Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Резултати 176 до 178 от 178

Тема: Pioneer a-656 mark ii и кои други?

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Второто.
    За сега мисля, че у-лят е скандинавски прочит на Нейм, като дървото отпред е за заблуда на противника, очакващ "мека топлина"...
    С Нейм не съм запознат никак, но за заблудата с дървото съм съгласен и бих коригирал, че има топлина, но не мека. Топлина в смисъл, че не ме натоварва при дълго слушане.
    една ламба стига

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

@hifiresearch74: Не противоречи ли "прочита на Найм" на липсата на контрол в баса? Навсякъде чета, че АТС-тата се разбирали повече с Найм, отколкото с амп от техния бранд примерно. Или разковничето е в големината на драйвъра, а не в "трудноконтролируемостт " му по някакъв начин?

Да дамо моите 5 стотинки по темата с Naim. Той звучи различно. До толкова различно, че не може да се обърка с нищо друго. Добре, зле-всеки си преценява според условията, музиката, която слуша, техниката, с която разполага. Според мен, Naim някак филтрира "високия бас". Това със сигурност може да се измери, но "на ухо", диапазона 150-300Хц. Подтиска ги и изпъкват по-ниските честоти, респективно, по-високите. Нямам опит с ОТ над 10 инчови говорители, защото не се вписват в естетичните ми критерии. Във всеки случай, Naim гарантира нещо различно от обичайното. Колкото до прочита, според мен Myryad z240 някакъв опит за имитация на Naim. Мисля, че не им се е получило много добре. Басът е мощен, но не е така сепариран, за сметка на това вокалите са изнесени много напред. Мисълта ми е, кой какво е чел, може да се чуе при директно съпоставяне Има случаи, в които Naim ме дразни при някои записи с висока резолюция /конкретно SACD/ и детайлни ОТ като Epos M22. Касетите винаги звучат забележително

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени