Резултати 1 до 17 от 17

Тема: Профилактика на Technics SU-V65A

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32

Профилактика на Technics SU-V65A

В началното си състояние машината пристигна с прекъсвания в каналите. Всички селектори, ключове и потенциометри бяха профилактирани. Входният селектор, който се състои от ключове бе разглобен и почистен. Искам да обърна внимание на принципа на работа. Бутоните са самоизключващи и имат обща рейка. Винаги към един от бутоните има монтирана възвратна пружинка, която ще я видите на една от снимките в близък план. Много е важно при демонтаж и обратно сглобяване да бъде монтирана по конкретният, правилен начин. Внимавайте много при демонтажа на този тип селектор, за да не си губите след това времето в чудене. Всички електролитни кондензатори в крайните стъпала бяха подменени с нови Nichicon от моделите VR, RS, FW, FG. Основните филтриращи капацитети в захранването са в непосредствена близост до охлаждащият радиатор. Това значително съкращава живота им. Подменени с нови Nichicon LQ с капацитет еквивалентен на заводският - 10 000uF на кондензатор. Бяха подменени и кондензаторите в защитата и регулаторите за изработване на двуполярното напрежение на тонкоректорите. В RIAA предусилването бяха ползвани изцяло аудио серии Nichicon FG, FW. Изходното реле подмених с ново на Омрон. Прегледах и поправих лошите спойки по платките. Пропуснах да направя финална снимка на напълно сглобеният усилвател с горен капак и т.н., за което се извинявам!

IMG_20190906_144030.jpg IMG_20190906_173713.jpg IMG_20190917_102710.jpg IMG_20190917_103349.jpg IMG_20190917_120517.jpg IMG_20190917_172355.jpg IMG_20190918_094531.jpg IMG_20190918_094537.jpg IMG_20190918_094604.jpg IMG_20190918_094643.jpg IMG_20190918_104131.jpg

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Браво Мите! Кефи ме, как преглеждаш всяко звено, изпипваш всеки детаил със старание и внимание.
    Продължавай в същия дух и не обръщай внимание на тези, които умаловажават твоят труд и понякога даже те подиграват.
    Те си имат техния подход, а ти друг.
    Просто не им се връзвай.
    Успех занапред!

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    33
    За съжаление,усилвателя не си е струвал усилията.
    Не зная колко Ohm-а са нискочестотните,но според това което чух ми бият на 4 Ohm-ови....

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Подкрепям. Ширпотреба на Мацушита.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Браво Мите! Кефи ме, как преглеждаш всяко звено, изпипваш всеки детаил със старание и внимание.
    Продължавай в същия дух и не обръщай внимание на тези, които умаловажават твоят труд и понякога даже те подиграват.
    Те си имат техния подход, а ти друг.
    Просто не им се връзвай.
    Успех занапред!
    Благодаря! Поздрави!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    37

...

За поредната профилактика браво! Само имам един въпрос към Митака. Абе мен на теб само усилватели за профилактика ли ти карат, или само ти такива взимаш за сервизиране? За 2-3 години един път не засякох да си сменил някой транзистор, резистор...само почистване и рекап...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от b_dimov Покажи мнения
    За поредната профилактика браво! Само имам един въпрос към Митака. Абе мен на теб само усилватели за профилактика ли ти карат, или само ти такива взимаш за сервизиране? За 2-3 години един път не засякох да си сменил някой транзистор, резистор...само почистване и рекап...
    Просто показвам основно тези за реставрация. Естествено, че ремонтирам и подменям транзистори, резистори и всякакви други дефектни елементи. Последният докаран усилвател с дефектно крайно стъпало ми е Pioneer A-777. Взимам не само усилватели за ремонт, но и касетни декове, cd плейъри, еквилайзери. Това ми е ежедневие.

П.П. Ето една моя тема за ремонт на крайни стъпала в Sony TA-F808ES, споделена тук: https://bgaudioclub.org/showthread.p...ight=ta-f808es
    Редактирано от Димитър Димитров; 7 October 2019 в 20:59.

във това е силата на колегата , какво лошо има

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Никой не е заподозрял нищо лошо.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Най-важното е, че собственика си го харесва. Има и топ модела касетен дек на фирмата RS-B965. И двата компонента му ги профилактирах и е щастлив.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Благодаря! Поздрави!

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    33
    Не му завиждам,даже се радвам на тикива хора!.Но да вложиш толкова труд в този уред,не ми се струва оправдано.
    Не зная колко Ohm-а са нискочестотните,но според това което чух ми бият на 4 Ohm-ови....

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Аз виждам смисъл и не съжалявам за вложеният труд.

Цитат Публикувано от Hristo F. Покажи мнения
    Но да вложиш толкова труд в този уред,не ми се струва оправдано.
    Че какво му е на този усилвател? Абсолютно в граници параметри, даже и по днешните стандарти, въпреки, че е конструиран преди повече от 30 години. С революционното за онова време фреоново охлаждане и куп екстри. Навремето Техниксите изтрепваха почти всичко корекомско откъм цена/качество. На всичкото отгоре бяха много мощни и държаливи, включително с вързани 4 колони накуп, мощно захранване, почти не дефектираха, с напомпан бас, което определено радваше масовия слушател....с две думи почти нямаха аналог.
    Верно, нямат типичния аудиофилски звук, но колко от масовия слушател търси това.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Пред Теchnics ще стоите мииирно и ще отдавате почит. Правените ви щайги по Онова време с kd503 и 2n3055 и мъртво родените quad 405 жалки имитации със кирливата ви за тогава елементна база, не ми се пише повече... Те си били правели....
    Редактирано от ДРГеоргиев; 8 October 2019 в 01:01.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Пред Теchnics ще стоите мииирно и ще отдавате почит. Правените ви щайги по Онова време с kd503 и 2n3055 и мъртво родените quad 405 жалки имитации със кирливата ви за тогава елементна база, не ми се пише повече... Те си били правели....
    Точно така е за съжаление. Аз лично като ученик съм сибирал кирливите 2T7066 и 2T7067 ** от няколко града в БГ и то към .... 1992-ра дори. Схемотехника имаше, но не и технология, на фона на което всяко Сони, Техникс и др. с крайни, че и усилващи елементи 2SA ... 2SC ... 2SK / 2SJ просто беше извънземна техника.....
    ** - да се дистанцирам все пак от KD503 / 2N3055 , макар че няколко години по-рано надали е могло да се намери нещо по-добро от тях ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Аз пък ще си позволя да имам различно мнение за "2n3055 и мъртво родените quad 405 жалки имитации със кирливата ви за тогава елементна база" .
    Не излизайки от конкретиката на 1992,1993,1994.
    Един чул, втори чел, тук-там някой и видял преразказ по картинка и генерализира. Плурализъм.
    По темата- този усилвател е категория колекционен, не музикален фитил-възбудител на спомени. Нечии.
    Това е реалността.
    Ръчкането на доста техники носи някакъв мир и успокоение за колекционера.
    В музикално отношение това е безсмислено за доста техники. За някои. За други е точно разтуха, терапия против стреса и възбудител на спомени. Хубави спомени, често ирационални от гледна точска на днешното ни аз.
    Други ходят за риба, трети избиват комплекси, в лицето на дивеч.
    Пъстра работа....
    Редактирано от hifiresearch74; 12 October 2019 в 11:44.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени