Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 43

Тема: Мнения за SONY MHC-RG595

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30

Мнения за SONY MHC-RG595

Здравейте! Не много одавна станах горд собственик на ето това "нещо":

Та сега (когато е вече късно) искам да ви питам какво ви е мнението за "нещото". Кажете си вие мненията пак после ще си го кажа и аз, като потърпевш или като щаслив собственик на чудото пройзведено от Sony.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    42
    Гнусна китайска излагация, какво друго може да е.
    Първата ми и единствена уредба Aiwa NSX-V50 (made in U.K) от далечната
    96-та е в пъти по-качествена като звук и изпълнение.
    Това освен една голяма излишно светеща цигания друго не е
    Колко консумира?

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    За тези пари може да се купи нещо много по качественно.Това е боклук...
    Аз съм зодия ОВЕН - Буен,твърдоглав и винаги прав!

Петър Велков
    Guest
    Цитат Публикувано от Salamaris-PRO
    За тези пари може да се купи нещо много по качественно.Това е боклук...
    Конкретна, мотивирана информация. Браво

the_DJ_kz, аз имам "уредбичица" SHARP в кухнята и една AIWA NSX-V30 в хола, и от двете съм достатъчно доволен. Това твоето... Извинявай, но не му ли видя поне мембраните на говорителите като го купува? Айде, предполагаме, че видът му на космически кораб не е толкова дразнещ...

За тия пари си събираш две стъпала с TDA-та, правиш си две колонки и суб с TVM-ски говорители, купуваш си и едно пликче светодиоди... И ще свири

ПП: Сещам се за някои изрази като "циганска каруца", "турска бръснарница" и т.н.

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30
    Е се си мислех че ше се намери некой тъпоумник да каже "тва е невероятно" и ето не се намери(което означава че форума наистина е за професионалисти). И да почти всички сте прави самата система като цяло свири невероятно гадно (да не кажа умопомрачаващо). Обаче дизайна лично на мен ми харесва мнооооооогггггооооооооооо е яка на вид (и до там). Още се чуда кво точно сам слушал в в магазина, или с какво с уши или очи. Обаче според мен звука идва от гадните (не на вид) колончици. Смотания суб с тач пасивна мембрана както и да го свържеш откъм фази нема никакво значение се си е една и съща пръдня. Те супер висококачествените (споед Sony) високочестотни аз лично не съм ги чул то, високи няма никакви, само дразнещи среди и пърдящ бас тоест "БАС". Иначе ако слушаш песни на Lil Jon или тем подобни става. Обаче като вържа двете 15 инчови колонки нещта звучат по друг начин, като исключим там някаква система за регулиране на баса която умазва саунда понякога но за скромните си ватове звучи добре в малки помещения.
    Иначе изходната мощност и е около 540W (според Sony) представетие си какво КПД има като консумацията и е едва 205W тва само ракетните инжинери на Китай могат да го изобретят.

Баче добра е машината вдругиден пак че я напинямеее!
    The power is nothing without control!!!

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30
    Да не се е раждала уредба нали???

Да има нещо верно у тая работа
    The power is nothing without control!!!

Svetlin's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Предупреждение: чатът - на лични, или още по добре на чашка като се видите да "напиняте уредбата". Отнася се и за другите раздели, в които се изявявате.

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30
    Извинявам се.

Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    34
    абе дразнещ е дизайна и.голяма светеща цигания
    аз имам подобна-Sony RG290,която не е толкова ужасна.не мога да разбера защо на стерео уредби слагат събуфер.напоследак сонитата са ги наблъскали с някаква абсурдna Variable atenuation control system-някой песни с по силни басове биват намалени.тъпото обяснение на Сони е че така песента се запазва както трябва да бъде,без дисторшън...а на мен дисторшъна ми харесва.
    иначе моята има добър звук горе долу...и чете всякакви дискове.удобството и е че има съраунд и таймер и часовник-което СД плеърите и усилвателите нямат

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от nqkoi
    ...удобството и е че има съраунд и таймер и часовник-което СД плеърите и усилвателите нямат
    Напълно ли си сигурен в това? Съраунд ефектите са криволичения, които се вкарват да доукрасят звука в повечето случаи. Слушал ли си до сега някоя качествена система изградена от отделни компоненти.Ако не си го направи и мисля, че ще си промениш мнението за стереоуредбите.

Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    34
    слушал съм достатъчно.имам 5 плеъра и все нещо съм дочул

Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    34
    а колкото до съраунда най-малкото е "приятен".създава при повечето песни усещане за простор ,ширина,засилва някои звуци като ехото,фон, подчертава други и т.н,които без него са само загатнати.както казах поне е приятно.естествено съм против двд съраундите.досега съм виждал само 1 стерео усилвател със съраунд-един техникс,после ще потърся кои кодел

Имам приятел на които му подариха такава уредба това е направо умопомрачително менте много гаден звук основно изпъкват среди високите и басите липсват или не изпъкват достотъчно когато трябва да се чуят.А буфера о той е супер направо е огън и мокра плява погледни отдолу там е говорителя на буфера а това отпред е само една мембрана.

Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    64
    Заглавието на форума определя и типа отговори по тези въпроси. Занимавам се с ремонти от трийсетина години и знам кои са притежатели на този вид озвучителна техника, та не се учудвам на тяхното разбиране за музика. Сигналът минава през толкова много преработки, че човек по интуиция се сеща, как е звучала дадена песен в оригинал. Самите крайни стъпала /STK 403-130, STK 404-130 за бас/ не са хептем зле. Особено след няколко ракии, звукът става доста "приличен" и шоуто е пълно. При тази наша национална "музика"/чалга де/, тези уредби изпълняват изцяло предназначението си. Чудно ми е обаче, как Сони са разбрали това и бълват уредба след уредба, а най-интересното е, че се продават като топъл хляб, макар и с кредити. Та така............. по тези въпроси.
    п.п. Петре, има и прилични уредби от близкото минало, но строежът им бе по друг принцип и подход, а и чайниците още не бяха на "мода" .
    Когато умрем, всички ставаме добри хора. Защо да не бъдем такива и когато сме живи!

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30
    Момчета(момичета не видях да са писали ако има се извинявам) самата уредба, като цяло си е пълна прадня спор няма. Звукът и е меко казано умопомрачаващо гаден. То няма свестни среди, няма ефирни високи, а баса, на него само името му е бас. Тоя субуфер само дето изглежда голям. Ако цялото това чудо свиреше поне наполовина от визията си (мен ме кефи) и на половината от цената си, добре щеше да е. Ама си е пълен боклук и незнам как Сони не ги е срам да си лепнат логото нан тъпата уредба. Обаче като вържа на нея други колонки нещата стават по различни. Както казаха по нагоре самите схеми на усилвателите не са толкова лоши. Само няква тъпа система VACS (Variable attenuation control system) която има за цел да бъде нещо като лимитер според мен тотално омазва нещата при по високи нива.Иначе съраунда си звучи доста добре според мен. В момента към уредбичката са вързани две 15" Eminence паралелно на изхода за субуфера, две 12" някви китайски с по едно кондензаторче за филтър, и две пищялки биема с филтри за тях(от марни). И вече си звучи доста добре, вярно тряя да я понапънеш малко за да има няква динамика щото на ниски нива звучи някак си сухо обаче е с десетки пъти по добре и като качество и като мощност(поне така звучи). Оригиналните колонки на уредбата седят до нея просто за визия иначе досега да съм ги изхвърлил сто пъти. Такаче савета ми е който е решил да си копува такава уредба или няква подобна, по добре да се откаже, силно ще се разочарова. За тези пари който дадох за нея ~600лв няма да си купи кой знае какво от към плеъри колони и усилватели, ама поне може да положи едно добро начало.

Имам от предшествиниците и, без СУБ. Горял ми е ВЧ говорителя и ги сменях и двата. Накратко: филтъра е едно кондензаторче, другите говорители са директно на кабела. Бях се амбицирал да търся оригинални, но като видях как е изработена, имплантирах два български ВЧ и тинейджирите продължиха джънгъра с нея
    Усилвателя е STK.
    Едно не разбирам за какво и са на уредба от 2008, касетни джобове

Щастливец pnp's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от the_DJ_kz
    Иначе изходната мощност и е около 540W (според Sony) представетие си какво КПД има като консумацията и е едва 205W тва само ракетните инжинери на Китай могат да го изобретят.
    Абе вие не разбрахте ли , че това е генератор на свободна енергия, а не музикална уредба.
    Плюс това тази фирма ще я преименуват на " SORY ".
    Всеки си решава за себе си, защото така му харесва

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от zz_stefanov
    Едно не разбирам за какво и са на уредба от 2008, касетни джобове
    За коша и кво и е на уредбата,та чак,човека си я слуша в къщи.

Китове, Платки

Когато двама се карат, виновен е по умния.
    Гьоте

От този клас са продадени много. Всяко нещо с предназначението си.
    Надали ще се радвате, ако заварите хлапетиите да си правят купон на ламповия ви усилвател и седнали отгоре на хорните

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от the_DJ_kz
    ... Такаче савета ми е който е решил да си копува такава уредба или няква подобна, по добре да се откаже, силно ще се разочарова. За тези пари който дадох за нея ~600лв няма да си купи кой знае какво от към плеъри колони и усилватели, ама поне може да положи едно добро начало.
    Сигурен ли си, че е невъзможно?! Ако знае човек как и от кого да купува е много вероятно за тази сума да си събере много прилична аудио система.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    90
    2-ма мои познати имат тази уредба. Единия само ми се е оплаквал ,че пищялките горели много лесно и звука от нея не бил хубав , но въпреки това джангърела силно. При неговата не съм имал по-сериозни наблюдения тъй като съм я слушал един път само. Но на втория пич , на всеки купон в тях я слушаме и мога да кажа ,че е нещо ужасно ... поне до 5-тата ракия , както някой по-горе се изказа Неговия модел е без суб , и ако не намалиш от еквилайзера средите и високите , бас трудно може да се чуе ... Високите му изгоряха след 2-3 пъти усилено за малко до края , и сега ги е закрил със станиол да не се чува този съскащ бълвоч който издават , промиващ мозъка след 2 мин. слушане. Факт е ,че уредбата прави джангър , но .... май само до тука. Моето мнение е ,че това за нищо нестава!!! Преди години мислех да си взимам , но след тези 2 случая се отказах и някакси ми се струва ,че стерео уредба няма да си взема

Чете и си трае Йоан Атанасов's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    Баща ми има SONY MHC GNX-100 и добре свири... Вярно че са скъпи ДОСТА но пък ко не си някакъв аудиофил биват. Аз имах една друга и на мен както колегата спомена горяха много пищялките просто бях много разочарован и звукът беше много ограничен в честотите.... но ако сполучиш на някой хубав модел биват... ама Ако и можеби и т.н
    THE ONLY THING TO FEAR IS RUNNING OUT OF BEER!!!

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    След влизане във форума, отгоре има една функция - търсене.
    Ето какви теми показва , когато се зададе "MHC-RG595"
    http://www.bgaudioclub.org/forum/sea...p?mode=results
    Освен темата, в която пиша сега има още две.
    http://www.bgaudioclub.org/showthread.php?2308
    http://www.bgaudioclub.org/showthread.php?1886

И в двете теми тактично се намеква на питащия, да не приближава до това чудо на техниката.
    Дали да не си направим раздел с теми за SONY MHC-RG595.
    Да, за нищо не става , и май не е необходимо да си я купим за да го разберем.
    МД. Миналата година от любопитство я чух. Не можах да я слушам, просто не става за слушане.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени