Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9
Резултати 201 до 210 от 210

Тема: За пълния член и "й" на края на думите

Цитат Публикувано от Iceman Покажи мнения
    ... Десет германеца могат да бъдат много по-тъпи от десет българина. Но тези десет германеца могат много по-успешно да изградят колектив ...
    https://www.google.bg/search?client=...est&gws_rd=ssl

Според мен повечето грешки сред образованите хора не са правописни, а граматични/граматически.
    Редактирано от morandis; 9 July 2016 в 20:20.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Разбрах, господин Бис. Конспиративността, единоначалието и щампираното мислене тук превъзхождат тези в разузнаването. Там могат да те превербуват, но тук не се признават такива неща. И докато сме в темата - не екипА ми няма доверие, а екипЪТ ми няма доверие. Само в тая тема си позволявам да Ви коригирам. Иначе не го правя, за да запазя висок имиджа на ръководството.

П.С. Не вярвам за наказанието на нощния сменник. Няма червено триъгълниче за наказание. На мен обаче винаги ми излиза.
    Редактирано от Iceman; 9 July 2016 в 21:27.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Има Милков, има.
    buki.png
    buki2.png
    Но благодаря за корекциите! Полезността ти тук, на това място, драстично се вдигна с тези правописни забележки.

Иначе, за човек, който иска да бъде коректор на правописни грешки, също правиш доста. Ето от последните ти, освен всички онези, които коригира в движение и засечките от корекциите, след това стоят под постингите. Видях ги всички, но не издребнявам като теб.
    ...
    ... За Ваше бъдещО улеснение, предЛагам много просто правило. Ако и двете могат да се степенуват, има запетайка, ако не - няма. Например, при "сини, жълти, бели и червени лалета" запетайки има. Те могат да бъдат по-сини, по-жълти и т.н. Но тук няма. Дано да съм бил полезен. Винаги съм на Вашите услуги, ако мога с нещо да допринеса за нивото на форума или поне да не ни се смеят хората. ...
    ...
    Но щом не Ви дразни неграмотното писане и го толерирате, като го оставяте без последствие, изборът е Ваш. Всъщност, дразни Ви (в степента, в която моЖете да го установите), но се страхувате от сянката си. ...
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Струва ми се, че се издребнява с търсенето на правописни грешки.
    Задълбава се до N-та степен, стига се до личностно заяждане.
    Нужно ли е баш това? На мнение съм, че просто грешките не трябва да са фрапиращи и дотам. Нататъка е вече прекалено.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    И аз така смятам. Освен това, има грешки и грешки...някои "вадят очи" а други са по-поносими.
    И както се казва: "по добре да не се дебнем, че ще се хванем"

Е, май съм Ви ядосал, без да искам, уважаеми господин Бис. Щом пак почвате с "Милков", това е ясен признак, който обикновено се развива в наказание, маскирано под предлог на някакво формално нарушение. Както стана ясно, на мен не ми дреме от наказания, но никога не съм искал да ядосвам някого, затова спирам. Стигаме до решението отвреме-навреме (когато нещата с езиковата култура станат драматични, даже по критериите на това ръководство), да се пуска по една подобна тема, която да дава базисна грамотност за някои членове на форума. Очевидно се счита, че ще им е достатъчно - аналогията, която правя, е с ограмотяването на циганите в строителни войски или краткия курс политпросвета в казармата.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Не, защо да съм ядосан?! Но нека не изопачаваме нещата... Не ми се рови из Форума, където има скрийншот, как регистрацията на Iceman е направена от канадско IP и доста време е писано с него, с което преди това се е подвизавал Николай Милков... По-късно, след като се осветлиха нещата, вече е сменено с друго.
    Сега, разбирам чудесно мотивите да се прикрие реалната самоличност.
    Но истината си е истина. И едва ли има човек тук, който да не е наясно с нея, каквито и небивалици да повтаряш.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Спрете се с писанията, които не са по темата, че вадя картоните!
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

illusion's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    39
    Китодар говори по темата.
    Внимание!
    Не се препоръчва за лица, които не разбират от ирония и сарказъм!
    https://www.youtube.com/watch?v=4ydnSBbsVsw
    Редактирано от illusion; 21 July 2016 в 14:12.

Благодаря ти, че си го пуснал само за мен!
    Можеше и на ЛС, сега ще има обидени...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени