Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 108 от 108

Тема: Плазмен говорител (йонофон)

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Дали няма да се намери някой ентусиаст, който има необходимите знания да направи плазмен супер туитър с лампово управление в името на каузата? Без рупори, отражатели и подобни неща, просто малка, гола във въздуха дъга. Убеден съм, че аз няма да съм единствения, който ще иска да си плати, за да го вземе от ръцете му
    Преди 15-тина години направих такъв с ГУ-50 - според мен най-доброто приложение на тази лампа за аудио.
    Все още пазя Тесла бобините и захранването.
    Не бих пуснал в продажба такъв продукт, защото е опасен както заради високото напрежение, което няма как да се изолира напълно безопасно, така и заради излъчването на озон, за което вече споменах.
    За идеята бих го сглобил отново, но трябва да помисля все пак за някакво за обезопасяване - прототипът беше монтиран просто върху една дъска.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Преди 15-тина години направих такъв с ГУ-50 - според мен най-доброто приложение на тази лампа за аудио.
    Все още пазя Тесла бобините и захранването.
    Не бих пуснал в продажба такъв продукт, защото е опасен както заради високото напрежение, което няма как да се изолира напълно безопасно, така и заради излъчването на озон, за което вече споменах.
    За идеята бих го сглобил отново, но трябва да помисля все пак за някакво за обезопасяване - прототипът беше монтиран просто върху една дъска.
    Привет ,
    имам един въпрос само:
    Как влияят параметрите на въздуха върху работата ?
    Поздрави
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Ручо, помниш ли при каква дължина на дъгата тя е абсолютно стабилна и безшумна? Гледах малко youtube клипчета на DIY плазмени излъчватели и все има някакви жуженета, шъшненета и подобни паразитни звуци. Възможно ли е въобще да се направи безшумен говорител без плазмата да е вкарана в някакви рупори, отражатели и други такива? Проблем ли е електродите да се изнесат на 40-50см от електрониката, за да не пречи последната на звука от акустична гледна точка?
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Привет ,
    имам един въпрос само:
    Как влияят параметрите на въздуха върху работата ?
    Поздрави
    Добре е въздуха да е по-сух . При влажен вредните газове освен озон се допълват май и с амоняк ( NH3 ). В среда от хелий изглежда доста приемливо .
    Иначе за шумовете при мен бяха някакви интермодулационни или субхармонични от 40 и няколко kHz и припуквания от преминали през дъгата прашинки , както и от преминаването на възможностите на PWM а . Тогава не бях заиграл така с кросовери , еквализации и измервания ....вероятно ако имах сегашните си познания щях да реша доста по-добре последния проблем .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Иначе плазмените дават наистина едно неподражаемо спокойствие и естественост на звука .
    Точно това с нищо друго не може да се замени!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Нищо не добавят, освен шум, пукане в много моменти, малко озон и азотни окиси, които са особено ВРЕДНИ след 8 минути слушане! Факт!
    Става за визуален ефект за 5 минути!!! За демо.
    Първо, отлепя ти се ретината при такава интензивност.
    Второ, даваш фира.
    Озона е полезен, но в определени дози! А за окисите в процеса, няма да казвам какви са.
    Успех!
    Редактирано от Стефан Петров; 20 June 2017 в 20:33.

Ама разбира се .. Наздраве .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Ручо, помниш ли при каква дължина на дъгата тя е абсолютно стабилна и безшумна?
    Аз не можах да докарам размер на пламъка, по-дълъг от 2.5 cm.
    При тази дължина понякога се чуваха паразитни звуци (пробвах го в офиса, а тогава пушенето още не беше забранено).

Възможно ли е въобще да се направи безшумен говорител без плазмата да е вкарана в някакви рупори, отражатели и други такива?
    Според Улрих ефектът намалява с увеличение на размера на пламъка, което се постига с по-високо напрежение на анода.

Проблем ли е електродите да се изнесат на 40-50см от електрониката, за да не пречи последната на звука от акустична гледна точка?
    Лично аз не съм пробвал,
    При Plasmatronic те са изнесени на подобно разстояние, като проводниците са разположени коаксиално на тръбичките с инертен газ.

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени