Резултати 1 до 17 от 17

Тема: PROGARCHIVES

PROGARCHIVES

Огромна колекция, форум и база данни за почитателите на Progressive Rock-a и многобройните му превъплащения:

http://www.progarchives.com

Еnjoy!

(Моля да бъда извинен, ако сайта вече е публикуван или коментиран във форума)
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Прогресивот нема умре

Нема, я!

Макар аз да го "обикалям" най-вече заради краутрока, прогресив електрониката (най-вече) и кросоувър прогресива.
    Другите не ме палят толкова.... Засега
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Освен мен не знам някой друг да слуша тоя тъп стил?

А сайтът от година примерно вече не предлага изслушване, така че съм го уволнил!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Сега поне знаеш, че не знаеш.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Огромна колекция, форум и база данни за почитателите на Progressive Rock-a и многобройните му превъплащения:
    Интересен сайт, въпреки, че рейтингът не може да служи за ориентир колко добра е дадена група или албум.
    Някои от потребителите пишат интересни ревюта, които си струва да се прочетат.

Другите не ме палят толкова.... Засега
    Никога не е късно. Трябва да се започне с правилните заглавия.
    За да се възприемат пълноценно, произведенията в този стил е добре, поне в началото, да се дозират пестеливо и да се прослушват внимателно.
    Слушането подред на всички албуми на дадена група може единствено да ни натовари прекомерно и отблъсне от музиката.
    С удоволствие ще ти съдействам, ако решиш да се хлъзнеш в такава посока...

Много си прав за ревютата. Забелязах го бързо. Може би се дължи на специфичната аудитория по начало за такива жанрове.
    Приятни неща има за четене.
    Що се касае до рейтинга, също бързо се ориентирах, че е слушателски, т.е. крайно субективен и моментен.

И много благодаря за предложението! Ще се радвам, ако споделиш някои заглавия.
    Защо не в отделна тема за жанра. Имаме си за диско, метъл... Субективно, мисля че Прогресива заслужава също отделна тема.
    (И още как! Все още недоумявам, защо теми за музика нямат самостоятелен, основен и равностоен раздел във форум като този.)

Аз, да си призная, по-скоро се "връщам" от колкото да откривам тези жанрове.
    По някаква дива случайност, като тийнейджър много се бях увлякъл точно от такива групи.
    Една плоча на Klaus Shulze (Dig It) сигурно съм въртял над 100 пъти, всяко събиране с прятели неусетно завършваше с нея....
    За Alan Parsons Prj. и Eric Woolfson да не говоря, Tangerine Dream, Vangelis, Asia, Yes... и много, много други.
    Тогава инфото беше малко от уста на уста, зависи от средата в която попаднеш... Особено в малък град, в какъвто отраснах.
    Стихийна работа Смятам се за късметлия в този смисъл.
    Но не смятам познанията си за задълбочени, напротив... Огромни бели петна ме дебнат от всякъде и ми е все по-интересно.

Така че, много бих се радвал, ако разговора за Progressive музиката прерасне в интересна и богата тема!

Заб. Мое снощно откритие KOLIBRI - Winterserenade
    Редактирано от lordoff; 1 November 2019 в 15:22.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    May 2012
    Я, тука има и от нашите:
    https://www.progarchives.com/artist.asp?id=8348
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ювиги - От първо лице 2012 нещо не го намирам.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ювиги - От първо лице 2012 нещо не го намирам.
    Ами това е в ръцете на четящите.
    Можеш да го добавиш,
    ако правилно те разбирам
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    И много благодаря за предложението! Ще се радвам, ако споделиш някои заглавия.
    Разбира се.

Защо не в отделна тема за жанра. Имаме си за диско, метъл... Субективно, мисля че Прогресива заслужава също отделна тема.
    Според мен това не е подходящото място.
    При положение, че във форума има 13 главни и близо 70 подраздела, а за музиката е отделено място в "Лаф-мохабет" с едва десетина адекватни участници, очевидно, че към нея има нищожен интерес.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Дискутирали сме го много пъти...защо отново?!
    Погледнете пак логото на Форума, знаете и основните цели и принципи, които се изповядват.
    Това тук НЕ Е меломански форум, НЕ Е и аудиофилски.
    Форум за НАПРАВИ СИ САМ Е!
    Като такъв е създаден и такава му е философията. Съобразявайте се със същината на материята. Къде в diyaudio.com има подобни раздели, че държите и тук да е така?! Има един общ подраздел music в общия и толкова. Тук е същото. Има подраздел "НОВИНИ, КОНЦЕРТИ, АЛБУМИ" обединяващ няколко аспекта свързани точно с музиката.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Това не беше критика, а просто констатирах един факт.
    И да се направи отделен раздел, той пак ще си седи празен, защото интересът е малък.
    Той и към строго техническите теми не е особено голям и се състои 90% от спам.
    Показателно е, че най-дискутираната тема е за пенсиите и терористите.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Кой с каквото му се занимава или вълнува... Нито имаме план, нито норма за изпълнение.
    Сайта тук събира различни хора, с различни разностранни интереси. Раздела там е свободен и може на воля да се спами. Лошото е, че и други теми, включително и тук се прави...ако си мислите, че ще вървим и бършем или местим денонощно при тази плодотворност...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Прав си. Не е тук мястото.
    Аз мога да дам предложение това да се реши, но няма да се хареса на повечето участници.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Давай де. Не е необходимо решението да се харесва на всички...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Кратък обзор на Берлинската школа в електронната музика, част 3 (Klaus Shulze & Tangerine Dream)
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени