Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 59 от 59

Тема: Транзисторен без ООВ

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    ...има опасност при пробив, да отпадне някое захранване и тогава последствията са доста фрапиращи, личен опит !
    В темата за бушони пише, че нямало никакво значение
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ако захранването е достатъчно кораво, никакви окъсили кондензатори не могат да му се опънат...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    Съгласен с Ицо и на практика.
    Някога е изгорял кондензатор, овъглил се е, но това се вижда при следващо отваряне на усилвателя.
    При изправител двойно напрежение със средна точка няма начин едното рамо да получи удвоеното напрежение.
    При захранване към 2 Х 32 волта, електролитните кондензатори са за 35 волта, сухите- минимум 63 волта. Свързани към средна точка- маса. Даже и при неправилно първоначално свързване, първо ще си заминат електролитите.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Съгласен с Ицо и на практика.
    Някога е изгорял кондензатор, овъглил се е, но това се вижда при следващо отваряне на усилвателя.
    При изправител двойно напрежение със средна точка няма начин едното рамо да получи удвоеното напрежение.
    При захранване към 2 Х 32 волта, електролитните кондензатори са за 35 волта, сухите- минимум 63 волта. Свързани към средна точка- маса. Даже и при неправилно първоначално свързване, първо ще си заминат електролитите.
    Абе, човече, явно трудно е да ти се налее нещо в главата ! Ти предпазители не слагаш ли в захранването. Пробвай да откачиш единия полюс на двуполярното напрежение и виж какво става ! И за какви електролити ми говориш- аз ти казвам за керамичните, които при 65V , както си дал за част от схемата си са на границата на възможностите си, просто един пик им е достатъчен. Ама то е ясно, че с теб трудно се спори, то се вижда и от темата за ЛАТР-а. Нищо, ще се научиш, може би по трудния начин, аз поне се опитах !

Членува от
    Jul 2012
    Никакви предпазители, ако ще и златни да са както и ключа on/off, ако е възможно, естествено трябва да си сигурен в схемното решение и да е проверено преди това. Всичко това е излишно относно качествен звук като резултат. Който има възложени (подчертавам) изисквания по безопасност - да се оправя и да си слуша според изискванията на "еди кой-си". Колкото по-малко свързвания (по възможност колкото може по-къси) и елементи - толкова по - добре.
    М/у другото - обърни се към Лозев за този ус. - той има такъв, който свири като лампов, като е измененил режимите на транзисторите, за да кривят както лампите.
    Поздрави - Лозев, наистина ми хареса и е най-близко до това което съм чувал като лампов звук. Благодаря.
    Transport: Meridian CD Player 200;
    CD Players: Marantz CD-60 NUK mod Proximity ed.; Marantz CD-50 moded; Technics SL-P111 moded
    DAC: Meridian 203DS (DAC7); XMOS Joro's mod;
    Record Player: Thorens TD115 MkII; DIY Tube RIAA MM E88CC; DIY Tube RIAA Hagerman's "Cornet 3"; DIY "Bugle" Phono Preamp
    Tube Amps: EF12_ EL12 SET, AMC CVT3030 modded
    DIY Speaker MLTL System -Supravox Fullrange Drivers (Vintage T 215 SRTF) or 215 Signature Bicone

Бе то е ясно че предпазителите няма да помагат за доброто звучене, аз лично обаче не знам защо трябва от вън да ми е наложено да слагам бушони. Ами аз самия не бих искал да опека мрежов траф за 100 лева заради цъфнал краен транзистор например или диод от грец-а. Или да отида до другата стая и като се върна да видя че усилвателя гори. То не е до схемно решение а до вероятност нещо да се скапе, такава винаги съществува. Виж ако направиш някакъв друг вид защита без бушон а със симисторна комутация в първичната (не знам до колко тя ще вреди по-малко на звука от бушона) то тогава може и да не слагаш бушон.

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    ...Или да отида до другата стая и като се върна да видя че усилвателя гори...
    Хай-енда иска жертви. По-добре с изгоряла къща, отколкото да се правят компромиси с миродетайла...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    Хич не ми се пълни темата със спам, но за информация:
    Кондензатор от тези, дето се коментират, 150nМ буквени означения bE, държат на 300V DC. По-високо напрежение не ми се търсеше.
    За сравнение (защото работят в паралел), електролитен кондензатор Фужикон (дето най-често използвам), 470uF/35V, измерен при напрежение 120 волта DC през 12к.ома резистор, спира стрелката на 45 волта. Това е утечка към 6mA и не може да бъде работно напрежение. Затова казвам, че при превишаване на захранването първо ще си отидат електролитите.
    Не подценявайте старите български кондензатори. Поне по работно напрежение. Машините и материалите не са български. А брак се случва при всяко производство.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Аре бе, големо важно! Нали на електромера има предпазител? Няма да се срине енергосистемата.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени