Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 143 от 143

Тема: 2ри акумулатор: предимства и недостатъци....

Като не знаеш къде е истината, що спамиш?

Акумулаторът се зарежда наистина с ток, като е много желателно да е постоянен и около 1/10 от капацитета на акумулатора.
    Тъй като ток се следи по-трудно, реле-регулаторите на автомобилите са температурно компенсирани и през лятото се изключват на около 13.8 (за да не кипи електролита), а през зимата - на около 14.2 волта!
    С това, така да се каже автоматично се постига горното изискване за зарядния ток

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от amonev
    .....

Колата е Форд Сиера, алтернатор 55А, два акумулатора 62 и 75Ah.

Усилвател български Амплитрон с предпазител 200А
    Антон , и човекът ( мой добър приятел ) ми е известен , и колата ми е известна , усилвателя - също , би ли споделил какви са точно диодите че ми е любопитно на мен лично , а и възможно и на други колеги .
    Акълът е стока такава: който има - купува, който няма - прeдлага.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    35

...

Модела не си го спомням Милене, един познат в града който прави професионални зарядни /още CO, плазми, товарни вилки и стартерни колички/ ми ги поръча. Шотки на 30А всеки /напрежението им него знам/. Изполвам по два в паралел на общ алуминиев радиатор за всеки акумулатор.

пп - отдавна се каня да щракна една снимка. При първа възможност ще споделя.

Между другото вече втора година съм на такъв вид заряд, нямам проблеми с капацитета на акумулаторите.

ако се кара на газ ще има ли такъв проблем?

Газта няма нищо общо
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Чете и си трае Йоан Атанасов's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    Нека да споделя и аз моето мнение по въпроса! Тъй като виждам всякакви лудати идей с диоди и прочие както и с всякакви алтернатори и т.н
    Всички знаете моята система и от личен опит разбрах че ако втория акумулатор е достатъчно "капацитетен" няма нужда нито от диоди нито от каквото и да е било. Решението на колегата А.Монев има приложение когато акумулатора отзад е слаб за усилвателя както и алтернатора. При мен алтернатора е 120А акумулатора отпред 80Аh и другия 100Аh. Нямам нито диоди нито нищо, кабела е 16 квадрата с по 2 предпазителя за всеки кабел. Напрежението ми на предния е около 14,1 а отзад 13,8-9. Отделно, понеже алтернатора ми е от друга кола се наложи да си преправя планката на двигателя за която се той се държи. Много калпаво за момента съм го захванал и нямам този проблем, целта е просто да е опънат ремъка достатъчно и той естествено да е читав! Никога не са ми падали акумулаторите до такава степен че да не ми завърти като хората стартера или нещо от сорта, изпитал съм си системата с четири часово мъчително тестване на запален двигател никакви проблеми, целта е така да са разпределени токовете че да има за всичко по всяко време! Диодите са необходими ако си намислил да си изцедиш акумулатора до нула от музика! Предимството е че не трябват нито кондензатори допълнителни нито нищо когато си с втори акумулатор, гадното е че заема място. Принципно за CAR AUDIO проекти винаги е необходимо всеки един елемент да се сработва с останалите, не може на 1000W усилвател да го мъчиш на 75ah акумулатор и 55ah алтернатор с по 8 квадрата захранващи кабели. Нали всичко трябва да си е точно и с определена цел за да работи като хората!

Само да ви кажа че от 3 години ходя по аудиофестове и 80% от всичките участници нямат добра изчислена система(говорите за силовата част) пускат тъпаните за 5-10 минути и цял ден ги зареждат.
    THE ONLY THING TO FEAR IS RUNNING OUT OF BEER!!!

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    35

...

Нещо няма логика в думите ти. Аз след 3г. все още нямам проблеми с акумулаторите, при теб не ми се мисли колко ще изкарат.

Колкото до втория акумулатор 75Ah с 800А стартов ток, 50кв.мм кабел /50см/ до усилвателя с 200А предпазител гарантирано минимум 4 часа открита дискотека мога да ти направя /тествано /

Който иска да пали колата без проблем да слага диоди, който не иска, да си върже успоредно и да се моли акумулаторите ако са различни да не се разреждат взаимно.

Колкото до 55А алтернатор, поредната глупост. Няма значение колко ти е А е алтернатора, а колко черпиш. Това че имам мощно стъпало, не означава по цял ден да съм с отворени прозорци, напротив, ако два пъти в седмицата за по 10-15 мин. я поувелича повечко пак е добре.

Здравейте

искам да се извиня наколегите тук влизам рядко за което съжелявам.Относно темата и конкретно към колегата Йоан Атанасов
    Пич незнам колко разбираш от тоци, но едно запомни, колкото и голям алтернатор да сложиш няма да постигнеш нищо.незнам някои да черпи ток от алтернатора повечето ползват за това акумулатори а за малкят акумулатор си в грешка.Карам корса 1.4 с 55Ah акумулатор,това лято бях с две 18'' на обертон захранвани с BOSS CH1000,кабелат е 90 квадрата (такъв имах ) и нямах никакъв проблем докато колата варви(да съгласен съм без да е запалена не свири повече от 5 мин. на МАХ).
    А и какво разбираш под слаб акумулатор отзад, няма логика отпред да си с 100 А а отзад да сложиш 55 А(това ще е най-голямата простотия).миналата година и аз бях в Плевен (макар за първи и последен път на такова мероприятие)с една Фронтера.На 2 Кикера 15'' ки по 2000W за бас 2 среди 12'' по 500W и 3 усилвателя замервал съм си консумираната мощност и да ти кажа ако мислиш че 200-250 А са малко след плюса на кондензатора, а забравих и с един кондензатор 30 фарада.Колегата amonev ти го е написал много точно и правилно.Лично мое мнение и виждане правилното захранване с добре подбрана техника прави чудеса.Един нормален алтернатор за модела (говоря за Фронтерата ) а тои е 70А зареждаше един 90 А + 2 по 180 А акумулатора без проблем

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    64
    Привет!
    Йоане, това ти е правилното решение. При разумно ползване няма да имаш ядове. Единственото- 16 кв. кабел за задният акомулатое е малко. Ще се окаже, че алтернаторът има запас от мощност, но поради загубите в кабела няма да можеш да я поллзуваш. Уредбата ти е достатъчно мощна, и е добре да се подсигуриш. И да не ти трябва задният акомулатор, не го изключвай- дръж го непрекъснато жив.
    Успех!

Колкото повече са квадратите, толкова повече ще е зарядния ток на задния акумулатор (по-високо напрежение ще се отчита)!
    Напрежението трябва да се мери не на празен ход (800 оборота), а поне на около 1500
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    ич незнам колко разбираш от тоци, но едно запомни, колкото и голям алтернатор да сложиш няма да постигнеш нищо.незнам някои да черпи ток от алтернатора повечето ползват за това акумулатори а за малкят акумулатор си в грешка
    "

Не знам и ти колко разбираш от "тоци" но ако за малко се замислите и се вгледате в действието на самия генератор на автомобила и това на акумулатора ще разберете че акумулатора се използва само за запалване на автомобила не за да се черпи от него постоянно ток... Винаги можеш да направиш така че генератора да ти поема цялата консумация от усилвателите колкото и да са мощни и на брой да са! Сега тези изпълнения на нашенците които са сложили по 2-3 акумулатора и отиват да направят едно "пръц" за 1-2 минути на състезанията ми е ясна... Добре защо като според вас които явно по разбирате от мен нямам проблем с тоците, акумулаторите винаги са ми заредени, и като отиваме на река или някъде на открито на запой, сипвам 20 кила бензин в колата паля и цяла вечер музиката е до предела си нито се намаля нито нищо акумулаторите са в същото състояние в което са и когато съм започнал да ги товаря? Да съгласен съм че не съм го направил по най-кадърния начин, но работи без проблеми нали?
    Когато бях с Фиестата максимума ми беше 30 мин с 80А акумулатор и 75А алтернатор, като там съм бил с много по слаб усилвател. Сега не може да ме убедите като колегата, бам две 18 инчови говоритела на някакъв мижъв акумулатор и алтернатор и цял ден слушане до предела без да клекне системата, просто няма смисъл.
    Тук не говорим само за състезания и прочие, говорим на практика как нещата действат по най-простия начин.Само едно пояснение за алтернаторите понеже колегата явно не ме е разбрал, да това че алтернатора ти е 55А не значи че това му е предела, може да изкара и 150А стига диодите и жицата да издържат!

Нали говориме как да стане така че системата да е постоянна като мощност и стабилност по всяко време независимо колко време се използва и на какъв товар Защото колкото и невероятно да е аз моята система е слушам почти до максимума всеки божи ден!

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Йоан Атанасов
    ич незнам колко разбираш от тоци, но едно запомни, колкото и голям алтернатор да сложиш няма да постигнеш нищо.незнам някои да черпи ток от алтернатора повечето ползват за това акумулатори а за малкят акумулатор си в грешка
    "

..... малко се замислите и се вгледате в действието на самия генератор на автомобила и това на акумулатора ще разберете че акумулатора се използва само за запалване на автомобила не за да се черпи от него постоянно ток...
    Абсолютно погрешно от гледна точка на темата - CarAudio .
    Винаги можеш да направиш така че генератора да ти поема цялата консумация от усилвателите колкото и да са мощни и на брой да са!
    ...
    Това направо не го коментирам .
    ......Само едно пояснение за алтернаторите понеже колегата явно не ме е разбрал, да това че алтернатора ти е 55А не значи че това му е предела, може да изкара и 150А стига диодите и жицата да издържат!....
    Абе , то и аз ще дигна щанга от 150 кила , ама ако издържа . Така е и с генератора . А и "по-малките" генератори имат по-високо вътрешно съпротивление (без значение по каква причина , а тя , причината , е свързана с намотки , диоди ... ), така че няма как да надскочат много себе си .
    Акумулатора е резевоар на енергия , от който черпи на порции усилвателя , съответстващо на динамиката на музиката . Акумулатора е един "голям кондензатор" . Ако беше както казваш - оскуби електролитните кондензатори току пред импулсното захранване на усилвателя и забележи дали има някаква разлика . А разликата ще е забележима .

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    Извинявам се за спама!

Акумулатора е резевоар на енергия , от който черпи на порции усилвателя , съответстващо на динамиката на музиката . Акумулатора е един "голям кондензатор" . Ако беше както казваш - оскуби електролитните кондензатори току пред импулсното захранване на усилвателя и забележи дали има някаква разлика . А разликата ще е забележима
    Точно това се опитвам да обясня...
    Акумулатора е един "голям кондензатор""
    добре съгласен, но и трябва и захранване нали? Тези "кондензатори" трябва да се заредят от нещо и да поддържат заряда си, ако беше само за кондензатори и акумулатори дайте да си караме само на батерий и кондензатори захранването за какво ни е ? Гледам че или аз не се изказвам правилно или не ме разбирате, но мисълта ми беше, добре главно консумацията пада върху акумулатора и след това генератора го до зарежда за да възвърне изгубения капацитет, но при слаб генератор при висока консумация няма да може да смогне да зареди отново акумулатора с темпото с което той бива разреждан, за това се налага монтиране на по-мощен захранващ източник.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от specha
    Колеги да не пускам нова тема реших да си задам въпросчето тук,а тои е:пречи ли нещу ако сложа кондензатор 1 FARAD 20-24 Volt при положелие че на котията на амплифера пише 16.6 Volt.Кои ще е по добрия вариант 16-16.8,16-20,20-24 Volt.
    На "КОТИЯТА" ,кутията пише 16v ама акумулатора ти е 12v ,с запален двигател става 14v, така, че колкото по далече си от 14 толкова по добре.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    31
    Ето тук намерих снимка от времето когато правих аудиото в моята кола

http://prikachi.com/images/820/2940820r.jpg

2х62 амперчаса бяха като за начало,след това отпред остана 62 а отзад се сложи 90 ah
    Никакви проблеми,дори когато палех музиката не гаснеше,сонитата бяха 2 броя.

Четох четох и накрая пак не знам по какъв начин е удачно да си сложа втория акумулатор, защото сега си взех усилвател 2000вата и с един акумулатор не вярвам да свири както трябва.

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    47
    Ами колкото и да четеш , в крайна сметка трябва сам да решиш .
    Ако усилвателя е 2000 (некитайски) W , то акумулатор ще ти трябва .

Ако имаш намерение да си слушкаш на огасен двигател - помисли по идеята за диодите (amonev) .
    Ако искаш на музиката да помага и стартовия акумулатор - тогава директно двата акумулатора в паралел , т.е. втория - в непосредствена близост до усилвателя естествено .

Колкото повече, толкова повече! Относително тъпо, но абсолютно вярно-повече акумулатор(и), повече ток, повече кеф. Алтернаторът естествено трябва да е "СИЛА", кабелите също, вариянтът с диодите е добра екстра, но и чифт кондензатори също стават. По този начин ще се осигури добър, мощен и угоден запас от енергия, СЪОТВЕТСТВАЩ НА НУЖДИТЕ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ!
    Shit happens all the time!!!
    October 1984:PIONEER corporation releases the world’s first car CD player.
    All you need in your car is Pioneer

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени