Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Скромна домашна система

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28

Скромна домашна система

Скоро правих ремонт вкъщи и се замислих да си сменя озвучаването
    Предимно слушам музика, филми почти никога не гледам
    Ето какво съм си избрал, моля коментираите

http://www.ljclub.net/home-audio/amp...-DE475/amp.htm
    200лв

http://www.ljclub.net/home-audio/ton...008/koloni.htm
    100лв
    към тези двете ще изработя 5 колони за съраунд 200лв

Можете да ми дадете и по-добра конфигурация само за музика била тя 2 канална

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Николай Николов's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    След като слушаш музика защо ще правиш кино ?

Какъв ти е бюджета като цяло

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53

Re: Скромна домашна система

Цитат Публикувано от bobby_T
    Скоро правих ремонт вкъщи и се замислих да си сменя озвучаването
    Предимно слушам музика, филми почти никога не гледам
    Ето какво съм си избрал, моля коментираите

http://www.ljclub.net/home-audio/amp...-DE475/amp.htm
    200лв

http://www.ljclub.net/home-audio/ton...008/koloni.htm
    100лв
    към тези двете ще изработя 5 колони за съраунд 200лв

Можете да ми дадете и по-добра конфигурация само за музика била тя 2 канална

Здравей и добре дошъл във форума. Има известно противоречие във въпроса ти. Ако наистина не гледаш филми (или гледаш мн.рядко) не ти е необходима съраунд система. Това, което си избрал е от изключително нисък клас и ще останеш недоволен. За слушане на музика е необходима стерео система. От какъв източник слушаш музика?
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    Източника е ПЦ
    Бюджета е 300-400 лв

Също така имам 2 тонколони piоneer cs-656
    Но ми идват слаби от към ниските честоти
    Чудех се дали може да използвам тях и някакъв суб
    В общи линии ми е нужен усилвател или ресивър и субуфер
    Ако е усилвател тои трябва да е или 3 канален , което е невъзможно да се намери , или 2 канален със изход за субуфер

Спрях се на това
    http://www.ljclub.net/home-audio/amp...%20DPL/amp.htm
    Сега остава само активен субуфер да намеря или да предложите

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    Никой ли неможе да ми даде съвет бе хора...
    Не искам да си дам парите за нещто, което няма да ми е от полза и неструва, или ви се видях много "бос" и не ви се занимава с мойте проблеми
    Очаквам лека подкрепа по въпросите ми от по-компетентните в областта.
    А те са:
    Искам музика у дома до 350-400 лв
    Като се има на предвид , че имам налични 2 тонколони, които спокойно могат да се използват...

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Видях тези колони, които имаш Pioneer CS-656: http://www.audiovintage.homeip.net/?tag=cs-656 (модел 1981 г.). Не изглеждат да им е слаб баса. Ти да не би да искаш да буташ къщата с тях? Събууфърите се използват предимно при гледане на филми с Dolby Digital - звук, за да могат да предадат по-пълно и достоверно специалните ефекти на филма. За слушане на музика не е необходим събууфър, освен ако не става дума за малки компютърни колонки. Тези твоите са достатъчни. Със събраните пари по-добре си купи само един добър усилвател (може втора употреба, а ако държиш да има радио може и стереоресивър). Тамън тези пари ще ти стигнат. Усилвателят трябва да има Loudness за допълнително повдигане на ниските честоти, за да е сигурно, че ще те задоволят.
    Decks:Aiwa AD-F850,AD-F220; Sony TC-KE 400S,TC-WE 435,TC-K470;Technics RS-BX727;Onkyo TA-2230;Marantz SD-45 II;Yamaha KX-393; JVC TD-X331; Denon DRM-740;Turn.:Technics SL-BD20;CD:Sony CDP-XB720 QS,CDP-XE220; Rec.:Sony STR-DE197; Sp.:TANNOY Mercury mX3

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Източника е ПЦ
    Бюджета е 300-400 лв

Също така имам 2 тонколони piоneer cs-656
    Но ми идват слаби от към ниските честоти
    Чудех се дали може да използвам тях и някакъв суб
    В общи линии ми е нужен усилвател или ресивър и субуфер
    Ако е усилвател тои трябва да е или 3 канален , което е невъзможно да се намери , или 2 канален със изход за субуфер

Спрях се на това
    http://www.ljclub.net/home-audio/amp...%20DPL/amp.htm
    Сега остава само активен субуфер да намеря или да предложите
    Това което си избрал е ресийвър. Не съм го слушал, но е от началото на "ерата" на многоканалните ресийвъри и с Prologic процесор, който дава имитация на многоканален звук и общо взето "омазва" звуковата картина. Не ти е нужен такъв за качествено слушане на музика. Нужен ти е стерео усилвател, а за радио може да си купиш отделен тунер (ако искаш), както каза колегата по-горе. Щом си гледал в www.ljclub.net , разгледай предложенията за стерео усилватели, не ресийвъри. Щом източникът ти е компютър може да помислиш да външен DAC. Има теми във форума, разгледай ги.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    Нещо не успях да намеря инфо за стерео домашна система ...
    Ако може да ми предложите DAC и усилвател...
    А нуждата от буфер е огромна...
    Поразгледах малко обявите за стерео усилватели
    Доста се зачудих за http://www.bgaudioclub.orgforum.php dac
    това, дали няма да ми е от полза

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Нещо не успях да намеря инфо за стерео домашна система ...
    Ако може да ми предложите DAC и усилвател...
    А нуждата от буфер е огромна...
    Поразгледах малко обявите за стерео усилватели
    Доста се зачудих за http://www.bgaudioclub.orgforum.php dac
    това, дали няма да ми е от полза
    Не можеш да включиш субууфър (не се казва "буфер") към стереоусилвател - нямат такъв изход. Досега с какъв усилвател слушаш колоните ти Pioneer CS-656?
    Decks:Aiwa AD-F850,AD-F220; Sony TC-KE 400S,TC-WE 435,TC-K470;Technics RS-BX727;Onkyo TA-2230;Marantz SD-45 II;Yamaha KX-393; JVC TD-X331; Denon DRM-740;Turn.:Technics SL-BD20;CD:Sony CDP-XB720 QS,CDP-XE220; Rec.:Sony STR-DE197; Sp.:TANNOY Mercury mX3

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    KODA 5 канална но я продадох защото не е качествен звука...
    На същата кода бях с тези 2 паинера на 1 канал, на другия субуфер правен у дома и 3 сателити на малките канали

Добре не може ли да си взема 2 канален усилвател и на паинерите да направя 2 кутии за басовите говорители, също да оставя средите и високите на оригиналните кутии.За да разделя звука ще използвам филтъри (оригиналните на паинерите/или филтри предложени от вас)
    Така предполагам, че ще се увеличи ефекта на басите, и сигурно ще постигна това , което желая.
    Също моля за помощ относно избора на усилвател и DAC и всичко нужно относно сработването на тази "система"
    Мисля, че ставам малко нахален само като задавам въпроси, но просто незнам накъде да се насоча...
    Имам и една малка претенция, ако е възможно усилвателя да има дистанционно (или поне опция за такова)

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Вземи си първо един добър стереоусилвател (не се казва "двуканален", защото има и многоканални моноусилватели) преди да съсипеш пайниъра и чуй как свирят. Както ти казах, усилвателят трябва да има Loudness (или Bass Boost като моя). Купуваш и свързващ кабел за тонколони (има едни с прозрачна изолация, мекички) 2х2,1 мм?. Добре е да имаш и един CD или DVD-плейър поне, за да пускаш дисковете с него, не само компютъра да свири.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    44
    Към стерео усилвател можеш да включиш субвуфер със високоамплитуден вход който ще допълни това което очакваш

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от IVODJIMA
    Към стерео усилвател можеш да включиш субвуфер със високоамплитуден вход който ще допълни това което очакваш
    Как, къде се връзва?

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    44

[color=red]EDIT:линка е оправен (DAY)[/color]

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    http://www.ljclub.net/home-audio/amp...-DE185/amp.htm
    Това добро ли е като избор?
    Ресивър е , но има басбууст и добра изходна мощност

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    36
    http://www.ljclub.net/home-audio/amps/Sony%20STR-DE185/amp.htm
    Това добро ли е като избор?
    Ресивър е , но има басбууст и добра изходна мощност
    Това копче разваля още повече звука,като гледам захранването едвали ще изкара 2 x 100 вата на 8 ома.

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Добре е, взимай го. Аз имам по-новия модел, но той е същият като функции, само с променен дизайн (STR-DE197). Bass Boost не разваля звука, това са глупости. Повдига ниските с 8 dB при 70 Hz. Имаш и ±10 dB Bass - общо стават до 18 dB - това вече трябва да е достатъчно. Bass Boost се включва при по-ниски до средни нива на звука при слушане. Един приятел си купи преди 10-12 г. ресивър Technics SA-EX100 (2x100 W into 4 Ω). Свири много хубаво, но няма Loudness и захватът от ±10 dB за ниските честоти се оказа съвсем недостатъчен за колоните му "Амфитон", които иначе са способни да изкарат много мощен бас. Поради това той си прави външен отделен тонкоректор.

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    Забравих да кажа, че STR-DE185 е за тонколони 8-16 Ω. Твоите Pioneer колко ома са? Хубавото на този ресивер още е, че всички органи за управление са електронни и няма проблеми с пращене и прекъсване на ключове и потенциометри. Също има и добро радио с RDS, което също не е за пренебрегване.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Аз смятам, че ако си любител на SONY по-добре е да вземеш това: http://www.ljclub.net/home-audio/amp...A-F220/amp.htm изглежда по-добре, а е почти насъщата цена.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    28
    8 oма са пайнерите
    Затова предложих този усилвател

avalon's Avatar
    Членува от
    Jul 2009
    Възраст
    47
    8 oма са пайнерите
    Затова предложих този усилвател
    Екстра, взимай го тогава.

Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    34
    Виж тук http://www.audio-bg.org/ този модел - ONKYO A-8290. Много хубав усилвател и има изход Pre Out, на който можеш да вържеш SUB-а.

prog's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    36
    Нивото на pre-out-а едва ли се регулира от Volume врътката

Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    34
    Регулира се. И са голяма рядкост стерео усилватели с тази опция. Аз доста търсих, но преди да намеря този си взех Cambrge Audio A5 със Pre Out.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени