Резултати 1 до 20 от 20

Тема: От къде пазаруваме музика в интернет

alexandrov
    Guest

От къде пазаруваме музика в интернет

Дайте да обменим информация кой от къде пазарува музика в интернет. Скоро ми се наложи да търся един рядък диск и доста време трябваше да ровя за магазин в гугъла, а това е много досадно.
    Аз в момента се сещам за:
    http://www.ebay.com
    www.amazon.com (и различните му национални варианти, където цените на един и същ диск може да са много различни)
    www.discogs.com
    http://www.cdjapan.co.jp
    http://store.acousticsounds.com
    http://www.tunes.co.uk
    http://www.cdandlp.com/home2

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ortho's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Имам известни проблеми с Ebay.
    Последните няколко пъти, когато си купувах дискове оттам те просто не пристигнаха. Хората си връщат парите, но проблема е че не идват, чакане, нерви и т.н. Най-голямата трагедия бе с магазина Movie mars и един аржентински магазин.
    Дори и в момента вече месец и кусур чакам 2 диска на Хенри Манчини.
    dr.ivo

alexandrov
    Guest
    Хенри Манчини съм го виждал в Ориндж. Като минавам тия дни да проверя дали са останали някакви дискове?

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    89
    Цитат Публикувано от ortho
    Имам известни проблеми с Ebay.
    Последните няколко пъти, когато си купувах дискове оттам те просто не пристигнаха. Хората си връщат парите, но проблема е че не идват, чакане, нерви и т.н. Най-голямата трагедия бе с магазина Movie mars и един аржентински магазин.
    Дори и в момента вече месец и кусур чакам 2 диска на Хенри Манчини.
    От Movie Mars досега съм нямал проблеми, с изключение на това че 30 годишното издание на Two For The Show на Kansas пристигна с производствен дефект - без ситопечат върху едното CD, иначе беше запечатано, а от там не благоволиха да ми отговорят. В крайна сметка след месец го спечелих на търг от друго място, а това го подарих на брат ми. Вярно че съм пазарувал от тях само около 15-ина CD.
    От аржентински и други по-екзотични дестинации не съм взимал още - гледам да се ограничавам до САЩ, Великобритания, Япония, Австралия и тук-таме по някоя друга европейска държава.
    За последната година имам загубени само две CD-та от Ebay (от над 400 поръчани) - първото ми го изпратиха наново, за второто съм почти сигурен че продавача не го е изпратил, но не ми се занимаваше, дори и жалба не съм повдигал за да ми върне парите.

Сигурен ли си че част от проблемите не са предизвикани от нашите пощи? На една моя приятелка голям пакет от Амазон пощаджиите го бяха оставили върху пощенската й кутия отвън на улицата, добре че чистачката й минала веднага след пощаджията и го прибрала. Едва ли има нужда да казвам какво щеше да стане с пакета, ако след пощаджията беше минал някой крадлив циганин.
    При мен специално нямам такива проблеми, пощаджийката е много печена - като носи пратките винаги звъни, ако няма никой в нас, ги прибира обратно в пощата и оставя бележка.

Имай предвид и нещо друго - английските пощи стачкуваха краят на септември и доста от пратките са се замотали - бях си поръчал нова оптика за единият ми CD плеър, чаках я цял месец въпреки че нормално от UK до тук малките пратки пристигат в рамките на седмица. В момента май пак се гласи стачка, ако не е и почнала вече.

darki's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    45
    Qui proficit in litteris, sed deficit in moribus, plus deficit, quam proficit.

Keith Jarrett
    The K?ln Concert
    K?ln, January 24, 1975, Part I
    Bregenz Concert
    Bregenz, May 28, 1981 Part I

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от darki
    http://www.cduniverse.com/
    Опитах да купувам и се стигна до момента, че не доставят до България.

darki's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от alexandrov
    Цитат Публикувано от darki
    http://www.cduniverse.com/
    Опитах да купувам и се стигна до момента, че не доставят до България.
    В немско доставиха Но явно с BG има проблем.
    Qui proficit in litteris, sed deficit in moribus, plus deficit, quam proficit.

Keith Jarrett
    The K?ln Concert
    K?ln, January 24, 1975, Part I
    Bregenz Concert
    Bregenz, May 28, 1981 Part I

Аз ползвам редовно ebay, купувам и продавам редки дискове, касети и плочи там. Нямал съм никакви проблеми за повече от година ползване на сайта.

Ако някой продава редки метал издания, може да ми пише на ЛС.

От България има няколко онлайн магазина:

wizard.bg
    smf-bg.com
    Мизия, Тракия, Македония - рожби на една майка, България !!!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    ...аз само да добавя за пощите, защото съм горял с плочи.
    Имам си и съкварталец на преклонна възраст, който и до днес се изхранва с бъркане на куфари на летището!...в пощите се оказа, че също си има такива "кадри"!...заради такива говеда аз си компрометирах някои чуждоЗЕМНИ контакти.
    "Интересните стоки" се характеризират с компактни размери или "необяснимо" съотношение форма на опаковката/тегло/цена.
    ...да не разказвам как се обяснява на половин митница/освобождаване за цял работен ден!/, че давам 700лв за 4 плочи, и че това не е оръжие за масово поразяване!

Ценните дискове или плочи се изпращат с препоръчана поща или международни куриери, който е решил да даде 100-200 USD за диск, едва ли ще му го изпратят с обикновенна поща.

Над 90 пратки съм получавал и около 20 съм изпратил, за моя радост всички пристигнаха, макар и някой с около месец време.

Почти винаги продавача има опция за R поща, оскъпяването на която е минимално и е винаги за предпочитане. Почти всички изпращат до България, като най-"опасната" европейска страна за пратките е считана Италия.

В ebay има и доста продавачи които печелят добри суми от завишени пощенски, така че гледайте преди да вземете нещо. Специалнои за музика, почти всички са точни и няма проблеми. Голям кеф е да пазаруваш от японци, по-възпитани и разбрани хора не съм намирал от като пазарувам дискове от нета.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Finntroll
    Ценните дискове или плочи се изпращат с препоръчана поща или международни куриери, който е решил да даде 100-200 USD за диск, едва ли ще му го изпратят с обикновенна поща.

Над 90 пратки съм получавал и около 20 съм изпратил, за моя радост всички пристигнаха, макар и някой с около месец време.

Почти винаги продавача има опция за R поща, оскъпяването на която е минимално и е винаги за предпочитане. Почти всички изпращат до България, като най-"опасната" европейска страна за пратките е считана Италия.

В ebay има и доста продавачи които печелят добри суми от завишени пощенски, така че гледайте преди да вземете нещо. Специалнои за музика, почти всички са точни и няма проблеми. Голям кеф е да пазаруваш от японци, по-възпитани и разбрани хора не съм намирал от като пазарувам дискове от нета.
    ...е и!Плочата примерно струва 20$ и съм плащал 40 за транспорт+човека отсреща ми праща документ , че я е пратил?...бг-лелката на гишето ти казва "нямате нищо"...какво правиш?...за да не попадаш в бг пощи, поръчваш над една сума, там обаче попадаш в един друг филм/казва се митница/, който не искам да описвам - накратко, ако някой от родните служби реши, винаги си прецакан!...е има и 90$ такси, които не съм пробвал ...накратко ако се приземиш на родното летище и в куфарчето имаш нов парфюм, камера, очилца, говедото с гащеризона/ който ти стоварва багажа и реши, че му харесват/, няма Земна сила, която да ти ги върне!

Цитат Публикувано от clamp

...е и!Плочата примерно струва 20$ и съм плащал 40 за транспорт+човека отсреща ми праща документ , че я е пратил?...бг-лелката на гишето ти казва "нямате нищо"...какво правиш?...за да не попадаш в бг пощи, поръчваш над една сума, там обаче попадаш в един друг филм, който не искам да описвам - накратко, ако някой реши винаги си прецакан!

Ако пратката е регистрирана човека е длъжен да ти върне парите, друго е негов проблем, ако не е обикновенно изрично е упоменато че той не носи отговорност за изгубена пратка. В твоя случай 40 USD за доставка по пощата (не EMS куриерите предполагам) е много висока цена, как си се навил да платиш толкова пари не ми е ясно за една плоча. Скоро пращах плоча до Бразилия, добре опакована и тежка, препоръчана поща и ми излезе 23 лв. и пристигна за 13 работни дни

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от clamp

...е и!Плочата примерно струва 20$ и съм плащал 40 за транспорт+човека отсреща ми праща документ , че я е пратил?...бг-лелката на гишето ти казва "нямате нищо"...какво правиш?...за да не попадаш в бг пощи, поръчваш над една сума, там обаче попадаш в един друг филм, който не искам да описвам - накратко, ако някой реши винаги си прецакан!

Ако пратката е регистрирана човека е длъжен да ти върне парите, друго е негов проблем, ако не е обикновенно изрично е упоменато че той не носи отговорност за изгубена пратка. В твоя случай 40 USD за доставка по пощата (не EMS куриерите предполагам) е много висока цена, как си се навил да платиш толкова пари не ми е ясно за една плоча. Скоро пращах плоча до Бразилия, добре опакована и тежка, препоръчана поща и ми излезе 23 лв. и пристигна за 13 работни дни
    ...дай да говорим за "оттам-насам"!..аз не съм пращал на никой нищо!...малко ще ми е трудно без да съм многословен да ти обясня за какво става въпрос!...нито човека, нито куриера имат нещо общо!...като си сложиш камерата в куфара във Франция на летището в БГ я няма, и аз поне знам защо, и те уверявам че с нея всичко е приключило/пускай си оплаквания към летищните власти кооолкото искаш/, в пощите тече същия филм, това че не си го "гледал" е друга тема.А цените за куриерски услуги почват от 5$ до примерно 90$ избора е твой ...навивай се на каквото искаш, като стигне до човека с гащеризона той ще ти "обясни"!..не пиша случайно, плащал съм и ниски и високи такси - всъщност горял съм един път, но се оказа че като изгориш, общо взето няма какво да направиш и причината не е в изпращача и куриера/хората живеят в друг свят/!.Пазя си една плоча с 5 евро вътре, където французина се беше самоглобил, защото в последния момент решил , че плочата не е M/M категория, а NM/NM , плочата беше тук с "глобата" преди да си усвои парите, а аз нямам никакви забележки по нея!!!

Да включим и родните предприемачи

http://kupicd.com/

Пазарувал съм от тях и съм доволен - носят ти ги на адрес и плащаш при доставката. Цените са малко височки, но пък няма никакви разправии

Цитат Публикувано от Evlampi
    Да включим и родните предприемачи

http://kupicd.com/

Пазарувал съм от тях и съм доволен - носят ти ги на адрес и плащаш при доставката. Цените са малко височки, но пък няма никакви разправии
    Цените са убийствено високи, за диск който струва 15 лв., там се плаща около 4-5 пъти по-висока сума. Не виждам смисъл от този сайт, но за всеки влак си има пътници казват хората

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    ...иначе като оставим БГ-селянията, аз съм купувал от:
    http://www.cdandlp.com/index.cfm?lng=2
    http://www.elusivedisc.com/searchprods.asp
    http://store.acousticsounds.com/index.cfm
    http://www.musicdirect.com/product/74557
    ...като визирам само плочи и почти нямам забележки/на единия сайт няколко от плочите бяха обявени като 180гр, оказа се че не са и след едно писмо се извиниха и си поправиха сайта за около мисля 2 дни и с предложение за връщане на плочите!/.

Аз лично си пазарувам музика от ebay, цените са малко по-високи, но все пак..

https://www.hdtracks.com/
    хората които седят зад Chesky Records - едно от малкото места в нета където можеш да си свалиш закупената музика в няколко лослес формата

[color=#FF0000]CHE[/color]
    Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
    Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://www.anglery.com

А получавали ли сте някога счупен диск?

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    89
    От над хиляда закупени диска само един беше счупен.
    Иначе редовно пристигат със счупени / пукнати кутийки (в случаите, когато са поръчани с кутийки).

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени