Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 88 от 88

Тема: Не е за хвалене, но... моите машинки

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Визия, та визия, поне покажи секцията?
    Бих, но няма връзка с аудиото
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    За някои грозен, на мен ми допада и като визия, и като функционалност, и като звук. Още повече превключването между източниците не е с онези кофти превключватели като на масовите усилватели. А аз продължавам своето пътуване в дебрите на сивите компоненти. Реших, че рано или късно ще намеря сив PMA-920, като на този етап и PMA-720 ме устройва. Назад в темата може да се види, че имах компоненти на DENON (е, черни), та реших отново да се върна към тази визия. Попаднах на чуден плейър DCD-920 в перфектна кондиция - няма диск, който да не ми чете - фабричен или записан, за разлика от Техникса. Което реши съдбата на последния. По отношение на тунера се заинатих да търся DENON TU-660, но ударих на камък. Сив такъв компонент не се предлагаше из нашенските обяви, а цените на черните бяха около 80-100 лв. Появи се обява на 175 лв, което ми се стори като издевателство над здравия разум. По тази причина съвсем изненадващо за търгашите купих TU-580RD. Е, не е с исканият дизайн, но пък има RDS и дистанционно. А цената му излезе наполовина на надутия TU-660. После започнах търсене на дек. Намерих обява за сив DENON DRM-800 за 149 лв от известен роден търгаш с три седмици в името си. За съжаление направих тактическа грешка, като същия ден пуснах обява, че търся сив дек DRM-800. Това автоматично наду цената му на 199 лв. След предложение да го закупя на обявената преди 30 мин цена от 149 лв и отказ от страна на търгаша, реших, че това не е моят продавач. Налазиха ме едни продавачи с DRM-700 за ... 199 лв, поради което направих неочакван за всички (дори и за мен) обрат. Купих сив ONKYO TA-2570, перфектен.
    Тия дни отново ме кълве щъркела, тъй като харесах един усилвател ONKYO A-8670, но нямам представа как свири и на какво ниво е спрямо DENON PMA-720/920. Някой да е имал такъв?
    Имал съм denon pma920 и мога да му дам положителна оценка,pma720 изглежда почти като pma920 но схематично се различават, в усилвателя по напрежение.
    Притежавам onkyo A8870 разликата сА8670 е само визуална и първия е с дистанционно.Яка машина е има достатъчна мощност и нискочуствителни колони не го затрудняват.

И аз имах PMA-920, но не съм слушал Onkyo и не зная дали е равностоен, или единият е по-добър. Принципно слушам всичко, най-вече 80-те.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    ... Принципно слушам всичко, най-вече 80-те.
    Пак загадки?
    За музика или за хардуер говориш?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Имах модела ONKYO A-8470, но го продадох, понеже нямаше д.у.
    Добра машинка.
    Имам Denon PMA-925R, но е различен от DENON PMA-920.
    Има 2 по-малки трафа, вместо един голям.
    d(°L°)b

Пристигна и инсталирах ONKYO DX-6650... За съжаление засега не успявам с намирането на Integra 6550 сива.
    Между другото, докато търсех Ръководство за употреба на дека ми Onkyo TA-2570, установих че той и TA-2800 са едно и също. Това беше ново за мен
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Супер. 1860 + 5813. Харесва ли ти как свири?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Би трябвало двата ми плейъра да са от един клас. Denon DCD-920 е с 20 бита 8 кратно ресамплиране (2 x PCM61P - SM5818AP оптика KSS-210A), Onkyo е с 18 битов DAC (2 x AD1860N-J - SM5813AP и оптика KSS-150A). В динамиката води Onkyo с 98 срещу 97 db. Съотношение сигнал шум е 106 db за двата, в разделянето на каналите води Denon с 102 срещу 100 db. THD е 0,003% при Onkyo и 0,0035% при Denon. Килограмите им са равни - 5 кг Като функции - Onkyo е тотален фаворит, като брой на бутоните също Бързината при прочитане на дискове е еднаква. И двата плейъра свирят добре както стари, така и нови матрични дискове, CD-R, като не срещнаха затруднения при фонотеката ми. Единствено при един тестов матричен диск с жестоко надраскана вътрешна част, Onkyo се замисля при първата песен и прицъква при PLAY, докато Denon си го започва нормално, но леко прескача без прицъкване.
    Като сцена и детайлност - Denon ми е категоричен фаворит. Има по-ясна картина, много хубаво изразени и отчетливи баси, с точен рисунък, докато при Onkyo това се чува, но някак не може да достигне звука на Denon. При високите Denon отново води с по-добра отчетливост. Не казвам, че Onkyo не може да възпроизвежда, просто в момента сравнявам с Denon DCD-920.
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20190108_104619.jpg
   Показано: 66
   Обем: 112.4 KB
   ID: 107415  
    Редактирано от ARTU; 9 January 2019 в 19:48.
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Бях тръгнал да пиша, ако не ти хареса да го моднеш понеже е с хубав ЦФ и ЦАП-ве, но го изтрих. Винаги има какво да се подобри при старите плеяри.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Нормално, знаеш че и аз чета...

Остана да си дочакам и усилвателя от марката.
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20190128_181146.jpg
   Показано: 109
   Обем: 146.7 KB
   ID: 108363  
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Красавци!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Яко!

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени