Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 62

Тема: Докога ще се лъжем с тюнерите?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    какъв е този А20 чипсет?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Двуядрен, мноо як
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Тази тема я започнах заради забраната.
    Кой какво ти е забранил? Можеш ли да цитираш такава заповед?

Честотният ресурс е ограничен, а желаещите да излъчват и приемат ефирна информация са много. Актуалната технология, която позволява това, е цифровата. Като възникне друга пак ще говорим.

DVB-T стандартът е от 1997. DVB-T2 е финализиран през 2011.
    През 2008 ITU-R сертифицира 4G. През 2009 в Норвегия (случаенос?) започва да се изгражда 4G LTE мрежа. Днес 4G има в почти цялата страна, а по света говорят за 5G.
    Процесът не е от вчера, не е и от 2009, когато Тарамбуки е почувствал някаква забрана. В момента светът е цифровизиран, Вижте сивите зони и си правете изводи:

Вкъщи слушам FM когато пропадне цифровото предаване на радиото, което ме интересува.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Блъскай, пък дано се сетиш кой е забранявал FM.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Честотният ресурс е ограничен, а желаещите да излъчват и приемат ефирна информация са много....
    Когато се премина от аналогово сателитно излъчване към DVB-S никой не вярваше, че в това има бъдеще. В един момент се оказа, че е по-евтино и по-изгодни за поддръжка за всички. Операторите имат всякакви екстри - много езици, телетекст, субтитри. Тези, които поддържат преноса и особено транспондерите оптимизират в честотна лента и по-малко енергия (за сателитното излъчване е важно). В ST (Франция) пък стартираха цяло звено за производство на процесори за целта. В UK пък университет им разработи операционната система за реално време. Потребителите се радваха на много канали и информация, но пък тази свръх информация ги разглези. Както се казва за всички по веригата имаше мегдан за работа - Корейците веднага успяха да се намесят като номер 1 в пазара на приемници. Всеки имаше възможността да заяви качество (поток от данни) според бюджета и таргет групата зрители. Някои телевизии и до момента имат аналогово изпъчване през аналогови транспондери, заемащи свръх голяма честотна лента и изискващи по-големи по размер приемни антени. Не е до забрана а по-скоро до бюджет за заемане на честотния ресурс и такси към междинните участници по трасето. И в момента има множество свободни канали, които могат да се приемат без ограничения и кодировка. След като изхвърлим трошките, които караме на по 20 години ще се радваме на вградените DAB устойства (по спомени първия стандарт претърпя някаква промяна но се поддържа от новите тунери) във всеки съвремен автомобил. Дали това ще стане тук до 10 или 100 години не е ясно - аз тази държава съм я 'затворил' отдавна, но пък по белите страни определено е въпрос на време. За Норвегия доколкото дочувам има лека вълна на недоволство от спирането на аналоговото излъчване, но всичко е въпрос на време и свикване. Едвали някой продължава да слуша радио Свободна европа на къси вълни
    R2R: Otari MTR12/MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    То е ясно, ама току някой се присети, че EС му забранява да яде шкембе чорба и криви краставици.

Междувременно Швейцария, която не е ЕС член, е доста напред в цифровизацията.

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Проблема не е в цифровизацията, а в същевременното спиране на аналоговата транслация. Този филм го гледахме с ефирното предаване на телевизията в България. Ако стане същото и при FM радио излъчването много хора ще изреват на умряло. Радио слушат сигурно стотици хиляди хора у нас и то в колата си, при това ежедневно. Като изведнъж им се наложи да си сменят апаратите или да монтират разни китайски приставки, хич няма да са доволни и то с право.
    Това е основният проблем.
    Нека цифровизират сигнала, да го има като опция. Но да оставят на мира аналоговите станции. Нека имат право на избор, както радио станциите, така и хората.

Холи, написал съм го по-горе. Това, че някои не го разбират е въпрос на IQ

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Впрегни си IQ-то да откриеш кой ти е забранил FM излъчването. След това си го впрегни да откриеш кой те е излъгал за това.

Всички сме свикнали да получаваме радио програмите безплатно. Опъваме антената, цъкаме копчето и готово. Само че това някой го плаща и той иска да плаща по-малко. Мен не ме бърка да има FM. Бърка ме, когато на една честота има две станции, а това се случва и в Централна България, не само по границата.

В София с нормални приемници няма такова нещо да се приемат две станции една върху друга. Разбира се в близост до предавателя на някоя станция при претоварване на смесителя на по-скапаните приемници става страшно! Но това е проблем на приемника.

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Това, какво си писал и мойто IQ нямат особено значение в случая.
    Утре, като драгите ни политици решат пак да се престараят и да станат повече европейци 'от Папата' , тогава може да стане лошо. Какво стана с телевизията - от днес само цифрова и край. Аналоговото предаване се забранява и стига ви толкова.
    Ако постъпят по същия начин и с радиото ще е много кофти. Това ми е мисълта.
    Някои фабрични радио конзоли в автомобилите трудно приемат допълнителни устройства, губи се функционалността, нуждаят се от допълнителни дист. управления приставките и т.н. Все проблеми, които ако се остави аналоговия ефир непокътнат биха се избегнали.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ооо, вносни термини и абревиатури. Ти нали беше радетел за чиста реч без чуждици?

Сега остава да уточниш - говориш за коефициент на интелигентност или подготвяш аудиторията за лекция на тема модулация, и какво е "I" и "Q" в тоя контекст.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Колко години я карате една кола и няма ли да я сменяте? Сигурно карате ролсове от 60-те с германиеви транзистори в радиоприемниците? Като гледам тази тема откакто е почнала аз съм сменил една кола, а докато навлезе DAB ще съм сменил още една.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Българина е страшно привързан към колата си.
    Статистиката показва, че много повече хора, правят доброволни застраховки за колите си, отколкото за домовете си, пък да не говорим за живота си... Което показва, кое, на кое място е в ценностната му система...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Колко години я карате една кола и няма ли да я сменяте? .
    Средно българина задържа колата си 8-10 години и я продава в много по-лошо състояние, отколкото, когато я е купил. Мрази да ремонтира и скалъпва ремонтите възможно по-евтино. Мрази да дава пари.

А относно застраховките, българина застрахава само това, което смята за застрашено в момента. Живота и къщата не го греят, докато не ги има за застрашени. Колата е навън и една градушка може да я поломи за минутки. Кражбата или ПТП също не са рядкост и затова вижда рискове, съответно застрахова. Но, застраховките каско също са малко на брой. Застраховат се главно по-нови коли, фирмени, на лизинг и на хора, които наистина си милеят за автомобила. Отделно, че и застрахователите взимат скъпо за по-стари коли, а после плащат зле щетите.

Както и да е, колите и застраховките нямат толкова общо с темата. Важното е, че радио апаратите им в общия случай нямат цифрови тунери и цифровизацията би засегнала много хора. Би ги лишила от комфорта, който имат в момента и би ги задължила да монтират допълнителни устройства с всичките там съпътстващи проблеми.
    Това, при условие, че се премахне аналоговата FM ретранслация.
    Редактирано от Hollyshit; 29 June 2018 в 14:38.

За Ицката, мой човек:

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Сега да не се окаже, че 100% от населението слуша ефирно радио? От моите познати май само аз слушам. Мнозина смятат, че е непрестижно, а за останалото имало интернет. Който е заклет слушател с радост ще мине на цифрово радио. Мнозина са минали вече. Същото беше и с телевизията. Някой сеща ли се каква беше картинката на аналоговата телевизия? А какъв вой беше при отпадането ѝ?

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Людмиле, в Казанлък не знам колко радио програми имате, ама в София са по спомени над 30.
    Та, човек винаги може да си намери нещо приятно, да му дрънка докато виси в задръстванията.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Има 7-8. Ако пуснат DAB ще има повече. В София какво ще ти пречи да слушаш цифрово? Не ти се дават 100 лева за модерно радио ли?

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Моята кола, а и не само тя е с оригинално вграден двоен дин модул, който включва навигация, радио, много тонколони управлявани от многоканално стъпало с DSP, чейнджър, GSM и още куп простотии, да не ги изброявам сега.
    Този модул е свързан и с компютрите на колата, управляват се куп функции от волана и има куп възможности. Лошото е, че няма къде да му се включват допълнителни модули.
    Та, не само мойта кола е така, масово по-новите автомобили са обзаведени с подобни системи, често разхвърляни по цялото табло дисплейчета и бутончета и не става да го изскубнеш и да сложиш поредния чайник за 100 лв.
    На теб ти е лесно от твоя гледна точка, ама колата ти не е представителна извадка. По-новите или скъпи коли са трудни за самоделки, а и излиза скъпо, ако сгафиш.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    След 5 години със същата кола ли ще си? Моята ще я сменя.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Простичките неща са винаги надеждни...

Цитат Публикувано от Емил Р. Покажи мнения
    ...
    На теб ти е лесно от твоя гледна точка, ама колата ти не е представителна извадка. По-новите или скъпи коли са трудни за самоделки, а и излиза скъпо, ако сгафиш.
    Лесно, лесно, колко да е лесно?
    ZAZ-965 2.jpg

Как се реже танкова ламарина знаеш ли?

Уффф, можело:
    ZAZ-965.jpg

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    След 5 години със същата кола ли ще си? Моята ще я сменя.
    Ако не почне да ми дава сериозни ядове - твърдо ДА!
    Колата ми е сериозен автомобил, както и да го погледнеш. Удобство на шофиране, мощност, проходимост, екстри, състояние... все фактори, които са важни за мен. Аз не страдам от комплекси, та да се фукам с най-нов модел. Някои по-стари модели коли също си имат техните предимства пред много по-нови модели.
    Аз поне така виждам нещата. Точно по тази причина си сменям по-рядко автомобила, но все си избирам читави и проверени модели, които в последствие ми служат безпроблемно и е удоволствие да ги караш.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени