Страница 2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 139

Тема: Мод на Marantz CD65 Mark ll

Не твърдя, че е най-доброто, на мен ми харесва. Всеки с вкуса си !
    А за селектора и бутоните някой някаква идея ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Отстрани , близо до лицевия панел .
    И без това само Вие трябва да си знаете кой бутон кой вход е.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

В темата за дака на Симонов има схема за софтуерен селектор, проблема е че никъв ме няма в програмирането, даже не знам как да го свържа с компютър Също така пише, че в комет има бутони с подсветка ама не мога да ги намеря.

Код:
    $Regfile="attiny2313.dat"
    $Crystal=4000000
    $hwstack=32
    $swstack=16
    $framesize=16

config PORTD=INPUT
    config PORTB=OUTPUT
    Portb=&B000001
    portd=&B001111

Do

If pind.0=0 Then
    Portb=&B000001
    End if
    If pind.1=0 Then
    Portb=&B100010
    End if
    If pind.2=0 Then
    Portb=&B010100
    End if
    If pind.3=0 Then
    Portb=&B111000
    End if

Loop
    End

Този програматор дали ще свърши работа? http://www.elimex.bg/product/97383/p...vr-usbasp.html

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    ... Смятам да има четири входа: един SPDIF за CD то, два SPDIF за външни устройства и един оптичен вход. ....
    CD-то го пусни по I2S - под ръка ти е в кутията , а и двойното преобразувание в SPDIF разваля нещата.
    Симонов специално ви остави I2S входа на ЦАП-а на рейка.Трябва ти само една миниатюрна универсална платчица с SN74HC157 за да превключваш външен вътрешен I2S (на основната платка си имаш захранване).
    Поздрави!
    Митака.
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    Този програматор дали ще свърши работа? http://www.elimex.bg/product/97383/p...vr-usbasp.html

Този програматор е само за ISP.

Ето ти хубав програматор на добра цена:

https://www.aliexpress.com/item/TL86...ceBeautifyAB=0

Благодаря и на двама ви за съветите.
    fenkiller ще те послушам и ще го свържа CD-то направо с TDA1541. Даже се замислям да добавя и USB вход с PCM2706 като пак ще го свържа към I2S входа със SN74HC157.
    Относно селектора за входовете, май ще използвам хардуерен, намерих една схема която след някои промени ще ми свърши работа. Софтуерният ще ми струва доста скъпо и ще загубя повече време, пък и не си струва да купувам програматор за един чип. Програмирането не ме влече и само ще събира прах този програматор.

Няма да добавям USB DAC ще има още един SPDIF вход и може да се включи външен такъв. Схемата на селектора ще изглежда по този начин:Селектор.pdf Разбира се приемам всякаква критика и съвети

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Хммм , много транзистор много нещо...не искам да те разколебавам де?!?!
    Имам малко време и по долу едно предложение от мен за превключване с един бутон алтернативно.
    Само се съкращава 1-ния SPDIF вход за да може да в бройката да влезе CD транспорта...
    Поздрави!
    Митака.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Транзисторите не ме разколебават взех от комет 40 броя SMD . По-скоро ме разколебава това, че трябва да правя 5 отвора за бутони върху панела или някъде другаде. Твоята идея с flip flop-а с един бутон много ми допада, един отвор, един бутон и ще има памет (няма да се налага след всяко включване и изключване да избирам входа). Много благодаря за схемата, ще се възползвам . Пак мога да добавя няколко транзистора и 4 SMD светодиода за индикацията, които ще добавя около дисплея на плеъра, че ме кефи да има чарколяк . Да питам мога ли вместо 74HC74 да използвам CD4027, че имам няколко бройки ?
    Още веднъж ти благодаря

Поздрави,
    Стефан

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Хммм туй с паметта не го разбрах ... по скоро след идване на захранването ще има винаги избран един и същи вход (SPDIF1 според мен ... ) ...
    Но пък плеъра ти е с реално копче за пускане - така че към то този момент така или иначе трябва да си прав пред стойката и допълнителното натискане на едно копченце макс 3 пъти (до избрания вход) едва ли ще ти изтърка пръстите...?!?!
    Инак 4027 е използваемо:
    https://d2vlcm61l7u1fs.cloudfront.ne...Fphp90tqpQ.png
    Поздрави!
    Митака.

Товарната способност на изходите на 4027 е по-ниска. Виж точно за твойте, наличните, колко е, че при 1-2 мА през LED-овете може нивата да не са подходящи за следващата ИС.

За паметта имах в предвид, че при изключване на захранването ще остане последния включен вход, не че това ми толкова важно. При моите CD4027 с 5 волта захранващо напрежение токът в изходите е 1мА. Ще взема 74HC74, наличните чипове нека си ми стоят, все ще им се намери приложение.

П.П. Всъщност ще пробвам CD4027 ако не се получи тогава ще поръчам
    Редактирано от стефан990; 27 April 2018 в 21:11.

Тези тригери, както всички статични тригери си губят състоянието след спиране на захранването, така че не знам как мислиш да остане последния вход който е бил избран (освен ако просто не спираш захранването на платката с тригерите). Имам обаче една забележка за бутона и тактовия вход на тригера - поне моя собствен опит показва че в 90% от случаите тази конфигурация води до неколкократни превключвания на тригера с едно натискане на бутона. Просто номера да премахнеш притрепванията на контактите с кондензатор не върши добра работа, защото забавя значително прехода от лог.1 в лог.0. При това докато нивото се „мотае“ в преходната зона между двете състояния, шумовете водят до отброяване на няколко тактови импулса. Не случайно на синхронните входове им дефинират - максимална продължителност на фронта. Виж с добавяне към това и на тригер на шмид, вече нещата ще бъдат други, но това са още интеграли (или схемотехника).

CD4027 имат около 1V хистерезис за шумоустойчивост. Може и с чакащ мултивибратор да се премахне трептенето, примерно с 555 че е с 8 крака.
    През R/S входовете обикновено се слага инициализираща /евентуално RC/ група за избор на вход при подаване на захранването.
    Ако аз трябва да добавя нещо - бих изполвал 2 чакащи мултивибратори тип 123 в един корпус и за двете.

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Тези тригери, както всички статични тригери си губят състоянието след спиране на захранването, така че не знам как мислиш да остане последния вход който е бил избран (освен ако просто не спираш захранването на платката с тригерите)...
    CMOS чиповете в статичен режим имат пренебрежимо малка консумация. Ако се оптимизира схемата, за да не "изтича" ток през някой изход или пулъп, може да се захранва от някой супер-дупер кондензатор и да помни последното състояние няколко дена или седмици.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Преди време на едно импулсно захранване използвах за пуск стоп CD4027 и ми направи впечатление, че се запазва последното състояние на тригера след изключване на захранването, не съм засичал колко време, но след няколко часа състоянието е не променено. Този чип съм го използвал и за двоен селектор, и при него имаше "памет" за известно време. Това ме наведе на мисълта, че селектора на fenkiller също ще помни последния включен вход. Първо ще тествам схемата върху експериментална платка без промени, ако има проблем с превключването мога да добавя NE555.

Все пак обърнете внимание как се зарежда супер-дупер кондера!

А с качествени бутони естествено проблемите ще са минимални.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Тука при тази схема е избегната вероятността при натискане на бутона за избор на вход, да има разтреперване. Избира се честотата на входа на превключване да бъде 1Hz, от елементите R3 и C2. Логиката на работа е следната: при натискане на бутона и отпускане, се превключват изходите, когато се изредят всички изходи, се получава нулева позиция или няма задействан изход.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: png s.png (53.9 KB, 42 преглеждания)

Преди мнооооого гонини, да кажем преди 8 - 10 бях качвал подобна схема - входен селектор с до 8 входа, с памет (кондензатор), и се състоеше от 2 чипа и няколко пасивни чарка. Схемата беше скалъпена набързо, само за теоретично онагледяване, и имаше няколко дребни забележки. Схемата не се вълнува от разтрептяване на контакти и има защита от едновременно натискане на няколко бутона.
    Синигерски се беше престрашил да я изпробва. Беше споменал че дори работела. Ако на някой му се занимава, да потърси в темите на Синигерски.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Тествах схемата на fenkiller с CD4027 няма колебания и разтрептявания, ако задържа бутона натиснат за по-дълго време нищо не се случва, няма прехвърляния на входовете остава си този на който съм превключил, не се налага да добавям NE555. С обикновен кондензатор има "памет" от няколко минути, които са ми достатъчни, в случай че изгасне тока за кратко няма да се налага пак да избирам входа.
    ittso
    Преди мнооооого гонини, да кажем преди 8 - 10 бях качвал подобна схема - входен селектор с до 8 входа, с памет (кондензатор), и се състоеше от 2 чипа и няколко пасивни чарка. Схемата беше скалъпена набързо, само за теоретично онагледяване, и имаше няколко дребни забележки. Схемата не се вълнува от разтрептяване на контакти и има защита от едновременно натискане на няколко бутона.
    Синигерски се беше престрашил да я изпробва. Беше споменал че дори работела. Ако на някой му се занимава, да потърси в темите на Синигерски.
    Скоро гледах из темите селектор на Синигерски с много готини бутони, мисля че за него говориш, но ако пак тръгна да го търся надали ще го намеря
    Схемата на fenkiller ми харесва, тя ще да е за този проект

Да живеят D-тригерите

Стефане, продължаваш да правиш много добро впечатление!

Поздрави с:

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Благодаря ти tarambuki
    Песента не е от стиловете които слушам, но ми хареса, готина е

Ето как би изглеждала схемата с индикация SCHEMATIC1 _ PAGE1.pdf Светодиодите ще са SMD над дисплея, за да се виждат през стъклото. Няма да има надписи, затова ще са в различни цветове. Малко ще е като светофар но ще светят колкото да се виждат

Аз наблегнах не толкова на песента, колкото на Carry on!
    В превод - гаааз!

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени