Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 139 от 139

Тема: Мод на Marantz CD65 Mark ll

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Хубава тема се получи (независимо от дежурния спам!) и аз винаги се радвам да участвам в градивни такива (теми де...)...
    За да я завърша и да нахъсам малко Стефко да си отвори още един път плеъра ,пускам схема за пълна замяна на SAA7220 ,както Краси (berov) разумно предложи...
    Схемата може да се ползва за замяна на 7220 и в стандартен плеър без добавяне на външен ЦАП за получаване на NOS (non over sampling) звук!
    При добра реализация с SMD TTL схеми може да се достигна големина на заместващата платка да е колкото самото SAA7220!
    Поздрави!
    Митака.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    забравил си реклока

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Наско реклока е наложителен само ако добавяме външен клок без да премахваме сегашния...
    Тази схема използва кварцовия осцилатор, който е на основната платка и клоква единствено декодер чипа и на практика няма нищо за реклокване!?
    Виж ако Стефко си сложи хубав външен осцилатор тогава ще трябва реклок , само че точно преди ЦАП-а за да обхване и SPDIF и USB I2S сигналите!
    Поздрави!
    Митака.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    по твоята схема правиш нов мастър клок, с който се тактуват останалите чипове. изходните сигнали от тези чипове не са перфектни, затова си мисля, че с реклока може допълнително да подобриш формата на тези сигнали преди да попаднат в дака
    това е моето мнение

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    по твоята схема правиш нов мастър клок, с който се тактуват останалите чипове. изходните сигнали от тези чипове не са перфектни, затова си мисля, че с реклока може допълнително да подобриш формата на тези сигнали преди да попаднат в дака
    това е моето мнение
    Точно това си мисля ,че няма да станат по добри! Всъщност тези сигнали така или иначе са синхронно синтезирани от същия този мастър клок(и то с тривиално делене на 2 ,което практически намаля джитера съдържащ се в основния клок).Синхронното реклокване не би ги направило по добри а напротив заради малките закъснения тук там може да добави привнесен джитер. Да не говорим че честотата е относително ниска за реклок.Най доброто ,което ще се получи е едно преместване с един бит клок.Всъщност не познавам устройство ,което съдържа синхронен реклок със собствения си вътрешен клок!??!? Разбира се не мога да спра никой да си прави синхронен реклок, но аз лично не го препоръчвам.Много по важно според мен е да се направи галванична развръзка на всичко точно преди ЦАП-а , дори и с риска да се докара по голям джитер и без реклокване после(идеалния вариант е асинхронен реклок след галваничния изолатор с добър и изолиран клок генератор от чието изолирано захранване да взема и схемата за реклок!)!!!
    Поздрави!
    Митака.

Много ти благодаря fenkiller за поредната схема. Цифровият филтър си заминава Малко ще ми е трудно да събера схемата на еднослойна платка с размерите на чипа на ЦФ, но ще се опитам

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Ако ще ти е по лесно за платката ,може да използваш на мястото на 74HC04 два единични елемента sn74lvc1g04
    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/sn74lvc1g04.pdf
    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/48409/
    Така ще спестиш заобикаляне на ненужните в големия корпус!
    Поздрави!
    Митака.

Успях да начертая платка с размерите на цифровия филтър, тези дни ако ми остане време ще я ецна и тествам. SAA7220 NOS.jpg

Платката е сглобена и монтирана, още веднъж благодаря на fenkiller за схемата
    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
    Имам малък проблем със слушалковия усилвател клас А, пробвах много варианти с масата, но има лек брум. В най-добрия случай има трудно доловим брум и при намален, и при увеличен докрай потенциометъра, но освен него и шум (също трудно доловим). Ще си поиграя още малко и ако не успея ще начертая схеми на различните варианти на свързване на масата
    Редактирано от стефан990; 16 September 2018 в 19:54.

Вероятно се опитва да се самовъзбужда. Може да поставиш (увеличиш) компенсиращия кондензатор ако си с NE5534 ако си с двойния NE5532 то той следва да е вътрешно компенсиран за единично усилване. Виж дали поставянето на малък капацитет (<10p) паралелно на резистора в обратната връзка ще стабилизира нещата. Ако си спазил стойностите на резисторите в ОООВ, то може да опиташ да понижиш съпротивленията 4-5 пъти. Естествено с това ще се наложи да увеличиш толкова пъти и кондензатора от ОООВ към маса за запазване на срезната честота. Свързването на един кондензатор 100 пико от входа към маса също ще бъде полезен.
    Една схема на общата постановка и свързване с особено внимание върху контура на масата и свързването на филтровите електролити на захранването към маса ще е много полезна! Успех!

Не, не се самовъзбужда. Още при проектирането на платката предвидих място за кондензатор 10p в обратната връзка и съм ги сложил. Всъщност се преборих с брума, дори при завъртян до край надясно потенциометър брум няма, остана само съвсем тих шум, който се чува само с 30 омови слушалки със 150 омовите не се чува нищо. Според мен шумът идва от дигиталната част, защото е съвсем близо до аналоговата. Ето как изглежда масата на усилвателчето в момента
    IMG_20180919_200727.jpg
    Остава борбата с жегата, че усилвателя си грее доста.

Качвам файл с платката на заместителя на ЦФ SAA7220, някой ако иска да си подобри звука на плеъра NOS.rar

Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    ...някой ако иска да си подобри звука на плеъра NOS.rar
    Или да го влоши...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Преборих се с жегата на усилвателчето като намалих тока на покой на 130мА, в момента температурата на радиаторите не превишава 65 градуса. Стигат му промените на плеъра, слагам капака и почвам да го слушам че свикнах с този ЦАП и звука от лаптопа не ме кефи.
    Запълних старите отвори на задния панел и ги прикрих с залепваща хартия върху която принтирах.
    Ето така изглежда плеърът на финала: 10.jpg11.jpg12.jpg
    Нещото което бих променил по нататък са ОУ в аналоговата част и ако ми попадне ЦАП на ниска цена ще го свържа в паралел с текущия, но засега остава така
    Още веднъж благодаря на всички за помощта !

Голямо браво!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени