Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 87 от 87

Тема: Мод на Marantz CD65 Mark ll

Чаааакай сига, ти вчера ли беше напушен или днес:
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    ...Но на Y изводите има ту положително, ту отрицателно напрежение...
    ???
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Тока е добре, може да го намалиш, звука няма да се промени, просто ще започне да ти реже амплитудата на едната полувълна по-рано. Зависи с какъв импеданс слушалки ще работи и какви мощности очакваш да докараш. Със сигурност над 200 милиампера са излишни а може и на 150 да свири с 32 омови. Другото което може да направиш (и трябва) е да предвидиш по-голям радиатор. 90 градуса са много, сигурно на кристала е доста повече, сметни си топлинното съпротивление кристал-радиатор. Ако на кристала е до 100 градуса може и да остане така.
    Пък верно е бил напушен сигурно, освен ако не е захранил мултиплексора двуполярно
    Редактирано от Supraphon; 31 May 2018 в 16:10.

пак съм написал голяма глупост Друго исках да кажа, но съм написал съвсем различно, както ида е мултиплексора си работи.
    Ще понижа тока на 200мА така разсейваната мощност ще е 4 вата на радиатор. Ще се опитам да изчисля топлинното съпротивление (досега не съм изчислявал). Надявам се да не се налага да слагам по-големи радиатори, че мястото е ограничено.
    Ничиконите пристигнаха и ги монтирах, големите са от UKW серията, а останалите три които са в близост до транзисторите са UPS, с тях звукът ми харесва още повече. Направих малко промени по платката, разделих сигналните маси и ги свързах към общата точка.
    IMG_20180531_185313.jpgIMG_20180531_185403.jpg
    Засега нямам хубави слушалки, харесал съм си Superlux HD330, които са 150 омови. Не съм ги чувал, но прочетох доста положителни коментари за тях, а и цената не е висока.

Ако ще са Superlux, то единствено Superlux HD330! (не че съм ги слушал)
    Все пак цената е важна.
    Но ако искаш сериозни слушалки и не ти се дават 400 - 1000 и нагоре, твърдо Порта Про!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    доскоро някой продаваше AKG-400

Започнах сглобяването на плеъра, но преди това смених всички електролитни кондензатори с nickocon от UPS и TVX сериите, с изключение на големия кондензатор 6800uF (капацитета му е около 7500uF и ESR-ра много нисък). Монтирах дака, селектора, захранването за тях и като по чудо всичко заработи . Индикацията за 4-те входа е в долната част на дисплея, разположени от единия до другия му край, всички са зелени на цвят. Бутона за превключване е "RECALL"-a, по идея на fenkiller.
    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg
    Изкормих аналоговата част на плеъра, на това място ще бъде слушалковият усилвател (там където се виждат четири болта). Имам още доста работа, трябва да монтирам усилвателчето, потенциометъра, жака, около тороида ще сложа лента пермалой, над високоволтовата част (предпазителя и филтъра) ще измисля някакво капаче, кабелите трябва да прибера и още куп неща за които не се сещам. Най-хубавото е че за сега всичко се получава така както искам но слуш. амп. не е на мястото си и може да ме изненада неприятно

Плеърът е готов.
    Намалих тока на покой на слушалковия усилвател на 230мА, а захранването му на +/-7,5v. Температурата на радиаторите се понижи с 10 градуса ( до около 80 градуса). В бъдеще ще намаля тока на 180-200мА, но това ще е като поръчам подходящи елементи от комет. Можеше да го сваля с последователно свързване на две съпротивления, но не искам да загрозявам платката. Усилвателчето работи само при включени слушалки, какъвто беше и замисъла (сред прикачените снимки се вижда жака, който включва/изключва микро превключвател, а той релето) Сигналните кабели са PROEL, доста са дълги, но не вкарват брум. Потенциометърът е оригиналният си 10к.
    Задният панел доста се загрози, но ще мисля нещо, няма да остане така.
    11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg

Сега, ако искаш да ползваш слушалки, ще трябва да ги закачаш още преди лягане

Ами да, не е като да включиш слушалките в телефона, малко по-неудобно е, но звукът е по-качествен. Аз не съм слушалкаджия и няма толкова да ги ползвам, жена ми ще ги ползва повече, пък и исках на плеъра всичко да му работи. За сега маранца го слушам почти от телефона през USB дака с pcm2706 към SPDIF вход, но това дакче бързо ми изтощава батерията. Намерих една хубава схема на Симонов за USB приемник пак с pcm2706, която се захранва от външни 5 волта. Ще го свържа към TDA1541 през 74HC157. Няма да правя промени по селектора, при включване на активно USB мултиплексора ще превключва на USB входа, но само когато от селектора е избран I2S входа (CD-то).

Нищо не си разбрал
    Имах във предвид, че схемката трябва да загрее и влезе в режим, ти май не четеш форума, а?

Чета, но мога ли да прочета всичко?! Не съм те разбрал, отвори една скоба с пояснение за бавно загряващите като мен За една песен време ще влезе в режим, по-добре от колкото постоянно да напича всичко наоколо

Ами вземай мерки отрано и не върви по пътя на Наско - "Яяяяя, една чудна кутия, да видим колко още мога да напъхам вътре?"

В зависимост от схемата една песен няма да стига, а колко ще прекъсва тъпия жак...

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени