Страница 1 от 6 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 149

Тема: Почистване на плочи

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52

Почистване на плочи

...накратко да споделя впечатленията от машинката...свърши наистина много добра работа!Препоръчвам горещо на всички с колекции от плочи!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Браво, дай повече обяснения относно направата (по възможност с още снимки) - мотор, помпа, рамо, четка...

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Хм... на мен ми изглежда, че е нещо заводско, а не правено.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от AK
    Браво, дай повече обяснения относно направата (по възможност с още снимки) - мотор, помпа, рамо, четка...
    ...купешка е!Clearaudio...мисълта ми обаче беше, че дали такава или направена, е задължителна за хора с плочи!Колкото и на мен да не ми се харчеха пари, с нищо не се замества.Човек може да има доза и за 15 и за 9000евро - сменя се като се скапе, ама съсипана ценна плоча от мизерия в браздите, може никога повече да не се намери!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Къде може да се купи и колко струва?

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от 90125
    Къде може да се купи и колко струва?
    ...Киров хай-енд, 1200лв/това е най-евтиния модел/.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Simonov
    Хм... на мен ми изглежда, че е нещо заводско, а не правено.
    ...незапочнах с каква е, за да не се получи, че нещо развявам и рекламирам, аз пазарувам доста плочи втора ръка и без тая "пералня" нещата направо не се получават!...инвестицията не е малка, но задължителна и е несъизмерима с това, което спасява!...плочата на снимката е как да кажа- напикана, насрана или наповръщана незнам!...и вътре имаше поникнали плесени ...а иначе запазена не е издраскана, направо светна !!!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от clamp

...Киров хай-енд, 1200лв/това е най-евтиния модел/.

...аз няма да си чистя плочите...

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от 90125
    ...аз няма да си чистя плочите...
    ... ...тук никой неправи нищо на сила!...направи една сам и дай да я видим.

Бих си го взел стига да имам наистина богата колекция и сериозен грамофон от порядъка на 3000, 4000 лева....
    Предполагам издрасквания не може да премахне, само от прах премахва така ли?
    Ами освен за плочите уреди за почистване на дискове продават ли се?

Абе разликите се чуват на всеки що годе приличен грамофон, няма нужда да е 3-4000 лева. Практически, може да се окаже, че средствата вложени за машина за чистене на плочи, са оправдани поне колкото всеки друг елемент в аудио-веригата . Цените им са наистина високи, но човек може и сам да се захване и да направи нещо прилично, макар че, за да стане прецизно, наистина ефективно и _безшумно_, усилията и средствата също не са малки.

Тъй като не виждам марка, модел, консумативи, линкове някакви, поне кажете на какъв принцип работи (или не работи) това чудо?

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от tarambuki
    Тъй като не виждам марка, модел, консумативи, линкове някакви, поне кажете на какъв принцип работи (или не работи) това чудо?
    http://www.musicalsurroundings.com/c...rix_smart.html

...две посоки на въртене, ръчно нанасяне на флуида, разнасяш с четка
    и накрая пускаш помпата, която през рамото измуква и изсушава.Шумно мероприятие, звукът си е като от прахосмукачка.

Върховия модел е много скъп около 3500евро - чисти едновременно двете страни, автоматично подаване на флуида и смяна на посоката + антистатично "почистване".

Членува от
    Apr 2008
    Е - 1200 лева са си цифра за бедния българин... Аз карам с почистващо рамо НАГАОКА на единия грамофон, а с другия ползвам една от онези четчици Stanton CFB-1 Carbon Fiber, а и други... Течност за плочите нямам, но имам за игличката - пак на Stanton с четчица. А - да не забравяме и великолепния метод за чистене с лепило за дърво, до който също прибягвам и съм ДОВОЛЕН!!! Е - тези машини може и да са по-добри, ама 1200 са си 1200... [/i]

Чакайте малко. Какво сложно има в това една плоча да се измие хубаво и забърше с някаква подходяща четка или плат?
    Що за измислени у-ва?
    Има и един метод за мокро възпроизвеждане, демек облята яко с вода плоча, но е валидно за едно-две парчета, защото после се натрупва прахта/калта върху иглата.
    M-Audio Audiophile USB -> EF2 Tube Hybrid Amp -> Denon AH-D5000
    --------------
    H/K HD970 ; Pioneer PD-S802 ; B&O Beogram 3000 -> Denon PMA-1500AE -> Infinity Beta50

Сложно няма, но въпросът е какви са усилията и какъв е резултата. После, ти хубаво ще я забършеш, ама то не е чиния - течност ще остане в браздите и трябва да я чакаш да изсъхне. А в тая течност какво има и какво ще остане след съхненето - един Господ знае. После, докато съхне се цапа и т.н.
    Не че не става, но трябва поне много чиста среда, подходящи кърпи, чисто място за съхнене, време, търпение и т.н.

Освен това водата трябва да е задължително дестилирана, защото иначе карбонатите...

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Шумно мероприятие, звукът си е като от прахосмукачка.
    Ами то това си е чиста прахосмукачка. Само дето смуче мърсотии и течности. Принципа на машината е доволно прост. Разтърква разтвора заедно с мърсотията и след това го изсмуква. Сега това за 3500лв, че ми мие от двете страни и ми прави антистатично покритие и дрън дрън, малко множко ми идва. Срещу статичното електричество хората са направили Зеростат.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от varieca
    Чакайте малко. Какво сложно има в това една плоча да се измие хубаво и забърше с някаква подходяща четка или плат?
    Що за измислени у-ва?
    Има и един метод за мокро възпроизвеждане, демек облята яко с вода плоча, но е валидно за едно-две парчета, защото после се натрупва прахта/калта върху иглата.

...имаш ли дори бегла представа какви глупости говориш!? викаш под чешмата, после да забришем с пешкира и на щипки на простора, ако недруго, поне е забавно де...ама нали казах, знам че и Колумб е нашенец - от всичко си разбираме!...неразбирам наистина как някои ушким възрастни хора, нямат елементарен усет за сериозност по някаква тема!???

По-полека с определенията. За теб може да са глупости, пък за мен е глупост да полагаш такива усилия за една руска плоча, като знам какво им е качеството.
    И какво си мислиш, че "спасяваш" с тази машинка - да не би да възстановява загубените високи или да запълва драскотините.
    Ползвай си я със здраве, но ме остави да си кажа мнението, дори то да не ти харесва.

----
    Впрочем щом чисти толкова хубаво, можеш да пробваш метода с мокрото прослушване. Интересно ми е наистина, защото може да отпадне недостатъка, за който писах и тогава машинката ще ми се вдигне в очите.
    --------------
    H/K HD970 ; Pioneer PD-S802 ; B&O Beogram 3000 -> Denon PMA-1500AE -> Infinity Beta50

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Хайде, йахде не се карайте. Всичко опира до това колко са цени плочите и колекцията като цяло. Една голяма колекция се равнява по стойност на цялата аудио система, а може и отгоре да е Все пак не мисля, че много скъпата машина е оправдана като цена. Плюс това нищо не пречи човек да ползва машинката за чистене на чужди плочи срещу заплащане.

п.п. varieca какво по-точно представлява този метод за "мокро възпроизвеждане"?

Беше станал модерен преди доста години. Позабравил съм подробностите около теорията му, но на практика се състои в обилно измиване на плочата и ползването и така както си е мокра. Игличката "плува" и не се е усещат толкова пуканките.
    Пробвал съм го разбира се много пъти и действително високите стават по меки и не дразнещи (то и в аналоговото си имаше борба за още по-аналогово ).
    Но се зацапва много бързо и тогава почва една мазня.
    Основно е приложимо при доста изхабени плочи и то когато правим запис от тях. Така си цифровизирах едни любими плочи.
    --------------

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    "...Това не е моят народ. Моят народ се би на Шипка. Моят народ прави Велчова завера и вдига Априлско въстание. Моя народ е...а майката на турците при Одрин през 1912 г. Това е моят народ. Този, сегашният, това не е моя народ", каза още Радко Дишлиев.

Ами то това си е чиста прахосмукачка. Само дето смуче мърсотии и течности.
    Всъщност, вътре едва ли има водна помпа - правят ги с въздушна помпа с преход в съд, където се събира течността. Все пак, колкото и просто да изглежда, не е точно така, защото има ред малки детайли, които са критични за доброто почистване и ефективо изсмукване на течността и точно там се изисква повече обмисляне и прецизна изработка.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от AK
    Ами то това си е чиста прахосмукачка. Само дето смуче мърсотии и течности.
    Всъщност, вътре едва ли има водна помпа - правят ги с въздушна помпа с преход в съд, където се събира течността. Все пак, колкото и просто да изглежда, не е точно така, защото има ред малки детайли, които са критични за доброто почистване и ефективо изсмукване на течността и точно там се изисква повече обмисляне и прецизна изработка.
    ...обясни го на някои, че какви шедьоври се пишат, направо ме оставят безмълвен, аз явно неуспявам, а и явно фирмите дето си губят времето са завършени кретени! ... човека, който явно мисли , че имам една руска плоча/по напълно неясни за мен причини/ напълно ме нокаутира!Да имам една плоча и си купих машина да я мия 1 път годишно! / незнам какво да му отговоря/ ...странното е, че се обаждат хора, които очевидно нямат нищо общо с плочите и незнам какъв им е зора да се излагат!...напомнят за класиката "...догодина цели проводници"...а "мокрото възпроизвеждане", мисля че трябва да влезе в "Залата на Славата" 'bow: 'bow: 'bow:

Страница 1 от 6 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени