Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 88

Тема: Относно този раздел

stoicho85's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    Има смисъл ако има повече активни потребители.
    За 5 години са само 6 стр. в раздела.
    За недодяланите системи Simon е написал вариантите за отговор, не виждам какъв е проблема.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    Ама да се пускат някакви недодяланици, които са абсолютни дървета, сред стойностни автроски творения...
    И кой решава кое е дърво и кое достойно авторско творение?
    Това, че някой е хвърлил маса труд по нещо си не означава, че нещото свири достойно.
    Един си обича колонките щото си ги е сковал сам, друг щото си е събирал парички за тях половин година. Щом някой е решил да се похвали тук означава, че е мераклия. А ваша работа е да му кажете като греши някъде.

аудиоПил p100ynov's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41

За да работи идеята на ЛК, която подкрепям изцяло, трабва да се създадт две теми - моята DIY и моята фабрична домашна система!
    А не искаш ли да има 6 теми:
    - моята изцяло DIY система (чудя се с източника как ще стоят нещата);
    - моята DIY система, в която има и купешки еуемент;
    - моята система, в която не е ясно какви компоненти преобладават;
    - моята купешка система, в която има и DIY компонент;
    - моята изцяло купешка система;
    - системата на брат ми.
    Чете се "нейм" и се слуша музика

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Какво толкова има за обсъждане,всеки да си качва снимки на неговата система и това е,какво значение има каква е,в краина сметка тук всички обичаме музиката системите са ни просто инструмент и няма значение каква е стига да радва собственика.

Да приемем, че форума се приведе до мераците на ЛК и се публикуват само DIY системи.
    Кои системи ще отговарят на критериите?
    -DIY собственоръчно направени...
    или
    -DIY закупени от някъде???
    Малко много неизвести се пораждат при повдигане на такава дискусия, поне за мен.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Този раздел понякога се ползва за теми от типа "Вижте какво си купих/имам и дали е яко?". Дали това е целта? Все пак е DIY форум - ще ми се повече полезност да има за четящите.
    Мераците ми са за повече полезност. Не ми подменяй думите.

stoicho85's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    Във форума има статии, където всеки може да представи всякакви DIY изделия.
    До колкото разбирам това ти е идеята

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    А ти спри да се изживяваш на миротворец и схвани правилно идеята, не виждам никакво разделение! Ама да се пускат някакви недодяланици, които са абсолютни дървета, сред стойностни автроски творения, един вид поевтинява усилията и не контрастират добре помежду си! Моето логично предложение - две теми, за две коренно различни неща - приеми го като доизкусуряване на форума - еволюция. По твоята логика - ай да не се делим на австралопитеци и хомосапиенси, ае всички сме хора бе, не се карайте...!
    Колега, ако ти е по-приятно да се псуваме няма никакъв проблем.
    Идеята я схващам много добре и съм писал в тази насока много пъти, но ти не си чел. Има обаче някои нюанси.
    Дали форума ще се развие или не е предмет на масата пишещи в него. В интерес на истината съвсем в началото имаше далеч по-смислени дискусии от сега. Същевременно в този форум има теми на хора които почнаха от абсолютни аудио недоразумения и градираха до много прилични според мен собствени концепции в аудиото. От тази гледна точка - да всички сме хомосапиенси и всеки заслужава необходимата доза внимание. Ако въпросният хуманоид се окаже професионален дебил и не вдене това което му се говори, то той отпада от самосебеси. Такива случаи също има не един и два. От друга страна делението на DIY срещу фабрични. Скъпи срещу евтини - нещо срещу което ти си говорил. Лампи срещу транзистори и вякакъв род противопоставяния не водят до нищо повече от оформянето на агитки, които се врязват една в друга без всякаква причина. Аз поне не съм научил нищо от тези скандали.
    ПП Имаше един период в който и аз споделях откровено с хората, грешките които виждах. После се поуморих.
    Междо другото, пишеш за стойностни авторски творения. А на бас, че първо огромна част от тях не са творения а успешен или не опит за копиране на чужди идеи и второ, можеш ли да си представиш, че съм слушал невероятно окуцели DIY творения, които на всичкото отгоре бяха опасни за здравето на хората. Това обаче не ме прави противник на идеята , и може би ще се удивиш ако ти кажа че и аз съм тъпкан с DIY - аудио продукция, за която смятам , че е в пъти по-добра от ширпотребата по битаците на България.

Поздрави и с най добри чувства, дори и да решиш да се псуваме.

Нещо не сте ме схванали правилно! Говоря за DIY произведения от една страна, каквито и да са те, а от друга фабрична техника. Тоест две два раздела - за DIY и за Фабрична техника. Под недодяланици, имам предвид фабричната техника която се показва тук, а не собственоръчно направената - никога не бих омаловажил труда на някого! Някак фабричните компоненти от евтин клас, не седят добре до ръчноизработени такива. В този смисъл, трябва да има два раздела, защото категориите са различни - просто е, написал съм го ясно още в началото!

п.п. За какво псуване става въпрос, не съм си позволил да псувам никого и съвсем не ми е в стила!?!
    Просто стила ти е омиротворителен, без да има никаква нужда от това!

Голди, не виждам какво се възмущаваш. В "твоята" тема имаш едно-единствено DIY устройство - усилвателя, другото е фабрично - иде реч за грамофона Dual. Ха сега ми кажи къде ще си сложиш системата!?
    Лично за мен теми като тази са просто излишни. Освен ако не започнете да произвеждате DIY CD-плейъри и DIY-декове. "Моята система" си е "моята система" - системата, на която слушам. Всеки си създава уникална тема и може да се проследи пътят му в аудиото. На който не му е интересно да гледа "купешки" елементи - просто не влиза в подобни теми. Да не говорим, че за някой и mp3 плейъра е "неговата система". Както беше споменато по-горе, в своята си тема той може да получи напътствия и насоки за развитие.
    Отрицанието е най-лесно. По-трудни са мотивирането и аргументираната помощ.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Всички знаем, че самоделните системи превъзхождат всяка фабрична такава - т.е. нищо не грози самоделките. Какъв е проблемът да се дискутират и двата вида?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Всички знаем, че самоделните системи превъзхождат всяка фабрична такава...
    Само да не те чуят някои хора с много дълги подписи, че отиде 40 страници кавги.

Всичко направи-си-сам е хай-енд и пирон в ковчега на империалистите!
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Я си кажете, колко човека смъркате!? Може би господин Crossblade си произвежда сам самичък магнитите от камъка и тъче платна за говорители? Та нали точно тази вечер станах свидетел, как самият той си закупи разни неща. И като ги капичне тези закупени неща, то излиза, че е DIY!
    Голям залък хапни-голяма дума не казвай!
    ARTU правилно го каза и съм съгласен с него.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Недеи така Нанко сам си е правил студиините монитори Фостекс ,извиняваи Нанко не се сдържах.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    48

Относно този раздел

ЪХъ е сигорно и Сд си ги правите сами та и дори декчетата а и тунерчетата .Та изобще .........

Петър Велков
    Guest
    А ти навремето учебника по български сам ли си го написа?

stoicho85's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    А ти навремето учебника по български сам ли си го написа?

Темата най-добре да се зачисти и да се заключи,
    и да се назначат по нервни модератори и от [COLOR=#3E3E3E]alexandrov.[/COLOR]

Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    Голди, не виждам какво се възмущаваш. В "твоята" тема имаш едно-единствено DIY устройство - усилвателя, другото е фабрично - иде реч за грамофона Dual. Ха сега ми кажи къде ще си сложиш системата!?
    Лично за мен теми като тази са просто излишни. Освен ако не започнете да произвеждате DIY CD-плейъри и DIY-декове. "Моята система" си е "моята система" - системата, на която слушам. Всеки си създава уникална тема и може да се проследи пътят му в аудиото. На който не му е интересно да гледа "купешки" елементи - просто не влиза в подобни теми. Да не говорим, че за някой и mp3 плейъра е "неговата система". Както беше споменато по-горе, в своята си тема той може да получи напътствия и насоки за развитие.
    Отрицанието е най-лесно. По-трудни са мотивирането и аргументираната помощ.
    Не виждам каква е връзката с моята тема тук! Не си прочел добре явно темата ми. Освен усилвател има ОТ, небезидейни и функционални крачета за тях, слушалков с буфер, грамофонен пред, DAC , дори грамофона има DIY елементи . Отделно имам още няколко готови модула, които не са изложени, също DIY, т.е системата ми е изцяло мое дело и отдавна нямам нито един фабричен компонент! Има разлика между купежко и DIY изделие/система, те трябва да са селектирани в отделни раздели, защото са със различен контекст. Освен това DIY , не изключва наличието на фабрични части, всяка преработка е DIY !

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Аз явно трябва да спра да посещавам форума по тая логика или да чета и пиша само в раздела за озвучителни тела защото те са единственото DIY в моята система.
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Не знаех, че и аз съм DIY-ър - смених врътките на Pioneer SX-626

Цитат Публикувано от radi_nrj Покажи мнения
    Аз явно трябва да спра да посещавам форума по тая логика или да чета и пиша само в раздела за озвучителни тела защото те са единственото DIY в моята система.
    По коя логика, дай да я чуем тая логика? Нищо не вдяваш, не се излагай поне!

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от stoicho85 Покажи мнения

Темата най-добре да се зачисти и да се заключи,
    и да се назначат по нервни модератори и от [COLOR=#3E3E3E]alexandrov.[/COLOR]
    Престанете да искате заключване на теми. Това, че сме лесно възпламеними не означава, че всяка нервна тема трябва да се заключва. Даже прословутата тема с кабелите ще бъде отключена след някое време. Дискусията върви добре, въпреки спама. Добре е да обсъдим кои сме и за кво се борим.
    За сега се опитвам да набия в главите на някои че форумът е И с DIY насоченост, но не САМО DIY. Както и че не всичко, което е DIY свири и изглежда добре, точно каквото е положението при "фабричната" техника.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    @simon +1. Защо започнахте отново да се делите? Темата е моята система, независимо от какви компоненти е изградена, и ще остане такава. Смятам, че дискусията помага за развитието. Например попитайте Нанко с какво е започнал...
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

DIY Audio Lover Мариан Кирилов Тасков's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    26
    С тези караници само пъдим посетителите на форума... Банално, но ще го кажа пак - Защо не започнем да мислим по- зряло. Това делене го има по цял свят и до нищо хубаво не е довело. Тука сме шепа хорица с еднакви интереси. Не виждам смисъл и ние да се делим. Може да нямам хиляди левове за правене или копуване на техника, но пък съм горд с това което съм постигнал с ваша помощ. Нека помогнем и на много други хора да прогресират в това хубаво хоби, вместо да се пълни форума с караници.

С Уважение Мариан!
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени