Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 30 от 30

Тема: Разпознаване на лентов високочестотен

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    38
    Относно запояването - аз успях сравнително лесно да запоя алуминиево фолио с помощта на един флюс, предназначен за запояване на алуминий (гоогле: ФЛЮС ЗА ЗАПОЯВАНЕ НА АЛУМИНИЙ). Но все пак ставаше въпрос за "шоколадово" фолио, не знам дали ще е толкова лесно с по-тънко...
    Основното е температурата на поялника да е достатъчно ниска - мисля около 200 градуса я бях настроил. Не е лошо леко да се надраска повърхността на фолиото, докато е под флюса, за да се премахне Al203 окиса.

Иначе и аз да задам един въпрос: Понеже трансформаторчето е много близо до магнита, то се получава намагнитване на магнитопровода му. Усеща се дори с отвертка. Това не е ли проблем за линейността? Дали не трябва да се отдалечи или да се екранира?
    Редактирано от bxd; 1 September 2019 в 16:47.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Ето нещо супер, че и готово нагънато! Само режеш с ножицата
    Всъщност от капакът на тази тенекия може и да стане супер, защото се състои от тънко фолио и е добре демпван с хартия хаха Това сериозно мисля да го пробвам

MFB's Avatar
    Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    35
    Трансформатора се разполага под долната полюстна наставка. Там разсейването е най-малко и няма проблем с намагнитване. Практически долната полюстна наставка се явява средата на магнита и там не трябва да има разсейване. Затова тя се изработва от СТ-3 (стомана 3), че на всичко отгоре и от два детайла. Но това е напълно нормално и допустимо. Съвсем друг стои въпроса за изработването на горните наставки, които са двата полюса на магнита. Там изискванията са много сериозни и затова се изработват от антиреманентно желязо с индукция на насищане 2Т.
    Разсейването обикновенно се дължи когато се разлепи магнита и после се залепи не съвсем както е бил. Примерно както е при обикновенните магнити при сглобяване може да имат разсейване и да се размагнитят с времето по-бързо. Затова винаги при разглобяване и след това сглобяване на магнит трябва да се намагнитва наново.

Може да има и друго за което се сещам. Ако говорителите не са ВЛДД80, а тези с двете лентички. При тях трансформатора се е залепил за магнита от неговото привличане и това не е съвсем добре.

Запояването на лентичката е просто перфекционизъм. Принципно при ВЛДД 80 и така си е добре със притягане, просто импеданса ще има разлики, които биха дразнили само мисълта. Запояването на алуминий не е тривиално и лесно. Често при запояване с флюсове се оказва, че спойката трае само 1-2 седмици и след това с леко механично въздействие се отлепва, а алуминия е почернял там където е била спойката. Затова е много важно след запояването много внимателно да се почисти околния флюс. Първо механично после със сода (флюса съдържа някаква киселина).

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от MFB Покажи мнения
    Т...Затова е много важно след запояването много внимателно да се почисти околния флюс. Първо механично после със сода (флюса съдържа някаква киселина).
    Има флюсове и флюсове, но тия които са ми попадали в полезрението, се премахват с вода. Може да се наложи да "се помогне" с мека четка.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от MFB Покажи мнения
    Трансформатора се разполага под долната полюстна наставка. Там разсейването е най-малко и няма проблем с намагнитване. Практически долната полюстна наставка се явява средата на магнита и там не трябва да има разсейване. Затова тя се изработва от СТ-3 (стомана 3), че на всичко отгоре и от два детайла. Но това е напълно нормално и допустимо. Съвсем друг стои въпроса за изработването на горните наставки, които са двата полюса на магнита. Там изискванията са много сериозни и затова се изработват от антиреманентно желязо с индукция на насищане 2Т.
    Разсейването обикновенно се дължи когато се разлепи магнита и после се залепи не съвсем както е бил. Примерно както е при обикновенните магнити при сглобяване може да имат разсейване и да се размагнитят с времето по-бързо. Затова винаги при разглобяване и след това сглобяване на магнит трябва да се намагнитва наново.

Може да има и друго за което се сещам. Ако говорителите не са ВЛДД80, а тези с двете лентички. При тях трансформатора се е залепил за магнита от неговото привличане и това не е съвсем добре.

Запояването на лентичката е просто перфекционизъм. Принципно при ВЛДД 80 и така си е добре със притягане, просто импеданса ще има разлики, които биха дразнили само мисълта. Запояването на алуминий не е тривиално и лесно. Често при запояване с флюсове се оказва, че спойката трае само 1-2 седмици и след това с леко механично въздействие се отлепва, а алуминия е почернял там където е била спойката. Затова е много важно след запояването много внимателно да се почисти околния флюс. Първо механично после със сода (флюса съдържа някаква киселина).
    Ами да, всъщност този за който говоря е от типа с 2те лентички и май се водеше HFRDD80 или нещо подобно. Трафът е от ферит и е отделен от една пластамса от магнита (около 5-6мм по спомен) и въпреки това като допра отвертката до трафа, тя залепваше. Като одталече трафа повече, разбира се не залепва.
    Иначе за запояването съм съгласен, че е прекалено, но на същия този говорител лентичките бяха запоени, но и почти прекъснали в зоната точно до спойката.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени