Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 111

Тема: Благодарности за Бодан

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Искам отново да благодаря на Цецо ( bodan), за направените отстъпки (подаръци) и страхотното опаковане на техниката - няма начин нещо да се случи по време на транспорта, освен разбира се да се разбие транспортиращия автомобил. Страшно готин и коректен човек си Цецо. Горещо те препоръчвам и ще те препоръчвам.
    Огромно благодаря от сърце: Вики

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    64
    Скоро време, незнам точно кога, ще имаме повод, за не само технически поздрави към този Човек.
    Дано Бог дари него и семейството му с много здраве, радост и безкрайно щастие!
    Благодаря за последната доставка, Цецо!!!
    Когато умрем, всички ставаме добри хора. Защо да не бъдем такива и когато сме живи!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Чудех се дали да пиша в темата, но цялата случка остави у мен неприятно впечатление, и реших, че не е редно да се премълчава.

Днес направих първият си опит за пазаруване от Цецо (Bodan). Уви, неуспешен.
    Какво се случи? Видях следната обява пусната от него. Копирам я и тук, тъй вече е невалидна, в момента се намира в кошчето и скоро ще бъде изтрита:

Продавам профи мулти ефект за части или ремонт

Продавам повреден мулти ефект DigiTech TSR-12 - 18 лева
    Техническо състояние неизвестно!
    Предлага се за ремонт или за части.
    без захранващ кабел!
    Снимки - http://www.skrap.org/ad/view/DigiTech-TSR-12-2142
    За контакти 0889786446 или ЛС
    Обявата е публикувана в 10:37. Пуснах му ЛС, че проявявам интерес и по-късно ще звънна за да уточним начина за получаване на стоката. След известно време (11:19) получих съобщение от Цецо, че стоката вече е продадена и заминава при лицето Х от град Y. Загледах се в часа на съобщението ми до Цецо. Пуснато е в 10:47. В следващо ЛС запитах Цецо кога и как е станало това. Беше ми отговорено (в 11:26) че лицето Х се е обадило по телефона преди 7 - 8 минути. Както и да го смятам, това е станало в интервала 11:15 - 11:20.
    Цялата ситуация започна да става леко дразнеща. Пуснах ново съобщение до Цецо, в което му "припомних" че моето ЛС е отпреди часа на телефонното обаждане на лицето Х. Беше ми отговорено, че той първи "бил установил контакт". На въпроса, какво би трябвало да значи това, при условие че в обявата не е посочен кой от двата начина за кореспонденция е приоритетен и е редно стоката да бъде получена от първият който е заявил желание, не ми беше отговорено.

Както и да е.
    Не се оплаквам и не мрънкам. Пиша това, тъй като цялата случка остави някакво неприятно впечатление, че има нещо нередно и некоректно, особено на фона на положителните отзиви които съм чел за Bodan като търговец.
    Оцелял съм толкова години без въпросното изделие, надявам се да оцелея поне още толкова без да съм закупил конкретният екземпляр от Цецо.
    Да е честит на новият му собственик и със здраве да си го използва.
    И Цецо да е жив и здрав. Негово право е да удари чертата на тая тема, в която позитивните мнения са се трупали с години.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Всяко зло – за добро!
    d(°L°)b

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Въпросът е принципен!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ицо, не искам да бъда арбитър, но има нещо като неписано правило...който първи се свърже лично с продавача, той има приоритет. Вярвам, че е било и сега така.
    Вчера ми се случи почти същото с друга обява, с друг Търговец, дори писах в самата обява, но приех, че личният контакт, който е осъществил няколко минути по-рано по телефона с друг човек е първият и толкова... Дори му изказах поздравленията си за принципната позиция.

По отношение на Цецо... купувал съм доста и с удоволствие ще купувам от него и в бъдеще. Винаги е изключително точен и коректен! Не веднъж и аз с минути съм изпреварвал други съфорумници за нещо... просто шанс, колко бързо ще видиш обявата, след като е пусната и ще реагираш. За това и винаги предпочитам телефонният разговор, пред писмените форми.

Самите търговци, нямат интерес да ни мотат и с удоволствие продават на първият, който го заяви. За тях това е бизнес а не лично отношение.

Аз също видях късно обявата и съжалих за това, че закъснях и не закупих този ефект, но такъв е живота.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    И е така и не е.
    Посочени са два начина за контакт. По никакъв начин не става ясно, че вместо да пиша е трябвало да "се хвана за телефона". Затова и не съм го направил.
    В същото време, съм имал достатъчно време да го направя и ако имаше някаква яснота, вероятно съм щял.
    Понеже тая яснота по въпроса за комуникацията липсва, затова и се получават подобни недоразумения. В същото време, това е работа на търговеца. Щом има предпочитания, редно е да ги регламентира.
    Пак казвам въпросът е принципен!

А ако се беше обадил и ти бяха казали "ами не мога да ти го запазя, изчакай ХХХХ докато имам достъп до интернет да ти кажа дали някой преди теб е писал на лично" как щеше да реагираш
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Други хипотетични ситуации? Наводнение, градушка, земетресение?
    Хайде малко по-сериозно!

Предлагам да се банне Бодан, за дето не е продал скрапта на Исо, който я е заявил първи!
    И не само за това. Аз също я исках, но той не ми прочете мислите и не ми я запази...
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Предложението ти е глупаво, както и последните ти мнения в темата...
    Също така, ще те помоля да изписваш името ми правилно!

Петър Велков
    Guest
    Сърдитко-Ицо, след като "въпросът е принципен", сори ама се държиш като безмозъчните американци, дето на чашата с кафе трябва да пише "ВНИМАВАЙ КЪДЕ ПИПАШ, ЩОТО ПАРИ". Ами много ясно, че пари - нали е кафе. Ти ако пуснеш обява в някакъв форум и отидеш да си вършиш някаква работа някъде, след час някой ти звъни по телефона и ти казва "купувам", ти ще му кажеш ли "чакай да си пусна комп'а да видя някой да не ми е писал ЛС"? Или ще си рефрешваш форума (или всичките форуми, в които си пуснал обявата) на всяка секунда?

На принципен въпрос - принципни отговори.

Винаги съм смятал, че нещо не е наред у хората, които се оплакват от Цецо като търговец. И така и никой не направи каквото и да било, с което да ме разубеди

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не мога да разбера, защо въпросите са към мен - какво аз бих направил в дадена ситуация. Мен ли ще обсъждаме или ще пишем по темата? Ако те интересува моята особа, пусни си отделна тема!

Все пак ще отговоря на въпроса - какво бих направил аз. Ако съм допуснал грешка, например не съм регламентирал както трябва условията в обявата си, ще се постарая да я оправя.

В крайна сметка, както казах и по-горе - все тая. Стоката от обявата не е от особена важност. Изводите съм си ги направил и съм ги споделил. Всеки има право на различно мнение. Това, че моето се различава от масовото до момента в темата, не ме притеснява. Също и нескопосаните опити за размишления от всякакъв вид на някои люде...

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    Сърдитко-Ицо, след като "въпросът е принципен", сори ама се държиш като безмозъчните американци, дето...
    Нямаш дори бегла представа как се изложи с тая глупост от цитата. Нищо де, не си малък, няма да те мисля...

Петър Велков
    Guest
    А ти се изложи 10-ина поста по-нагоре в темата и не спираш да доомазваш положението. Ами, успех ти желая

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    А ти се изложи 10-ина поста по-нагоре в темата и не спираш да доомазваш положението. Ами, успех ти желая
    Твоето мнение не е меродавно. Дори и не е важно.

Остави го Тонти, той обича да проявява пристрастия, още е твърде зелен явно и не схваща тънкият момент в ситуацията. Нанко е момче от подобен калибър, но доста по - зле... нека не ги коментираме все пак. Наистина си прав принципно, че и малко отвъд принципното! Няма да намериш подкрепа тук, защото активните членове на форума, са пристрастни, а на другите им е все тая. Аз също съм имал леки неприятни впечатления от Бодан, но беше толкова отъдавна, че не помня точно ситуацията. Като цяло си е коректен и определено може да му се вярва, но и той е човек и греши. В случая става въпрос за недоразьумение според мен, което не носи никакъв умисъл, а може и пък някой по "вътрешен" му човек, да е бил с приоритет, това няма как да се знае! Хубаво е, да има регламентираност за приоритета на изявилите желания за покупка, все пак това си е от значение!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Можете да си мислите каквото искате...това не може да се вмени на никой...
    Но след като и на мен ми се е случвало Цецо да ми "отказва", защото вече е заявено от друг (а наскоро и Митко), знам че няма такова нещо.
    Просто, в приоритната система е най-логично, който първи по някакъв начин се свърже с търговеца и се договори, той да получи стоката.
    Ако се приеме тази наложена концепция, няма да има подобни проблеми.

Ако съм "пристрастен", то е защото ВИНАГИ съм получавал повече за цената която съм плащал. Без да се пазаря... Т.е. ако нещо е на символична цена, като скраб, със съвсем малко намеса и е напълно функционално.

Наскоро купих за 18лв от него един усилвател продаден като скраб, само с един изгорял чип 3886 и няколко видимо прекъснати писти... точно за половин час беше ремонтиран от-до, и си работи чудесно. И това е само последният случай. Ми те само кондензаторите в него са толкова пари, ако не и повече... Как да не съм пристрастен.

На въпросният ефект, само кутията му струва повече. Това е! Продължавайте да сте недоволни от него и ние доволните да се облажваме от супер изгодните му предложения.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ...Просто, в приоритната система е най-логично, който първи по някакъв начин се свърже с търговеца и се договори, той да получи стоката...
    Чудесно. Приемаме, че пазарувам за първи път. Това "правило" къде е описано и откъде става ясно? Да имаш чувството за липса на някаква информация? Или това е нещо което всеки е длъжен да знае?

Също така, споменаваш (цитирам) "който първи по някакъв начин се свърже с търговеца...".
    Явно не успявам да схвана нещо или телефонното обаждане се счита за контакт, а написаното не? Много странна логика!

Не се заяждам, но наистина не схващам твоят начин на разсъждение...

На въпросният ефект, само кутията му струва повече.
    Грешиш. Целият струва 18 (осемнадесет) лева. Посочено е и в обявата. Ако е струвал повече, в обявата е щяло да има друга цена.

Това е! Продължавайте да сте недоволни от него и ние доволните да се облажваме от супер изгодните му предложения.
    Мога само да ви пожелая успех...

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Ице..., не си прав. Цецо винаги си е вдигал телефона и прави такива отстъпки, че на човек чак му става неудобно!
    Аз така знам...на човек щом му трябва нещо, се обажда. Съобщенията на поща са несигурна работа.
    Не се сърди и то баш на един невероятен човек, който винаги ще намери начин да ти помогне!

аудиоПил p100ynov's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    Едно време хората гълъби са пращали... сега има телефони Сигурна работа, звъниш - поръчваш...
    Ама той, Ицо, като порастне, ще се научи
    Чете се "нейм" и се слуша музика

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ицо, никъде не пише, но е абсолютно логично. В крайна сметка, целта е максимално бързо да се свържеш с Търговеца, по който начин успееш... Аз (а знам, че и ти ) разсъждаваш/ме логично и прагматично.
    Знам, че целта ти е да се изчистят всички евентуални бъдещи недоразумения а не целиш да "наклепаш" Бодан и тука имаш моите уважения.
    В тази връзка, може би ще е добре в бъдеще, всички които биха мислили, че могат да бъдат герои в подобна тема, да указват приоритетният начин на връзка.
    Поне това да е полезното от дискусията.

Налага се и аз да се изходя по темата

Цецо си е пич.

Навремето пуснах тема за негова некоректност - беше публикувал обявата към 22 часа, аз я видях около половин час по-късно и реагирах веднага с ЛС!
    Естествено изгубих
    Сутринта някой се обадил...

ОБАЧЕ, после с оказа, че по него време човекът раждал и не му е било много до компютри.
    Да му е живо и здраво отрочето!

Излиза, че и двете страни сме били леко неизправни, но пък кой звъни посред нощ?

Да вмъкна за разведряване вица:
    Телефонен звън в 3 посред нощ:
    Алооо, 11, 11 ли е?
    Нееее, тук е 1, 1, 1, 1....
    Ааааа, извинявайте за безпокойството!
    Нищо, нищо, аз и без това щях да ставам, защото телефона иззвъня

Та, извод:

При Цецо - само ТЕЛЕФОН!

Има вероятност след десетото позвъняване в 2-3 часа нощем
    самият той да въведе някакъв ред

Аз лично смятам, че трябва да е първия реагирал, независимо ЛС, мейл или обаждане!

А Викито да духа супата с неговите неполучени е-мейли
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ицо, никъде не пише, но е абсолютно логично. В крайна сметка, целта е максимално бързо да се свържеш с Търговеца, по който начин успееш... Аз (а знам, че и ти ) разсъждаваш/ме логично и прагматично.
    Знам, че целта ти е да се изчистят всички евентуални бъдещи недоразумения а не целиш да "наклепаш" Бодан и тука имаш моите уважения.
    В тази връзка, може би ще е добре в бъдеще, всички които биха мислили, че могат да бъдат герои в подобна тема, да указват приоритетният начин на връзка.
    Поне това да е полезното от дискусията.
    Че добави го в правилата!!!!!!!!
    Аз ли да го добавя?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    64
    Момчета, не ми омазвайте темата, МОЛЯ Ви! А тя е
    *Благодарности за Бодан*
    *За контакти 0889786446 или ЛС*
    Така завършва всяка обява на Цецо, а след това следва движението на стоката:
    запазена, продадена, темата за коша.
    Ако някой пише в темата, това е указание за другите колеги, че са закъснели, а не, че не е изпреварен по телефона.
    Освен това, тези обяви, човека ги пуска на още пет шест места-тогава??? Винаги ще има закъснели.
    Ице, много те уважавам и те моля пак, по темата до тук.
    Когато умрем, всички ставаме добри хора. Защо да не бъдем такива и когато сме живи!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    А Викито да духа супата с неговите неполучени е-мейли
    А бан де...!
    Чичин..., да не си се боцкал? Де го видя мейла и то неполучен!? Написал съм, че не е сигурно!
    Продължавай с иглата......може и теб да духне

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени