Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Обединяване на няколко канала Logitech Z-680 (TDA7293)

Обединяване на няколко канала Logitech Z-680 (TDA7293)

Имам една система 5+1 Logitech Z-680 която се управлява от отделен контролер който аз нямам. Поразрових се в нета и разбрах как да стартирам системата като обикновен усилвател без въпросния контролер.
    Искам да добавя една букса за AUX вход към която да свързвам телефона или някакъв друг плеър. Питането ми е мога ли да обединя входовете на всички канали ? Примерно на един канал да свържа (RR AMP, RF AMP, CENTER) а на другия (LR AMP, LF AMP, SUB AMP)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Не, канала за събуфъра е с различно изпълнение и е с по-висока мощност. Може и мостово да е стъпалото.
    Другите 5 канала най-вероятно са еднакви и там можеш да ги вържеш така, като за център канала може в моно режим примерно, да взима сигнал и от двата канала през резистори, а може и към някой от двата да е.
    Ама ти имаш и тонколоните? Тогава да, но трябва да видиш дали имаш разделителните филтри преди всяко стъпало за high pass към сателитите и low pass към съб канала.
    Ако ги има - към съб канала и център канала през два резистора двата входни сигнала, за да стане моно към тях, а другите си ги връзваш към който входен сигнал искаш.
    Редактирано от dzwer; 21 August 2019 в 15:05.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Ааа не, нямам тонколоните. Само буфъра е но към него ще се сложат поне още 2 колони. Общо взето и на 2+1 ще съм доволен. Иначе да събуфъра е на 2 интеграли 7293, от общо 7.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Мисля, че е проектиран за 8 омови сателити, т.е. не закачай 4 омови тонколони.
    Колкото канала ще ползваш - толкова си ги окабели. Хубаво е да сложиш отделни потенциометри за регулирането на общото ниво и нивото на събуфъра, за да можеш да си ги регулираш.

Да суб-а е 8 омов.

Относно събуфъра и подаването на моно сигнал. Така ли трябва да го свържа ?
    Как да определя каква да е стойността на резисторите ? В нета схеми много но все различни стойности.

И аз си мислех за потенциометър но както казваш ти по добре е с два

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Първо подай сигнал през потенциометър към всеки канал и виж как ще свирне.
    Най-вече дали имаш активни филтри там - каналите за сателитите да нямат ниски честоти, а канала за събуфъра да няма среди и високи.
    Виж и дали с телефон е достатъчно силен сигнала, за да натовариш добре събуфъра като ниво.
    След това ще мислим как точно да се реализира входната схема...

Малко късно се включвам но бях малко на почивка
    За свирене свири добре, или поне за моето не тренирано ухо е добре. Все пак не съм професйоналитс и ценител на качествената музика като вас и надали ще доловя всеки излишен шум и тем подобни. Пробвах с телефон обаче, сравнявайки с клипове от YouTube май не се доближавам и до половината от мощността.

Нямам кой знае какви познания в сферата на усилвателите и не знам как изглеждат тези филтри. Обаче от онези филтри с дросела няма.
    Ето на тези снимки съм снимал нещо но дали са филтри не зная.
    На чипа пише:
    4560
    2046B
    JRC
    Редактирано от mgbagera; 4 September 2019 в 12:24.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Ако е изпълнено това - каналите за сателитите да нямат ниски честоти, а канала за събуфъра да няма среди и високи, то сигнала минава през активните филтри.
    И да, тези операционни усилватели 4560 се ползват масово в аудио устройства и приличат на активни филтри.
    Пробвай и с друг източник на сигнал, да видиш как е като ниво. Може да се наложи предусилвателче да слагаш...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Погледнете схемата и не импровизирайте.

Е вече е друго нещо До сега подавах сигнал след тази платка, на която се оказаха филтрите. Днес намерих схема за свързване към централната букса и филтрите работят. Сега суба има само ниски.

Ползвах ето тази схема но, тя е за Z-5500. В друг форум пък намерих как се пренареждат пиновете от единия модел към другия. Така разбрах кои за какво е при моя Z-680
    https://youtu.be/0PS-IkWvng8
    1 goes to 4
    2 goes to 5
    3 goes to 1
    4 goes to 7
    5 goes to 2
    6 goes to 6
    7 goes to 3
    8 goes to 8
    9 goes to 9
    10 goes to 10
    11 goes to 11
    12 goes to 12
    13 goes to 13
    14 goes to 14
    15 goes to 15

Сега ми остава само да направя от стерео, моно. По горната схема, как да изчисля какви резистори ще ми трябват ?

Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени