Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 38

Тема: Нов проект - продължение на Two Towers

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43

Нов проект - продължение на Two Towers

Преди няколко дни, отново имах възможността да слушам "Two Towers".
    Но, с малко допълнение във филтровото звено на магнетостатните говорители.(средно и високочестотния)
    Звукът е много по приятен, запазен е характера на звучене, но със тази корекция звученето е още по-приятно.
    Аз лично, съм възхитен от тези ОТ, помещение и система като цяло, можеш да слушаш с тях на ниско ниво и на много висока мощност, което е трудно достижимо. Тези говорители, от средата и в края на 80-те години (актуални и до днес) на Fostex според мен, са много добри и то точно този ред на подбор! Аз си мисля, че няма какво повече да се изпипа по тяхното оформление. jorkaev!
    Очаквам с нетърпение втория ти проект със https://www.madisoundspeakerstore.co...aluminum-cone/ да видим там, какви ще ги забъркаш!
    Редактирано от ДРГеоргиев; 13 September 2019 в 16:06.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Басовия говорител колко инча е?

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Десет!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Преди няколко дни, отново имах възможността да слушам "Two Towers".
    Но, с малко допълнение във филтровото звено на магнетостатните говорители.(средно и високочестотния)
    Звукът е много по приятен, запазен е характера на звучене, но със тази корекция звученето е още по-приятно.
    Аз лично, съм възхитен от тези ОТ, помещение и система като цяло, можеш да слушаш с тях на ниско ниво и на много висока мощност, което е трудно достижимо. Тези говорители, от средата и в края на 80-те години (актуални и до днес) на Fostex според мен, са много добри и то точно този ред на подбор! Аз си мисля, че няма какво повече да се изпипа по тяхното оформление. jorkaev!
    Очаквам с нетърпение втория ти проект със https://www.madisoundspeakerstore.co...aluminum-cone/ да видим там, какви ще ги забъркаш!
    Нискочестотният не е точно този, който си цитирал...
    Това е говорителя, който ще ползвам:
    https://www.madisoundspeakerstore.co...61t-10-woofer/

Средата ще е това: https://www.visaton.de/de/produkte/c...me/b-200-6-ohm, макар че мненията за нея са много противоречиви...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Ясно, понеже много си приличат....
    Редактирано от ДРГеоргиев; 13 September 2019 в 21:16.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от jorkaev Покажи мнения
    Прегледах им данните -този е много по- добър!

Средата ще е това: https://www.visaton.de/de/produkte/c...me/b-200-6-ohm, макар че мненията за нея са много противоречиви...
    На слух, вкус и цвет товарищей нет
    Мисля, че ще стане нещо много добро! Дерзай!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    С пасивен филтър ли ще го делиш?

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    С пасивен филтър ли ще го делиш?
    Определено с пасивен - LR2 с допълнителен коригиращ контур за импедансния пик.
    Хубава, дебела бобина с ниско съпротивление... най-вероятно на мундорф, това е виждането ми по въпроса, ако не става добре, тогава ще я мисля...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Доста голяма бобина ще се получи. А че е на Мундорф няма отношение към крайния резултат. По-важно е ниското Rdc и никакви железни сърцевини.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Доста голяма бобина ще се получи. А че е на Мундорф няма отношение към крайния резултат. По-важно е ниското Rdc и никакви железни сърцевини.
    Точно така ,а каква честота на срез е предвидена ?
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

Много сериозен ВГ, поздравления за избора! След три годишно ползване мога само суперлативи да дам за него
    Разбира се аз съм го филтрирал активно и достатъчно ниско, но явно тази концепция не допада на всеки, дано да се получи добре и пасивно.
    За средночестотния нямам отзиви, но се надявам той да се използва само като мид-басов и високочестотния да е подкрепен отдолу подобаващо с истински средночестотник. Успех с новия проект!
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    В аудиото всяко нещо има значение, и за съжаление е точно така....
    Навивал съм бобини с бобинажен проводник, някои от които с дебелина 1.8мм, не са зле, но определено не мога да каза, че не чувам разлика
    в сравнение с качествена маркова бобина - визирам Мундорф.
    А относно големината - колкото толкова... все ще успея да я събера в кутията на баса.

Цитат Публикувано от slayer_8619 Покажи мнения
    Точно така ,а каква честота на срез е предвидена ?
    Мислех, около 200 херца, може и малко по надолу

Цитат Публикувано от vmwfkl617 Покажи мнения
    Много сериозен ВГ, поздравления за избора! След три годишно ползване мога само суперлативи да дам за него
    Разбира се аз съм го филтрирал активно и достатъчно ниско, но явно тази концепция не допада на всеки, дано да се получи добре и пасивно.
    За средночестотния нямам отзиви, но се надявам той да се използва само като мид-басов и високочестотния да е подкрепен отдолу подобаващо с истински средночестотник. Успех с новия проект!
    Знам, че ползваш такъв бас и си много доволен от получения резултат, само, че аз ще направя басрефлекс със същата дебела тръба, която ползвах за предишните. Вътрешният диаметър е 101мм и когато порта е близо до
    говорителя, резултата е много впечатляващ. Кутията има необходимата дълбочина, за да го чуя в пълния му блясък. Не мисля да използвам максималмия обем, препоръчителен за този говорител, по скоро минималния.
    За мен бързината на баса е определяща, тя стаята и бездруго ще повдигне малко най-ниските.
    Надявам се да е поне толкова добре, колкото се получи на двете кули ...

Относно средата, там работата не е толкова бистра.
    Сподед мен B200 с трептящата си система от 9.7 грама е в състояние да се справи прекрасно с целия средночестотен диапазон, все пак точно там и е силата...
    Определено първоначално ще я пробвам поне до 2500 херца. Притесненията ми са относно бъдещото напасване в високата, която още не съм решил коя да бъде.
    Все пак е осем инчова и това не е лесна задача.
    Ако не получи така, както искам, най верояно ще мина направо на други говорители, най вероятно както е при теб - 7+4...

Притесненията ми са относно бъдещото напасване в високата, която още не съм решил коя да бъде.
    Все пак е осем инчова и това не е лесна задача.
    Ако не получи така, както искам, най верояно ще мина направо на други говорители, най вероятно както е при теб - 7+4...
    За мен лично би било абсолютно невъзможно да направя приемлив (според моите критерии) преход от 8 инчов директно към високочестотния. Имай предвид, че при мен този преход го правя с 12 - сантиметровия илюминатор и пак се оказа май най-трудната ми задача от всички други срезове, напасването беше дълга и трудна задача, въпреки много по-благоприятните условия (с по-подходящи за целта ВГ). Така, че опасенията ти са основателни, но така е, от физичните закони няма мърдане. Хубава висока среда и 8 инчова мембрана май си е все още мисия невъзможна, дявол да го вземе.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Можеш да видиш при Visaton LA BELLE как е направено. И тя е с B 200 до 2,5кХц.
    https://www.visaton.de/index.php/de/...boxen/la-belle
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    За мен бързината на баса е определяща, тя стаята и бездруго ще повдигне малко най-ниските.
    Добре е на този етап да отчетеш, че някои от реалните T/S параметри на този високоговорител чувствително се различават от обявените от производителя. Не започвай да проектираш кутията, преди да си ги закупил и измерил разработени поне за 48 часа.

Използването на широколентов високоговорител като среда наистина се практикува често, най-малкото поради дефицита на средночестотни говорители въобще. B200 определено не ми харесва като широколентов, но като среда може пък да се окаже удачен. Във всички случаи ще следя темата с интерес.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    B200 определено не ми харесва като широколентов, но като среда може пък да се окаже удачен. Във всички случаи ще следя темата с интерес.
    Токова е изцяло и моето мнение!

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Добре е на този етап да отчетеш, че някои от реалните T/S параметри на този високоговорител чувствително се различават от обявените от производителя. Не започвай да проектираш кутията, преди да си ги закупил и измерил разработени поне за 48 часа.

Използването на широколентов високоговорител като среда наистина се практикува често, най-малкото поради дефицита на средночестотни говорители въобще. B200 определено не ми харесва като широколентов, но като среда може пък да се окаже удачен. Във всички случаи ще следя темата с интерес.
    Говорителите съм ги купил вече, но кутията е само идеен проект в главата ми, задължително ще ги измеря, преди да уточня обема и дължината на порта.
    Надявам се да не се различават много от характеристиките, дадени от производителя...
    Благодаря ти за съвета, някаква идея за подходяща висока имаш ли?
    В Лабел на Визатон използват тази: https://www.visaton.de/de/produkte/c...ke-25-sc-8-ohm, която явно е подходяща, обаче е керамична...
    За тези хартиени говорители най-логичният избор би бил текстилен купол, поне аз така си мисля...

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от vmwfkl617 Покажи мнения
    За мен лично би било абсолютно невъзможно да направя приемлив (според моите критерии) преход от 8 инчов директно към високочестотния. Имай предвид, че при мен този преход го правя с 12 - сантиметровия илюминатор и пак се оказа май най-трудната ми задача от всички други срезове, напасването беше дълга и трудна задача, въпреки много по-благоприятните условия (с по-подходящи за целта ВГ). Така, че опасенията ти са основателни, но така е, от физичните закони няма мърдане. Хубава висока среда и 8 инчова мембрана май си е все още мисия невъзможна, дявол да го вземе.
    Може и да е така, но най добрият звук, които съм чул досега, макар, че редовно обикалям да слушам правени и маркови системи, съм го чул от система с дванайсет инчова широколентова среда, след която има купол и супертуитър...
    Както правилно си мислиш, в абсолютно притиворечие с повечето теории...
    Отдолу има петнайсет инчов бас, за информация...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Инчовете имат значение за горната честота, до която ще свири мембраната. За 8" над 1.7kHz започват интерференции. Затова изборът не е лесен.

B200 определено не ми харесва като широколентов, но като среда може пък да се окаже удачен.
    От В200 нямам практически впечатления, ти имаш, дали ще е удачно при използването му като среда да му се сложи фазов палец?
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

... когато порта е близо до говорителя, резултата е много впечатляващ. ...
    По този въпрос не съм че нищо, камо ли да съм виждал опити.

Има ли статии с експерименти - отдалечаваме, отдалечаваме, отдалечаваме, докато отиде не повече от половин метър?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    По този въпрос не съм че нищо, камо ли да съм виждал опити.

Има ли статии с експерименти - отдалечаваме, отдалечаваме, отдалечаваме, докато отиде не повече от половин метър?
    Статии с експерименти не съм чел на тази тема, може и да има нещо писано..
    Просто когато направих първите си колони преди години, човека, които ми измери говорителите ми даде доста препоръки и това беще една от тях.
    Точните му думи бяха, че порта трябва да е отдалечен на максимум един диаметър на говорителя.
    Наблюденията ми оттогава са чисто практически и определено се потвърждават...

https://www.subwoofer-builder.com/index.htm

Безплатен софт, може да помогне.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Надявам се да не се различават много от характеристиките, дадени от производителя...
    За съжаление се различават, като най-голямо е отклонението при Vas +45%.
    За басрефлекс минималният обем е 75 литра.
    Той може да се увеличи до 100 литра без чувствително да пострада бързината, но ще може да се разчита на 20% по-малка мощност.

Благодаря ти за съвета, някаква идея за подходяща висока имаш ли?
    Аз бих пробвал със Sica LP 110.28/380 TW

http://www.sica.it/en/product/dome-t...p-110-28-380tw

Ето проект с тях:

https://bgaudioclub.org/content.php?...B5%D0%BB%D0%B8

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    За съжаление се различават, като най-голямо е отклонението при Vas +45%.
    За басрефлекс минималният обем е 75 литра.
    Той може да се увеличи до 100 литра без чувствително да пострада бързината, но ще може да се разчита на 20% по-малка мощност.

Аз бих пробвал със Sica LP 110.28/380 TW

http://www.sica.it/en/product/dome-t...p-110-28-380tw

Ето проект с тях:

https://bgaudioclub.org/content.php?...B5%D0%BB%D0%B8
    Идеята за тази висока е много добра и проекта е точно за комбинация с осмица.
    Даже съм ги слушал и са отлични.

DAY e прав, че трябва да напрявя отделна тема за новите.
    След като ги направя, обаче...

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени