Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 107 от 107

Тема: LM3875T

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Идеята е да се ползва мощния чип като буфер, а OB да минава през прецизен ОУ.
    Ето така е направено и тук
    amp and buf.PNG
    изкривяванията спадат до тези на ползвания ОУ. Проблема е, че мощния чип няма да може да е стабилен при усилване 1, т.е. той също трябва да има ОВ с минимално усилване и внася кривоч в сигнала.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Благодаря! Не знаех, че така се казва

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    няма как да се постигнат значително по-добри параметри с външно ОУ и ООВ. ООВ като дълбочина е ограничена от скоростта и GBW на по-бавното звено, в случая LMxxxx, и дори AD811 да му забиеш отпред, най-много да спретнеш осцилаторче . То ако беше толкоз лесно, щеше да е направено фабрично - малосигналните транзистори в корпуса пари не струват. Може обаче да се въртят трикове с честотна компенсация с два полюса и една нула, малко е хлъзгаво и надали е особено аудиофилско, но значително може да се увеличи ООВ за звуковите честоти под 10кХз, щото над 10-15кХз май файдата изчезва. Доколкото познавам обаче хар-ките на отделните транзистори, същите са по-бързи при умерено/ниско натоварване, което трябва да означава, че при ниски мощности или LM-ки в паралел, от чиповете може да се изстиска по-дълбока ООВ и по-ниски THD/IMD.....
    Тоест ползвайте ги до 10-15W и 1...1.5А изходен ток и може да понапънете дълбочината на ООВ /на първо четене - с по-нисък Closed Loop Gain/
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Демек от нещо такова няма голяма файда май?Бях се навил да пробвам преди време...
    LM1875+AD711.jpg
    Радев, в обратната връзка съм предвидил място за 4,7uF неполярен - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/27385/, както и за електролит със стъпка 5мм., може да се ползва един от двата варианта, разгледай платката.
    Сега видях, че в Комет има и 10uF/63V Wima, мисля да предвидя място и за този вариант: https://store.comet.bg/Catalogue/Product/27387/
    От диодите лично аз не виждам голяма файда, колкото до електролитите в захранването съм се спрял на тези Панасоници 1000uf/50V понеже ги имам налични: https://store.comet.bg/CatalogueFarnell/Product/967151/
    Между другото като спомена "одрала кожата" та ми светна - 1-ви, 3-ти и 5-ти крак на SK3875 могат да се изкривят напред както е на LM1875 и така ще се спести моста в изхода. Лошото е, че това май може да стане само с нови чипове - разпояваните от усилватели май са с орязани крака...
    Редактирано от badwolf; 30 December 2016 в 12:17.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    LM1875+opamp.PNG
    стойностите са набързо и може да трябва да се променят "на вкус".

Да повдигна малко темата. Линка на схемата с Lm3875, който е посочил pnp и която се коментира, вече не съществува. Някой може ли да я качи отново?

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени