Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 108

Тема: Проблем с AV Receiver PIONEER SC-LX73

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Да не се окаже накрая някой лентов кабел...?
    Последната информация навежда на подобна мисъл.
    Авторът на темата да прецени дали ще е по силите му да разкапачи ресивъра и да огледа за подобно нещо.
    Би трябвало да е ясно, но да го спомена изрично - горното трябва да се прави при изключени от устройството всякакви кабели. И най-важното - джаджата да е изключена от контакта, и да се изчака някакво време за да "поизтекат тоците", преди да се бърника вътре.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Абе, дошло е времето за вдигането на капака ...

А пък фърмуер нещо не се намира за този ресивър, така че ако трябва той да се сменя, работата пак опира до оторизиран сервиз.

Не знам какво точно се има предвид, че фърмуерът се ъпдейтвал мрежово, но за този ресивър това може да се направи с флашка или по мрежа (LAN) ("мрежово") , но и в двата случая файлът с новия фърмуер трябва да е наличен на локалния компютър, с който ще се извършва ъпдейтът.
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Това с тия фърмуери .....
    Рискът да стане тотално мъртъв е доста голям. По-добре вземи друг и този го продай, или ако си го прежалил - пробвай се с ъпдейти ......
    Ако може да му ползваш стъпалата с външни входове - не го прежалвай лесно, защото все още е използваем уред , с външни по-калпави ресивъри ......
    Изобщо, тия ресивъри са си така - бързооборотни техники с бързо намаляваща стойност .... аз обичам да купувам някои модели , защото например стар 20+ килограмов стерео усилвател струва много повече от 20+ килограмов ресивър, а има много по-малко интересни чаркове
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Не знам какво точно се има предвид, че фърмуерът се ъпдейтвал мрежово,
    След връзка с Интернет си дърпа фърмуеър откъдето си знае. Имам тука едно умно радио - ъпдейтва си се когато си поиска, като уиндоус. Може и ръчно да му се каже да провери за ъпдейти. Откъде да знам - може и да ме шпионира?

Отделното захранване влияе на всичко.....в този случай.
    По- точно филтрилането.
    Редактирано от Стефан Петров; 17 November 2019 в 21:09.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    След връзка с Интернет си дърпа фърмуеър откъдето си знае. Имам тука едно умно радио - ъпдейтва си се когато си поиска, като уиндоус. Може и ръчно да му се каже да провери за ъпдейти. Откъде да знам - може и да ме шпионира?
    Нямам идея откъде го знаеш това за този ресивър, би ли споделил ?

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

В Дания няма да стане работата, там има нещо гнило. Но все пак свали капака и нащракай много!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Далече е, а можеше да го пеоверя. Случая ме заинтригува! Не го хвърляй!!!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Нямам идея откъде го знаеш това за този ресивър, би ли споделил ?
    Това изкопчих от нета. Има ъпдейти и за Сонос и още някакви неща, които не искам да знам. Не вярвам да те интересува сериозно.

Не се лъжете в ъпдейтите за проблема!!! Нулирането трябваше да работи всичкоо!

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Не се лъжете в ъпдейтите за проблема!!! Нулирането трябваше да работи всичкоо!
    Стефане много си далеч от истната и пак продължаваш.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Стефанеее, туй не е телефон, че да му дадеш връщане до заводските настройки.
    Тук, омаже ли се фърмуера, само префлашване оправя работата - от USB флашка или от локален компютър по LAN.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    връщане до заводските настройки.
    Заводските настройки са само променени функции. А фъмуера зарежда паметта с нов софтуер.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ми да де. Туй казвам и аз.

Стефанеее, туй не е телефон, че да му дадеш връщане до заводските настройки.
    Тук, омаже ли се фърмуера, само префлашване оправя работата - от USB флашка или от локален компютър по LAN.
    И, кое не е верно?
    Няма ли я опцията?
    Глупости!!!!

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Добре де, що се инатите? Описаният проблем може да е от фърмуер, може да е от хардуер. Тоест причината да е в процесора или извън него

Аз на тъмно бих заложил на клекнало дежурно захранване в частност на "изсъхнал" кондензатор който не е изсъхнал понеже не е електролитен

Изхождайки от това че IR команда кара приемника да сработи и да натовари захранването което срива професора

Сори за правописа полях си клавиатурата и нямам точка и запетая
    Редактирано от ogromnii; 18 November 2019 в 00:14.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    ...Аз на тъмно бих заложил на клекнало дежурно захранване в частност на "изсъхнал" кондензатор който не е изсъхнал понеже не е електролитен
    Може, може... Не знам тоя пионер как е организирам, но имам един по-дъртичък. Той няма дежурно захранване. За цифровата част има импулсно, за музиките има траф.
    Та ако и тоя е така, може на импулсното да е "поувяхнал" някой кондензатор.

Какво писах, за смеещите ни, когато четят? Кондер е!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Какво писах, за смеещите ни, когато четят? Кондер е!
    Да не гадаем и да не се надприказваме. Има няколко възможни и логично звучащи хипотези.
    Кондензатор (кондер, капацитор, електролит, онуй дет' съхне, онуй дет' гърми) е една от възможностите.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    В Дания няма да стане работата, там има нещо гнило. Но все пак свали капака и нащракай много!
    Мдаа и то много гнило ! Например променена честота на резонатора на дистанционното ! Ама като не давате снимки- така ще е , фърляйте боб !

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Мдаа и то много гнило ! Например променена честота на резонатора на дистанционното ! Ама като не давате снимки- така ще е , фърляйте боб !
    Rope промяната на честотата на резонатор не променя функциите на бутоните на лицеви панел. Излишно е да ровим повече защото автора на темата му е през онази работа. Не е влизал в темата повече. Той го е намерил на боклука и там ще го върне. Пък и нищо не извлече от темата защото има много противоречиви отговори. Въобще форума заприлича на клюкарник. Всички дават акъл дори и тези които никога не са отварял капак на усилвател. Жалко ама това е истината.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от chikov Покажи мнения
    Rope промяната на честотата на резонатор не променя функциите на бутоните на лицеви панел......
    Цитат Публикувано от ifrankyman Покажи мнения
    Всички бутони на ресивъра работят както трябва. Дистанционното го гаси или рестартира.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от ifrankyman Покажи мнения
    Нищо не премигва. Според мен няма начин да е от дистанционното, при положение, че от дистанционното на плейъра става същото - изключва, а към плейъра работи както трябва. За да стартирам безпроблемно диск, трябва да закрия с ръка ресивъра така че да не се повлияе от дистанционното.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Ясно....

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от chikov Покажи мнения
    Rope промяната на честотата на резонатор не променя функциите на бутоните на лицеви панел. Излишно е да ровим повече защото автора на темата му е през онази работа. Не е влизал в темата повече. Той го е намерил на боклука и там ще го върне. Пък и нищо не извлече от темата защото има много противоречиви отговори. Въобще форума заприлича на клюкарник. Всички дават акъл дори и тези които никога не са отварял капак на усилвател. Жалко ама това е истината.
    Туй за бутоните на лицевия панел откъде ти дойде на акъла ? Иначе за автора съм съгласен, той се е присламчил към "гнилото в Дания" !

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени