Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 115

Тема: Къде биха могли да поправят усилвателя ми Philips FA 880

Къде биха могли да поправят усилвателя ми Philips FA 880

Чисто нов усилвател, за 30 години му се *** майката...
    Здравейте хора! Преди час/два, както си стоях и си цъках на компютъра, Тор-а в усилвателя ми нещо се разбонтува, и го уби. Една хубава изкра, малко шумове и умрЕ...
    Та, търся си майстор за този младеж. От Варна съм, но май ще се наложи да пътува и с еконт до някъде. Чувал съм, че в София имало някой много добър.

отворих усилвателя и на пръв поглед няма нищо нередно. Мисля че бушонът е изгорял, но може би има причина да е изгорял, и не ми се рискува много. Имам лошият навик да го оставям включен докато спя, или съм навън. (Някой от форума се беше оплакал от стари руски кондензатори)
    И те така, чакам предложения за ремонта. Бяхте ми казали, че е задължително да му се направи профилактика след като го взема, ама а днес, а утре и то времето минава.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    И във Варна има, ама дали ще му се занимава?

Това е поредната тема с такъв проблем и, както винаги никой няма да се изтипоса в темата и да ти предложи услугата. А във форума има много способни хора, които биха го оправили за нула време.
    Не знам каква е причината, вероятно да не ги обвинят, че са 'Търгаши' или, че използват форума за търговски цели, като си дърпат клиенти от тук.
    Някои много ги е страх от това, което пък за мен е супер глупаво.

Дано някой ти пише на лични, обикновено така става накрая. Другия вариант е да го занесеш в сервиз, а там обикновено не са от най-добрите, не се знае на кой ще попаднеш. Така, че почакай до края на седмицата, пък дано някой добър човечец ти пише. Аз знам 2-3-ма съфорумци, които ги правят, но са далеч от Варна.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Не знам каква е причината, вероятно да не ги обвинят, че са 'Търгаши' или, че използват форума за търговски цели, като си дърпат клиенти от тук.
    Не всеки иска да носи отговорност за чужда техника. Chikov от Карлово ще свърши работа.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Не всеки иска да носи отговорност за чужда техника. Chikov от Карлово ще свърши работа.
    Та нали всичко се плаща, нормална платена услуга и съответно майстора си носи отговорност. Все едно ползва сервиз, но с проверен и можещ майстор.

А иначе точно Чиков ми е единия вариант, защото го знам, че много го бива. Лошото е, че е далеч от Варна и, ако никой не се свърже с автора на темата мислих да му пиша, да се свърже на лични с някой от проверените (според мен) специалисти.

Та нали всичко се плаща, нормална платена услуга и съответно майстора си носи отговорност. Все едно ползва сервиз, но с проверен и можещ майстор.

А иначе точно Чиков ми е единия вариант, защото го знам, че много го бива. Лошото е, че е далеч от Варна и, ако никой не се свърже с автора на темата мислих да му пиша, да се свърже на лични с някой от проверените (според мен) специалисти.
    Като цяло, дори и във Варна да е, пак ще ми е трудничко да замъкна усилвателя, че е голям, тежичък, и не се събира в раница, понеже нямам кола. Единствено ще ми излезе по-евтино, понеже няма да плащам доставка.

Все ще намериш приятел или познат с кола, другия вариант е такси, ама при вас тази услуга е пословична с цената си. Много алчни тия вашите бакшиши, ужас!

Все ще намериш приятел или познат с кола, другия вариант е такси, ама при вас тази услуга е пословична с цената си. Много алчни тия вашите бакшиши, ужас!
    Имам опит с носенето на тежки и извънгабаритни товари с колело
    Да речем, че обичам да ми е гадно

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Това е поредната тема с такъв проблем и, както винаги никой няма да се изтипоса в темата и да ти предложи услугата. А във форума има много способни хора, които биха го оправили за нула време...
    Така е. Това е поредната такава тема, и това е поредния ти такъв коментар.
    Би трябвало вече да е станало ясно, че не всеки който се занимава с електроника, се занимава с ремонт на чужда такава. Потенциални причини, бол...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Така е. Това е поредната такава тема, и това е поредния ти такъв коментар.
    Би трябвало вече да е станало ясно, че не всеки който се занимава с електроника, се занимава с ремонт на чужда такава. Потенциални причини, бол...
    Преди години имаше отзивчивост във форума.Лично на мен са ми помагали с майстори за ремонт. Нивото на форума беше високо,а сега е високомерие и всезнание. Виж по кои теми се коментира-кебапчета,политика,на пътищара Веспите и т.н. Простотия.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от ivo_drag Покажи мнения
    Преди години имаше отзивчивост във форума.Лично на мен са ми помагали с майстори за ремонт. Нивото на форума беше високо,а сега е високомерие и всезнание. Виж по кои теми се коментира-кебапчета,политика,на пътищара Веспите и т.н. Простотия.
    Форумът е такъв какъвто е. И по-точно, какъвто сме го направили.

Не виждам защо непрекъснато трябва да се отправят индиректни упреци към хората занимаващи се с електроника, не малка част от тях само като хоби, че видиш ли не искали да се занимават с ремонти и не били отзивчиви...

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Много добре казано. . Също и упреци, че много знаели и нищо не чували, нямали колони, само теоретизирали, не били направили нищо, само чели форуми и т.н.
    Именно заради подобни обвинения според мен голяма част от тях не биха имали особено желание да участват тук.
    Като се знам колко обичам да ми дават наклон .....
    Иначе по темата, хонорарът на компетентен инженер е примерно 35-50 кинта на час, ако не се размотава разбира се. Който иска да раздава правосъдие към можещите, може да си предложи финансовите услуги, за да им осигури хляба и сиренето .... защото грамотните хора има какво да правят и то срещу заплащане и взаимно уважение
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Извинявайте, че се намесвам в дискусията Ви, но тя представлява интерес и за мен. По тази причина ми се иска да изясня следното:
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Много добре казано. . Също и упреци, че много знаели и нищо не чували, нямали колони, само теоретизирали, не били направили нищо, само чели форуми и т.н.
    Именно заради подобни обвинения според мен голяма част от тях не биха имали особено желание да участват тук.
    Като се знам колко обичам да ми дават наклон .....
    Иначе по темата, хонорарът на компетентен инженер е примерно 35-50 кинта на час, ако не се размотава разбира се. Който иска да раздава правосъдие към можещите, може да си предложи финансовите услуги, за да им осигури хляба и сиренето .... защото грамотните хора има какво да правят и то срещу заплащане и взаимно уважение
    Уважаеми г-н инженер, как правите тази калкулация? Какво означава "хонорар на час"? Този хонорар обвързан ли е с някакви договорни отношения? Обвързан ли е с някакви резултати? Как се процедира с евентуални части? Кой ги закупува, кой ги осигурява. Някаква гаранция има ли, колко е дълга и какво обхваща?
    Няма да изпадам в икономическите детайли, защото принципно не ме интересуват, други се интересуват сериозно. Разбирам тезите по-нагоре. Можещи хора не желаят да се обвързват със срокове, с части, с гаранция...може би и с резултат, което е леко стряскащо. Следва голямото плюене по сервизите, кое как не се прави, какви са ...и т.н.
    Още един въпрос към уважаемият г-н machinow: Ако ми поправяте усилвател 3 дни, елементарната математика показва следното /3х8=24 часа, толкова е нормален работен ден/. Следва 24х50 лв.=1200 лв. С необходимите части нещата не са изяснени, уточняват се в движение.
    Ако ми го поправяте 20 дни...вероятно ще трябва да Ви купувам яхта. Ако сметката ми не е вярна и се смята 3х24, вместо 3х8...става интересно. Направо къща в Калифорния. Нямам нищо против да плащам. Ценя труда на хората, особено неща, от които не разбирам. Все пак претенциите трябва да имат основание и да са обвързани с резултати.
    Сервизната дейност у нас е много зле, защото има масово нежелание да се плаща адекватно за услуга. Изхвърлянията не помагат да се промени статуквото.

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    Извинявайте, че се намесвам в дискусията Ви, но тя представлява интерес и за мен. По тази причина ми се иска да изясня следното...
    Нещата са малко по-сложни. За да не разводняваме темата, ако искаш пусни друга, касаеща въпроса който би искал да изясниш. Който реши, че има какво да каже по нея, вероятно ще се включи в дискусията.

Нещата са малко по-сложни. За да не разводняваме темата, ако искаш пусни друга, касаеща въпроса който би искал да изясниш. Който реши, че има какво да каже по нея, вероятно ще се включи в дискусията.
    Ами, обяснете ги, малко по-сложните неща. Щом е малко, няма да е много трудно.
    Ако нещо се разводнява, винаги може да се изтрие. Има въпрос, има дискусия, ако не е удобна, да се трие. Ако целта е, да се замита под килима, и 100 теми да се направят, все едно.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Няма да вземам пряко отношение по последния казус, но единствено да кажа, че няма причина нито да е неудобна тема, нито да се трие такава.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ами, обяснете ги, малко по-сложните неща. Щом е малко, няма да е много трудно.
    Ако нещо се разводнява, винаги може да се изтрие. Има въпрос, има дискусия, ако не е удобна, да се трие. Ако целта е, да се замита под килима, и 100 теми да се направят, все едно.
    Идеята да се напише нещо, с мисълта да бъде изтрито е доволно... нелепа.
    С която смятам да приключа тая дискусия, в тая тема.

П.П.
    Прието е във форумите да се използва неофициален тон.

Идеята да се напише нещо, с мисълта да бъде изтрито е доволно... нелепа.
    С която смятам да приключа тая дискусия, в тая тема.

П.П.
    Прието е във форумите да се използва неофициален тон.
    Не Ви разбрах. Смятате да напишете нещо, което ще бъде изтрито или смятате, че темата трябва да бъде изтрита. И двата варианта са интересни, но далеч не са невиждани.
    P.S. Във форумите и извън форумите сме едни и същи. Пременил се Илия, погледнал се-пак в тия.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Уважаеми г-н инженер, как правите тази калкулация? .............
    Ама хич не съм правил никакви калкулации . Може да се ориентираш* по тарифите в сервизите и т.н., по тези на разни майстори и т.н.
    Отношения и договорки винаги има. Аз например държа на думата си и на качеството , с което правя това, което правя. Когато трябва - има и договор, когато сумите не са 5-цифрени не си усложняваме живота. Не че предлагам сервизните си услуги сега И писах инженер, защото за техник е по-евтино, не защото съм инженер. Това с яхтата за седмица-месец е смешно. Излезна, че само в София трябва да има над 100 000 яхти примерно .....
    * - обръщението на "ти" моля да не го приемаш неуважително, така съм свикнал да си говоря с нормалните земни хора /някои от които печелят и по над 1000лв. на ден сигурно/ , дето не се вземат на сериозно, а по форумите - с всички.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Ама хич не съм правил никакви калкулации . Може да се ориентираш* по тарифите в сервизите и т.н., по тези на разни майстори и т.н.
    Тарифите в сервизите са ми известни. Предвид това, че, без да конкретизирам имена фирми, дистрибутори, оторизирани сервизи, вид техника, гаранционна, извън гаранционна, най-общо не съм доволен, с малко изключения, на които съм дългогодишен клиент.
    Отношения и договорки винаги има. Аз например държа на думата си и на качеството , с което правя това, което правя. Когато трябва - има и договор, когато сумите не са 5-цифрени не си усложняваме живота.
    Думата Ви, без да се обиждате, няма никаква юридическа стойност. Дори няма юридическо доказателство, че с Вас съм се срещал аз, примерно. Какви са вариантите да разрешим някакъв потенциален спор, ако не включва хора с плашещ външен вид, много висок ръст и адекватно на него, тегло. Доверието се печели трудно и се губи лесно. С ала-бализми не се печели, поне със средно интелигентни хора. Има такива, които хвърлят пари от балоните...

И писах инженер, защото за техник е по-евтино, не защото съм инженер. Това с яхтата за седмица-месец е смешно. Излезна, че само в София трябва да има над 100 000 яхти примерно .
    Аз Ви написах как виждам нещата. Елементарната математика това показва. Калкулаторът го потвърждава. Ако имате друга система, ще се радвам да се запозная с нея. Нямам представа колко яхти има в София, вероятно не са много. В Бургас, Варна, малки и големи пристанища в нашето и Средиземно море, има доста. Вероятно има и официална статистика. Вие имате ли вече яхта или тепърва планирате? Риторичен въпрос...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Уважаеми г-н инженер, как правите тази калкулация? Какво означава "хонорар на час"? Този хонорар обвързан ли е с някакви договорни отношения? Обвързан ли е с някакви резултати? Как се процедира с евентуални части? Кой ги закупува, кой ги осигурява. Някаква гаранция има ли, колко е дълга и какво обхваща?
    Мога да ти отговоря. Работил съм в много добре организирана сервизна организация. Трудът "на час" нито е цел, нито е перо в доходите на сервиза. Служи само за оценяване на труда в нетипични ситуации като странични извънредни поръчки. На практика никой не иска да работи "на час". Хубавите пари идват от договори за пълно сервизно обслужване на цели отрасли от дейността на клиента. Тогава сервизната дейност може да се оптимизира откъм срокове и задоволеност на клиента. Клиентът заплаща спрямо постигнатите резултати - например фиксирана сума за произведено изделие. Ползата е взаимна.

В оптимизирането на дейността се включва обучение, канали за сервизна информация, части, консумативи и инструменти, статистика, логистика. Голяма част от тези неща подлежат на математическо моделиране и, повярвай, ми, дава резултат. За калкулациите - ако организация от 10 човека за 168 часа месечно докарва 100 000 лева то един час на тези хора струва 100000/(10*16=59.52 лева. В действителност числата са по-дебели.

Не Ви разбрах. ...
    Ние Те разбрахме, за да не губим сървърно време - прост съвет:
    Излизай по-често с приятели, стига се въртя около Нейм-а и без това не слушаш музика

А ако нямаш приятели, както се вижда, не пиши по форуми и фейсове, а пусни Анкета "Кой иска да ми стане приятел? Черпя бири!"

Успех!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Мога да ти отговоря. Работил съм в много добре организирана сервизна организация. Трудът "на час" нито е цел, нито е перо в доходите на сервиза. Служи само за оценяване на труда в нетипични ситуации като странични извънредни поръчки. На практика никой не иска да работи "на час". Хубавите пари идват от договори за пълно сервизно обслужване на цели отрасли от дейността на клиента. Тогава сервизната дейност може да се оптимизира откъм срокове и задоволеност на клиента. Клиентът заплаща спрямо постигнатите резултати - например фиксирана сума за произведено изделие. Ползата е взаимна.

В оптимизирането на дейността се включва обучение, канали за сервизна информация, части, консумативи и инструменти, статистика, логистика. Голяма част от тези неща подлежат на математическо моделиране и, повярвай, ми, дава резултат. За калкулациите - ако организация от 10 човека за 168 часа месечно докарва 100 000 лева то един час на тези хора струва 100000/(10*16=59.52 лева. В действителност числата са по-дебели.
    Много добре ми е известно как функционират големи сервизи, които имат часова ставка. Известно ми е и как се формира ценообразуването им. Любопитно ми е, как си представя г-н machinow конкретната ситуация с поправката на усилвател и часова ставка от 50 лв./ч. в ролята му на физическо лице. Ако може известно разяснение.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ние Те разбрахме, за да не губим сървърно време - прост съвет:
    Излизай по-често с приятели, стига се въртя около Нейм-а и без това не слушаш музика

А ако нямаш приятели, както се вижда, не пиши по форуми и фейсове, а пусни Анкета "Кой иска да ми стане приятел? Черпя бири!"

Успех!
    Уважаеми г-н tarambuki опитите ви да се борите с дедукцията и психологията водят до плачевен резултат. За да Ви стане по-ясно, от 3 предположения-нито едно вярно. Пробвайте нещо друго. Успех!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Явно трябва да пиша н едно и също по емнайсе пъти, че на някой да му стане ясно:
    Не си предлагам услугите!

Но, който тръгне да го прави, има още няколко предизвикателства. Горко му

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени