Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 70 от 70

Тема: Мод на Marantz CD65 Mark ll

Английският ми е ниво А0,1

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    ...Светодиодите ще са SMD над дисплея, за да се виждат през стъклото. Няма да има надписи, затова ще са в различни цветове. Малко ще е като светофар но ще светят колкото да се виждат
    Със шареното, след 1 месец ще се чудиш кой цвят какво е било.
    Като алтернативна идея - 7 сегментен индикатор. За управлението му можеш да използваш IC - BCD към 7 сегментен изход или диоден шифратор.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    Ето как би изглеждала схемата с индикация ....
    Яко транзистори пак .... виждам че те влече ама пак имам предложение да ги сведем до ИС.
    Всъщност ако правилно разбирам смяташ да не дупчиш за светодиодите (поначало смятах да предложа нещо такова) ,а просто да ги навреш така , че да се виждат през сегашния дисплей ,един вид нали?
    Ако е така ,то предлагам да не дупчиш и за бутон ,а да ползваш някой от тези на CD-то (този който най малко би използвал-например за бих избрал Recall) , като го обезточиш електрически чрез прорязване на пистите, които отиват до него (тази манипулация плюс това е обратима!) и си го ползваш със запоени "жички" ,като самостоятелен/твой си такъв!
    Поздрави!
    Митака.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

ittso
    Със шареното, след 1 месец ще се чудиш кой цвят какво е било.
    Като алтернативна идея - 7 сегментен индикатор. За управлението му можеш да използваш IC - BCD към 7 сегментен изход или диоден шифратор.
    Не лош вариант, обаче предпочитам да е по-елементарно и панела на плеъра да си запази оригиналния вид.
    fenkiller
    Яко транзистори пак .... виждам че те влече ама пак имам предложение да ги сведем до ИС.
    Всъщност ако правилно разбирам смяташ да не дупчиш за светодиодите (поначало смятах да предложа нещо такова) ,а просто да ги навреш така , че да се виждат през сегашния дисплей ,един вид нали?
    Ако е така ,то предлагам да не дупчиш и за бутон ,а да ползваш някой от тези на CD-то (този който най малко би използвал-например за бих избрал Recall) , като го обезточиш електрически чрез прорязване на пистите, които отиват до него (тази манипулация плюс това е обратима!) и си го ползваш със запоени "жички" ,като самостоятелен/твой си такъв!
    Не че ме влекът толкова, а от незнание какъв чип да използвам слагам транзистори. Да, не смятам да дупча панела и смятах да ползвам един от бутоните, пък кой от всичките не съм мислил. И за светодиодите си ме разбрал, ще пробвам така предполагам ще се виждат. Затова и мисля да са различен цвят, защото ако са с еднакъв без надписи върху тях, ще е много объркващо. Също така обмислях да са само червени, но постоянно да светят слабо, като един от тях в зависимост от избрания вход ще свети по-силно от останалите.
    П.П. Благодаря за схемата, отпадат транзисторите
    Редактирано от стефан990; 7 May 2018 в 17:17.

Платката за селектора е готова. Освен него, върху платката ще са RCA конекторите за аналоговите изходи и вторият SPDIF вход.
    SPRINT LAYOUT.jpg
    Платката е широка колкото дака и ще е разположена върху него, като SMD елементите ще са нагоре и всички кабели ще са максимално къси. Петте волта за селектора няма да са от дака, предвидил съм за него отделно захранване.
    Редактирано от стефан990; 9 May 2018 в 22:39.

Открих някои пропуски Sprint-Layout 6.0.jpg

Разглобих изцяло плеъра за да прегледам електролитните кондензатори, ще сменя почти всички. Хрумна ми да сглобя и слушалков усилвател като идеята ми е да използвам жака и потенциометъра на предния панел. Някой може ли да ми предложи някоя не толкова сложна, но сравнително добре звучаща схема, която да я събера на платка 5х5см

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Ще ти предложа и 2/1 см. Супер е за случая, ама според мен. Ще ти пратя платката и схемата на личен утре!
    Браво адаш, кефиш ме! много си усърден!
    Успех!
    Забравих, в моно вариянт е. предполагам се включва с две.
    Редактирано от Стефан Петров; 11 May 2018 в 22:22.

Благодаря адаш, нека е моно вариант така или иначе ще чертая нова платка

За слушалков пред бих направил клас А еднотактно крайно стъпало. Ето тук съм скицирал идеята в пост #64:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...%B0-quot/page3

Може да се поекспериментира и без кондензатори в ОООВ и на входа стига офсета да е достатъчно нисък.
    Източника на ток в долното рамо сега бих реализирал с един транзистор и ценеров диод, има по-високо динамично изходно съпротивление за високи честоти спрямо двутранзисторния. Големината на тока може да се регулира в зависимост от импеданса на слушалките и очакваната изходна мощност. Естествено схемата си е печка във всички случаи. Може да разгледаш и останалите схеми дискутирани в темата. Успех!

Благодаря ти Supraphon, схемата ми допада, но ще трябва повече място. Мисля че ще успея да намеря, схемата си заслужава. Ще е добре усилвателчето да работи само при включени слушалки за да няма излишна жега. Ще заменя транзистора с ценер. Два последователно свързани 1N4148 ще свършат ли работа или един светодиод ? Кондензаторите ще си ги оставя, не вярвам два WIMA толкова да влошат звука.
    Иначе платката за селектора е готова, но съм объркал футпринта на чиповете с 16 крака и се наложи да направя адаптери
    IMG_20180514_174951.jpg
    Редактирано от стефан990; 15 May 2018 в 18:53.

Футпринтьо, нали не змаеше английски?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Е, знам 20 30 думи . То с тея чуждици българския ще забравим

Транзистора Т1 ще го заменя с ценер 2,4волта и съпротивлението в емитера на Т3 ще го увелича на 6,8ома 1W. По-добре ще е да сложа ценер вместо светодиод, защото ще мога да го монтирам върху радиатора на транзисторите. На схемата на входа пише 0,5 волта, на изхода на дака ми ако не греша нивото е двойно по-високо. Как е по-удачно да намаля усилването на усилвателчето, с увеличаване съпротивлението на R2 или намаляването на R4 ?

Коя схема да гледам?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Намаляваш R4. Предвиди ако правиш платка и място за кондензатор паралелно на него. Може да се наложи в случай на нестабилност да се свържат няколко пикофарада. Но най-добре си направи сам сметките за усилване за твоите слушалки, защото нямам спомен за каква изходна амплитуда съм го смятал и за какви слушалки. Така че може ти да имаш специфични твои изисквания, а може и в процеса на оживяване да го променяш. Така че това ще си го донагласиш, може да си започнеш с тези стойности.
    Относно дилемата ценер/светодиод:
    При напрежение 2.4 волта е по-изгодно да сложиш светодиод от гледна точка на ниско диференциално съпротивление, ценера ще е с доста по-високо такова. От към температурна стабилност обаче е по-добре ценер мисля. Монтажа на радиатора е излишен. Няма никакъв проблем ако този ток малко или много се променя в процеса на работа. Той не е свързан с постояннотоковото отместване в изхода.

Начертах платка за усилвателчето Headphone amp..jpg Добавих кондензатор паралелно на резистора в ООВ. Ще добавя и реле което да включва променливото напрежение при включване на слушалките. Захранването ще е +/-9V, предполагам няма да е проблем, евентуално ако използвам по високоомни слушалки мощността ще е по-ниска. Трансформатора на плеъра е с вторични напрежения 9,5-9,5/0/9,5-9,5 и мощността му е около 20-30VA, ако изправя 19-те волта и ги стабилизирам наистина ще си имам печка не слушалков усилвател пък и трафа не би издържал

Добавих релето Amp.jpg

Слушалковият усилвател е почти готов. Чакам да пристигнат останалите елементи за него и за селектора.
    IMG_20180525_181056.jpgIMG_20180525_181201.jpgIMG_20180525_181240.jpg
    Предполагам радиаторите няма да греят много. Със захранване 9,5/0/9,5VAC, разсейваната мощност ще е около 5 вата на канал.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени