Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 88

Тема: Относно този раздел

stoicho85's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    +1
    За това не е хубаво да се толерират нервни кризи във форума.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    ...За сега се опитвам да набия в главите на някои че форумът е И с DIY насоченост, но не САМО DIY. ..
    Предлагам смяна на логото на сайта (отпадането на DIY). Името (домейна) си е добре.
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Петър Велков
    Guest
    Да оставим само шапката?

Цитат Публикувано от Crossblade Покажи мнения
    Предлагам смяна на логото на сайта (отпадането на DIY). Името (домейна) си е добре.
    Интересна идея. Мисля, че е хубаво да се обсъди малко.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от drazmahala Покажи мнения
    Интересна идея. Мисля, че е хубаво да се обсъди малко.
    drazmahala, бързо да си изхвърлиш фабричната система!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    drazmahala, бързо да си изхвърлиш фабричната система!
    Ами не знам, как може да се постигне съвместно съжителство с толкова много юзъри на едно място. Проблемът на участващите е друг и аз съм писал многократно за това. Противопоставянето на фабрични и DIY изделия е малоумно, както и волунтаристични изказвания от рода
    Всички знаем, че самоделните системи превъзхождат всяка фабрична такава - т.е. нищо не грози самоделките
    . Ама сега такъв е живота, хора всякакви. Този форум е силно флустриран по обясними причини.
    Не знам обаче за чий чеп L.K. повдига тая тема

Абе вие май като коне с капаци, повтаряте едно и също и не мислите ! Никой не противопоставя нищо. По вашата логика, форума противопоставя транзисторните срещу интегралните усилватели, щото разбириш ли, били в различни раздели... Адски тъпо мислене... Просто едното и другото са две различни категории и мястото им е в различни раздели! Кое не е ясно пак?! Ми айде да няма раздели тогава и всичко да е тюрлюкгювеч! Приемете го като еволюция на форума....

Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    Абе вие май като коне с капаци, повтаряте едно и също и не мислите ! Никой не противопоставя нищо. По вашата логика, форума противопоставя транзисторните срещу интегралните усилватели, щото разбириш ли, били в различни раздели... Адски тъпо мислене... Просто едното и другото са две различни категории и мястото им е в различни раздели! Кое не е ясно пак?! Ми айде да няма раздели тогава и всичко да е тюрлюкгювеч! Приемете го като еволюция на форума....
    Голдън, нещо си се превъзбудил - "коне с капаци", "не мислите", "тъпо мислене"... изобщо една лексика. Малко се успокой. Става въпрос за повдигнато от LK някакво предложение. Добро или лошо - всеки е свободен да изрази мнение, а не да се упражнява в употребата на обидни изрази и то без всякаква фантазия.

Лексиката цитира факти! Не си го измислям аз, за съжаление е факт, вместо да има обидени, нека има замислени! Говори по съществото на темата. Сори, ама не се сдържам, за мен това е ограничено мислене, кво да направя?! Иначе стила ми на писане си е такъв, нищо лично!

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от DAY Покажи мнения
    Темата е моята система, независимо от какви компоненти е изградена, и ще остане такава.
    Този пост пояснява, че във темата "моята система" могат да се показват системи изградени от фабрични аудио компоненти и DIY.

За мен лично, добре изработените аудио "компоненти" от реномирани фирми със дълга история, създадени от цял екип инженери, винаги ще са по-добри от едно дялано изделие! Това че, фабричните качествени компоненти са скъпи и не са за плитки кесии е друг въпрос!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    И - въх, Ми сЯ Де Шъ нищим политикитИ на самоделкитИ Ъ???
    Ъм чИ нъЛ и ниЙ имамИ такВиЗ заводски Илименти ...
    То форум без DIY вече си има ... санким смИ Инакви ???
    Редактирано от ingkunev; 17 December 2012 в 13:04.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Петър Велков
    Guest
    Форумната трол-дружинка в действие Жалка гледка...

Трябва да направя една статистика, от която вече подозирам какви ще са резултатите - при всяко повдигане на сеирджийско-пишман-революционерска темичка, активността на определена група потребители се покачва неимоверно, та сигурно и в общата такава на форума ще се усети значително увеличение.

Иначе тоя филм сме го гледали вече - русенската агитка обяснява колко тъпи са другите, на дразнещите от махалата космосът им е крив, Александров пак се чуди как да запази форумния хайендизъм (дето и без това никакъв го няма) без да нарани крехките DIY-ерски души, DAY напразно вкарва логическо мислене в цялата дандания, Кънев пак не си е пил хапчетата, а другарят Георгиев не пропуска да се изфука колко много пари има и как ние, прошляците, не сме за тая работа - аудиото.

Сега остава Тошко да излезе с 18 статии и 84 формули (нямащи нищо общо една с друга) относно аудио въпрос (почти) по темата, Стоев да вземе да се пали за Тошковия магаризъм, Радо да мине да каже какво ще направи догодина, L.K. ЛаКонично да обясни на някой какво значи RTFM и след всички останали омръзващи стандартни форумни случки ще дойде Сашко с адвокатите си, да ни навре в пандиза всички, да превземе форума и тук (както и по целия свят и навсякъде другаде) да настане тотален комунизъм.

Осъзнайте се бе, хора! Колко години вече гледаме една и съща сапунка? Кой епизод е това? Едно правило може да "оправи" форума и това е незабавното изтриване на всяко неконструктивно мнение, такова на не-аудио тематика в аудио разделите и всеки жалък опит за реорганизация.

Всичко останало е буламач и опити за насаждане на псевдо-демокрация където не й е мястото...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Diy-Miy Весели празници на всички! Пожелавам на всички DiY-ри по един хубав фабричен аудио компонент под елхата от Дядо Мраз!
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: Christmas-Tree-Wallpaper-christmas-8142630-1024-768.jpg
   Показано: 65
   Обем: 418.1 KB
   ID: 13519  

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    И една отвертка да видим какво има вътре

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Брех какъв Хайд парк се е заформил тук...

Да го кажа на всеослушание. Форумът ще продължи да бъде трибуна на ВСИЧКИ запалени по Аудиото!
    И на DIY-ери и на не DIY-ери и на начинаещи и на напреднали... стига да спазват правилата и да се държат зряло!

Много е просто съществуването. Всеки се групира по интереси и ако гледа в "канчето" на другата група, не им обяснява колко са тъпи щото...еди кво си. Всеки има право на собствено мнение и поглед върху нещата, както изглежда от неговата камбанария. Има и място и поле за всички!
    Всяко разумно предложение ще бъде обмисляно, така че в този контекст има място за развитие и подобрение на структурата.
    В случая, тълкуванието на раздела "Моята система" не е упоменато за какви точно да е и важи за ВСИЧКИ. И купени и правени собственоръчно.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Брех какъв Хайд парк се е заформил тук...

Да го кажа на всеослушание. Форумът ще продължи да бъде трибуна на ВСИЧКИ запалени по Аудиото!
    И на DIY-ери и на не DIY-ери и на начинаещи и на напреднали... стига да спазват правилата и да се държат зряло!

Много е просто съществуването. Всеки се групира по интереси и ако гледа в "канчето" на другата група, не им обяснява колко са тъпи щото...еди кво си. Всеки има право на собствено мнение и поглед върху нещата, както изглежда от неговата камбанария. Има и място и поле за всички!
    Всяко разумно предложение ще бъде обмисляно, така че в този контекст има място за развитие и подобрение на структурата.
    В случая, тълкуванието на раздела "Моята система" не е упоменато за какви точно да е и важи за ВСИЧКИ. И купени и правени собственоръчно.
    Този пост, аз си мисля, че щеше да е по-добре да е написан с червени букви и едър шрифт!

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    .....на дразнещите от махалата космосът им е крив, .....
    Велков, Петър, не знам като какъв се изживяваш ти в тоя форум и хич не ме интересува. Не желая, обаче да ме тикаш в некаква "дружинка" и да се опитваш да ме идентифицираш с хора, които като начин на мислене и писане са ми неприятни. Това, че някои се опитват да пишат след всеки мой пост , за да ме дразнят, си е техно право и желание и начин на изява. Тая дружинка е навсякъде във форума и отдавана съм писал, че атмосферата е съсипана точно от такива писачи. Дали съм трол - можеш да видиш по броя на постовете за 4 год. и броя на постовете на тия дето са от миналата и по миналата година. Пиша рядко тук, по теми, които ме интересуват. Тази не е такава и съжалявам, че писах. Не ме интересува всъщност как ще се развива този форум. Но си спестявай обобщенията - между хората, с които ходиш на кръчма има такива дето не са ми приятни, но аз не обобщавам.
    Не ми се влиза в спаринг с теб.
    Чао и от мен

ПП Казвам се Стефан и си падам по Космоса.

МД Искам да те светна, че бях от първите, участващи в дискусията, да се създаде раздел Моята система и всеки да показва системата си, независимо каква е.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Всели празници на всички.
    Редактирано от ingkunev; 17 December 2012 в 17:15.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Вай-вай... Попитах за полезността, а то стана high-end война. От разискванията се убедих, че е полезно в раздела да се представят всякакви системи. Ако сте съгласни с мен нека минем към по-интересни дискусии.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    ... Ако сте съгласни с мен нека минем към по-интересни дискусии.
    Съгласен.

Предлагам нова дискусия: дали трябва всички да са длъжни да си покажат системата дори в тази тема, повечето от пишещите не са го направили

За тези, които ще кажат че го предлагам от комплексарщина - аз никога не съм се срамувал от системата си. В първия си вариант струваше около 200 лева.

Мисля, че в един АУДИО форум е редно когато някой пише да се вижда той на какво слуша. Така по-лесно ще се разбираме гледните точки а и вярвам, че троленето ще намалее драстично.
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    60

, Стоев да вземе да се пали за Тошковия магаризъм, ..
    Аз се възползвах от опцията "списък игнорирани" и просто си спестявам маса време да чета постовете на няколко човека
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Съгласен.

Предлагам нова дискусия: дали трябва всички да са длъжни да си покажат системата дори в тази тема, повечето от пишещите не са го направили

За тези, които ще кажат че го предлагам от комплексарщина - аз никога не съм се срамувал от системата си. В първия си вариант струваше около 200 лева.

Мисля, че в един АУДИО форум е редно когато някой пише да се вижда той на какво слуша. Така по-лесно ще се разбираме гледните точки а и вярвам, че троленето ще намалее драстично.
    Аааа-ааа ся, Браво, това е пост! Нанко, покажи си ти тук твоята основна настояща система!
    Аз съм след теб!

Петър Велков
    Guest
    Аз съм твърдо против задължителното показване на "системи", защото тяхното наличие не гарантира нито функциониращ слухов апарат на собственика им, нито елементарното му възпитание, нито инженерните му знания, нито която и да било възможна причина собствениците на публикуваните системи да участват в този форум.

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Ами какво да пия бре гълъбе мамин сладък, като ти ми ги изпи ... криза На младежите явно много им липсва родната казарма.
    Мисля че е крайно време да се въведе обратно институцията в която момченцата се превръщаха в мъже.
    Не трий, Кънев, не трий Един мъж като каже нещо стои зад думите си. А казармата..... казармата е раждала и винаги ще ражда (когато и където я има) единствено комплекси. А aз своята "казарма" съм я минал по много по-труден начин от това да лижеш подметките на старшината и от време на време да миеш коридора с четка за зъби. Не ме мисли мен

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    aз своята "казарма" съм я минал по много по-труден начин от това да лижеш подметките на старшината и от време на време да миеш коридора с четка за зъби.
    Тежка службица си изкарал, ама пак си минал леко

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени