Страница 3 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 156

Тема: 4x 2000 watt или 8x550 watt classD за 1800 лв.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    29
    Виждам на някои му избиха комплексите и темата стана същия "батак" както темата която бях пуснал преди време за Selenium , заяждане с тези които не са на тяхното мнение . В този форум за съжеление виждам хора не понасящи по напреднали и масово потдържащи дадена марки техника (няма да споменавам коя ) , много дребнавости , недовере и негативни личностни отнушения .... вероятно завист .
    Поздрави наинжинерите от SoundMaster - Варна за уникалното творение натрило навирените носове на много разбирачи.
    (с риск да бъда оплют)
    ПП. - та този траф поне 30% от обема му е отвора ... отворете си очите друдият е с отвор 14 16 мм навит.!!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Извинявай, това по чий адрес е казано? Ако може поименно, защото единственият тук, който се държи като 'ощипана госпожица' е авторът на темата. Няма отговор по същество на нито един от конкретните въпроси, които му бяха зададени.

Сега е време да се обади и ощипаната госпожица.Явно имате достатъчно време пичове да си чешите езиците,а за нас то е повече от злато ,затова нямаме много време да стоим зад компютрите и не мисля че требва да давам каквато и да е повече информация от кухнята при положение че нещата са описани добре.
    За тези ,които проявяват истински интерес съм писал телефоните си,намираме се в Стара Загора и може да видите това за което стана дума до сега,а относно Ангел при първа свободна възможност сме във Пловдив за тестове понеже на главата ни висят две дискотеки и един хотел за довършване до 20 дена, а и ни чака едно 6-дневно турне из България с една хип-хоп формация.

Цитат Публикувано от WesTcho
    ПП. - та този траф поне 30% от обема му е отвора ... отворете си очите друдият е с отвор 14 16 мм навит.!!
    От снимката се вижда че тороида е малък (не се вижда колко
    е отвора) Колкото и да е отвора то на 50 херца и с определена
    сърцевина , както и да мотаеш си има определени възможности .
    PS - погледни колко е дебела вторичната . Вярваш ли че
    при стандартна плътност на тока ще произведе 8кВ.
    Или това е първичната а вторичната е отдолу?

Членува от
    Mar 2008
    Възраст
    43
    Трафа е 1,5квт навива го Иван Панайотов от Пловдив! Това го оставяме настрана но дразни факта че не зачитат мнението на хора знаещи и можещи и това че ПЛЮЯТ ПО КОЛЕГИ - ОБЕРТОН, ИРНИ-Л, РОБОКС и др. което не го разбирам видно е че стъпалото е под всякакква критика откъм изпълнение - несигурни връзки - жакове за изход и Китайско-Американски спикони, тънък захр. кабел, кофти основа за предпазител - за тази мощност трябва да е вътре със сигурна връзка, лоша подредба разхвърлени кабели! И пак се продължава едно постоянно хвалене на това чудо на техниката клас Д - мноооо свири ей! Но явно осъзнаха грешката си - не трябваше да пускат снимки само презентацията някой можеше да се закачи! И искам да питам като са ви минали тооооолкова много маркови стъпала през ръцете както казвате само толкова ли успяхте да научите?

Поздрави на всички!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    30
    Много нападки, много плюене, много догатки....
    В интерес на истината само Ангел успя да запази самообладание и да изчака евентуално прослушване. От всички други постове виждам само закачки.
    Да уточня:не съм слушал усилвателя и не заставам на ничия страна за сега!
    От това, което виждам в пдф файла пише, че има - AC power consumption (max)
    220V/50Hz±10%, 8300W
    Така това не означава ли, че трафа отдава тази мощност?
    От друга страна наистина малко неточно е изказването на производителя, че стъпалото е изпълнено с американски части, т.к. виждаме вътре български кондери и други части, които си знаем с какъв произход са. Та съвета към производителите ми е да се обосноват кои по-точно части са американски, за да не се получава настоящата ситуаця.
    От още една друга страна съм изчел енда камара хвалби за тези(БГ) кондери и колко били дурако-устойчиви, че държели на по-високо напрежение и т.н., в този и в другия форум.
    Нека да изчакме, да се държим по-сдържано и най-вече да чуем усилвателя...иначе мнооого заприличва работата на един друг форум...

Поздрави и успехи на всички!
    Не става само с ватове... трябват и децибели

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от Rosen Stoikov
    В интерес на истината само Ангел успя да запази самообладание ............ наистина малко неточно е изказването на производителя......
    Да-а-а , ева-а-ла на Ангел за търпението .
    Ева-а-ла и на производителя , има съвсем малки , ама съвсем малки неточности в изказванията си .....

Аз обаче , вече нямам търпение и да чета темата ....
    Прослушване , какво прослушване на 8W ..... така де 8kW . Който прослуша 8kW , вероятно след това бомба да падне няма да я чуе .
    Мерене му е майката , ама от'де такъв товар .... ....
    Акълът е стока такава: който има - купува, който няма - прeдлага.

DJ69's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Колега DJ.. Не претендирам, че усилвателите са ми най-силната страна в електрониката но съм перфекционист и гледам да направя нещо или да не правя полвинчати неща.. Та.. по този цитат "И още нещо да попитам:Защо всяко едно нещо,показано в този форум и не е направено от Вас,е пълен боклук???" само да те светна, че леко си сбъркал форума.Аз лично не казвам, че конкретния амп е боклук!Склонен съм да вярвам, че продукт с мощност аналогична на Biema примерно.. Българския и конкретно този ще е по-добър.Но да нареждате марки като Oberton на реда на Biema ми се струва смешно!Работя с Оberton от почти 10год. и в ценовия клас според мен е трудно заместим.И аз бих искал да чуя ваш усилвател ако има начин във Варна..Малко съм скептичен от клас D поне от една италянска фирма която предлага подобни с импулсни захранвания..dB Audio ако не се лъжа,колегата е дигнал ръце от тези който са му за ремонт Ако има начин да го чуя ще се радвам много
    Analog Audio™ IT-BG™

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от milmar
    В интерес на истината само Ангел успя да запази самообладание ............ наистина малко неточно е изказването на производителя......
    Да-а-а , ева-а-ла на Ангел за търпението .
    Ева-а-ла и на производителя , има съвсем малки , ама съвсем малки неточности в изказванията си .....

Аз обаче , вече нямам търпение и да чета темата ....
    Прослушване , какво прослушване на 8W ..... така де 8kW . Който прослуша 8kW , вероятно след това бомба да падне няма да я чуе .
    Мерене му е майката , ама от'де такъв товар .... ....
    Милмар, за всяко нещо има възможни неща. Не вярвам фирмата да е решила да напише само 8Кв и да са решили, че този усилвател ще се продава като осем киловатов! Ще е интересно да спомене наистина с какво са замерили.
    А това дали ще четеш темата или не си е изцяло твое решение.

Поздрави!
    Не става само с ватове... трябват и децибели

Dj Ivo's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    В интерес на истината само Ангел успя да запази самообладание и да изчака евентуално прослушване. От всички други постове виждам само закачки.
    Да уточня:не съм слушал усилвателя и не заставам на ничия страна за сега!
    От това, което виждам в пдф файла пише, че има - AC power consumption (max)
    220V/50Hz±10%, 8300W
    Така това не означава ли, че трафа отдава тази мощност?
    От друга страна наистина малко неточно е изказването на производителя, че стъпалото е изпълнено с американски части, т.к. виждаме вътре български кондери и други части, които си знаем с какъв произход са. Та съвета към производителите ми е да се обосноват кои по-точно части са американски, за да не се получава настоящата ситуаця.
    От още една друга страна съм изчел енда камара хвалби за тези(БГ) кондери и колко били дурако-устойчиви, че държели на по-високо напрежение и т.н., в този и в другия форум.
    Нека да изчакме, да се държим по-сдържано и най-вече да чуем усилвателя...иначе мнооого заприличва работата на един друг форум...

Поздрави и успехи на всички!
    1-во:По желание на екипа от SOUNDMASTER-Варна,няма да коментирам кои части са внос от USA,както казах и по-нагоре:няма да ви отварям очите за някои работи!
    2-ро:Както каза Rosen Stoikov-спукахте се да ги хвалите тия български кондензатори,а сега се пукате по шевоете и се чудите как да ги оплюете,да не би щот не сте го направили Вие(под Вие имам напредвид всички които не запазиха самообладание е се чудят за кой чеп да се хванат) тоя усиловател???
    3-то:Моделите SOUNDMASTER- PRO1600 и PRO 3000 се доказаха безброй много пъти в тежки (концерти и озвучаване на големи мероприятия на открито и закрито)реални условия и PRO 8000 не пада по долу от тях!
    4-то:Трафа не е 1.5 кв и не е навиван в Пловдив!
    5-то:Защо не изчакате Ангел да чуе усилователя(тъй като само той има желание да види за какво става въпрос)да каже какво е видял и чул и тогава да коментирате?
    6-то:Ние няма да носим стъпалото никъде,имаме си достатъчно друга работа!Който не вярва на всички данни на усилователя и има желание да го чуе и да го види-да заповяда-НИЕ ЗОР НЯМАМЕ!!!

Членува от
    Mar 2008
    Възраст
    43
    4-то:Трафа не е 1.5 кв и не е навиван в Пловдив!
    ХА хега да видиме кой не си познава конкуренцията а ................

Искам и аз да го чуя в Пловдив! Не разбрах само диджей Иво какъв е вцялата работа? Ние не моим да правим такива УсилОватели!

Поздрави на всички!

Таз тема ме подсеща колко ни липсва банг мастера.

PS - Ангел подозрително мълчи , вероятно е
    подкупен и предлагам да бъде възнаграден с
    банан доживот!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Dj Ivo
    Само не разбрах някой от Вас чу ли,видя ли,замери ли,пробва ли в реални условия въпросния [color=red]усиловател[/color]???
    Май в случая вие говорите без покритие!
    Някой от Вас може ли да направи по добър [color=red]усиловател[/color] от този???
    Защо всички критикуващи не извадите Вашите "нaй-свирещи [color=red]усилователи[/color] на тоя свят" и и от този клас,и да ги сравните с PRO 8000??? ...
    Другият път може да пробваш с "усилвач" и "усилвачи" или с по-правилното "усилвател" и "усилватели".

П.П. Като си рекъл да си ги показваме... Я покажи ти какви усилвачи дялкаш... Око да заплакнем, часовника да сверим...

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Добре, бе хора! Поспрете се, най сетне. Изключително е радващо, че у нас има хора с желание да правят неща, дай Боже да ги докарат до световно ниво! В това виждам смисъла и ползата от критиката.

А в Пловдив ще може да се сравни звученето с това:

Всъщност - с по-новата версия, но нямам под ръка актуална снимка на карантията. Ето така изглежда отвън:

Белени домати. Български.

DJ69's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Това под копчетата за усилване, автоматичен предпазител ли е или прекалих с мастиките
    Analog Audio™ IT-BG™

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Темата не е за тези усилватели, все пак, но не си прекалил с мастиката.

daddyd, би ли ни казал с каква синусоидална мощност усилвателят може да работи продължително време, не по-малко от 1 час. И как се държат тези български електролитни кондензатори, натоварени с такава мощност на 400 kHz.
    Дори за опитен образец, можехте да се постараете повече за външния вид - изрязването на планките и капачките, изчистване на винтовете от колофон, черно анодиране на радиаторите, изпиляване на платки, планки и т.н. Бихте могли да покажете по-високо ниво, ако имахте импулсно захранване, което най-приляга на усилвател кл. "D".
    Ако осигурите надеждност и запазите тази цена ще бъдете наистина сериозен производител.
    И един съвет. Тези български електролитни кондензатори трябва да се монтират само вертикално, с изводите нагоре. На 100 един му изтича електролита, а пораженията са скъпи.
    五郎

Хората обява си пуснали .. Вие тука само ги критикувате ...

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=50499&topicshow=

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от It_s_Real

Подходящ за домашно кино (дискотека)

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от SMPS
    Цитат Публикувано от It_s_Real

Подходящ за домашно кино (дискотека)
    Е това се казва универсален усилвател
    А за кар-аудио дали става
    Аз съм зодия ОВЕН - Буен,твърдоглав и винаги прав!

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Усилвателят от снимката на Ангел съм го слушал и от позицията си на хайфист останах доволен от чутото. Ще ми бъде повече от интересно сравнението с този на Саундмастер. Надявам се, да пуснете няколко отзива тук по темата.
    Колкото до леката препирня която се е получила. Бих искал да се обърна към автора на темата. Скептицизма на участницита в нея е на база опита който имат в конструирането и изграждането на такава апаратура. Дори във Ваш интерес би било да отговорите на въпросите които си задават. Аз лично дори и поради техническата си неграмотност не бих се впуснал в такъв спор, но по моето скромно мнение име се създава не само със самочувствие. Иначе , аз лично пожелавам успех на всяко начинание за производство на каквото и да било в България. Пвече добавена стойност е добре за всички нас.

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Защо в другия форум цената на продукта е с 200 лева по-ниска ?

Цитат Публикувано от TexHoTpoHuk
    Защо в другия форум цената на продукта е с 200 лева по-ниска ?
    Вие сте страшни хора бе Човека Ви каза ... ако някой нещо го интересува да им се обади, а Вие какво правите, задавате неудобни въпроси...

Слушалкаджия Стефан's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    26
    А ще може ли да присъствам на прослушването в Пловдив?

Разлика във цените няма да има,1600 лв ще бъде окончателната цена на PRO 8000 - така решихме след договорка със колегите от Варна.А за повече инфо както и по-рано казах ето ви още 2 телефона -
    0884115102 и 0899836971 Димитър Димитров ( DaddyD ).
    И още нещо,понеже някъде чух и такова питане как така с "ключ за бойлер" се включва такъв усилвател-паленето на трафа става стъпково за да не ти падат бушоните.Но спирам до тук защото цялата тази тема се превърна в един ФЕЙЛЕТОН на Българската аудио действителност и не ние се държахме като ощипани булки,а някои от вас се позасегнаха незнайно защо-не това е била целта на тази тема.А и още малко-ние също сме за и уважаваме всичко,което се произвежда в България,но фирма като Oberton която уважавам,но не харесвам няма право да се изказва негативно за фирми световно признати като Selenium,B&C speakers,които са повече от 40 години в бранша и съществуват благодарение на производството си на качествени говорители.С това приключваме каквито и да били повече писанки по тази тема.А затова дали ЧУВАМЕ ПЕТЕЛА може да попитате и по независими източници като Тони Хадад например - поне едно всепризнато име в правенето на сериозен звук в България и не само.

Страница 3 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени