Страница 36 от 41 ПърваПърва ... 11 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ПоследнаПоследна
Резултати 876 до 900 от 1010

Тема: ролкови магнетофони

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Буки,тази скорост я нямам за сега и по-добре,че тогава наистина няма да смогна финансово за нови ролки.
    ..Но ти имаш точно това в предвид,вероятно..?Но за сега съм се окопал в аналоговата яма и там си ровя..Има много за ровене и си заслужава,когато хобито не е само слушане на музика,а и опознаване на различни по звучене и качество мухлясали сандъци.
    Тогава се стягай за 30 inches per second (76 cm/s).
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

На чужд гръб и 100 тояги са малко.
    Народна поговорка

А че знам - знам, други не знаеха (щото не четат!)
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Няма как да има различни стандарти за азимут. Това е параметър при който процепа на главата, трябва да бъде точно перпендикулярен на дължината на лентата. Няма как един да настройва азимута на 90 градуса а друг на 92 . Друг е въпроса, кой как го настройва, и до колко той се поддържа в тесни граници. Но „стандарта“ е един единствен от зараждането на вселената до сега.

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Тогава се стягай за 30 inches per second (76 cm/s).
    Имай малко жалост,моля те!Трябва да стигна и до даковете в този живот,кое по-напред?Че после и записи от компа на магнета...и той животът се изнизал.
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Ролкови: Revox, Grundig, Akai...
    За касетки: Kenwood, Onkyo, Akai, Technics, Denon, Sanyo...

То пък един живот...

Особено при такава скорост.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    !Трябва да стигна и до даковете в този живот,кое по-напред?Че после и записи от компа на магнета...
    Това все едно не съм го прочел, че ми се развали аудио настроението
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Членува от
    Apr 2017

Кондензатори за моторите на Revox A77

Здравейте клуб на знаещите и можещите

Помогнете със съвет на един невеж любител на старата техника. Придобих един 4 пистов Revox A77 от Англия, който уж трябваше да е сервизиран и калибриран. Нооо... Да, ама не!! Като го отворих и що да видя - сменени само най-яко гърмящите кондери Рифа. Машината вътре беше страшна мизерия - бяха се разтекли кондензаторите на моторите и омазали всичко! Иначе върти и свири много добре, поне за поизгубения ми слух.
    Та се пита в задачата от къде да намеря кондензатори за моторите - 1 по 3.5 микро фарада и два по 4.3 микро фарада 160 волта (това са стойностите на оригинално вложените ITT)? При това, без да се налага да обирам банка, или бижутериен магазин.
    Поздрави, Николай
    Редактирано от nikivel; 5 March 2019 в 20:06.

А сигурно ли е, че са се разтекли?
    Снимай!

Членува от
    Apr 2017
    Сигурно е - кондензаторите бяха "блажни", над тях - сухо, всичко под тях също блажно (но поизсъхнало) - платката с релетата и основната платка, потенциометъра за нивото на изходния сигнал. Затова го и отворих - единия канал беше по-тих. След употреба на обезмаслител за платки - свирнаха равно двата канала.
    Снимката ще ми коства доста усилия - мъкнене на тежката машина и излишно разглобяване.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    https://www.ebay.com/itm/NEW-Motor-C...-/281172691050

Мисля, че си заслужава...
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Членува от
    Apr 2017
    Тези ги гледах, но това са си 60 щ. долара с доставката до тук. Като прибавим митница и ДДС, ще трябва да търся съвет, коя банка да обирам.
    На нашия пазар не се ли намират?
    В немския и англий ския eBay има по-евтини предложения, но се разминават леко параметрите. Примерно:
    https://www.ebay.co.uk/itm/Revox-B77...9bVF:rk:2:pf:1

или

https://www.ebay.co.uk/itm/Studer-RE...Adx:rk:18:pf:0

Съвет при избора ? На кондери, не на банка за обиране

Цитат Публикувано от nikivel Покажи мнения
    Сигурно е - кондензаторите бяха "блажни", над тях - сухо, всичко под тях също блажно (но поизсъхнало) - платката с релетата и основната платка, потенциометъра за нивото на изходния сигнал. Затова го и отворих - единия канал беше по-тих. След употреба на обезмаслител за платки - свирнаха равно двата канала.
    Снимката ще ми коства доста усилия - мъкнене на тежката машина и излишно разглобяване.
    Много интересен начин за възстановяване на кондензатори! Пръскам с обезмасител и кондензаторите, о чудо, заработиха!
    Много ми беше полезно, ще го запомня и ще пръскам с обезмаслител по кондензатори, защо да ги сменям?

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Наистина ми се затвърждава мнението, че повечето от прохождащите в аудиофилството българи (има и редки изключения) са пълни тъпаци //може и да си го отнеса за определението, но истината трябва да се казва такава, каквато си е//. Та в по-горен пост съм описал какво е редно да се направи за А77 ако човек все пак държи на въпросната машина. Кондензаторите на моторите не са определящи за звученето а за правилната работа на моторите. Загубата на мощност (момент) при пренавиване наистина се дължи на промемен капацитет и деградирали работни кондензатори. Нови имаше в Петров, но след последната поръчка (по спомени) се оказаха изчерпани. Капацитета трябва да се спази точно, за да се запазят работните параметри на моторите а е добре въпросния кондензатор да се замерни с полипропиленов - не са евтини и могат да се поръчат освен през e-bay и през Mouser или TME. По отношение на останалите електролити в машината - задължителна смяна (за който иска де - за нашенци не е наложително).
    Редактирано от BoardMan; 6 March 2019 в 01:14.
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Буки , кви пускови кондери те гонят, човека е писал 4.3 микро и 3 микро и то на 160V. По темата- най добре си премери капацитета на кондензаторите, най вероятно са наред, след като върти и пренавива добре. По-добре послушай съветите на Борката, за останалите електролити, нищо чудно от тях да е протекло.
    Иначе върти и свири много добре, поне за поизгубения ми слух.
    Редактирано от rope; 6 March 2019 в 10:13.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Буки , кви пускови кондери те гонят, човека е писал 4.3 микро и 3 микро и то на 160V.
    Е, какви да са, ако иде реч за маломощни 110в. мотори?

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Работни...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Apr 2017
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Много интересен начин за възстановяване на кондензатори! Пръскам с обезмасител и кондензаторите, о чудо, заработиха!
    Много ми беше полезно, ще го запомня и ще пръскам с обезмаслител по кондензатори, защо да ги сменям?
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    Наистина ми се затвърждава мнението, че повечето от прохождащите в аудиофилството българи (има и редки изключения) са пълни тъпаци //може и да си го отнеса за определението, но истината трябва да се казва такава, каквато си е//. Та в по-горен пост съм описал какво е редно да се направи за А77 ако човек все пак държи на въпросната машина. Кондензаторите на моторите не са определящи за звученето а за правилната работа на моторите. Загубата на мощност (момент) при пренавиване наистина се дължи на промемен капацитет и деградирали работни кондензатори. Нови имаше в Петров, но след последната поръчка (по спомени) се оказаха изчерпани. Капацитета трябва да се спази точно, за да се запазят работните параметри на моторите а е добре въпросния кондензатор да се замерни с полипропиленов - не са евтини и могат да се поръчат освен през e-bay и през Mouser или TME. По отношение на останалите електролити в машината - задължителна смяна (за който иска де - за нашенци не е наложително).
    Нямам идея, в коя част на моя въпрос се съдържа дори нотка неуважение, нюанс или нещо друго, та да предизвикам тази "реципрочна" агресивна и обидна реакция в този уважаван от мен форум.
    При това от хора, които не познавам лично, освен от компетентните им мнения тук.
    Както и да е, подминавам с усмивка, преглъщам и прощавам. Както съм го правил поне хиляда пъти през последните ми 54 години .
    И понеже наистина съм тъпак, обяснявам подробно, с подчертани причинно-следствени връзки:

1.Пусковите кондензатори със споменатите по-горе капацитети са обилно омазани.
    2.Над тях всичко е чисто, т.е. няма от къде да е протекло нещо друго, за да може по силата на земната гравитация да овлажни корпусите на кондензаторите.
    3.Всичко под кондензаторите е омазано, но позасъхнало и набито с прах. Което ме навежда на мисълта, че е текло доста отдавна и е мазало здраво.
    4.Единият канал беше по-тих, което си обясних (предполагаема причинно-следствена връзка) с точно това омазване на слота на платката на възпроизвеждащия усилвател и на потенциометъра за ниво. С обезмаслител третирах само тези омазани части и нивата на двата канала се изравниха.
    5.Със спрея за обезмасляване на платки не съм решавал проблема с теча на пусковите кондензатори и с вероятно настъпилата деградираща промяна в техния капацитет.
    6.Да, прочел съм всички много ценни съвети на уважавания от мен BoardMan, който незнайно за мен така нереципрочно ме титулува тъпак.
    7.Да, знам, че пусковите кондензатори нямат отношение към качеството на звука. Но не и до момента, когато се разтекат и омажат целия усилвателен тракт под себе си.
    8.Да, ще сменям и останалите кондензатори, но пусковите са спешни, защото омазват всичко и бъдещите щети от това трябва да бъдат ограничени.
    9.В eBay се предлагат с точни стойности само от австралийския производител "Награвокс", но цените са му много солени, като добавим митница, ДДС и шипинг.
    10.Затова се допитах до Вас за съвет. Без да искам да получа типично за българските форуми подигравателни и обидни текстове.(Единствено непознатият за мен Тарамбуки поне честно го е декларирал в подписа си).

И така: в моето предпоследно съобщение съм Ви попитал, на базата на големия Ви опит, дали мога да използвам посочените два по-евтини алтернативни варианта, продавани в Европа.
    Изборът е Ваш: Ако желаете, помогнете и отговорете, ако не желаете - тиражирайте нова порция обидни квалификации и неуважение към непознати за Вас хора.

Поздрави и пожелания за хубав и успешен пролетен ден.
    С уважение, Николай

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Е, какви да са, ако иде реч за маломощни 110в. мотори?
    Ти видя ли линка, или просто си пишеш ? Към автора - ако искаш имам Remix 4.7uF на 250V 36х32х22мм. ,може и да свършат работа , вместо 4.3 , едва ли е толкова критично.
    Редактирано от rope; 6 March 2019 в 15:26.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Нямам идея, в коя част на моя въпрос се съдържа дори нотка неуважение, нюанс или нещо друго, та да предизвикам тази "реципрочна" агресивна и обидна реакция в този уважаван от мен форум.
    Мен лично ме подразни това изказване (извинявам се за което), защото в по-горен пост колегата @badwolf е дал бързо, кратко ясно и точно наистина най-доброто решение:
    Тези ги гледах, но това са си 60 щ. долара с доставката до тук. Като прибавим митница и ДДС, ще трябва да търся съвет, коя банка да обирам.
    От години се мъча да обясня, че в това хоби цената няма значение. Последните две закопчаващи хъбовете оси за Отарито ми идват от Япония на около 60лв без транспорта и без митата. Ще излезнат "златни" а са просто някакви оси върху които се поставя ролката.
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

...дали мога да използвам посочените два по-евтини алтернативни варианта, продавани в Европа.
    ...
    Можеш Ники, действай и успех!

Привет,
    Ето ти кондензаторите за магнитофона. Подходящи са за ел.мотора, размерите стават. Закрепянето е същото, както оригиналните.
    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...5MF%2F425VAC+B
    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...F%2F425VAC+B01
    При положение, че нещо не ти харесат, ето и други.
    http://pepina.org/elementi.php?c=110...p=8&t=&redx=50 и на другата страница от линка.
    И една снимка на човека, който ги сменил с този тип. Тука има изтънчени "философи", които ще ти кажат, че не стават. Не пречи нищо, че са за по високо работно напрежение. Важно е да не преправяш захващането, закрепянето ако ползваш друг тип. И другото, което те интересува - цената е ниска.
    1.jpg
    Редактирано от Didov; 7 March 2019 в 00:04.

Страница 36 от 41 ПърваПърва ... 11 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени