Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 38 от 38

Тема: Незадоволителен звук в Рено Мастър

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Просто акумулаторът си е свършил. Няма смисъл да му бая за да си купя нов след месец. А Монбат не става - като го напъне алтернаторът на 15В оаква всичко, след една година ще ми го сменят, ама какво от това, ще кородира всичко около него.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Е, можеш да видиш дали в менюто не може да се променя типа на батерията. Ама мисля, че няма какво да те уча, съдейки по мненията ти в автомобилната област.
    Иначе много се радвам на начинанието ти с кемпера, това е и моя невъзможна мечта
    Заслужава си да му боцнеш едни по-добри говорители!
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Ролкови: Revox, Grundig, Akai...
    За касетки: Kenwood, Onkyo, Akai, Technics, Denon, Sanyo...

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Реното си е по френски, няма опции в менюто. Батерията е направена от варта за рено, течна, не е агм ама не е и като другите. Ще я измисля. Просто се почувствах длъжен да примрънкам .
    Никой дума не обелва за идеята ми с визатоните или тези
    https://m.olx.bg/ad/sony-bose-CID632-ID7IQnE.html
    например. Мислих го, чесах се, ама каквото и да сложа при педалите нама да има ясна среда, а държа на нея. Да не уморява при дълъг път, за ненапрягащо фоново слушане. За джамбурета на диво сме се разбрали с дядо Коледа за един JBL extreme, ама той чака черен Петър .Без жици!
    Редактирано от ogromnii; 29 October 2019 в 20:24.

Купи си безжични слушалки. Хаудиофилски!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    И аз карам РЕНО. И то е със смарт чардж система. И си върви с МОНБАТ вече 8-9 гдини. Е, не само с един, но това е друга тема. Купувах преди години и ВАРТА, и ЕКСАЙД- все тая. Мине гаранцията и умират. ЕКСАЙД-а дори го сменяха два пъти гаранционно. И за къф чеп да сипвам два пъти повече кинти за такива акумулатори? Вземам сега един за 70 лева с гаранция две години и това е. Карат ме по 3-4 години. Та това за акумулаторите. Когато сложих първия МОНБАТ на РЕНО-то, мериха зареждането. 13,2V. Върви ми викат в сервиза да я оправят колата и ела да заверим гаранцията. Колата- все още в гаранция. Отивам в сервиза, дойде един с тестера, гледа, мери- всичко вика е наред. Е как да е наред питам. Обясних му за какво става дума и човекът ме накара да запаля колата и да ида при него. И ми показа- въведе в тестера минимална стойност на заряд за 10 секунди, максимална стойност на заряд за 10 секунди и след това- нормален заряд. И стартира теста. Напрежението от 13,2 падна на 13V, а след 10 секунди скочи до 14,5V по спомен. И след още 10 секунди се върна на 13,2. После тия неща ми ги разпечатаха и ме пуснаха да си ходя. Е, завериха ми гаранцията, а аз тогава чух за тия смарт чардж системи. Та МОНБАТ ФОРМУЛА си работят без проблем на тия коли. Друг въпрос е колко са дълговечни. Аз и сега с учудване гледам СИТРОЕН-а на жена ми. Вече десета година акумулатора, с който купихме колата си работи нормално. Някаква нечувана от мен марка. Ама може и да е дефекен, знам ли.....
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    47
    Не зная каква е системата на Рено и коя година е произведена твоята кола, мен лично не ме интересува много тази марка. Но за другото писахме вече в темата и си остава, който иска - може да се съобрази.

До тук с акумулаторите, повече - в друга тема. Ако някой има да коментира звука в Рено - нека пише.
    Акълът е стока такава: който има - купува, който няма - прeдлага.

Това вече се изясни - звук няма!

Има бре! В Coupe-то (2002г.) беше супер!
    ....
    Редактирано от lordoff; 30 October 2019 в 19:52.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Докъде го докарах - сравних с друг бус. При мен наистина е много умряло. Ще сменям говорители. Сякаш съм се спрял на Hertz dcx165.3 , основно заради високата чувствителност, приемливо представяне и ниска цена. Кумех се и на JBL stage 2 602, ама сякаш херц-а натежава засега. Ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да го чуя и ще съм благодарен, преди да купя

https://www.amazon.co.uk/RENAULT-Acc.../dp/B018E56IEO

Фокалите много ме привличат, но ми идват скъпички, общо взето съм се отказал от тях засега.

Пробвай първо с някакви, сложени на предните седалки, да не се окаже друг за таковане?

Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    . Ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да го чуя и ще съм благодарен, преди да купя
    Наскоро ми хвалиха говорители кар аудио на Морел. Имат представителство с магазин в София, а отделно гледам, че и в Авител ги предлагат.
    Не знам какви размери са ти говорителите, предполагам, че са 5 инчови. Виж това дали представлява интерес:

https://www.avitel-bg.com/morel-maximo-5c-2-way-coax

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    6.5" са. Горе-долу. По-точно когата се сменят, се сменят с такива + фланци. Оригиналните са си техен стандарт, пластмасов фланецоговорител с диаметър 15.5 см.
    Качих радиото в къщи, да го чуя на домашните монколони. Много думкане, много съскане, липсват среди. Ако намаля бас и високи на -5 (ДБ или условни единици ) пак не е добре. Сетих се че бях гледал нещо из някакви руски форуми, седнах на компютъра.

https://www.drive2.ru/l/487149897754083959/

https://www.youtube.com/watch?v=KD_TEKsgTtg

Изгледах клипчето, по едно време Серьожа спомена как освен че добавил кирилица, звука е станал осезаемо по-добър. Викам си - я да пробвам, няма какво да губя. 5 минути по късно изумях - радиото наистина засвири коренно различно, нямаше го дълбокото пропадане в средите. Цялата работа ме наведе на мисълта, че концепцията е радиото да е гъвкаво, и в зависимост в каква кола го боцнат, да наливат фърмуер със някаква "еквализация". Аз съм го купил от продавалник, като парт-номер е като за моя бус, но може спокойно да идва от Дачия Дъстър. На практика нещата не са такива, каквито изглеждат на повърхността, лесно е човек да сглупи

Което не променя факта че говорителите са пръдливи, ама като пробвам ще си кажа

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    В крайна сметка взех Херца. Направих фланец от шперплат и вкарах малко изолация между вратата и кората около говорителя, така че да е уплътнен към решетката. Резултатът е съвсем задоволяващ. Направил съм само едната врата все още и сравнявам пряко. Оригиналът започва да криви натрапчиво при усилване над 20, новата си носи цялото усилване (31). Като звуков почерк двата говорителя (оригинала и херца) са почти неразличими, т.е. не съм успял да разваля "тембъра", а мога да усиля до нормално ниво без кривоч. А дали от изолацията на врата или от неразхалтен говорител "новият" дори обажда и нещо като "бас". Снимки не съм се сетил да направя, но пък имам още една врата за правене, така че ще мога и да документирам ако е имтересно някому. Благодаря!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени