Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 115 от 115

Тема: Къде биха могли да поправят усилвателя ми Philips FA 880

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Не си гледал клипа явно, според твърдението ти за "момчето". То и аз не бях до преди малко де..
    Чудя се, какво ли трябва дя означава това. Може ли малко обяснение за непросветените ?
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Аз знам, че нищо не знам!
    Сократ
    Потвърждавам!

Обаче, май стигнах до кулуминационния момент...
    Колкото и да не ми се иска да си призная, че най-вероятно съм се изложил стабилно пред приличен брой хора.
    И те така, някъде покрай изгарянето на усилвателя си преинсталирах windows-a, инсталирах драйвъри, програми и прочие. И явно се оказва, че auido драйвъра на дъното идва с някакви включени филтри. Та, за пореден път вклязох да гледам, защото на една от песните се усещаше изключително много. Всичко беше на default, ама на default е с филтри... Сега ги изключих и май е ок.
    Кой малоумник е решил, че трябва да има включени филтри по подразбиране...

Както и да е, извинявам се за цялата тази драма. Явно грешката е била в мен.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от m0nss7erKill Покажи мнения
    Чудя се, какво ли трябва дя означава това. Може ли малко обяснение за непросветените ?
    За възраст в профила си си посочил 22 години. Момчешка възраст е.

Не си се изложил, просто понякога драйверите дават ядове или системата се нуждае от допълнителна настройка.
    Можеше жака да го ръгнеш в смартфона и да чуеш същите парчета, ама явно не си се усетил.
    Както и да е. Излиза, че напразно опсувахме майстора.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    За възраст в профила си си посочил 22 години. Момчешка възраст е.
    Да бе, то е ясно че съм лапе, не се възприемам като нещо голямо, ама не можах да разбера коментара на Десислав Станев с "момчето" и клипа който съм споделил.
    Дали са стериотипи заради музиката която слушам, или пък не му харесва, че имам гривна и пръстен

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Не си се изложил, просто понякога драйверите дават ядове или системата се нуждае от допълнителна настройка.
    Можеше жака да го ръгнеш в смартфона и да чуеш същите парчета, ама явно не си се усетил.
    От телефона звученето не е баш като от компютъра. Мислех си го, но знам че като съм го включвал преди (най-често докато си чистя компютъра) се е чувало доста по-салбо.
    Кой майстора, кои помежду си, кои мен Кот такоа

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дали са стериотипи заради музиката която слушам, или пък не му харесва, че имам гривна и пръстен
    Не знам. Аз клипове, изобразяващи звук, не гледам.

От телефона звученето не е баш като от компютъра. Мислех си го, но знам че като съм го включвал преди (най-често докато си чистя компютъра) се е чувало доста по-салбо.
    По-слабо се чува от телефона, но веднага щеше да хванеш разликата, та да се досетиш, че проблема ти е от източника, а не от усилвателя.
    Няма значение де, вече всичко е минало - заминало.
    Важното е, че проблема е решен.

Кой беше варненския сервиз, ако не е тайна? Не бива да се съди разбира се от единичен случай, но все пак са ти открили проблема и са го отстранили и то за нормална цена. Някой друг варненец евентуално може, ако иска и той да им ползва услугите.
    Редактирано от Петър Славов; 12 November 2019 в 23:51.

Да бе, то е ясно че съм лапе, не се възприемам като нещо голямо, ама не можах да разбера коментара на Десислав Станев с "момчето" и клипа който съм споделил.
    Не са стереотипи, нито имам предрасъдъци някакви!
    Попаднах случайно на темата ти, където си избираш тонколони, изгаряш едната, сега и Филипса...
    Ако още си с Кантоните, то в онази тема става ясно, че са 4 омови, а усилвателя ти е проектиран за работа с 8. До колкото разбирам, обичаш да слушаш силно...
    Все несъвместими неща, които няма как да са без последствия!
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Ролкови: Revox, Grundig, Akai...
    За касетки: Kenwood, Onkyo, Akai, Technics, Denon, Sanyo...

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    64
    Колега m0nss7erKill. Виж отново какво съм писал в първото си включване в темата ти (№49):
    Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Качените клипове в dox-a са неслушаеми. Интересно при други колеги как е.
    Прилича на самовъзбуждане на свръх ниски честоти или липса на някое напрежение. И съвсем не са проблем завишените баси.
    Усилвателя според чутото е за следващ ремонт. Но не е изключено да е от източника.
    Но така се получава, когато в една тема има толкова боклук! Питащият почва да не обръща внимание на всички мнения. И започват свободни съчинения. А някои се включват само да покажат, че са още на линия.
    Така "се вдига" нивото на форума...

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Изобщо не е нормално да *ми клипва и гъгне*
    Да не му претоварваш входа на усилвателя, от какво му подаваш сигнал?
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

А всъщност трябваше да си премълчиш, да го изпратиш в Монтана, та да видим после за 200 кинта какви дефекти щяха да наизлязат?
    Вероятно нямаше да има нищо здраво, вкл. капака!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Колега m0nss7erKill. Виж отново какво съм писал в първото си включване в темата ти (№49):

Но така се получава, когато в една тема има толкова боклук! Питащият почва да не обръща внимание на всички мнения. И започват свободни съчинения. А някои се включват само да покажат, че са още на линия.
    Така "се вдига" нивото на форума...
    Видях това мнение, но не ми стана ясно за какво точно става въпрос под "неслушаеми". Дали няма звук, или са "аудиофилски капризи" или друго, като съм наясно, че няма как да извадя особено добър звук от екшън камерка, още повече от hero 5, но мисля че се чува "дефекта" който имах.

Като в началото не виждах логика да е от източника, защото той е все така един и същ, и въобще не предположих, че може да са филтри от драйвърите, защото такива работи не ползвам. Опитът пак показва, че най-нелогичните неща излизат вярни

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Не са стереотипи, нито имам предрасъдъци някакви!
    Попаднах случайно на темата ти, където си избираш тонколони, изгаряш едната, сега и Филипса...
    Ако още си с Кантоните, то в онази тема става ясно, че са 4 омови, а усилвателя ти е проектиран за работа с 8. До колкото разбирам, обичаш да слушаш силно...
    Все несъвместими неща, които няма как да са без последствия!
    Дам, все още съм с кантончетата и все така си слушам силничко. Обмислям да си взема активен subwoofer, който да ми дъни на главата и да не тормозя толкова колконките. Взимането на нови също е вариант, ама май е по-сложно

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Кой модел са ти канточетата?

Цитат Публикувано от chikov Покажи мнения
    Кой модел са ти канточетата?
    Le 91
    Гледам, че има една as20-ка дето се продава, ама май не са й достатъчно ниски ниските, пък и байка ме разори

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени