Резултати 1 до 2 от 2

Тема: Мнение за процесор?Наистина ли този Philips e мъртъв?!"MCD708/12

Мнение за процесор?Наистина ли този Philips e мъртъв?!"MCD708/12"

Привет от Габрово!
    Предварително се извинявам,ако съм сбъркал мястото на темата и съответно нека бъде преместена в подходящият раздел.Извинявам се и за многословието,но исках да бъда максимално информативен и да избегна евентуалното разтегляне на темата с не един и два уточняващи въпроси.
    Надвам се на разбиране.
    Моля за компетентното ви мнение!
    Преди няколко месеца купих втора употреба "PHILIPS MCD708/12 DVD Microtheatre",двукомпонентна уредба.Дизайнерска!Много красива! Ама много. За някакви си там пари,от софийски OLX продавач...
    Работеше си безпроблемно Филипс-а на всички режими- CD,AUX,радио...
    Но...уви,слушах я само 6 дни.ШЕСТ ДНИ!
    На седмия натискам бутона на дистанционното-и нищо!Не тръгва!Само някои пиксели светват за около секунда по дисплея-и дотам!
    Техниците в Габрово са кът напоследък.../по субективното ми мнение,все пак,дано греша/...но в крайна сметка открих човек,който на добра воля прие да направи поне диагностика.
    След двумесечен престой в сервиза,окончателната "диагноза" беше: "Нестабилна работа на УПРАВЛЯВАЩ процесор." "Иначе всико друго,което трябва да се замери е замерено и е изправно."
    Ха сега де?!?Точно това не очаквах и ме депресира доста,да ви кажа хора...Доста...
    Опитал да преинсталира софтуера,но не се получило!Такъв софтуер не можело да се намери!Защитено с авторски права!Процесора и платката пък вече не се произвеждали!
    Никакви други подробности не бяха дадени.Може би защото десетина дни преди това му казах няколко думи от сорта на "Щом наистина няма никакъв шанс,поне ще опитам да си върна някой лев от продажбата й на части"...
    А процесора вероятно е този: "SAMSUNG S3P9228".
    За да се избегнат ненужни коментари и възможни саркастични подмятания,веднага искам да уточня,че съм АБСОЛЮТЕН ЛАИК в тези неща!Въобще!Генерално!!!АБС ЛЮТЕН!Само теория,и теория!!!Дори не съм и учил подобен профил.
    Понякога,просто от чисто любопитство,съм отварял да погледна в някой Service Manual.Предимно за да разбера какви са крайните стъпала и звуковия процесор/или предусилвател/и какво звучене приблизително мога да очаквам при евентуалното закупуване на някакъв звукоизточник.Не ми провървя 2-3 пъти със звукоизточниците.но... Както и да е...
    Та...Не ми се изхвърля на боклука тази уредбичка...Попрочетох тук-там,излязоха включително и във Форума някои теми,точно за тази серия на PHILIPS..."MCD 7xxx". Китайски боклуци...
    Проблемна и "евтинашка" била,но аз тези неща не ги знаех...Трябваше първо да се поразтърся и тогава да купувам...Ама на-сгреших и ще си платя.
    А пък красив дизайн има бе пущината му,да се не види...С меко,чисто звучене...Като един истински PHILIPS...
    Съвсем нищо ли наистина не може да се направи?Ако трябва и цяла платка с процесора и каквото там още трябва,дори от друга марка да е?Да се вземе платка от друг източник и да се "присади"?!?Със сходно звучене?!?И колко ще ми струва евентуално?!?
    Другото "тяло" е функционално,работещо!-както ме уверява техникът.С усилвателя си /class "D" "TDA8920BTH"/,и захранването,което по думите му е импулсно...И терминалите за ОТ и SUB out,и антенната букса...В другото "тяло" са платки и CD-DWD-то,което НЕ ми е нужно и въобще мога да мина БЕЗ него!
    Възможно ли е,да го кажа така съвсем простичко и лаишки,друг "мозък" да "оживи" и да накара другата част от системата да заработи??Дори и с леко променено звучене?!?
    Дали някой въобще би се заел,струва ли си всичките усилия,и колко би струвало цялото това "удоволствие"?
    Иначе отива на боклука или за части...
    Редактирано от niki777; 9 September 2019 в 00:36.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Този красив китаизъм не блести с качество на самите платки. Причините за малфункцията може да са доста и една от тях наистина е процесор , памет лъм него и т.н. Въпреки че това е по-типично за уреди с интернет, етернет, wi-fi, USB и т.н.
    Та не знам какво е проверил този човек, но след като се проверят 3-4-5 неща около процесора, се набеждава и самия процесор ....
    В крайна сметка ще останеш с едни красиви тон-колонки. Електрониката при всеки случай не е "made to last" и ако не сега, ще даде фира след някоя и друга година.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени