Страница 1 от 14 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 340

Тема: Усилвател QUAD 520

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58

Усилвател QUAD 520

Попадна ми тази схема

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jan 2007
    Интересно "комплементарно" включване на крайното стъпало.
    Пробвал ли си тази схема:
    http://neonknight.data.bg/Electronic..._Schematic.JPG
    Това е схемата на Даниел Петров.
    Може да ти хареса повече като звучене. Поне на мен ми хареса. А и ако погледнем реално в нея има добре настроен диференциален усилвател и полеви транзистори. Достатъчно добре усъвършенствана, даже бих казал, че не виждам накъде повече може да се усъвършенства Quad.
    Интересно би било да се експериментира с увеличаване на изходното съпротивление на усилвателя и ползване на крайно стъпало по схема общ емитер, за целта трябва да се направят едни дълги сметки ..

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Въпроса ми беше ако някой е правил или се е опитвал да прави тази схема да каже с какви трудности се е сблъскал при оживяването,за да не ги повтаряме.В момента разработвам платка на въпросната схема КУАД520 както сте забелязали при нея има известни новости. А относно схемата на ДАНИЕЛ те е опростен вариант на 405 + диференциален вход на полеви което според мен е в правилната посока защото знаем предимствата на диференциалния усилвател.Но пак искам да подчертая, че тук не става въпрос за сравняване на усилватели ами дали е запознат някой с публикуваната от мен схема

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Готови сме дами и господа с платката, току що ми се обадиха от платкаджийницата че са и пуснали горещия калай. Живот и здраве утре започвам да монтирам чарколяка по нея.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    И да чум всепак отзиви . Дали свири добре и до колко е дурако устойчива.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

Ето QUAD-a който правя аз.

Цитат Публикувано от HIVE
    Ето QUAD-a който правя аз.
    Ама нали го продаваш бе човек , значи е готов
    [color=blue]THE BIG MАN[/color]
    С корупция съсипахме и османската империя !

Разбира се че е готов - за да го заснема просто само свалих горния капак.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    54
    @HIVE: Защо спамиш, бе човек!? Радев пита дали някой е правил тази конкретна схема, споделя докъде е стигнал, а ти ни вклин, ни в ръкав се включваш в нея с това, което ти правиш... Супер! Ми пусни си нова тема и раздувай на воля - не тук!

Това, което правиш се нарича 'threadjacking' (крадене на тема) и е много дразнещо, както за автора на темата, така и за читателите.

п.п. Виждам, че си пуснал обява тук. Аз не мога да преместя постовете ти в тази тема, а мога да ги отделя в нова или да ги изтрия - такива са даденостите на този софтуер. Предпочитам ти сам да си пуснеш новата тема, където да споделиш какво и защо правиш.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Ето че сме готови с реденето на елементите, но сега започва най-важната част първо реших да видя постоянно токовия режим на стъпалото. Затова му подадох двуполярно напрежение 30V, като ограничих тока до към 0.200 А. Дадох входа на късо,а изхода го оставих отворен, замерих какво имаме на изхода(-28V).Явно че Т11 се е отпушил напълно или Т10 не се отпушва достатъчно, но това ше го гледаме по натам сега ме дърпат за друго - работа исках да споделя със вас до къде съм я докарал.Ако има идеи моля споделете.
    ПП не съм сложил интегратора (ТL0710) замерването го направих без нея.

Иво's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от Angel
    @HIVE: Защо спамиш, бе човек!?
    Това същия човек ли е, с когото го асоциирам заради снимката на аватарчето и заради производството на КУАД?
    Ако не греша, изявата му в тази тема ми припомня миналите му изяви в един друг форум
    Радев - сори за оффтопика

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от radev
    ... ПП не съм сложил интегратора (ТL0710) замерването го направих без нея.
    Без интегратора схемата няма ООВ по постоянно напрежение. Бих се учудил, ако изхода й не 'залепне' за някое от захранванията..

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    В първия момент помислих че въпросния TL е само за да поддържа изхода на твърда 0V , но сега виждам след поста на Ангел че греша няма проблеми утре ако остане време ще се бориме.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Усилвателя запали веднага сложихме му чипчето и всичко си дойде на мястото 0V на изхода и прекрасен звук макар да го тествам на една широколентова колона то всички стъпала съм ги оживил на тази колона та да имам нещо константно. Извади доста ясни среди даже ми се струва че има хал-ефект при пеене сцената е отдалечена по назад от самата колона, на какво може да се дължи това за пръв път чувам такова звучене а и още нещо като че ли леко преобладаващи високи които в оригинала не изпъкват така. Всички които откликнат ще им бъда благодарен.

Ами мекотата и дълбочината на звука на този шедьовар на схемотехниката се дължи на така нареченото "лампово звучене", а то пък от своя страна се дължи на това че изходния сигнал на стъпалото е обогатен с хармоници предимно в розовия спектър.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    62
    "O, S. S."
    Jan Hus
    "...Това не е моят народ. Моят народ се би на Шипка. Моят народ прави Велчова завера и вдига Априлско въстание. Моя народ е...а майката на турците при Одрин през 1912 г. Това е моят народ. Този, сегашният, това не е моя народ", каза още Радко Дишлиев.

Smak, не "свещена" - войнстваща!...

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от HIVE
    ....... хармоници предимно в розовия спектър.
    Разпределени в Розови серии
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    62
    ddb, разговор на ниво... Който си може , си може...
    Дали да не го направя запазена марка са подобни случаи? Лошото е че май ще е много често...
    "...Това не е моят народ. Моят народ се би на Шипка. Моят народ прави Велчова завера и вдига Априлско въстание. Моя народ е...а майката на турците при Одрин през 1912 г. Това е моят народ. Този, сегашният, това не е моя народ", каза още Радко Дишлиев.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Така, до тук добре, но мисля че не съм дал тема на която да се подмятат разни закачки. Изразявам мнения от чутото след запускане на усилвателя и не възхвалявам звука излязъл от това чудо на техниката, а търся помощ и компетентно мнение от хора които наистина са се занимавали на тази тема с QUAD.Така че много ви моля да се спре с тези подмятания.Плюс това с ЛАМБИ усилватели съм спрял да се занимавам от далечната 1982г. и съм мотал изходни трафа по цели нощи а сутрин се будех с ''ХОТЕЛ КАЛИФОРНИЯ" за да отлепя и да отида на работа и много добре знам как свирят те. А ако прочетете предния ми пост внимателно ще разберете че не съм доволен от чутото. Малко по меко се изразих

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Офтопиците са заради поста на НИВЕ,не се вързвай.А схемата ще я нищим докато ти хареса.
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Цитат Публикувано от lozef
    Офтопиците са заради поста на НИВЕ,не се вързвай.А схемата ще я нищим докато ти хареса.
    Въпроса не е в това, но нейсе.Усилвателчето тръгна и то много добре, с малко намеса от моя страна и по точно с промяна на едно две съпротивления R24,R12,D11,С1 и R31.Като диода съм го заменил със 1N5819,R24 тази стойност но/2W, R12 - 8.2ом, R31 съм го вдигнал на 44ом.А С1 на 1mf. За сега само с една двойка крайни но се усеща запас от мощност, по натам ще го тествам и с още два в паралел както е по схема а може и повече.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    За всички които се интересуват от въпросното стъпало КУАД520,ще поръчвам платки, ако някой желае да си сглоби въпросния усилвател нека пише на лични или тук за да го включа в поръчката.Платката е разработена за по два крайни на рамо от серията 2SC5200, но може и с ТО3 изведени с изводи то така я и тествах.Самата платка е едностранна с бял печат и калай без солдер маска със габарити 177/60 мм. А ето и снимка: http://img.data.bg/i.php?id=322528

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    54
    Едно питане по настройката на 'моста' - погледна ли как изглежда синусоида примерно 15-20kHz, 3-5V с товар примерно 4 ома в изхода?

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    58
    Да и не само но и на правоъгълен. В предния пост забравих да спомена че захранващото напрежение е +/- 50V.

Страница 1 от 14 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени