Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12
Резултати 276 до 288 от 288

Тема: Помощ за инж Янев - Bookshelf ОТ

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    извинявам се за спама, но тези https://bobbyshred.baberuthband.co.uk/infinity/qb.html букшелфи ли са?
    Не, това са си колони, които се ползват на стойки, за да се отдалечат от пода, а и високочестотния да се изравни що-годе с лицето на слушателя в седнало положение. 63 см. високи колони няма как да минат в грагфа букшелфи, което в превод означава библиотека, разбирай рафтове на стената.
    Как да го сложиш това туловище на стената...
    Принципно за букшелфи се смятат колони по максимум 30, хайде и малко нагоре височина максимум, не повече. Оттам нагоре вече са си стандартни тонколони, подовостоящи и т.н.
    Редактирано от Петър Славов; 6 November 2019 в 17:28.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако е принципно ще е стандартизирано. Стандартизирани са следните видове по местоположение:
    Таванни
    Стенни
    Букшелф
    Подово стоящи
    За размерите - нищо.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    33
    Признавам, че не изчетох цялата тема, но да изтропкам и аз моето мнение тук за позицията на порта. Наскоро за кратко имах при мен Wharfedale Diamond 220, на които порта е отдолу. Чисто визуално според мен това е топ решението. На звук - уж нямаш проблема с близостта на стената отзад, нямаш и грозна дупка отпред.

Изглеждат така:

https://images.crutchfieldonline.com...36D220BA-F.jpg
    https://images.crutchfieldonline.com...BA-o_other.jpg

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Точно! А при букшелфите поради понятни причини почти винаги се ползва фазоинвертор.
    Рядко се срещат други решения.

Това ми припомни, че преди дни слушах букшелфи трансмисионна линия със сериен филтър. Тези двете събрани накуп трябва веднага да подсетят някои съфорумци в кой човек сме ги слушали.

Да ги вземем за сравнение при прослушване на Sica букшелф проекта, ако дотогава не са издадени на новият им собственик. Не съм говорил с конструктора им, а ще е интересно за мнозина.
    Въпросните букшелфи които споменаваш за мен бяха невероятни за размерите си как свиреха и не само Не съм спал цяла нощ след слушането им
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    33
    И на мен доста ми допаднаха като звук. Сравнявах ги с Tannoy Eclipse One и звучат доста по-приятно. Някак по-мелодични. Не че ме бива много в описването на звук, но с две думи средите звучаха много по-приятно за ушите ми

За кои букшелфи става дума?
    Ако не е тайна, разбира се!
    ... Малко се обърках, sorry
    Редактирано от lordoff; 7 November 2019 в 12:12.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Не си се объркал, не са споменати. Въпреки това според мен нека се даде гласност в отделна тема. Нещата иначе започват да мязат на състезание, ще се спрегне интрига после, и накрая пак някой ще каже "ами те затова не пишат експертите тука"...
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    May 2012
    Аааа, за мен става все по интересно!
    Сега ще опитам да поставя прототипа до ATC, Dynaudio и Proac (съответните на този габарит модели), пък да видим
    ТЛ ми е любима конструкция от много време, ще се радвам да я чуя в директно сравнение.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Proac кой?
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    May 2012
    Имаме Studio 100...
    Добър/лош- това е
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Единствено повдигам вежди, защото съм го гледал на картинка, значи- идея нямам колко ще е информативно сравнението с него
    Имал съм само ProAc Tablette 10 и Proac Tablette II, все Базарни покупки, но те май нямат място в студио...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    May 2012
    Слушането протече добре засега, избрах да сравня измервания в една и съща позиция (далеч от стени) с един от конкурентите (ценова категория 3к+ за чифт).
    2019-11-07 compare bookshelf.jpg
    Май сме на прав път?

О, да , това е сигурно , поздравления . Има ли варианти да се постави някакъв звукоабсорбиращ материал като филц напримерно по предния панел или поне около ВЧ ?
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени