Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 48 от 48

Тема: Професионален Администратор/Модератор

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Благодаря ти! Имам си ги първите седем години! Относно музиката пак, ще потретя, че това е музика! Знаеш прекрасно, че слушам всякаква музика и не се правя на мецанат или гуру... Бих даже споделил, че слушането на само дадена музика (тип, стил, вид) е от хора силно ограничени и прости! Способността да се слуша всякаква музика и да се вслушва човек в нея е огромно богатство! Но нека не се налагам, защото всеки има правото на избор! Знаеш добре, че те уважавам и уважавам всеки в нашият форум! Спирам дотук, защото хората сме твърде различни (и това ни е богатството) и всеки сам си носи кръста! Ако дразня някой с някои мои парчета, то няма повече да ги пускам тук! Разбран съм!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ...Буки няма ли го...направо да пускаме кепенците. Той е ...талисман тук.
    Така е. Няма техническа тема която да е намерила решение без той да огрее в нея.
    Изтарамбучване на TBE по челото решава всички въпроси...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ама така си е. Това място, няма да е същото без него...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Само да не вземе силно да оплешивее от тия удари...
    Редактирано от Виктор Симов; 2 November 2019 в 21:55.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Похвално е, че мислиш за него!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Само да не вземе силно да оплешивее от тия удари...
    Няма страшно, той повече от това не може да оплешивее Но да не вземе да си докара някоя голяма цицина на челото?
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Няма страшно, букито е пич без първата буква, демек ич.
    Шегуваям се.
    Пак питам, сегашните админи, не са ли професионалисти????
    Какво разбирате под професионалем?
    Дето си няма работа и ще дебне, или хора, които са в момента?
    Нали имаше един такъв(не визирам Петър) а вече му забравих и ника!!!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Всъщност темата започна оттук:
    ...ако си мислите, че ще вървим и бършем или местим денонощно при тази плодотворност...
    Аз предложих някакъв начин да се ограничи въпросната плодотворност.
    Ако тя не пречи на никого, значи всичко е наред.
    Лично аз съм решил лесно за себе си проблема със спама.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ама така си е. Това място, няма да е същото без него...
    А, убеден съм в това. В света едва ли има повече от няколко милиарда души, които могат мъдро да се изтарамбучат по челото, без да казват каквото и да било друго по темата.
    Тоест, уникален е...

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Аз предложих някакъв начин да се ограничи въпросната плодотворност.
    Ручо, тая работа няма как да стане. Ако форума е платен жив човек няма да остане тук. На секундата ще се направи друг аудио форум и всички от тук ще се преместят там. Вервай ми!
    За да има ред във форума се знае какво трябва - непрестанен контрол и стриктно спазване на правилата, точка по точка.
    Да, ама реално модератор е само Злати, който минава веднъж седмично оттук. Бисер го пишат администратор, ама реално си работи само модераторска работа. И той през някои месеци си има работа и не може да огрее.
    От което става ясно, че по цял ден ползващи форума модератори няма. И понякога настава ...веселба.

Точно затова е нужно да се пуснат права на поне двама потребители, да не кажа и повече, които да са чести посетители тук.
    И не е речено да са нАучни сътрудници. Модераторската работа е организационна - съблюдава се за спазването на точки от Правилата на форума.
    Който разводнява теми с офтопик, напада, обижда, провокира, поства забранени материали, търгува, рекламира и т.н. се предупреждава и при рецидив се гони. Първите пъти за малко, после за много.
    Та, за подобна работа не ти трябва гуру по електроника, а свестен и безпристрастен човек с някакви минимални знания по материята и да е чест посетител на форума. Разбира се и да е честен, справедлив, със здрави нерви и т.н.
    На мнение съм, че е добре да се отвори тема, в която да се поканят желаещи да кандидатстват за модераторски пост. Всички, които смятат, че са подходящи да се свържат с Бисер на лични. Одобрените се сдобиват с права за месец пробен период и, ако не се издънят си остават на този пост.
    Лесно е, близко до акъла и работи безплатно в почти всички форуми по света.
    Редактирано от Петър Славов; 3 November 2019 в 01:57.

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    ...да е честен, справедлив...
    Бай Ставри бе! Втория етаж, килия 213, южното крило.

Ако продължите с глупостите обаче, ще напиша няколко нелицеприятни реда, започвайки с автора на темата!

За тия с парите - мисля и в момента има годишна такса, ама кой да чете. Освен ако някоя година между 1 и 15 август не е била отменена? На море не ползвам интернет
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    ...Спамът не се чисти сам, някой се е потрудил да го свърши.
    Тези, които го вършат, не насмогват. Ако започнат да раздават наказания за всяко нарушение, много скоро почти няма да останат активни участници.
    Така е. Но, по някакъв начин трябва да се поддържа някакъв ред. Тоест, трябва да има някакъв баланс. Има и класическа рецепта за това. Беше нещо за морков и пръчка...

Също така, имам съмнения, че форум пълен основно с празни приказки и търговски обяви е особено привлекателно за технически дискусии място...

От безмислените препирни в "Лаф мохабет" се формират вражди, които се пренасят после и в останалите раздели. Възрастни и културни наглед хора започват да се държат инфантилно. Не може да искаме от администратор или модерато да бъде възпитател. Затова предложих външен човек, който безпристрастно да налага правилата.
    Това е нещо върху което е хубаво да се помисли и върху което бих искал да обърна специално внимание на Бисер.
    Не е случайно, че в някои по-големшки форуми, някои теми не са разрешени за обсъждане. Например религия. Ама имало било демокрация? Не, няма такава. Има правила, които определят правата и задълженията на страните.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Някъде в правилата да има забрана за обсъждане на каквото и да било, включително и религия?!
    Може би не го разбирате, но едно от нещата, което се опитвам да провокирам тук е, всеки СВОБОДНО да изразява своята позиция и начин на мислене! Да не се притеснява от това и да се схваща, че е нормално да сме различни и да имаме различна визия и ценности за света. Така се формира толерантостта.

Иначе, пак да попитам...ако не се вълнувате от офтопикчийският раздел (който м.д. се вижда от само регистрирани потребители), защо го четете?! С какво ви пречи, че други се интересуват от неща, които вие не искате да коментирате (или се страхувате)? Разбирате ли какво правите с подобни изказвания реално?!
    Всеки психолог ще ви обясни, че проблема е във вас...интересувате се, имате позиция и искате да я изразите, но някакви собствени скрупули ви тревожат. Проблемът не е на другите, които се себеизразяват и го правят, а във вас си!

Знаете ли...сега се сещам...тук, в този Форум има и Кар аудио раздел. Понеже изобщо не се вълнувам от тази част от аудиото, не го посещавам от мнооого години, нямам и нито едно мнение в него! Каквото ще да става в него, не влизам там и даже ми е спряна опцията да го виждам...

Като се дразните от този раздел и темите там, що ги посещавате?! Простичко е. Иска се само малко самоконтрол и толкова.
    Не обвинявайте други, за вашите си слабости!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не случайно подчертах, че обръщам внимание специално на теб. Румен не е споменал че въпросните раздели го дразнят. Май и аз не съм споменавал подобно нещо. Остава това да е твоя интерпретация нямаща нищо общо с написаното.
    Прочети пак въпросния абзац, и помисли върху какво е наблегнал Румен. И аз исках да обърна внимание върху същото.

В крайна сметка, ако тук е такава демокрация, можем ли да си псуваме?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Не случайно подчертах, че обръщам внимание специално на теб. Румен не е споменал че въпросните раздели го дразнят. Май и аз не съм споменавал подобно нещо. Остава това да е твоя интерпретация нямаща нищо общо с написаното.
    Прочети пак въпросния абзац, и помисли върху какво е наблегнал Румен. И аз исках да обърна внимание върху същото.
    Не случайно, аз не съм персонализирал мнението си и не съм споменавал имена! Написано така, посланието стига до когото трябва!
    В крайна сметка, ако тук е такава демокрация, можем ли да си псуваме?
    Реално можете/можем и това. Но с гарантирана от правилата опция за санкции. И в демокрациите е така.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не случайно, аз не съм персонализирал мнението си и не съм споменавал имена! Написано така, посланието стига до когото трябва!
    Оставяш впечатление, че се правиш на неразбрал. За съвсем друго нещо става въпрос. За разлика от теб, аз пък съм персонален, а не намеквам и не подсказвам. Така не оставям възможност някой "да не разбере".
    Да цитирам отново в случай че си пропуснал:

...От безмислените препирни в "Лаф мохабет" се формират вражди, които се пренасят после и в останалите раздели...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Напротив, разбрах те. Но това вече го минах и дори изясних (за себе си) в пост по-горе...
    Приеми, че това е...форма на обучение...вид тренировка.
    Общуването между личности е по-трудно, но когато разумът между тях надделява, това е напредък и надграждане.
    Всеки има избор - да покаже едно или друго!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Напротив, разбрах те. Но това вече го минах и дори изясних (за себе си) в пост по-горе...
    Ясно. Нищо не си разбрал. Хем си недоволен че няма достатъчно модератори които да се справят с обема офтопик и тъпни, хем нямаш нищо напротив такива да се леят наволя.
    Звучи като патова ситуация...
    Затова и по-нагоре дадох пример с други форуми, и конкретно с религията. Явно тамошният административен екип е разбрал, че това е тема по която никога няма да има единомислие, създава само дрязги, и е решил въпроса кардинално - не може да се обсъжда. Толкова.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ясно, явно ти нищо не си разбрал и искаш да чуеш каквото те устройва!
    Аз нямам проблем ни с инакомислието, ни с т.н. спам в офтопикчийския раздел или спорове по разни въпроси в него, които не считам за никакъв проблем. Други се дразнят от това.
    Не търся и на всяка цена съгласие...дори го считам за вредно! Нещо, което си личи, че не разбирате някои хора.
    Относно модераторите - не съм недоволен. Няма желаещи, ОК. Каквото-такова, колкото-толкова! Нито живота ни, нито бизнеса ни зависи от това. Забавляваме се, ако можем в движение и да понаучим нещо ново или интересно - добре е дошло! Нямаме норма и планове за изпълнение. Форум. Всеки може да се изкаже с неговите си разбирания и да получи аплодисменти или домати!
    A откакто страстите се изнесоха в офтопикчийските теми, в техническите няма караници. При липса на модератори, това е стратегическа цел.

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Отново безмислени дебати, междуличностни спорове, разсъждения от типа "Кой е по-, по-, най- ..." и т.н. Познато, нали? Не ви ли се струва, че радетелите против спама го генерират в сериозни обеми? А някой спомня ли си за предложението в началото на темата? Има ли конкретно "за" или "против"? Аз съм против. А вие?
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "
    По-добре щастлив, отколкото винаги прав във всичко!" - неизвестен автор

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ясно, явно ти нищо не си разбрал и искаш да чуеш каквото те устройва!
    Извърташ разговора в посока удобна за теб. Което го обезсмисля...

Цитат Публикувано от vspassov Покажи мнения
    ...А някой спомня ли си за предложението в началото на темата? Има ли конкретно "за" или "против"? Аз съм против. А вие?
    Би трябвало отдавна са е станало ясно - това дали ти, аз или някой друг е за или е против, е без значение...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Извърташ разговора в посока удобна за теб. Което го обезсмисля...
    ...
    Виж...и преди тази дискусия е мислено по въпроса. Предвидени са потенциалните възможности и се действа според ситуацията.
    Как изглежда е друга тема.

Moderator zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Ручо, тая работа няма как да стане. Ако форума е платен жив човек няма да остане тук. На секундата ще се направи друг аудио форум и всички от тук ще се преместят там. Вервай ми!
    За да има ред във форума се знае какво трябва - непрестанен контрол и стриктно спазване на правилата, точка по точка.
    Да, ама реално модератор е само Злати, който минава веднъж седмично оттук. Бисер го пишат администратор, ама реално си работи само модераторска работа. И той през някои месеци си има работа и не може да огрее.
    От което става ясно, че по цял ден ползващи форума модератори няма. И понякога настава ...веселба.

Точно затова е нужно да се пуснат права на поне двама потребители, да не кажа и повече, които да са чести посетители тук.
    И не е речено да са нАучни сътрудници. Модераторската работа е организационна - съблюдава се за спазването на точки от Правилата на форума.
    Който разводнява теми с офтопик, напада, обижда, провокира, поства забранени материали, търгува, рекламира и т.н. се предупреждава и при рецидив се гони. Първите пъти за малко, после за много.
    Та, за подобна работа не ти трябва гуру по електроника, а свестен и безпристрастен човек с някакви минимални знания по материята и да е чест посетител на форума. Разбира се и да е честен, справедлив, със здрави нерви и т.н.
    На мнение съм, че е добре да се отвори тема, в която да се поканят желаещи да кандидатстват за модераторски пост. Всички, които смятат, че са подходящи да се свържат с Бисер на лични. Одобрените се сдобиват с права за месец пробен период и, ако не се издънят си остават на този пост.
    Лесно е, близко до акъла и работи безплатно в почти всички форуми по света.

Злати е тук почти 24/7, свързано е с работата ми. Явно съм доста толерантен...
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени