Резултати 1 до 8 от 8

Тема: JBL ESC 230 побългаряване

Чете и си трае Йоан Атанасов's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27

JBL ESC 230 побългаряване

Здравейте отново на всички!
    Взех си усилвател JBL ESC 230 с които реализирах едно домашно кино вкъщи. Проблемът е че когато ползвам Pro logic и т.н звукът ми е малко дразнещ, а само с тази опция работят всички канали на усилвателя. Въпреки това усилвателя има 6 "директни" входа които изпробвах с външен Дак 5.1 с който мисхех, че ще оправя проблема но се оказа, че поради някаква причина инженерите така са го измислили, че когато ползваш директните входове нямаш контрол върху субуфера т.е нямаш gain нямаш bass просто директно подаваш към крайното стъпало, което пък не важи за колоните и се получава така, че подаваш сигнал към 6 те канала, увеличаваш от дистанционното и суба седи в едно и също положение.

Накратко стигнах до момента в който искам просто да използвам 2 канален сигнал които да разпределя между каналите. Като начало логиката е двата входни сигнала се обработват от Pro logic decoder, преобразуват се в 6 канала след което има ключове(ИС) които определят кой канал да бъде активен и съответно го подава към 6 канален тонкоректор и след това отива в предусилватели и крайните стъпала. Съответно пробвах да байпасирам ключовете и да разпределя двата канала на 5 те предусилвателя но въпреки това не постигнах никакви резултати. Някой ако има време би ли ми дал идея как да го излъжа това нещо за да го използвам в стерео режим с всичките канали ?
    Тук е има и схемата :
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    THE ONLY THING TO FEAR IS RUNNING OUT OF BEER!!!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Недей!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    И на мен не ми се иска да го правя, но наистина звука не ми е допада когато използвам Pro logic и другите му режими. В стерео режим много ми харесва но използвам само 2 от 5 ОТ. Използвам го съвкупност с pioneer S-DV395T OT и S-DV395SW и е много добра комбинация но ми трябва някакво решение да заобиколя про лоджика.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не го слушай изцъкления и озъбения. Направи джаджата така както ти харесва на теб.

Откачваш + на С413 и го свързваш към + на С416. Откачваш + на С414 и го свързваш към + на С417. При това свързване ще имаш два леви канала, два десни и суббас. Не се сещам за полезен ход за центъра.
    Имай предвид че така няма да има режим Пролоджик.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    27
    Здравей,
    пробвах нещо подобно но преди тях на пиновете на 4066, но нищо не се случи. Мисля, че може би според използваният режим неизползваните Lm1876 биват мютвани и затова да не се получава по този метод.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това с проби и грешки не става. Изискват се знания. Започни от блоковата схема, изясни си кое какво прави и чак след това си мисли как можеш да го пригодиш към твоите изисквания.

От това всичкото това нещо има смисъл да се направи биампинг система с отделен субуферен канал. За целта ще трябва да имаш съответните ОТ с известни честоти на срез. Ще може да свири само в стерео режим.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Йоан Атанасов Покажи мнения
    Здравей,
    пробвах нещо подобно но преди тях на пиновете на 4066, но нищо не се случи. Мисля, че може би според използваният режим неизползваните Lm1876 биват мютвани и затова да не се получава по този метод.
    Мюта на крайните стъпала е общ. По-вероятно да ги мютват през волюм контрола.
    В такъв случай ми изглежда най-безобидно да обединиш самите стъпала. Откачаш + на С525 и го свързваш към + на С503. Респективно откачаш + на С537 и го свързваш към + на С515.
    За центъра и пролоджика важи горното...

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това с проби и грешки не става. Изискват се знания. Започни от блоковата схема, изясни си кое какво прави и чак след това си мисли как можеш да го пригодиш към твоите изисквания...
    Полезен както винаги...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Недей!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени