Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

Здравейте,

Имам една дилема, която не мога да разреша сам:
    В момента, в колата ми, използвам мултимедия Pioneer AVH-X5800DAB, която искам да заменя с едно китайско устройство. Причината е, че Pioneer-ът е изключително ограничен откъм възможности, гъвкавост и удобство. Муден е и даже, ме изнервя понякога... Китайското устройство е с Android OS и има всички възможности, които всеки един смартфон би имал. Процесорът му е 6-ядрен, на 1,6GHz.
    Причината, поради която все още се колебая, е качеството на звука. Не мога да намеря коя интегрална схема използва AVH-X5800DAB, за да я сравня с тази на китайското устройство. А то използва TDA7850, която е сравнително качествена. Намерих този сайт, в който можеш да търсиш части по даден модел. Но не можах да намеря въпросната част.
    Някой има ли представа къде мога да видя кой е усилвателният елемент на AVH-X-5800DAB и дали има наблюдения над TDA7850?
    Благодаря предварително!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Тоя въпросен звук малко зависи от крайните стъпала. А вече какво има отпред...
    Вероятно ще е по-добре с китайчо, но ще се разсейваш и ще стане сакатлък накрая!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Здравейте,
    Добавям, че не използвам допълнителен усилвател. Директно захранвам колоните от мултимедията. Затова ме интересува какъв ще е звукът от TDA7850, без допълнително стъпало. Не ми се иска да "разширявам" системата с още компоненти.

Привет, за Pioneer AVH-X5800DAB крайното стъпало е изпълнено с PA2032. Прилагам и сервизната документация да се види. Но звукът не зависи само от крайното стъпало.
    https://dox.abv.bg/download?id=cdf6dee716

Благодаря много за информацията! Намерих това, което ми трябваше в Service manual-а. Интегралната схема PA2032 е почти еднаква по характеристики с TDA 7850. Тоест, заменяйки Pioneer-a с "китайчето", звукът ми няма да се влоши. Това ми е напълно достатъчно, за да си го купя.
    Още веднъж, Благодаря!

Ако иска Модератор, може да отбележи темата като завършена и да я заключи.

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от CUPONa Покажи мнения
    ...............Тоест, заменяйки Pioneer-a с "китайчето", звукът ми няма да се влоши. ...............

Ама хич не бъди сигурен ..... много по вероятно е да останеш доста разочарован ... те хората горе ти загатват нещо много важно , но ти сякаш не го виждаш .. какъв модела на китаеца поне ? Ако е от тези модели от 250-300$ и нагоре има шанс да го докарва на звук и функции , надолу едното е за сметка на другото .
    Редактирано от achodemo; 19 November 2019 в 16:38.

Много хора си мислят, че устройства с идентични дакове би следвало да свирят еднакво. Да, ама не!
    След дака аналоговата част, усилването ако е изтънено максимално ще слушаш далеч по-кофти звук.

Определено звука ще е дървен, но ако не си претенциозен в колата, става.

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    В един друг форум доста се дискутират точно тези китайски "Медии" и хората споделят доста горчив опит с евтините им варианти , но явно така или иначе автора "приключи" темата , щом чипа е "хубав" всичко е точно

При някои коли разликата е направо фрапираща. На брат ми автомобила се сдоби с уж хубаво китайче, което на мощност си го бива, ама се наложи да му творя нов филтър за задната линия, че средите и високите му бяха потънали тотално. Горе-долу стана работата, ама май пак не е толкова добре, колкото беше с оригиналната музика на колата.
    Редактирано от Петър Славов; 19 November 2019 в 18:41.

Приключих с темата, общо взето, защото вече си поръчах мултимедията и няма връщане назад... хахах
    Цената й е към 1100 лева (с включени 50 лв за доставката). Pioneer-а го бях купил, чисто нов, от български сайт за 880 лв. Тоест, в момента вземам нещо по-скъпо. Разбира се Pioneer предлагат по-нов модел в този сегмент, а именно: AVH-Z9100DAB , но и той като функционалност, и гъвкавост отстъпва многократно от Андроид-базираното устройство. А и цената му е по-висока - към 1600 лв в България или 1400 лв - в чуждестранен сайт. Усилвателният му елемент най-вероятно е същата интегрална схема: PA2032 (не намерих service manual, но от спецификациите в user manual-а се вижда, че стойностите на всички звукови параметри са идентични с тези на AVH-X5800DAB. Да си кажа, въобще не съм впечатлен от сегашния ми звук в колата (сменил съм всички тонколони с висок клас. Сложил съм и шумоизолация).
    Преди време, в стария ми автомобил, имах авто CD Pioneer DEH-P80MP. Ето той вече наистина може да ви впечатли с качествен звук! Но при авто-DVD плеърите, явно не се стараят чак толкова за добър звук...
    Редактирано от CUPONa; 21 November 2019 в 02:00.

Гледам, че си мераклия, та да споделя нещо.
    При различните хора 'хубав звук' много варира според предпочитанията.
    За мен лично за добър резултат си трябва допълнителен субуфер в багажника и понякога се налага да купи човек и допълнително стъпало.
    Иначе в масовият случай сме в графа 'абе свири нещо там'.
    За да си чуе човек качествените говорители в колата не бива да разчита на вградените в плеъра стъпала, защото често са по-маломощни от декларираните и свирят посредствено. Изключение правят само разни доста по-скъпи от масово разпространените модели, които освен качествени стъпала имат и куп настройки за звука.
    Китайската мултимедия не и се доверявай много, че често на хартия са едно, а в реалността друго.
    Не стига, че много от тях са по-мудни от най-скапания и дърт смартфон, пък и стъпалата им не свирят много впечатляващо. На брат ми му сложих четириканално стъпало, да му храни предна и задна линия, въпреки, че устройството му беше от по-скъпите.
    Дано попаднеш на нещо по-свестно, защото се предлагат много видове и не се знае на какво можеш да се наденеш. Ако звука не те кефи е все пак поправимо. Мултимедиите, в масовият случай притежават цели снопове с изход чинчове линеен сигнал. Купуваш едно стъпало от Цецо, нашия съфорумец и ще свирне подобаващо. При него има каквито си ги нарисуваш, на старо и на човешки цени. Та, не е голяма беля, поправимо е.
    Дано случиш на добра машинка! Може пък и да си късметлия.
    Сподели, като пристигне и я монтираш. Хубаво е да се знае кое става и кое е тояга.

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    И все пак модела остана тайна

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Гледам, че си мераклия, та да споделя нещо.
    При различните хора 'хубав звук' много варира според предпочитанията.
    За мен лично за добър резултат си трябва допълнителен субуфер в багажника и понякога се налага да купи човек и допълнително стъпало.
    Иначе в масовият случай сме в графа 'абе свири нещо там'.
    За да си чуе човек качествените говорители в колата не бива да разчита на вградените в плеъра стъпала, защото често са по-маломощни от декларираните и свирят посредствено. Изключение правят само разни доста по-скъпи от масово разпространените модели, които освен качествени стъпала имат и куп настройки за звука.
    Китайската мултимедия не и се доверявай много, че често на хартия са едно, а в реалността друго.
    Не стига, че много от тях са по-мудни от най-скапания и дърт смартфон, пък и стъпалата им не свирят много впечатляващо. На брат ми му сложих четириканално стъпало, да му храни предна и задна линия, въпреки, че устройството му беше от по-скъпите.
    Дано попаднеш на нещо по-свестно, защото се предлагат много видове и не се знае на какво можеш да се наденеш. Ако звука не те кефи е все пак поправимо. Мултимедиите, в масовият случай притежават цели снопове с изход чинчове линеен сигнал. Купуваш едно стъпало от Цецо, нашия съфорумец и ще свирне подобаващо. При него има каквито си ги нарисуваш, на старо и на човешки цени. Та, не е голяма беля, поправимо е.
    Дано случиш на добра машинка! Може пък и да си късметлия.
    Сподели, като пристигне и я монтираш. Хубаво е да се знае кое става и кое е тояга.
    За мое съжаление, си абсолютно прав... Ако в крайна сметка не съм задоволен от звука и реша да похарча още пари, ще си взема едноканален усилвател и субуфер в багажника Аз това си го мислих от няколко месеца насам, но разглеждайки за фабрични басови говорители за колата ми (защото има и такива, въпреки, че най-вероятно ще използвам само стойката, а говорителят ще го сменя), се натъкнах на въпросната мултимедия.
    Колата ми е Subaru Outback и има версии на оборудване със басов говорител в багажника - цък, цък.

Този басов говорител, като го гледам по никакъв начин не може да замести субуфер.
    Малък е на размер, пък и няма почти никаква кутия.
    Това решение просто няма начин даже и да се доближава до истински субуфер по звук и фундамент.
    Ако съм на теб ще мисля за субуфер, ако искам по-сериозен и плътен звук.
    Има коли или по-скоро джипове, при които си имат обособена кутия в която е монтиран басов говорител. При тях що-годе го има желания ефект, но при Субаруто просто няма място за това. Май се налага монтиране на отделен суб, ако се търси дълбок и плътен звук.

Сега в момента можем само да гадаем. Нека дойде устройството, монтирай го, чуй го, пък тогава според обстоятелствата ще мислим варианти.
    Хубаво е, че си монтирал добри говорители и си уплътнил вратите. Това е предпоставка за добро звучене. Малко хора го правят, а си заслужава.

Да, като го монтирам, ще пиша.
    Само да подчертая, че аз не изкам силен звук, а качествен. Това може да се постигне и с малък говорите в малък обем. Обаче трябва наистина да е от висок клас. Не знам как звучи този, фабричният бас... Системата е на Harman Kardon но това нищо не означава
    Моето Субару беше оборудвано с базовите говорители, а CD-то, като го махнаха, видях, че е на Panasonic. Звукът беше добър, но не отличен. Сега е по-добър, но искам още по-добър!

Понеже е строго индивидуално кое е хубав звук, ще кажа какъв е моят критерий и какво търся аз: при ниски нива на усилване (няколко единици само), басът да е "мек" и продължителен. Не искам да усилвам, за да го чувам. Но ако усиля, то тогава, трябва да ама и по-"твърд, стегнат" бас, иначе звукът се разводнява и става на пихтия. Под "мек" имам предвид нискочестотен (под 40Hz), а под "твърд и стегнат" - клонящ към средните честоти (от 60Hz нагоре).

Скоро монтирах подобна на един приятел. Задната линия я пуснах през оригиналния усилвател в колата(Ауди) Задната линия е фабричната.
    На музика звука беше по- лош от оригиналното радио.
    Но на филм ме изкефи! Баса беше супер, а ефектите кефеха!
    Дано ти хареса!

Цитат Публикувано от CUPONa Покажи мнения
    Под "мек" имам предвид нискочестотен (под 40Hz), а под "твърд и стегнат" - клонящ към средните честоти (от 60Hz нагоре).
    Под 40 херца ми се струва, че трябва да забравиш за говорителя на Субару.
    Няма как това говорителче без плътна дебелостенна и по-голяма кутия да извади подобни честоти.

Да, аз затова по-горе писах, че ще използвам само стойката, а говорителят ще го сменя.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени