Резултати 1 до 19 от 19

Тема: Избор на правилна звукова карта.

Избор на правилна звукова карта.

Привет на всички, след като закупих ОТ Infinity Reference 50i пуснах тема тук за да се консултирам относно покупката на правилния усилвател и след като закупих Sony STR-DA50ES, дойде време да закупя и качествена звукова карта. Понеже планирам да слушам системата на компютър, бихте ли ми препоръчали добре свиреща звукова карта втора употреба или нова до 100-150 лв. Няма значение дали е външна или за вграждане.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Привет.
    В ценовия диапазон, това е лидера.

https://www.emag.bg/zvukova-karta-cr...RoCtAAQAvD_BwE

Втора ръка ако се напънеш, и за 100 ще я намериш.

Повече подробности:

Микрофон? Грамофон? Чак пък лидер?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Първо, има (и то голямо) значение дали е външна или за вграждане, като по-добър вариант е външна.
    Второ, Creative е интересна компания (за мен има още 2-3 подобни), която може да направи перфектната "железария" и после да не успее да я накара да работи адекватно със софта, който я "шофира". Това го казвам като бивш собственик на топмодели техни карти от всяка серия от "Soundblaster 5.1" насам и настоящ собственик на X-Fi Fatal1ty.
    Аз съм много приятно изненадан от една външна карта на M-Audio (бранда вече не съществува, но употребявани се намират все още в добра кондиция), серията май беше Fast Тrack или нещо такова, която беше купена с цел да се включва музикален инструмент в компютъра (компанията е била ориентирана към професионални музикантски и студиини интерфейси) а всъщност накрая измести "хайфистки" предусилвател от тази система и сега е единствения интерфейс между компютъра и крайно стъпало, като даже си има хардуернa "volume" врътка. Можеш да си включиш микрофон към нея, ако ти трябва. Единствения и "недостатък" е, че е 16bit/48KHz но дори и така има едно от най-"правилните" стереота, които съм чувал от DAC. Ако си фен на битовете и килохерците, в гамата със сигурност има и модели поне 24/96 (само не знам дали ще влязат в бюджета).
    Това ако търсиш правилен и максимално "верен" звук, ако искаш шарени картинки, еквалайзери и аудио (д)ефекти, скачай смело на първия Creative който влиза в бюджета.
    Ако ти трябва само и единствено за аудио възпроизвеждане, може да пробваш някакви евтини дакове (в тоя бюджет ще са някакви китайски, което не значи задължително, че ще са лоши).
    Успех от мен.

При външното устройство от да кажем нисък клас, един от плюсовете е, че лесно можеш да добавиш аналогово захранване, а ако не е голяма "тупалка" можеш да го окомплектоваш на достъпна цена с "usb изолатор" за галванично отделяне на масата (ако ползваш usb за връзка) И двете неща според мен са приличен ъпгрейд, тъй като съм усетил положителното им влияние.
    Редактирано от mkocev; 29 September 2019 в 15:20.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42

Sony STR-DA50ES

Цитат Публикувано от Western Покажи мнения
    Привет на всички, след като закупих ОТ Infinity Reference 50i пуснах тема тук за да се консултирам относно покупката на правилния усилвател и след като закупих Sony STR-DA50ES, дойде време да закупя и качествена звукова карта. Понеже планирам да слушам системата на компютър, бихте ли ми препоръчали добре свиреща звукова карта втора употреба или нова до 100-150 лв. Няма значение дали е външна или за вграждане.
    Този ресивър го имах преди години и според моите скромни разбирания ДАК-а му се представяше по-добре както в многоканален, така и в стерео режим от ASUS Xonar DX, която тогава купих уж с цел ъпгрейд. Лошото е, че го разбрах след като вече бях спазарил Сонито за продажба, за което още ме е яд като сетя сега ама това е една друга тема...
    Бих те посъветвал преди да се задомиш с каквото и да е да чуеш предварително у вас за какво иде реч и сам да прецениш устройва ли те или не като звук.
    Идея как да стане - ако поръчаш например нещо онлайн имаш право да го върнеш в 14-дневен срок, аз ако бях на твое място определено бих се възползвал от тая опция.
    Редактирано от badwolf; 29 September 2019 в 15:59.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Аз бих препоръчал на автора на темата да потърси и чуе външните аудио карти на E-MU, като моите приоритети е в следния ред:
    - Tracker Pre
    - 0404
    - 0204
    Разполагам и с трите катри, но за съжаление ми е далеч, иначе бих му ги предоставил за прослушване. От трите най-много съм слушал Tracker Pre, и смело мога да заявя, че за цената, на която може да се намери, предлага изключително балансирано звучене. И трите карти са 24/192.
    Sent from my ТА-4100

Здравей Живко.
    Прав си за външните Креативи, но е хубаво да се спомене нещо важно за тях, и конкретно за моделите които си посочил.
    Аз имам 0404 и дори я продавам ето тук.
    https://bazar.bg/obiava-24893624/cre...emu-0404-200lv
    А причината е, че вече нямат подръжка за новите ОС.
    Освен това имам и -X-FI- я които съм показал по-горе, и колкото пъти съм ги сравнвал, винаги 0404 ми е бил по плосък на звук.
    Лично за мен малката е по-добре на свирня.
    Тези големите Креативи силата им е в музикантските истории.

Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    ...
    ...
    ??? Не се излагай!

Благодаря ви за мненията, да ресйвъра ми има вграден 32-битов дак и еквалайзер, това което направих беше следното вързах ресийвъра към телевизора със оптичен кабел и лаптопа към телевизора със HDMI и от лаптопа пусках музика, само и само да ползвам оптиката на телевизора за тест. Много ми допадна звученето.. След което реших да го пробвам през вграденото аудио на комютъра, купих си RCA към 3.5мм кабел, вързах ресйвъра към вграденото аудио и въобще не ми хареса как свири, за това реших да потърся звукова карта която да докара звученето което получих през оптиката на телевизора ако не и по-добро.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Това, което си направил с оптиката и HDMI си е едно от най-добрите решения в случая.
    Звукова карта в ценовия диапазон, който си избрал е много малко вероятно да свири по-добре от вградения в ресийвъра DAC .
    Така че спокойно можеш да продължиш да си слушаш така и да спестиш около 150лв.
    Неудобството е, че трябва и телевизорът да е включен за да слушаш музика. Ако това те притеснява, можеш да си купиш най-евтината външна звукова карта, която има SPDIF изход - оптичен или коаксиален и от този изход подаваш на SPDIF входа на ресийвъра, както правиш и в момента.
    Това са оптималните решения според мен.
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    да ама с евтина зв. карта няма да има добър сигнал през SPDIF. Аз лично съм пробвал следните неща:
    1. TV - оптика - ЦАП
    2. Лаптоп - USB карта DIY със PCM2704/06 /моя е и леко съм се постарал/ - оптика - ЦАП
    3. Компче с вградено аудио, хубаво линейно захранване - оптика - ЦАП

При един и същи източник - youtube примерно, а за 3. и loseless формати, 3. е безусловен фаворит. 1. също е доста добре. 2. обаче е доста по-посредствено и почва да ме дразни.
    3. - компютърчето, без хубаво линейно захранване /говорим за сигнала от оптичния изход/ също става по-зле и от 2. май, като директно сравнение не съм правил, но си спомням, че беше неслушаемо......

DAC-преампи-кросове-усилватели-колони ги смятай за еднакви /в подписа са ми/ ...
    Тъй че, в общи линии, с евтината зв. карта ще имаш по-лош звук от ТВ-то.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    Аз я ползвам на Win10 x64. Не зная ти на каква по-нова ОС си имал проблеми. Вроятно на MAC.
    И нещо любопитно от скоро: бях в Джъмбо и случайно мернах едни OTG кабелчета. Взех си едно, и вкъщи ме осени идеята да пробвам да включа Тракер-а към телефона. Тръгна от раз и запя, дори без външно захранване. "Хранеше" се директно от батерията на телефона.
    Sent from my ТА-4100

Тоест ако взема да кажем тази външна карта Creative Sound Blaster X-Fi HD SB1240 и я вържа със ресийвъра през оптиката, ще докарам същото хубаво звучене като през телевизора нали така? Също ако същата карта не подържа 5.1 и "bass management" мога ли да ползвам тези функции от ресийвъра вързан към картата?

Редактирано от Western; 30 September 2019 в 16:59.

Той - компютърът ти сигурно си има някъде цифров изход за звук - или коаксиален или оптичен, ако не е някакъв лаптоп и ако не е на повече от 10 години, сигурно SPDIF е на 96 или 192 кХц, така че няма нужда от купуване на звукова карта с цифров изход
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Ами дъното на компютъра ми подържа SPDIF изход, но той се монтира допълнително и го нямам.. Също ако съм ви разбрал правилно, дори и звукова карта за 20 лв от OLX стига да има оптика ще докара свиренето като от телевизора така ли?
    Редактирано от Western; 30 September 2019 в 17:33.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    А, аз съм останал с впечатление, говорим за лаптоп.
    Ако ще е нормален компютър и има на дъното SPDIF изход - сложи го и използвай него с кеф. Би трябвало да получиш съвсем добър резултат по този начин.

https://m.emag.bg/kabel-gigabyte-aud.../pd/D7SL4CBBM/
    Редактирано от DIMM; 30 September 2019 в 19:06.
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Лаптопа го използвах само за теста с оптиката, иначе ползвам стационарен компютър. Благодаря за линка. Мисля на първо време да ползвам SPDIF изхода, пък по нататък ще видим

Пууу, най-сетне. Много акъли бяха станали!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени