Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 115

Тема: Къде биха могли да поправят усилвателя ми Philips FA 880

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Според мен, излишно се драматизира ситуацията.
    Само да напомня, че живеем в условията на пазарна икономика и всеки е свободен да иска за стоката си, знанията и уменията си колкото прецени!
    Както и всеки ползвател на тези стоки и услуги е свободен да не се съгласи с тази цена и да си намери алтернативно решение!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    ако не включва хора с плашещ външен вид, много висок ръст и адекватно на него, тегло.
    Тук ме споменавате в някакъв странен контекст... Както и да е, ще го приема за комплимент....
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Явно трябва да пиша н едно и също по емнайсе пъти, че на някой да му стане ясно:
    Не си предлагам услугите!

Но, който тръгне да го прави, има още няколко предизвикателства. Горко му
    И защо да е "горко му". Моят опит с човек от форума, при това от друг град, е изцяло положителен. Прибягвал съм доста пъти до услугите му. Отношенията ни са били изцяло на доверие. Не вярвам да има оплаквания от мен, като клиент.
    С годините започвам да ставам леко скептичен и далеч не толкова лековерен. За което си има обективни причини. Та искам да имам алтернативен вариант. Да поверя скъпа за мен техника, дали чисто финансово или емоционално на напълно непознат човек, само на юнашко доверие ми се вижда несериозно.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Хаха, егати , доста си несериозен, и то към себе си ....

Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    И защо да е "горко му". Моят опит с човек от форума, при това от друг град, е изцяло положителен. Прибягвал съм доста пъти до услугите му. Отношенията ни са били изцяло на доверие. Не вярвам да има оплаквания от мен, като клиент.
    С годините започвам да ставам леко скептичен и далеч не толкова лековерен. За което си има обективни причини. Та искам да имам алтернативен вариант. Да поверя скъпа за мен техника, дали чисто финансово или емоционално на напълно непознат човек, само на юнашко доверие ми се вижда несериозно.
    За 3-ти път - не си предлагам услугите , особено на теб
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    За 3-ти път - не си предлагам услугите , особено на теб
    Е, точно затова говорим тук. Темата се развива по отдавна познат начин. Тоя филм съм го гледАл.
    Вие, които можете да помогнете казвате 'Мога, ама няма да ви помогна!'. И не изтъквате никакви конкретни причини, а само подхвърляте нещо за някакви суми. А това звучи, като 'Вие там, раята не мое си ни позволите!'
    Нали за това са форумите, уж да се обменя опит и да си помагаме, кой в каквото го бива и с каквото може.
    Никой не е написал, че иска безплатен или 'приятелски' ремонт на усилвател, включващ само цената на частите. Хората просто търсят специалист, който да им отремонтира техниката съвестно и компетентно. И да си платят, колкото си струва.
    А вие ги оставяте да се лутат, сами да ремонтират с беглите си познания или пък да ползват услугите на местния сервиз, където техника са го взели от трудовата борса и се учи в движение.
    Еми тъпо е това, честно.
    Явно не ни остава друго на нас простосмъртните, освен да си направим тема за сервизи, които ремонтират качествено аудио техника. От които хората са останали доволни, може пък и да има такива. Аз друга алтернатива не виждам.
    Ей го сега, взех си едно крайно стъпало на старо. Минали са години, хубаво е да се прегледа от специалист с апаратура. Ако е нужно да се подменят стареещите компоненти, да се прегледат спойки и конектори, да се прогони офсет, ток на покой, да се провери за осцилации на изхода, изкривявания, всичко...
    Е на кой да го дам? На онзи с девствените мустачки, дето сменя по цял ден бутони на сешоари ли? Е няма пък, така ще си ползвам стъпалото, щото друго не ми остава. Ама не знам защо се хабя да пиша, няма да ме разберете, щото от вашата камбанария, нали...
    Редактирано от Петър Славов; 8 November 2019 в 13:49.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дай го на Митето да ти го рекапне.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Е, точно затова говорим тук. Темата се развива по отдавна познат начин. Тоя филм съм го гледАл.
    Вие, които можете да помогнете казвате 'Мога, ама няма да ви помогна!'. И не изтъквате никакви конкретни причини, а само подхвърляте нещо за някакви суми. А това звучи, като 'Вие там, раята не мое си ни позволите!'
    Нали за това са форумите, уж да се обменя опит и да си помагаме, кой в каквото го бива и с каквото може.
    Никой не е написал, че иска безплатен или 'приятелски' ремонт на усилвател, включващ само цената на частите. Хората просто търсят специалист, който да им отремонтира техниката съвестно и компетентно. И да си платят, колкото си струва.
    А вие ги оставяте да се лутат, сами да ремонтират с беглите си познания или пък да ползват услугите на местния сервиз, където техника са го взели от трудовата борса и се учи в движение.
    Еми тъпо е това, честно.
    Явно не ни остава друго на нас простосмъртните, освен да си направим тема за сервизи, които ремонтират качествено аудио техника. От които хората са останали доволни, може пък и да има такива. Аз друга алтернатива не виждам.
    Ей го сега, взех си едно крайно стъпало на старо. Минали са години, хубаво е да се прегледа от специалист с апаратура. Ако е нужно да се подменят стареещите компоненти, да се прегледат спойки и конектори, да се прогони офсет, ток на покой, да се провери за осцилации на изхода, изкривявания, всичко...
    Е на кой да го дам? На онзи с девствените мустачки, дето сменя по цял ден бутони на сешоари ли? Е няма пък, така ще си ползвам стъпалото, щото друго не ми остава. Ама не знам защо се хабя да пиша, няма да ме разберете, щото от вашата камбанария, нали...
    Тъпото е друго. Че добър инженер-техник се става с МНОГО учене/четене/практика. Това е една сериозна, многодишна инвестиция в опит и знания. Същото, както става с лекари или юристи, примерно... Но цената на двата труда не е същата! Причините са ясни - не е еднаква ценността към продуктите на всеки труд... Щото, ако не можеш да си оправиш аудиоиграчката, няма нищо страшно или фатално...не като със здравето или с някакви правни проблеми, водещи до големи усложнения.
    Та такива са нещата. Свиквайте.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Дай го на Митето да ти го рекапне.
    Що да не му го дам? Момчето се старае и върши работа.
    Друг е въпроса, че в някои случаи цялостната подмяна на оригиналните кондензатори с нови може да доведе до нежелани ефекти. Привърженик съм на мерене и подмяна само в случай на наистина изхабени елементи с чувствително променени параметри.

Нека не се отклоняваме от темата. Говорим не за мен, а принципно за ремонтите на повредена аудио техника.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    ...Вие, които можете да помогнете казвате 'Мога, ама няма да ви помогна!'...
    Според мен оттук идва основното неразбирателство. Може и да има, но аз не съм попадал на тема в която някой да е попитал къде биха могли да му отремонтират някаква джаджа, и някой да се е изпъчил, да се е тупнал в гърдите и да е заявил "аз мога, ма нема ти го напраа". Освен ако не става въпрос за лични вражди и дразнение на опонента. Ама това е друго.
    Не ми е ясно каква е целта ти да правиш подобни внушения? Това което споменах ти е убягнало? Целиш разпалване на кавги? Нещо друго?

И пак, това че има хора занимаващи се с електроника не значи че се занимават с ремонти на чужда техника. Лична такава и на близки приятели е в друга графа и няма място в дискусията.

В някоя от предишните теми в която се обсъждаше същия въпрос полушеговито те попитах за измиване на автомобила. Предполагам можеш да свършиш тая работа? Ако да, казвай условията. Ако ми харесат, нарамвай кофите, парцалите и идвай да хигиенизираш мепесето...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    33
    И отново опираме до носене на отговорност,което вече е рядко срещано явление.....
    По-лесно е,никой нищо да не прави!
    Не зная колко Ohm-а са нискочестотните,но според това което чух ми бият на 4 Ohm-ови....

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    В някоя от предишните теми в която се обсъждаше същия въпрос полушеговито те попитах за измиване на автомобила.
    Ицо, аз колата си я мия на автомивка. Не е голяма философия и извършват тази услуга навсякъде за поносима сума.
    Не виждам тогава, защо да се измокря целия и да се бъхтам за глупости, като навсякъде ще ти свършат същата работа, даже по-качествено и бързо от мен и то за 10 лв. външно, примерно. Ако нямаш пари, ще те черпя едно измиване, тържествено обещавам!

Аз например правя друго - от 20 години насам поправям компютрите, дето се казва "на половин София", при това безплатно. На никой не искам каквото и да е да ми плаща за труд. Ако ми е наблизо, казвам на човека, какво се изисква за части и те си ги купуват или аз от близкия магазин. Софтуер, хардуер, всякакви проблеми, каквито смятам, че са ми по силите и не ми пречат на свободното време. Когато и с каквото мога - помагам. И всичкото това в разни интернет форуми, приятели, познати, приятели на познати и на кой ли не.... Откакто навлезнаха умните телефони и таблети и там помагам на кой ли не, без пари. Ей така, интересно ми е и просто ме кефи да помагам с каквото мога. Не търся далавера, ама никаква. Просто ми харесва да виждам усмихнати хора с разрешен проблем за минимум пари. Лошо ли правя - ми не! Просто ми е различно мисленето от на много хора и непрекъснато ме обвиняват, че съм тръгнал да оправям света, ама така съм скроен. Въпрос на манталитет.

При усилвателите обаче, вече говорим за специфична работа, която много малко хора владеят, изисква апаратура, познания, опит, тънкости и т.н. Да, ама ентусиазирани хора, които желаят да помогнат тук явно няма. Даже и за пари. Или по-скоро са единици и от тях нито един не е в София. При всяка подобна тема за ремонт на усилвател настава едно мълчание. А не е да няма хора, способни на това. Е, това ме дразни. Да можеш да помогнеш и въпреки това да оставиш хората в безизходицата. А иначе на никой няма да му струва почти нищо да каже "Еми пич, донеси усилвателя на този адрес след 18,00ч., примерно. Ще го вържем на апаратурата и то ще си покаже, дали и какво ще се прави по него. За диагностиката носи 2-3 бири или някоя бутилка, по-люта." Та така.

А иначе и на тукашни съфорумци съм се мъчул да помагам, доколкото мога. Палил съм колата и съм ходил даже извън София, а колата ми не е да не харчи, като змей. Мъкнал съм моя техника, губил съм си времето и то ей така, за нищо. Да не пиша имена, те си знаят и могат да го потвърдят.

Но, явно грешката ми е, че искам да има повече хора, като мен, да се еВа у самарянина.
    Иска ми се да има помагащи, които да не търсят на всяка цена пари във всяко нещо.
    Ей така, просто да помогнат, защото го могат, пък и утре пак може да срещнат този човек, който да им е благодарен.
    Може би ви звуча странно, но ...that's me!

Хайде сега, замислете се вие, хората с познания какво би ви струвало едно такова начинание. Да поканиш в къщи човек и ей така, без много зор да развиете няколко винтчета, да му мернете няколко контролни точки и да го насочите от къде му идва проблема. И то, докато пиете по някоя бира. Кво толкова - голям зор!

Е да, ама не! Всеки се е свил в дупката си и се забавлява, как примерно ломската група ще се осере с някой брум, заради овъртяна маса. Голяма веселба ще падне, мноо гот! Ми продължавайте така. Ваша работа.
    Редактирано от Петър Славов; 8 November 2019 в 19:23.

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от Петър

Е да, ама не! Всеки се е свил в дупката си и се забавлява, как примерно ломската група ще се осере с някой брум, заради овъртяна маса. Голяма веселба ще падне, мноо гот! Ми продължавайте така. Ваша работа.
    Баш,и по-зле ще става.В хората няма човечност,всичко е пари и интереси.А и с времето хората разбиращи от ремонт на техника ще станат кът......
    Не зная колко Ohm-а са нискочестотните,но според това което чух ми бият на 4 Ohm-ови....

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    И проблема на кой е...?!
    Та учете се! Форумът тук ви дава точно този шанс!

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    33
    Няма щанс да хванеш занаят от форума,трябва си четене на литература и практика.
    Тук ще ти кажат как няма да стане.....

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не съм съгласен!
    Аз съм научил МНОГО от този Форум! Просто си има хора на които с внимание чета постовете и съответно хора, които изобщо не чета, че само ми губят времето...
    Цинично, грозно...както искате го назовете, но е истина!

И те така, намерих сервиз ("Имам човек, който има човек"). Диагнозата беше "изгоряло захранване". Подменен един градивен елемент с (GBJ2510 Yanghou yangjie electronics) (тука не съм сигурен какво точно е правил като ремонт), спомена нещо за кондензатори и че ми е "усилил баса", защото много съм обичал да го усилвам (което си е, си е ) Всичко точно, усилвателя работи, естествено няма как да разбера как е в сервиза. Удоволствието струваше 50лв труд + части.
    Прибирам се, вързвам всичко, пускам си музика и... нещо не е както трябва май. В началото високите ми се сториха заглушени (като намален treble), пуснах си друг трак, нещо баса там ми се стори натрапчив някак. Пуснах си и други които уж ги знам как звучат, и нещо не е същото - поне така си мисля. Като цяло си слушам с пуснат Loudness, изключен Source direct и всичко друго е на 0, или леко намален бас, за да избягвам клипване при ниските).
    На този трак https://www.youtube.com/watch?v=o6SQfIDEQUQ на едните ниски май клипва отвратително гадно (като я слушам на FLAC) До сега никога не съм чувал подобно гъгнене от тези колони и усилвател.
    Сега слушам с пуснат Loudness и SOURCE DIRECT, защото ми се струва, че звучи по като преди. Не съм сигурен и дали свикнах със звученето сега, или разликата е, че усилвателя загря. Също така мисля, че усилването е по-голямо при същата позиция на потенциометъра .
    Преслушах сега и други тракове, и съм на 90% сигурен, че клипва повече на ниските от преди. Player-a ми е на около 30% а усилвателя на -35dB, силно се чува да, но клипва ;(

До колкото знам и видях, вътре има разни потенциометри за прецизна настройка. Дали тези "симптоми" се дължат на подменените ГЕ, или на "неправилна" настройка от потенциометрите.
    Качвам клип в doxa, да "чуете" горе-долу за какво става въпрос и така... Нещо май не съм много щастлив в момента. Ако пиех, щях да си сипя едно, ама на, ша пия вУдЪ
    https://dox.abv.bg/download?id=d90a0...сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=61927...сваляне

Бисере, изчел съм всяка тема от форума, всичките. Някои от тях по няколко пъти съм ги чел, за да вникна в смисъла.
    В общи линии съм понаучил някои хитринки тук, но нищо толкова значимо. С четене по форуми никога не се става специалист, ама никога.
    Изисква се самото образование да е инженерно в тази област, после практика години наред пак в тази област, желателно с отзивчиви и опитни колеги, които да те напътстват търпеливо и чак тогава може да се доизшлайфа човек с кражба на идеи от форумите. И то в общи линии по чуждите форуми. Там показват почти всичко и обясняват без заяждане и подигравки.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ми не е съвсем така.
    Аз от много години, следя освен българските за аудио и няколко западни и руски.
    В аналитичен план, западните дават най-малко информационна стойност. Там е повече прагматизъм, ама той е полезен на ептен неразбиращите... папагалстващи и мислещи си, че така им е полезно...
    В руските, има и инфо, има и повече аналитични обяснения, но и те имат нашият манталитет и там е въпрос на моментни симпатии и настроения...
    В нашият, има много от всичко. Само трябва да си чопнеш от каквото имаш нужда!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Бисере, изчел съм всяка тема от форума, всичките. Някои от тях по няколко пъти съм ги чел, за да вникна в смисъла.
    В общи линии съм понаучил някои хитринки тук, но нищо толкова значимо. С четене по форуми никога не се става специалист, ама никога.
    Изисква се самото образование да е инженерно в тази област, после практика години наред пак в тази област, желателно с отзивчиви и опитни колеги, които да те напътстват търпеливо и чак тогава може да се доизшлайфа човек с кражба на идеи от форумите. И то в общи линии по чуждите форуми. Там показват почти всичко и обясняват без заяждане и подигравки.
    Не е нужно да си инженер в тази област, за да си рекапнеш кондерите или да си направиш къщичка за говорителите! Иска се желание, упоритост, сръчни ръце и да не те мързи! Ееее..., и малко акъл! Тук във форума може да се научи доста, стига да е поставен правилно въпроса, щото едва ли някой има възможността да хвърля боб... Аз също правя грешки и не съм безгрешен, но се старая да се уча от грешките си! Няма идеални...
    Тук във форума е хубаво да се търси търси причината за някой дефект, а не да се дава на готово далият фира компонент... За всяко нещо си има причина!
    Иначе наистина е хубаво да не се обсъжда във всяка една тема, кой колко е прост!!!
    Поставен въпрос, схема, отговор... Кратко, ясно...

m0nss7erKill, пробвай без Loudness. Принципно той се ползва за куци записи и колони без бас или най-вече при ТИХО слушане. Помпа ти с по няколко децибела нагоре ниските и високите, докато звука е намален. Усилиш ли много звука, ефекта изчезва.
    Редактирано от Петър Славов; 8 November 2019 в 23:33.

m0nss7erKill, пробвай без Loudness. Принципно той се ползва за куци записи и колони без бас или най-вече при ТИХО слушане. Помпа ти с по няколко децибела нагоре ниските и високите, докато звука е намален. Усилиш ли много звука, ефекта изчезва.
    Ясно ми е горе-долу как работи. Идеята ми е, че клипва на места, където до сега съм нямал проблеми (май)

Цитат Публикувано от m0nss7erKill Покажи мнения
    Идеята ми е, че клипва на места, където до сега съм нямал проблеми (май)
    Е да, но все пак баса след ремонта е доста по-засилен доколкото разбрах. Нормално е преди това засилване, да си нямал ядове. Ама сега вече баса ти идва в повече, затова и препоръчах да спреш Loudness ефекта.
    Принципно много от тези рап и хип-хоп парчета са записани и миксирани по този начин, с много на количество и дълбок бас. Като пуснеш Loudness или увеличиш баса от корекциите се получават премодулаци и дуднене. Колоните не понасят това ниво на ниските честоти и почват да се предават.
    Редактирано от Петър Славов; 9 November 2019 в 00:12.

Цитат Публикувано от m0nss7erKill Покажи мнения
    ......... спомена нещо за кондензатори и че ми е "усилил баса",......
    Тази работа с усиления бас ми звучи несериозно.
    Плаша се от "майстори" които говорят глупости на клиентите
    за да си вземат надника. Или наистина са некомпетентни (лошо) ,
    или клонят към групата на "тарикатите" ползващи хватки
    за изкуствено вдигане на надника (много лошо).
    Дано не съм прав в твоя случай.

Като цяло нещата не са каквито бяха . За жалост.
    Видно е без да се "пъне" човек дори от отношенията във "Форума" (още по лошо).
    Редактирано от bodan; 9 November 2019 в 10:58.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    64
    Качените клипове в dox-a са неслушаеми. Интересно при други колеги как е.
    Прилича на самовъзбуждане на свръх ниски честоти или липса на някое напрежение. И съвсем не са проблем завишените баси.
    Усилвателя според чутото е за следващ ремонт. Но не е изключено да е от източника.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Да, нямам идея защо са правени "подобрения" ако е търсен само ремонт. Сега вероятно нещата ще тръгнат към кофата, олх, базар и ...друг нов стар усилвател . Както се опитах да обясня по-горе и пак останах неразбран и стана повод за заяждане, кадърните специалисти се занимават с други техники, с които изкарват хляб и сирене и шунка, а не само хляб и то бял леко плесенясал .... аудиото си е за забавление, а ремонтите на кошници - за забавление, любопитство и/или помощ на приятели /както каза и Ittso/.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени