да хареса въглеродните кабели на Ван Ден Хул с колони.
    Да почваш да пиеш пирамем и гинко билоба
    Ти самият у нас хареса собствените си the second на моята система преди време
    И аз де
    dr.ivo

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

alexandrov
    Guest
    е аз не се броя

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Simonov
    Проблема е, че много голяма част от продуктите търсят точно това. Напомпана динамика (често нереална) и [color=red]свръх детайл. на първо слушане този звук веднага грабва слушателя[/color]. Не след дълго вече привикнали към новозакупената машинка [color=red]дори започваме да свикваме с умората от слушането, която подобен звук носи[/color]. [color=green]В момента в който чуем източник, който свири хомогенно спокойно, без напрежение и свърх детайл, осъзнаваме колко много сме сбъркали[/color]([color=red]някои де, не всеки[/color])....
    Това съм го пропуснал в бързината , но искам да споделя ,че се подписвам под всяка дума и не бих се изразил по точно от горното твърдение (казвам го от името на човек, който има възможност да стои от другата страна на микрофоните при записа, преди мастерирането и преди семплирането!!!)!!!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

alexandrov
    Guest
    Абе вижте сега... машинки всякакви за вкусове всякакви. Не всеки търси високата вярност. За много аудиофили е по-важно на тях да им харесва. Въпросът на вкус. Много хора предпочитат пицата със синтетичен кетчуп вместо домати. Така че доброто за нас за други е безвкусен буламач. И не бива да ги осъждаме.
    Проблемът идва когато някой почне да убеждава, че високата вярност е правопропорционална на количеството детайли в ушите.

alexandrov
    Guest
    Мисля си, че трябва да се измислят различни термини за хората, които търсят определен тип звук и тези, които търсят високата вярност...

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Мисля си, че трябва да се измислят различни термини за хората, които търсят определен тип звук и тези, които търсят високата вярност...
    **много души търсят утроба и свят в който да се скрият.Има такива които търсят абсолютната истина......................** -цитат от **Дебела** книга
    Мамка му, стигаме до блатото на философските разсъждения,а това пречи на работоспособноста/правенето и пробването на схемни варианти/
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    По моят скромен опит, когато купих 204-ката на Филипс, много ми хареса, всякаш малко маже, после дойде 650-ката - класа нагоре! Направо засия като и изкарах балансирани изходи. Това са впечатления от система нисък клас (каквато е моята) НЧУ Бенитон, ОТ четвърт-вълнови резонатори.
    Неусетно навъртях 10 години във форума, време е за почивка...

Всеки търси определен (негов) тип звук. Това за "високата вярност" е абсолютна глупост, защото не знаеш с какъв инструмент и как е записван някой запис, че да търсиш дали е верен с оригинала. Като слушам по изложенията (и всякакви сбирки с хора) дето си обсъждат, примерно - "високите", и почнат за спорят за тоя чинел как се чувал, па му липсвала атака, пък отзвучаването било еди-какво си, пък тембъра му бил незнам какъв си (в смисъл - грешен)... И всеки път ми иде да питам тия експерти с какви чинели е записван тоя албум, че ги познават до такава степен. В света има много десетки марки чинели (да се придържаме към тоя пример, но това важи за всички инструменти), всяка марка има десетина модела, всеки - с различен звук. Как да познаем кой е истинския звук на чинел ? Да ги обобщим всичките в един звук "чинела трябва да звучи ето така " - това автоматично означава "висока невярност" ! Отделно от изобилието инструменти, има и изобилие от музикантски похвати - един средно добър барабанист може да изкара 10-тина звука от един и същи чинел само "от ръка" и от видове палки. Всеки един китарист ще ви каже, че звука на една китара зависи както от инструмента, така и от струните, че и от перцето, че и от ръката на китариста. На базата на какво преценяваме "високата вярност" ?
    Дотук говорех само за извличането на звука. Ами след това, докато стигне до пулта за смесване ? Различни микрофони, с различни характеристики, с различни кабели, влизат в незнам-си какви предусилватели, всеки със собствена украска, оттам - през всичките "украсяващи"фактори, дето виждате на ракове из студията... Сравняваме какво с какво ? Че даже и спорим за "вярност"! Вярност - с кое ?

Единствения смислен тест за вярност е музиканта да изсвири пред теб нещо с някаква апаратура, и после да чуеш същото това записано със същата апаратура. Гледах рекламен клип на Нейм с един певец така - колкото и за е нагласено и рекламно - това е ! Колко души от вас познават на живо гласа на Диана Крал, че по нея да си сверяваме уредбите ?

Да сме живи и здрави, да си търсим субективно хубавия звук за наше удоволствие, а "верността" да върви в... в рекламните материали!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    JKay 6+

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Високата вярност за мен специално,върви ръка за ръка със ниските изкривявания от всякакъв характер.
    Има го и елемента приятност при който изкривяванията са с такъв спектър и х-ки и с такива нива ,че не дразнят.Ако не можем да направим **вярна**с-ма ,то некада е поне приятна за слушане.
    Ако качеството на апаратурата на която слушаме музика, не нарушава емоционалната нагласа за предстоящото удоволствие и не изморява ,то тя е добра.
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Цитат Публикувано от JKay
    ...
    +100

Защо сега разкриваш суровата истина по този лош начин

Всеки който свири/л знае, да не говорим, че малко от споменатите са се докосвали на живо до инструменти, които се ползват за записите...и още и още....

Вярност между входа и изхода се търси. Дигиталния формат не съдържа кой знае каква информация. Тя е точно определена. Въпроса е тази информация да се възпроизвежда правилно.

В случая не ни интересува как е осъществен записа и какъв е точно оригинала, интересува ни правилното възпроизвеждане на записаното.

JKay

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    50
    Към въпроса на ОП. От тези които сам слушал и за които се сещам на момента, като наи-аналогови бих определил:

1. Audio Note DAC 4.1
    2. Lector 7 MK2/МК3
    3. Unison Research CDE
    4. Unico Primo (като в подписа ми - можеш да го чуеш, ако желаеш)
    5. Ten Audio DAC
    5. Rega Apolo (не е в класа на горните, но пък е много, много по-достъпен. Има го мисля в Киров)
    Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Най - после нещо смислено и напълно вярно , по въпроса за " истинският " звук...!

аудиоПил p100ynov's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    Аз пък ще си позволя са не се съглася с JKay напълно, както и с колегите, които му пишат шестици и стотици.
    Ясно е, че всичко е субективано, че всеки има изградена негова си представа за това как звучи даден инструмент, но "изграждането" включва все пак някакъв опит. Колкото по-богат, толкова по-добре.
    Всеки който е чувал на живо някакъв... примерно саксофон, в някакво помещение по-трудно се лъже, че дадена система го възпроизвежда добре, при всичките условности, произхождащи от конкретността на записа. Така е и за всички други инструменти.
    В конкретния пример с Diana Krall, като си я слушал на 20 системи и на 21-ата ти звучи със запушен нос и в другата стая, едва ли е голяма грешка да предположиш, че нещо не е наред.
    Така, че при достатъчно богат опит със слушане на музика на живо и слушане на аудио системи, човек има право да твърди, че има усещане за достоверност на нещата. Е, не е като да твърди, че 2+2=4 де
    Чете се "нейм" и се слуша музика

ap's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    37
    Аз не бих делил звука на аналогов и цифров.Според мойте скромни наблюдения звука е естествен,не толкова естествен а в най- лошия случай абсолютно изкуствен.Това че,грамофоните по- лесно постигат естествено звучене си е чист плюс на технологията и формата.За мен разликата от добрата грамофонна постановка до цифровата такава е усещането за малко повече информация при винила.С голям успех може да се чуе отвратителен звук и от доста хубава винилна постановка,стига да се оплеска некоя настройка от юзъра.Ако едно нещичко не е наред,аналоговия звук става абсолютни ла...на,просто е малко по-различно гадно от некое калпаво цд.

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от p.100ynov
    В конкретния пример с Diana Krall, като си я слушал на 20 системи и на 21-ата ти звучи със запушен нос и в другата стая, едва ли е голяма грешка да предположиш, че нещо не е наред.
    Така, че при достатъчно богат опит със слушане на музика на живо и слушане на аудио системи, човек има право да твърди, че има усещане за достоверност на нещата. Е, не е като да твърди, че 2+2=4 де
    И коя е тази система, дето ще ти звучи със запушен нос и от другата стая ?!?
    Техниката отдавна е на такова високо ниво на възпроизвеждане, че дори и мини-системките и телефонът ми с фабричните слушалки не звучат със запушен нос и от другата стая, а си звучат абсолютно достоверно.
    И ние ходим по концерти, дори ги правим, които сме музиканти !
    Но това, че имам опит от дете с натуралния звук на инструментите изобщо не значи, че у дома си искам да го слушам такъв. Напротив !
    У дома искам да ми е мек, топъл и комфортен, защото ако ти вкарам една китара с кубето и едни барани у вас на живо, ще избягаш на 3-тата минута. Едно е живата динамика и сила на звука в зала, съвсем друго е натъпкана в стая, освен ако не кажеш сега, че имаш 300 квадрата обработена акустично домашна зала.

alexandrov
    Guest
    Идеалната уредба трябва да е аналог на високопроходим джип, който прави 0-100км/ч за 2.7сек., вдига 400км/ч и може да лети при нужда.

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    minimal,
    Системи като 21-ата съществуват, повярвай ми!
    В останала част от поста си на практика се съгласяваш с моето мнение за "реализма".
    Що се отнася до способностите на телефони със слушалки да свирят "реалистично" - хайде, няма нужда...
    Темата на Alexandrov е стара и странно повдигната, но забелязваме, че той и следи развитието
    Колега, намери ли го този джип или продължаваш да търсиш? Не би било лошо да споделиш какво си пробвал през позледната половин година.

vassili's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от lozef
    **много души търсят утроба и свят в който да се скрият.Има такива които търсят абсолютната истина......................** -цитат от **Дебела** книга
    Мамка му, стигаме до блатото на философските разсъждения,а това пречи на работоспособноста/правенето и пробването на схемни варианти/
    +1
    НЕ ОСТАВЯЙ РАБОТАТА НЕДОВЪРШ

Членува от
    Jun 2011
    minimal,
    Системи като 21-ата съществуват, повярвай ми!
    В останала част от поста си на практика се съгласяваш с моето мнение за "реализма".
    Що се отнася до способностите на телефони със слушалки да свирят "реалистично" - хайде, няма нужда...
    Темата на Alexandrov е стара и странно повдигната, но забелязваме, че той и следи развитието
    Колега, намери ли го този джип или продължаваш да търсиш? Не би било лошо да споделиш какво си пробвал през позледната половин година.
    Допускам, че може и да съществуват, дори може и да съм чувал такива. Центърът на слуха в моя мозък успешно коригира несъвършенствата на някои системи.
    Затова, повярвай ми, има нужда да ти го кажа : Без значение точно как звучи, измерен с машинки, според твоя или според нечий друг слух, в моята глава телефонът ми звучи абсолютно реалистично.

Цитат Публикувано от minimal
    ..............
    ........... ако ти вкарам една китара с кубето и едни барабани у вас на живо, ще избягаш на 3-тата минута. Едно е живата динамика и сила на звука в зала, съвсем друго е натъпкана в стая, освен ако не кажеш сега, че имаш 300 квадрата обработена акустично домашна зала.

В този ред на мисли , аз пак да попитам - Кой/кои са критериите за създаването на една система на върхово ниво , изключвайки субективизма , има ли или не разумно ниво на надграждане и такова отвъд разума , има ли еднозначни и общовалидни критерии за постигнаето и?

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    minimal,
    Темата няма да спечели много от нашите закачки...
    Пожелавам на автора, ако не се е сдобил с нещо, от което е доволен, да поработи върху собствения си "център на слуха". Явно ще стане по-щастлив човек. Ако не му се получава, по една или друга причина, знае вече към кой да се обърне
    И така, от частното към общото - ако не можеш да имаш това, което искаш, искай това, което имаш...
    ... май идеята на форума не е точно такава, а?!

Членува от
    Jun 2011
    - ако не можеш да имаш това, което искаш, искай това, което имаш...
    ... май идеята на форума не е точно такава, а?!
    Дори не искам и това, което имам вече, елиминирам постепенно всички материални неща, без които мога, за да не ме обременяват.
    Всичко във Вселената е свързано. Пиша в други форуми, психология, медицина, фитнес, бодибилдинг, тай-чи, бойни спортове, неща, които практикувам и ми задържат интереса, и идеята на всички форуми е една и съща, нищо различно от това тук. Може би на повърхността и да изглеждат различни, но в дълбочина са едно.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени