Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 53

Тема: Ето и от мен!

OK, oще по-доброто заглавие:
    "Sound Reproduction The Acoustics and Psychoacoustics of Loudspeakers and Rooms" by Floyd Toole

че този Jim Smith e... има и хубави съвети, но е твърде многословен и комерсиален.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Не се заяждайте излишно, няма нищо градивно в това. Той Буки искаше да каже нещо добро, по неговия си начин

btw, Светославе... с най-добри чувства: ако на Система 1 не извадиш тонколоните от тези дупки,
    губиш смисъла от всякакви Nordost Red Dawn или Furutech-и... па дори и Audiolab-и и всичко останало.
    Помещението преди всичко!...
    От собствен опит съм се убедил, че помещението е един от най-важните компоненти в една система!
    Някъде по снимките май мярнах и прозорци без никакви пердета - кофти за звука.
    Вероятно си прочел повечето теми в раздела - Акустика. Винаги може да се намери подход, който значително да подобри нещата.
    Ако ти се чете нещо по-академично, но не инженерно:
    Get Better Sound (може да я потърсиш по торрентите, а мога и да ти я заема временно. Но това е книжка, която е добре да си я препрочита човек )

Иначе системите ти са с мерак правени - поздравления за хъса и старанието!!!

Поздрави,
    Кирил
    Напълно съм съгласен, но с дете на 1г и котарак на под 1г, който успя са събори едната колона пред мен и да я хвана във въздуха, там им е оптималното място за момента, колкото и да ми се иска да не са там. Предимство е, че са с преден басрефлекс и реално лицевият панел с говорителите е мааалко пред нивото на шкафовете.

П.С. Аз не се заяждам с Tarambuki - нито съм му на нивото, нито на титаничният брой коментари, които бият всички рекорди. Просто ми е забавно да му отговарям по неговият начин. И без това коментарите му, които съм чел в доста статии, не са конкретно подходящи или градивни. Приемам ги като “Груйовизми”. Това означава, че според него той винаги е прав, отваря очите на другите и е мъдър като старейшина! Разбира от всичко като енциклопедия.

Преди да ти стане забавно, трябва да разбереш смисъла, засега nada
    Понеже напоследък много глупости и простотии се пишат всеки ден, не мога да си спомня - ти ли беше с оня телевизор?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Ако визираш телевизора с ЕДИНСТВЕНИЯ rca изход - да.

Цитат Публикувано от Svetoslav Покажи мнения
    Ако визираш телевизора с ЕДИНСТВЕНИЯ rca изход - да.
    Хах... моя даже и единствен нЕма .
    Каква е връзката на ТВ-то с единствен rca?...

Това с котарака и децата за мен е гледан филм даже и в момента се гледа... Само дето не беше котарак, ами 65 килограмов пес.
    И съм с едни от Ручовите бижута, без грил, без нищо.... Ами не са пипнати! Не че толкова аз им треперя...
    Децата (забележи! - не дете ) някак интуитивно разбраха, че там е тъпо да се пипа. Песа... разбираемо - нула внимание.
    Да, вярно, грамофона седя "на тавана" 7-8 години. Но вече си е на място

Така че, винаги има начини и пътища, трябва да ги намериш.
    Инак язък за усилията и мерака...
    Но човек си знае сам най-добре. В крайна сметка, това е "ТВОЯТА" система!
    Каквото и да кажат останалите, обикновено се приема истината, която е най-близо до "собствената"

Тези системи постоянно търпят промени и преподредби. Зная колко е важна акустиката и разположението на всеки компонент, но за мен сега е по-рационално детето да има голямо и меко пространство за игра! Все пак всички ОТ са си по местата, нали? Не са върху секциите, по ъглите или на тавана

Когато слушаш, ги издърпвай педя-две напред. После обратно в дупката
    Редактирано от jean-philippe; 4 December 2018 в 21:02.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Моля те махни разклонителя с червеното копче

Цитат Публикувано от vidolov Покажи мнения
    Моля те махни разклонителя с червеното копче
    ХАХАХА
    Обещавам скоро да го сменя!

Всъщност колоните “в дупки” са на 25см от стената. Дръпнах ги с по 5 см, сложих подложки на шпайковете, да ги плъзгам лесно.

Че снимай го този талавизор, както и цялата идея?
    Щом ти си човека, защо избяга от собствената си тема???

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Ех, Буки, Буки...
    Хайде върни 1 страничка назад и виж телевизора, щом чак толкоз се захвана с него!
    Аз проблем с него нямам, и никъде не съм отварял тема, че имам!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Явно само Тарамбуки има проблем с твоя телевизор. Обещай му да не го пускаш в негово присъствие и дано се успокои.

Проблем имаш сериозен, бих ти препоръчал психолог, ако не свърши работа - психиатър

Но след като не поемаш акъл, защо изобщо пишеш?

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Проблем имаш сериозен, бих ти препоръчал психолог, ако не свърши работа - психиатър

Но след като не поемаш акъл, защо изобщо пишеш?
    Препоръчай ми!

Акъл поемам, ама точно ти не си си направил труда да ми дадеш!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Миналата година, за всеобщо щастие ми се роди прекрасно момиченце, което беше и повод да направя ремонт на голяма част от панелката.
    Късметлия. Момиченцата са сговорчиви и в тяхно лице лесно ще намериш съюзник, що се отнася до аудиото. Когато порастнат, нещата се променят, но това вече не е обект на коментар.

Dynaudio Audience 62 са с преден порт и от тази гледна точка разположението в нишите не е толкова страшно. Неприятното е влиянието на повърхностите на шкафовете отстрани, които се явяват нежелано продължение на предните панели на колоните, а ръбовете им са източник на ранни отражения. Пробвал ли си с букшелф модела от втората, разположен върху самите шкафове? (Това, наистина си е чиста ерес, но трябва да се прецени кое е по-малкото зло).

Това, което смятам за крайно неправилно при втората система (и по принцип), са висящите във въздуха кабели към озвучителните тела. В случая няма някакво правило за максимално къси кабели - сечението обикновено е предостатъчно, за да не мислим за някаква промяна в омическото им съпротивление. За сметка на това, напреженията, породени от тежестта на кабела са дотстъчни, за да влошат контакта в куплунгите и от двете страни, обезмислящо до голяма степен използването на скъпи кабели и конектори. Има и други съображения, но тях бих предпочел да споделя лично. Ако имаш интерес, пиши ми.

Rutcho,
    Изпробвах всички възможни варианти по разместване на колоните.
    Първо, 52-ките бяха на секциите - ужасен кънтеж.
    Пробвах с различни крачета - гума, корк, подложки, запуших им дори баспортовете с оригиналните дунапрени, но не беше задоволително. После разделечих секциите, отворих “нишите” , свалих ги върху стойките им - пак зле. Баса е ужасен, тези колони искат много въздух, за това ги оставих при домашното кино. Там свирят страхотно. Сега дори им транспортирам едно стъпалце за проба - Rotel rmb 1075.
    Големите колони в нишите са си екстра, дръпнах ги така, че да стърчи предният панел поне 5см пред шкафа.
    За кабелите - Nordost са по- дълги, освен да ги сменя.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Първо, 52-ките бяха на секциите - ужасен кънтеж.
    Не догледах, че са със заден порт. Наистина няма шанс да свирят добре върху мебел.

По твоя препоръка разместих кабелите. Така е “по-спокойно” и за двете системи.
    Смених и разклонителя! Взех само кутия на Legrand, и я свързах с “якия супер пупер hi end” кабел за 2,40лв
    И... 1 Rotel като крайно стъпало.

Съжалявам, че пиша втори подред пост. Ето и снимков матриял!
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 06CC231A-C024-479A-B24D-184CE5E2592F.jpg
   Показано: 88
   Обем: 57.4 KB
   ID: 106347   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 2743C598-7327-4F5C-9FA5-CB9A4C508B0D.jpg
   Показано: 94
   Обем: 109.5 KB
   ID: 106348   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 41964947-E8B7-408E-85B0-D59737831662.jpg
   Показано: 88
   Обем: 87.9 KB
   ID: 106349  

С тия хоризонтални ОТ легнал ли слушаш?

Иначе си прав, кат има матрял, рабтата върви...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    на лентовите кабели кои са активните жила?

Това, че лентовия кабел минава непосредствено до разклонителя, не е ли проблем?
    Аз моите не бих ги пуснал така... Макар да не съм с лентов (Neotech... не помня точно кой, май вече го няма), не бих рискувал.

btw, Ще се радвам на нечия препоръка относно читав разклонител (без да е "нафукан аудиофилски").
    Преди години заложих на един... индустриален тип (май за студия и broadcast беше), с оглед на това, че разполага с по-добри контакти.
    Не помня нито модел, нито марка. Просто видях в едно студио (извън БГ) какво инсталират. Намерих същия, сложих го и забравих за казуса.
    .... Даже няма светещо копче

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44

APC

Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20181207_131510.jpg
   Показано: 67
   Обем: 92.2 KB
   ID: 106367
   Име: 20181207_131230.jpg
   Показано: 68
   Обем: 86.8 KB
   ID: 106368
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Аз ползвам разклонители Legrand, които съм опроводил с Lappkabel Olflex classic 115 - 5x1кв. Де факто, основните 2 кабела са х2, и масата е заедно с оплетката, откъм "входа". Така са ми всички разклонители и кабели - по аудиото и видеото в двете стаи. Въпреки, че кабелите са лентови и успоредни на места с 220в. инсталация, там има екранировка. Чуваем проблем не съм забелязал.
    Обаче, най-големият "improvement", който съм наблюдавал е изолирането на стационарния компютър от системата посредством оптичен кабел.

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
   Име: 20181207_131230.jpg
   Показано: 68
   Обем: 86.8 KB
   ID: 106368
    Благодаря за снимките
    Изглежда добре това решение.... Мен този surge protector малко ме плаши Имах подобен, но го разкарах
    на "друга линия" (Комп, ТВ, PS3 и други подобни.)
    Аудиото ми е на съвсем отделен предпазител към таблото, с "грижа" за "земята"....

Светославе, добре си направил с компа Това е всъщност едно от първите задължителни неща....
    Друг, по-приличен вариант към дака е по USB, но "развързано"

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени