Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 171 от 171

Тема: Книга за похвали и оплаквания

Въпреки, че се бях зарекъл да не пиша повече във форума, то го посещавам инкогнито, защото има и неща които могат все още да се понаучат..., но сега нарушавам обета си и бих искал да се обърна към абсолютно всички модератори в форума. Моля Ви за:
    1. Недопускане на лични обиди, квалификации и обръщения един към друг на членовете на форума.
    2. Вземане на адекватни мерки срещу мнения, които нямат нищо общо с дадена тема.
    3. Продължаване на политиката на форума за конкретни подкрепени с аргументи (снимки, изчисления, факти и доводи) тези, с които човек би добил ясна представа. По-този начин би се запазил доброто реноме на форума и дори би се увеличила.
    4. Ясни предупреждения и наказания за лица, които посещавайки дадена тема и пишейки там, без конкретика за (било проблем или довод) дадения въпрос. Нека не звуча просташки, но изявления от типа "колко си прост" - не са нито от полза, нито спомагат за решението на даден проблем или довод.
    5. Нека да направим форума отново важен фактор за посетителите и самите нас, като спомагаме с конкретна информация, насоки, опит и полезна информация.

Нямам нищо против да стана модератор за хора, които нападат лично или се държат непристойно с членове на форума.
    Форума е добър и трябва съвсем малко, за да е приятен за посещение...

С уважение: Виктор Симов

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Вики, няколко човека сме гледали ситуацията и няма пряка обида или повод за наказание. Има хипотетична ситуация и предполагателни тълкувания... Вероятно даже не знае какво дете имаш...

Ето, днес например, пресата, в пряк текст ме нарече диктатор. Аз дори не се засегнах, макар че вероятно някой и това би изтълкувал като обида или квалификация (и реално се наказва от правилата).
    Винаги съм предпочитал по-откритият и директен диалог пред лицемерието и подмолността!
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Аз съм ЗА, Викито да стане модератор

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    Аз съм ЗА, Викито да стане модератор
    ...е това ще удари дъното.
    Постоянно мрънкащ и бълващ не адекватни и анти градивни мнения!

Лично мисля,че модерирането си е на ниво и то доста високо,особено спрямо други форуми!

Може би не ме разбра Бисере... Досега търпях въпросния господин, защото се обръщаше лично към мен и аз не му стоях длъжен, но да намесва лица от моето семейство, които и хабер си нямат...!!! Не мисля, че държанието му е адекватно за такъв по рода си форум! На селския пазар може би да има голям успех, но не мисля, че тук така трябва.
    Разбира се това е мое мнение и не задължавам никого с него.
    Аз се дразня от лични нападки или излишни мнения и не е редно така да продължава.
    Вие преценявате за мерките във форума и аз мога да избирам, дали да остана или да напусна. Все пак се радвам, че се запознах с много приятни и стойностни хора и ще продължа да поддържам връзка с тях.

С уважение: Виктор Симов

Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    ...е това ще удари дъното.
    Постоянно мрънкащ и бълващ не адекватни и анти градивни мнения!
    Ето пак един такъв пример!!! Моля за Вашите доказателства господине!? Пишете ги тук, да ги видят всички, иначе ще считам, че сте поредния лаладжия...!!!

Петър Велков
    Guest
    Вие друга работа нямате ли си?

Толкова много пъти сте я дъвкали тая тема и всеки път едно и също - един сърдит, няколко недоволни, няколко доволни, няколко страници празни приказки и тренировки с клавиатурите. Накрая ви омръзва и/или осъзнавате, че никой никога никаква демокрация не е обещавал в тоя форум (освен Бисер в изблиците си на обяснителност), и толкоз.

Хайде стига сте подритвали умрялото куче, а отивайте да се готвите за пролетното експо, че тая година ако знаете какво ви готвим...

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Не желая да спря с теб или да ти доказвам,каквото и да е било!
    Това са ми наблюденията от последната година.На всяка манджа все си меродия и то с прозираща некопетентност!
    Това,че ти се обиждаш,НЕ значи,че аз съм те обидил!Просто съм искрен и ти казвам директно,какво мисля.Някой се изтърва да те предложи за модератор и аз посочих защо не бих го понесъл.
    Аз обида в думите си не намирам!
    Мисля,че си много разглезен и бъркаш значението на думата "обида"!А и като човек каже ,че нещо го прави за последно,трябва да държи на думата си!Иначе може някой да го обиди че е 'лаладжия"!

Това да си изразиш мнение не те прави "лаладжия",защото така сам се наричаш такъв,с по горе изложените ти доводи срещу Букито(за мен си е чисто мрънкане).
    Като го чета ми връщаш спомени за 3-и клас!

Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    Не желая да спря с теб или да ти доказвам,каквото и да е било!
    Това са ми наблюденията от последната година.На всяка манджа все си меродия и то с прозираща некопетентност!
    Това,че ти се обиждаш,НЕ значи,че аз съм те обидил!Просто съм искрен и ти казвам директно,какво мисля.Някой се изтърва да те предложи за модератор и аз посочих защо не бих го понесъл.
    Аз обида в думите си не намирам!
    Мисля,че си много разглезен и бъркаш значението на думата "обида"!А и като човек каже ,че нещо го прави за последно,трябва да държи на думата си!Иначе може някой да го обиди че е 'лаладжия"!

Това да си изразиш мнение не те прави "лаладжия",защото така сам се наричаш такъв,с по горе изложените ти доводи срещу Букито(за мен си е чисто мрънкане).
    Като го чета ми връщаш спомени за 3-и клас!
    Вие просто сте доказателство, че не сте дорасъл за подобен форум и Вашето място е при "БГ МАМА".
    1. Оттогава не съм писал в нито една тема, освен тук.
    2. Ясно е, че пример не може да дедете, защото няма такъв.
    3. Ако сега бях модератор- Вие да бяхте излетяли от форума с едномесечно предупреждение и ако пак продължавате, то за винаги...
    4. Послушайте ме и станете член на "БГ МАМА" - там би Ви подхождало повече за внасяне на интриги.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    .................................................. .......................
    Виктор Симов... да пишеш смисъл няма!
    Няма кой да ти обърне внимание!
    Контактувай с хора които са ти приятни... въпреки, че понякога, определени нужди понякога ни карат... да имаме работа и с неприятни личности има и такъв момент!
    Идиотите по принцип са по целия свят навсякъде, отърване от тях няма....
    Това което ти остава... е да не им обръщаш внимание!
    High-End Player / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Вики, ползвай игнор опцията. Трейс и ти. Аз я ползвам, на път съм да добавя и човек който лично и добре в аудио средите познавам. Просто дразненето идва с четенето, с визуалната част на оня балкон с очилата вляво от мен - точно сега...
    Редактирано от Любомир Костадинов; 12 February 2015 в 21:27.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Благодаря за съветите колеги, но има правила на форума и мисля, че е редно да се спазват от всички. Добрият тон, възпитанието на общуване, контактуването в теми с полезно съдържание и поднасянето на качествена информация е от значение за един добър форум. Аз самият съм наказван преди време и то с основание. Взех си поука и мисля, че така трябва да бъде за всички. Не искам повече да разводнявам темата и ако не се вземат мерки от оторизираните лица, то предпочитам да си остана безмълвен и ще гледам да избягвам безмислените теми и спорове, които не допринасят за знания, факти, снимков материал или полезна информация.
    Казах каквото мисля и ще се радвам на подобрения относно общуването.

Благодаря на всички и останете със здраве: Виктор Симов

Вики, оправи си правописната грешка, пише се Mark KnopFler. До голяма степен сам допринасяш за отношението към теб, помисли си малко.

petko's Avatar
    Членува от
    May 2012
    Възраст
    41
    Еее това вече си е живо заяждане както иска така ще си го напише.
    Редактирано от petko; 12 February 2015 в 22:29.
    Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Хора като Наско за мен са пътеводна светлина! Чета мненията им и искрено се възхищавам на сръчнстта и умението им да вдъхват живот на техниката и то по уникален начин! Когато някой като мен, който е с повече от скромни знания и един гол ентусиазъм, потърси помощ тук, Наско и другите като него подават ръка - ценни идеи, съвети, схеми и каквото е нужно, за да сбъднат нечия мечта!

За съжаление има и такива като "колегата" tarambuki, които с иронични подмятания, арогантно и надменно поведение, хранят егото си, осмивайки нечие незнание...

Жегнат от несправедливите им и хапливи подмятания аз или някой на моя хал ще спре да пише! Няма да е фатално, никак дори! Само дето тези самозабравили се персони сипят отровната си злъч и върху безспорни авторитети, които, малко или много се отдръпват след подобно отношение!

Господа модератори, Наско беше баннат от вас заради персона като tarambuki! Такива като него обиждат, обезсърчават и прокуждат таланти и ентусиасти, които дават и могат да дадат безкрайно много на този форум! Аз искам да чета мненията на хора като Наско и Виктор, а не спама и тролстването на tarambuki! Видно е, че доста от членовете тук използват възможностите на платформата и сами филтрират въпросния. Да, ефективен способ и много полезен на практика, но от морална гледна точка оставам с горчив вкус в устата...

Малко попрекалихте!
    Ти, fancooler, можеш ли да посочиш поне едно иронично подмятане?
    Кой ти пречи да четеш каквото си искаш? Дори не е необходимо да си регистриран.
    А ако си се регистрирал да всяваш смут и раздор, сбъркал си.
    Тук би трябвало да си, за да научиш нещо!
    Е, в конкретния случай просто щеше да го научиш грешно!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    Тарамбуки, защо се правиш на интересен!
    Ето:

Ctef:

Резултатите от заигравката с клирфакторметъра, за сега са, че премерих всички налични ЕСС83.
    Естествено лампите не се държат еднакво. ТХДто им на оптималния за сега ток от 0,5мА варира м-у 0,4 и 1,2%. Съответно, различно изглежда и остаъчния сигнал който излиза на осцилоскопа.
    Но поне ще мога да ги подбера по двойки.
    На уреда може да се забележи, и че различните лампи, имат различно усилване, но то не върви пропрционално на измереното ТХД.

Но нещо интересно.
    При тоя режим, добавяйки кондензатор в катодната верига към масата, вкарва 9% ТХД [IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e002.gif[/IMG]
    Пробвах всякакви видове кондензатори, все тая.
    Ще видя как ще е при друг ток, но някакви идеи за това?

Nasko:

Нормално е катодният кондензатор да увеличава THD- премахва се ООВ по аноден (катоден) ток.
    Тъпо е на предусилвателна лампа с активен аноден товар да се поставя катоден кондензатор.
    Освен ако целта е големи изкривявания, или се очаква частична компенсация от следващото стъпало.

Ctef:

Браво Наско!
    Аз тия неща няма от къде да ги знам.
    Значи измерванията са верни, което много ме радва.
    Явно, кондезатора ще бъде премахнат, то го няма и по схемата на Милен.
    На следващия етап, ще меря каво става на място, в усилвателя, макар че е много тежък и труден за премятане..

Tarambuki:

[COLOR=#ff0000]Глупости на търкалета, колко пъти да му обяснявам на Наско, че не разбира отрицателните връзки?
    [/COLOR]
    Резистор в катода се поставя с цел въвеждане на местна ООВ, която стабилизира работата на стъпалото. Което не означава автоматично, че можем така по желание да слагаме и махаме този резистор! Защото се променя работната точка и усилването на стъпалото!
    Дали искаме да е стабилно това стъпало, питайте конструктора.[IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e003.gif[/IMG]
    А щом схемата е без кондензатор, за чий го слагаш, ако не е тайна?

С поставянето на катоден кондензатор се дава накъсо за различните честоти тази местна ООВ!
    Той трябва така да се изчисли, че да действа еднакво за всички звукови честоти (20-20000)!!!
    В противен случай си играем на тонкоректори и ластовички[IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e004.gif[/IMG]
    Така усилването на стъпалото скача, увеличава се, колкото е с по-голяма стойност резисторът, толкова повче се увеличава усилването! С което няма как да не скочат и изкривяванията.[IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e005.gif[/IMG]
    Затова всичко се изчислява предварително, после само се проверява работната точка и се правят само леки донастройки, с един от двата резистора.

А с кондензаторите си играйте, когато са прехвърлящи![IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e005.gif[/IMG]

Виж, използването на сериозен уред, вече е голяма крачка напред!
    А осцилоскоп имаш ли? Най-важно е да се следи еднакво равномерното насищане/клипване на изходната синусоида, както и в предните стъпала.

...
    Ако тарамбуки наистина беше толкова навътре в нещата и не търсеше повод да ме оплюе по някакъв начин, би написал: Кондензатора в катода на лампата премахва ООВ само по ПРОМЕНЛИВ катоден ток, а не целия. При което аз щях да се извиня за не пълнотата на мнението си, и всичко да приключи.

Nasko:

Тарамбуки, може ли[COLOR=red] *****изтрито******[/COLOR]???
    Колко пъти да ти казвам да не споменаваш името ми? До гуша ми дойде от тъпотиите ти!!!
    Ама на админите изобщо не им пука, докато не прелее чашата!

Bis:

Страшно ми е мъчно, че трябва да накажа заради недопустими изрази един човек, който много уважавам и като човек и като конструктор а и считам за приятел!
    Но правилата са си правила и важат за всички!

Банвам за 1 месец Наско заради това поведение.

Това е решението на власт имащия, който в друга тема пише: лицемерие...лицемерие...лице мерие...

А защо? Защото оспами темата ми за „германиевия” усилвател, без да приложи всякакво доказателство, без да отговори адекватно на никой от въпросите ми към него, без да е чул звука на усилвател с германиеви транзистори!!!

Ето малко извадки:

Bis:

Лошото е, че знаем че "бебето" ще се роди с малформации и отклонения...просто заради "лош семенен материал"... [IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e006.gif[/IMG]
    Не заради акушера!

Оня ден си говорихме с Гошо Мрака, че схемата по която почна да работи Наско е Акордската и е отвратителна, а той не вярваше

Наско, вмъкванията ми по темата са от съвсем добронамерен характер.

Но както се казва във вица: "Опитите в Анадола продължават..."

Тоя кондензатор в изхода така скапва баса и го прави муден

Така че ти пишеш глупости и само заради възрастта ти и защото те уважавам като човек и специалист, не си позволявам да стигна по-далече в провокациите си!

Така че, направи я тая схема и след като толкова я хвалиш, имай мъжеството да я изтъпаниш на Експото пролетта и да я чуем а и измерим евентуално...

Наско, дай да не правим темата ти деструктивна.

Инж.кънев:
    Преди много години слушах на усилвател който беше реализиран с германиеви транзистори. Ами да си призная честно, не се е родил съвременен транзисторен който да го замести.

Tarambuki:
    Нищо не е синтезирал![IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e007.gif[/IMG]
    Усилвателят не е "германиев", а е германиев!!!
    За в бъдеще нещо ако не ви е ясно - ми питайте ме
    Изпих си кафето и какво да видя? Кавичките още стоят?[IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e003.gif[/IMG][IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e007.gif[/IMG][IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e007.gif[/IMG][IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e007.gif[/IMG]
    Поне преместете темата в акордите, а кавичките да се поставят на "усилвател"![IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e005.gif[/IMG]

Bis:

Обаче, когато се твърдят небивалици е добре да се знае кое и как... повечето сме чували въпросната схема и ясно колко "потенциал" има.[IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e004.gif[/IMG]

Влязох в този спор от принципна позиция и донякъде, защото силно симпатизирам на Наско заради знанията, уменията и методичността. Защото подхода му е сериозен и грамотен. Защото си изпипва нещата... Ама какво предизвикателство би било това за него?! Това силно му сваля нивото, а не искам да е така!

Но ако не сте разбрали, че при транзисторните усилватели топологията е от съществено значение - сори! Както и отличното захранване! Това са двете свръхважни неща без които изобщо нищо не става. Гарантирано! [IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e008.gif[/IMG]

Този усилвател, няма нито едното от двете. Простичко е.

Nasko:

Колега Bis, техническите въпроси не са като съчинение по картинка!

1. На кой все-още не му е ясно, че по-лошо въздействие на звука оказа дългата опашка от хармоници, а не големината на втория хармоник???

2. Захранващите трафчета са по 30 вата за 10 вата полезна мощност.
    При пиков ток под 2 А филтриращите кондензатори са 4 Х 4700uF. Това е по 10000uF за ампер пиков ток.

Кое от двете не е изпълнено??? Спри да пишеш глупости!!!
    Дай обосновка от твоите усилватели!

Bis:

1. Схемата има елементарна учебникарска топология, която предполага плаващи и нестабилни режими, водещи и до повишени изкривявания. Транзисторната не е като ламповата схемотехника. А черешката на тортата е кондензатора в изхода. Ако не ти е ясно, хората в малосигнални вериги гледат да го избягват а тука си е нашит директно в изхода, последователно на товара. Познай колко зависимости се получават допълнително от това...!?
      2. С тази мижава мощност НЕ СТАВА РЕАЛИСТИЧНО ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ! Не ми приказвай, че ти е достатъчно да слушаш 100 миливата. Сори, ама нищо не слушаш! Ако си пропуснал няколкото важни теми по тоя случай - попрочети ги. В тая връзка, трийсетината ти вата трафове са като бонбонче за обяд. [IMG]file:///C:\DOCUME~1\NU\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_imag e008.gif[/IMG]

3. Глупостите ще ги чуем всички пролетта!

Madrigal:

Наско, разсъжденията за ОООВ и намаляването на изкривяванията са верни, но пропускаш една "дребна" подробност - изходния кондензатор не е обхванат от контура на ОООВ. / Да, ама той е обхванат!/

Съфорумник по Скайп:
    Изчетох я току що! Много спам извътре, много нещо...

Всичко това ме отвръщава и не мисля повече да пускам във форума свои проекти. А е готов и следващия ми проект.

Сега целта на админите ще е да получа бан за дълго време, така че да не мога да покажа на Пролетното Експо в Ст. Загора „Германиевия” усилвател.

И не минавайте с номера, че вършите задълженията си безвъзмездно! Аз също така безвъзмездно подарявам на форума пълните си проекти! Но моето вложено време, труд и средства са много повече!
    И най-вероятно за това имам четири препоръки! И не съм си ги дал аз! Кой друг от форума има толкова????

Бис, ако си баннал Наско заради тази тема, то не си въобще прав и съм сигурен, че ще му се извиниш. Трябвало е да баннеш Тарамбуки, който във всяка тема се старае да получи бан, но ми е чудно защо всички си затваряте очите!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Сега разбрах цялата трагикомедия за какво била...заедно с подготовка за почвата...
    Наско, ако си реваншистки настроен към мен затова, че те баннах за месец съвсем основателно, след като напсува директно и откровено Тарамбуки - кажи?! Даже пренесе "фронта" и на друго място...което изобщо не е достойно!

Това, че германиевият ти усилвател е ниска топка е ясно за всички, които не се занимават от два петъка с аудио и многократно ти го подхвърляхме много хора, за да не се излагаш. Ти дори сам си призна, че не бил с много хубави високи...ама ставал... Да не говорим за надеждност?! Затова и тук-там с недомлъвки ти го намеквахме. Много хора си мълчат, за да не не те засегнат случайно и няколко пъти и на мен ми казаха в разговори, че е така за да не те засегнат, че си тънкообиден...
    Погледни откровено и си признай (за себе си, не на мен или на други, не и ни трябва), че е провал. Ти обаче, "продължаваш напред"... Ето така изглежда отстрани, сори! И точно защото не съм лицемер и никога няма да бъда, намерих смелост да ти го кажа в очите! Защото те уважавам като човек и като конструктор! Това, че ти казвам директно какво мисля и не го оценяваш по адекватният начин е много тъжно...
    Целта ти е да внушиш, че има специално отношение към теб. Да има!
    Към всеки, който има подобен систематичен и методичен DIY подход има ПОЛОЖИТЕЛНО отношение!
    Но това НЕ включва индулгенции при недопустимо груб и каруцарски език! Защото преди да сме специалисти по това или онова, ние първо сме хора! И преди да демонстрираме знания и умения, трябва да показваме и култура на общуване! Тези общочовешки ценности са от приоритетно значение при формирането на отношението и поведението към някой. Но мисля, това се учи още в първите години на живота...

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    ЛИЦЕМЕРИЕ...ЛИЦЕМЕРИЕ...ЛИЦЕ МЕРИЕ...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Бис, ако си баннал Наско заради тази тема, то не си въобще прав и съм сигурен, че ще му се извиниш. Трябвало е да баннеш Тарамбуки, който във всяка тема се старае да получи бан, но ми е чудно защо всички си затваряте очите!
    Тарамбуки няколко пъти е получавал бан, когато си го е заслужавал.

Тарамбуки изказва собственото си мнение и съмнение, че нещо не е ясно на Наско и получава директна псувня на майка заради това. Нямам изобщо никакво основания да се извинявам за това...извиняващият се трябва да е друг!
    Това НЕ Е начина да покажеш знаеш ли или не знаеш.
    Всеки има правото да се съмнява в каквото си иска. Знаещият човек е силен с аргументи и ако е така, лесно ще пребори съмняващият се!

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени