Страница 12 от 41 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 37 ... ПоследнаПоследна
Резултати 276 до 300 от 1010

Тема: ролкови магнетофони

Е, това за цапането е по-скоро философски въпрос
    Щото зависи от амнайсет фактора, че и повече.

От страна на магнетофона - нормално ли е опъването на лентата, има ли износени елементи съответно със зострени ръбове, направени ли са всички настройки и накрая дали е размагнитен лентоводещия тракт.

От страна на ползвателя - обича ли да превърта ей тъй, заради едно парче или за кеф непрекъснато напред-назад? Как съхранява лентите - прави, легнали на куп по 25, при каква температура, влажност...

От лентата най-малко зависи, но е факт, че все пак при равни условия някои пускат повече.
    Аз лично съм най-недоволен от дебелия BASF

И на края - сравнително нова ли е лентата или е на 38 години?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от matrixx Покажи мнения
    Чистих главите пак, в началото започва добре и след първата песен на левия канал му падат малко високите...........
    Типичен пример на лошо лентоводене, зле юстирана възпроизвеждаща глава. Не става въпрос за азимута! И подмагнитването не може да е причина, както се изказа някой.
    Колкото повече, толкова повече.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Е, това за цапането е по-скоро.........

И на края - сравнително нова ли е лентата или е на 38 години?
    И какво значение имат годините ако лентата е съхранявана правилно. И да е лента разбира се, а не подобие на такава.

Аз използвам елементарен тест, разпъвам парче лента до скъсване, ако емулсията падне значи не става за моите цели. Мразя цапащи ленти и такива без противокопирефект слой.
    Колкото повече, толкова повече.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    43
    Истината е , че след много добро почистване на главите и неизползване на ленти Sony FrCr проблема се оправи, Sony FrCr замина в коша, от тогава с другите марки ленти нямам подобен проблем . Само като инфо, магнетофона ми се поддържа от техник който е един от най-добрите техници на магнетофони в България, така че проблема беше от лентата. После от колеги чух , че Sony FrCr били много кофти ленти, не ги препоръчвам на никой!!

поздрави

Цитат Публикувано от Тодор Ковачев Покажи мнения
    Типичен пример на лошо лентоводене, зле юстирана възпроизвеждаща глава. Не става въпрос за азимута! И подмагнитването не може да е причина, както се изказа някой.
    Редактирано от matrixx; 28 June 2014 в 21:14.

Berkfire's Avatar
    Членува от
    Mar 2012
    Възраст
    57

Sony FrCr

Цитат Публикувано от matrixx Покажи мнения
    Истината е , че след много добро почистване на главите и неизползване на ленти Sony FrCr проблема се оправи, Sony FrCr замина в коша, от тогава с другите марки ленти нямам подобен проблем . Само като инфо, магнетофона ми се поддържа от техник който е един от най-добрите техници на магнетофони в България, така че проблема беше от лентата. После от колеги чух , че Sony FrCr били много кофти ленти, не ги препоръчвам на никой!!

поздрави
    Здравей, колега имам стари Sony FrCr със запис от LP и свирят добре. Може да е от съхранението на ролките....трябва сухо и тъмно място.
    Pioneer SA-9800,TX-9800,TX-D1000,SG-9800,RT-909,CT-F1250,P-D70, RG-2, SR-303,CA-100,MA-100,DT-500,DT-400
    PL-630(Shure V15 Type III),CB-7,CB-9(audio-rack), SE-L40,HPM-100
    Akai Gx-747, GX-77, MM-77, RC-21, DS-5, DT-100, GX-F90, GX-F91, GX-F95, EA-G90, Sony TC-K777, ...

TEAC A-3340

Здравеите колеги.Решил съм да се обзаведа с ролкова машина , и се загледах по модела TEAC A-3340 ,изглежда ми доста внушително ,но пък е квадро ,не съм го слушал,но го намерих на добра цена и ме интересува вашето мнение за модела.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от gggng Покажи мнения
    Здравеите колеги.Решил съм да се обзаведа с ролкова машина , и се загледах по модела TEAC A-3340 ,изглежда ми доста внушително ,но пък е квадро ,не съм го слушал,но го намерих на добра цена и ме интересува вашето мнение за модела.
    Това е една много добра полупрофесионална машина Отлична и надежна механика! Благодарение на четирите едновременно записващи писти и високата скорост е особено подходящ за записи на живо до четири микрофона.За хайфи стерео също става, но тук четирите писти не са в плюс Липсата на биас и rec.cal. го ограничава от към избор на ленти.

Ок много полезна информация мерси,а другите два за които се двоумя са [COLOR=#4D4D4D]Akai GX-630DB и [/COLOR]Teac A-3300sx

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Това е една много добра полупрофесионална машина Отлична и надежна механика! Благодарение на четирите едновременно записващи писти и високата скорост е особено подходящ за записи на живо до четири микрофона.За хайфи стерео също става, но тук четирите писти не са в плюс Липсата на биас и rec.cal. го ограничава от към избор на ленти.
    Kaто гледам само този Teac A-3300sx има биас и rec.caл, макар че акая жх 630 дб по ми допада на външен вид и тои отпада.

Членува от
    Nov 2007
    Kaто гледам само този Teac A-3300sx има биас и rec.caл, макар че акая жх 630 дб по ми допада на външен вид и тои отпада.
    Имал съм ги и двата И двата нямат 38см скорост. В този случай 3440 е много по- добър вариант. Моят съвет е да търсиш двупистова машина, която има задължително 38 см скорост, биас и rec.caл/19см е компромис/

В краина сметка взех Teac A-3300sx и съм много доволен ,много приятно меко свири, и ми [COLOR=#4D4D4D] задоволява носталгията .[/COLOR]

Членува от
    Nov 2007
    В краина сметка взех Teac A-3300sx и съм много доволен ,много приятно меко свири, и ми [COLOR=#4D4D4D] задоволява носталгията .[/COLOR]
    Да, носталгията е велика сила Със здраве да си го гледаш и ползваш!

Сериозна голяма машина, спор няма!
    Обаче сама не свири
    Ти какво записваш?

Сериозна голяма машина, спор няма!
    Обаче сама не свири
    Ти какво записваш?
    В момента записвам на agfa professional pem 368 ,имам няколко нови от тях, запечатани ,записа става супер, имам и тдк lx 35-180m,maxel ud 35 180m, но не съм стигнал до тях, понеже съм с адаптори на akai, а нямам на теаc,някои ако има на теас за трампа да се обади.

А източник?

А източник?
    свалям от руския тракер sacd i flag и с това http://www.areadvd.de/hardware/denon_dvd_a11.shtml dvd denon a11

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    24
    Нямаш ли приятел с качествен грамофон и прилична колекция плочи?Защото да "аналогизираш" флакове си е направо неетично

Признавам си без бой - очаквах примерно CD плейър, но чак толкова...

Най-малкото финансово е неизгодно цении и дефицитни ролки да повтарят това, което безплатно се разлива от DAC-a!

Цитат Публикувано от win95 Покажи мнения
    Нямаш ли приятел с качествен грамофон и прилична колекция плочи?Защото да "аналогизираш" флакове си е направо неетично
    Имам възможност да ползвам една колекция ,и ще го направя, но мерака ми беше голям и записах 3 ролки да има какво да пусна, да тествам машината и да послушам, а и имам едни приятели по нетърпеливи от мен

Да не пропуснеш калибрирането преди да започнеш със сериозните записи и първоначалната еофория поотмине. Иначе от изброените по горе три машини тази е правилния избор. На практика транспорта е идентичен с 3340. Кой знае, някой ден може да преминеш на 2track. В ниския клас машини винаги препоръчвам Revox, било то и А77, основно заради изобилието от резервни модули, глави и части. Липсата на глезотии също ги прави много сигурни машини.

Здравейте.С интерес прегледах мненията в темата и искам да благодаря на [COLOR=#417394]BoardMan за добре аргументираните постове.Моят опит се базира на Sony Tc-399 -Revox Pr99 mk2 -mk3.Разбира се Юпитер,Каштан,Унитра от „слънчевия„ период .Опита ми е от началото на-80-те години и с едно прекъсване от 20 години,отново съм с моя стар приятел Pr 99,mk3-low speed.Да,може да се каже,че съм ветеран,в смисъл ЕГН.Имам кокретен въпрос,които е базиран на логика,а не на конкрегни техн.знания.Ако ви стори идиотски,моля предварително да бъда извинен.[/COLOR]
    Revox PR-99 mklll,Audio-technica At Lp-120 direct drive,Grado Prestige Gold 1,Project Phono Box RS,Dac,,Bow Technologies Wazoo,SMSL M8 USB ,Cayin Cd 50 T,Xindak XF -2000 E, audioquest,xindak,VDH the name hybrid ,accoustic treetment

Модела е със 9,5 и 19 см/сек.Възможно ли е оперативната платка за 9,5 да бъде сменена с платка за 38см/сек.Ако-да,какви са вариантите.Блогодаря.
    Revox PR-99 mklll,Audio-technica At Lp-120 direct drive,Grado Prestige Gold 1,Project Phono Box RS,Dac,,Bow Technologies Wazoo,SMSL M8 USB ,Cayin Cd 50 T,Xindak XF -2000 E, audioquest,xindak,VDH the name hybrid ,accoustic treetment

http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=15502

Помисли и за втулка върху тон оста.

Както си и мислех - не може!

Благодаря за отговора.Остава ми варианта 19см/сек.-variable speed +.Не е равностойно на скорост 38,но се доближава доста.

Страница 12 от 41 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 37 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени