Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 186

Тема: Pioneer a-656 mark ii и кои други?

Pioneer a-656 mark ii и кои други?

Неотдавна купих за един приятел усилвател Pioneer a-656 mark ii и докато си го вземе за 2-3 дена успях да го послушам. Останах впечатлен от чистия и детайлен звук. Много ми хареса. Преди това съм имал само Амфитон и Сансуи нисък клас, но си имаше за МС и ММ дози. От няколко години съм на 3 ватов SE с EL84. Не очаквах да ми хареса транзисторния, но ми хареса . Това ме накара да се замисля дали да не се обзаведа с подобен транзисторен, защото рок музиката бе по-добре, отколкото на ламповия. Така и стигнах до въпроса, който е към вас- кои други модели, от други марки, свирят така или даже и по-добре като имам предвид цена 300-400 лв? Само, моля ви, не бързайте да ми предлагате за продажба! Искам да разбера какво друго си заслужава. Може в ушите на някои от вас тоя усилвател да не си заслужава, защото сте свикнали на по-висок клас, но на мен ми хареса. И ми хареса именно, детайлност, чистота на високите и бърз бас. Многото ватовете не са важни и спокойно можете да включите в списъка усилвател с 25-30 вата. Тонколоните, на които слушах са KLH 317. Успях да прослушам няколко плочи и дискове на Уедър рипорт, плочи на Пинк флойд, Фил Колинс, Цепелин, Заппа.
    Редактирано от yurko; 14 August 2019 в 23:18.
    една ламба стига

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Ако ти е допаднал звукът на Pioneer, бих препоръчал да чуеш Pioneer A-400.
    https://www.hifiengine.com/manual_li...er/a-400.shtml
    Този изчистен от всичко излишно аудиофилски модел според британските класации се нарежда в първата десятка от най-значими аудио компоненти на техния пазар за всички времена.
    https://www.whathifi.com/features/be...i-fis-lifetime
    С доставката от UK излиза не повече от 250 лева.
    Задължително гледай да е без "подобрения", особено в кондензаторите.

В клас от 400-450 лева бих препоръчал да чуеш също Cyrus II.
    https://www.hifiengine.com/manual_library/cyrus/2.shtml
    Като звук е по-спокоен и е възможно да ти допадне повече. Мощността му е също 50W и се справя отлично с рок и джаз.
    Редактирано от rutcho; 15 August 2019 в 09:50.

+1 Бих ти препоръчал да чуеш и някой nad , примерно nad c320 , nad c320 bee nad 3020 . https://www.whathifi.com/features/be...s-21st-century

А400

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Ако ти е допаднал звукът на Pioneer, бих препоръчал да чуеш Pioneer A-400.
    https://www.hifiengine.com/manual_li...er/a-400.shtml
    Този изчистен от всичко излишно аудиофилски модел според британските класации се нарежда в първата десятка от най-значими аудио компоненти на техния пазар за всички времена.
    По описание ми хваща око, благодаря и ще го имам предвид!
    една ламба стига

+1 за целия пост на @rutcho.
    Редактирано от badmadafaka; 15 August 2019 в 12:30.

Има една доработка на Том Еванс - Pioneer A 300R Precision ,правена само за UK. Ще е най добре ),само да успееш да я намериш.
    Редактирано от old_firehand; 17 August 2019 в 14:38.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    36
    За този бюджет и тази мощност може да си спретнеш една хирага, която е много по-добър усилвател от посочените.

Тцъ

Цитат Публикувано от whitesnake Покажи мнения
    За този бюджет и тази мощност може да си спретнеш една хирага, която е много по-добър усилвател от посочените.
    Не мога, защото не мога, а и не зная какво е Хирага. Сега като видях в Гугъл какво е Хирага се връщам на "Не мога" иначе, благодаря за съвета и може да се оглеждам в търговския раздел!
    една ламба стига

благодаря

Цитат Публикувано от old_firehand Покажи мнения
    Има една доработка на Том Еванс - Pioneer A 300R Precision ,правена само за UK. Ще е най добре ),само да успееш да я намериш.
    Не ще го забравя това предложение! А вариантите като 300Х, 351R или други R? Или именно 300R?
    Редактирано от yurko; 19 August 2019 в 10:59.
    една ламба стига

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Бихте ли разписали разбивка как за 300-400лв да си направим "Хирага" за "тази мощност",
    който да има завършен недялкан вид,
    да е интегриран усилвател,
    и да е с нехайнаймай елементи, но да е с читави и подбрани.
    Като пишете разбивката, А НЕ АЛА-БАЛА ОБЩИ ПРИКАЗКИ,
    имайте едно наум, че ще я чета и аз,
    бидейки през времето собственик на 3 "Хираги"/ама стъпала само/ и понастоящем още притежател на 1, което никога
    не е "прибираш се,пускаш и слушаш":

Стана ми интересна аритметиката,
    не че нещо друго
    Забележи, че не коментирам звученето.
    Това първо,
    второ - аз не разбрах какви са НАСТОЯЩИТЕ ОТ.
    Защото за бавните дум-буф кутии KLH 317 авторът пише в минало време- "на които слушах".
    Ако ли са още те, то Luxman L1, 2, 3. До NAD3020. С остатъкът голям от парите - оригинални дискове и плочи.
    И до там. Прескачам някои нелюбими маранци и сансуита. Даноните пък плътно далеч от тях.
    След време ще се пише - предложете тонколони нови или втора ръка, които да правят това, това, това и това, да не забравим за това, това и другото. Бюджет 400-500.
    Всичко друго изписано нагоре - след смяната на ОТ...
    Карай- лаф да става, става инак.
    Редактирано от hifiresearch74; 19 August 2019 в 11:07.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Само като съвет,опитай да чуеш усилвател без значение от марката с дъмпинг фактор 1000 .
    Има голяма вероятност да ти хареса резкия звук щом наблягаш на рок.
    Този стил в музиката поне за мен не звучи добре на бавни усилватели.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Последния който имах такъв беше кенууд ка-9х и още ми е мъка че го дадох.
    Това чудо свиреше на всякакви колони меки твърди слаби силни.
    Просто много звук ,чист и силен без кривежи.
    На рок звучеше сякаш ще се скъсат хартиите на говорителите които видимо не се товареха.
    Просто караше колоните да свирят с много децибели без да ги мъчи.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от milen petrov Покажи мнения
    Само като съвет,опитай да чуеш усилвател без значение от марката с дъмпинг фактор 1000
    Я да видим сега - стандaртно двулентово ОТ с имепданс 8 Ohm, бобината, вързана серийно на мидбаса е с омическо съпротивление ~ 0.3 Ohm.
    Каква ще е разликата в дъмпинг фактора на системата ако усилвателят е с DF=100 или с DF=1000 ?

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Между 100 и 1000 може и да не долови разлика,но факта е че е намерил разлика между пайнера с дф 70 и ламповия който едва ли е над 10.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Я да видим сега - стандaртно двулентово ОТ с имепданс 8 Ohm, бобината, вързана серийно на мидбаса е с омическо съпротивление ~ 0.3 Ohm.
    Каква ще е разликата в дъмпинг фактора на системата ако усилвателят е с DF=100 или с DF=1000 ?
    Измервателната постановка не е коректна. Съпротивлението на бобината е за постоянен ток, а на усилвача е за променлив. Обикновено е посочено и при каква честота.
    Дай съпротивлението на бобината за същата честота (импеданса), за да се сравнява каквото трябва, а не чушки с москвичи.
    Да не говорим, че във филтъра има и други чаркове с тяхното си съпротивление, което не е 0 ома.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Бих ти препоръчал да чуеш (ако има къде) А-717! Аз го нямам! Запазил съм само дъртаняни и модерни представители на марката! Както ти каза и Ручо А400 е екстра, но и 443 е добър. 445, 447 и 449 не си струват въобще. Общо взето колкото е по-изчистен усилвателя от "финтифлюшки", толкова по-добре.
    Мога да ти разказвам много за серията SA..., ама не искам да те занимавам с дъртаняни и антики! Пък и ще ме оплюят...
    Предполагам знаеш, че тази велика марка ми е в кръвта!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Между 100 и 1000 може и да не долови разлика,но факта е че е намерил разлика между пайнера с дф 70 и ламповия който едва ли е над 10.
    Особено, когато единият е 70W, а другият - 3W.

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Измервателната постановка не е коректна.
    Това не е измервателна постановка, а повод за размисъл. Затова е упростена.

Pioneer a 616 за 260 лв. мисля ще е перфектен избор, щом сте харесали 656 ! Pioneer A-616 Reference Stereo Amp. https://m.bazar.bg/obiava-21168524/p...nce-stereo-amp

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    ...
    второ - аз не разбрах какви са НАСТОЯЩИТЕ ОТ.
    Защото за бавните дум-буф кутии KLH 317 авторът пише в минало време- "на които слушах".
    Ако ли са още те, то Luxman L1, 2, 3. До NAD3020. С остатъкът голям от парите - оригинални дискове и плочи.
    И до там. ...
    След време ще се пише - предложете тонколони нови или втора ръка, които да правят това, това, това и това, да не забравим за това, това и другото. Бюджет 400-500.
    Всичко друго изписано нагоре - след смяната на ОТ...
    Карай- лаф да става, става инак.
    Направо си е полезно всичко написано, но това е положението- процес силно спъван от възможностите с финикийските знаци демек, отчитаме реалността, наличното. И както обикновено, за да се постигне оптималното за тия пари се допитвам до хората през, чийто ръце са минали много повече техника, отколкото при мен. Зная, че в нечии представи аудиото е много пари и евтинджосите не стават, но съм се научил да се кефя на това, което имам и при възможност да подобрявам. Писах в минало време не заради тонколоните, а заради усилвателя, че мина и замина при собственика си. А KLH-то си е при мен и ме радва, защото е по-добре от предишните два вида Кантони. За ужас на някои слушам определена музика и на самоделки- немски елипси на щит. И пак за ужас, ще правя и едни с 4ГД-35 . Така ми остават пари за плочи .
    една ламба стига

благодаря

Само като съвет,опитай да чуеш усилвател без значение от марката с дъмпинг фактор 1000 .
    Има голяма вероятност да ти хареса резкия звук щом наблягаш на рок.
    Този стил в музиката поне за мен не звучи добре на бавни усилватели.
    Не, не наблягам на рока, а по-скоро на класиката, малко електронна, малко джаз. От рока са няколко стари групи и толкова.
    една ламба стига

и още

Ако приемем, че Pioneer a-656 mark ii е "0" в координатната система къде се намират: Dual Cv-6060, Arcam alpha 9, Dual cv-1260 ? И въобще, Дуалите влизат ли в тая категория?
    Редактирано от yurko; 16 September 2019 в 15:18.
    една ламба стига

Приятелю Юрко, ти в момента един месец по-късно, колко пари даваш за амп?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

:)

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Приятелю Юрко, ти в момента един месец по-късно, колко пари даваш за амп?
    Приятелю, Тарамбуки, ти като истински философ задаваш ясно правилния въпрос и навреме и докато не ми е размътил съзнанието ( защото съм в размисъл ) бързам да ти отговоря- все още е толкова- около 350 лв. Вчера видях един красавец, Marantz esoteric, за хиляда и нещо лева и си рекох дали не е по добре да посъбера някой лев и повече да не го мисля, за да не стане работата, както я прогнозира hifiresearch74 . Да, ама тая тупалка ще повлече и други тонколони, а после и МС доза с друг грамофон, па РИАА, па...и ще стане, както си става. Ама, като емоционално свързан с ламбите си помислих веднага, че един лампов за тая цена ще е доста по-добре от моя SE 3 вата, но пак няма да насмогва с пъргав бас при рока. Не, че рокът ми е водещата музика, която слушам. Междувременно, за тоя един месец, темата за усилвателя бе избутана от необходимостта от нова РИАА, че сегашната е зле ( щом оная на Пионерчето 565 е по-добра ). Та, така де, виждаш твоя въпрос какво може да предизвика . Не разбрах дали имаш предложение или само ме иронизираш? Да използвам случая да те питам, ти кой усилвател би препоръчал на приятел, ако те помоли за съвет?
    една ламба стига

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    рок- Arcam alpha 9, и без това от заоблените алфи само 9 и 10 стават за нещо по така... трайно.
    Dual cv-1260 е нещо през което е силно желателно всеки да мине, дорде си избистря концепции, нужди, вкусове и разнобоят между тях.
    Повтарям - тук ключовите думи са желателно-мине-избистря.
    Dual Cv-6060 е боб с кюфтенца от консерва. Гладен няма да останеш, защото така или иначе после ще се навечеряш като хората... но известно време около теб ще витае духът от консервата.
    Добре е през това време да не си в затворени пространства с други хора.
    Редактирано от hifiresearch74; 17 September 2019 в 12:36.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

благодаря

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    рок- Arcam alpha 9, и без това от заоблените алфи само 9 и 10 стават за нещо по така... трайно.
    Dual cv-1260 е нещо през което е силно желателно всеки да мине, дорде си избистря концепции, нужди, вкусове и разнобоят между тях.
    Повтарям - тук ключовите думи са желателно-мине-избистря.
    Dual Cv-6060 е боб с кюфтенца от консерва. Гладен няма да останеш, защото така или иначе после ще се навечеряш като хората... но известно време около теб ще витае духът от консервата.
    Добре е през това време да не си в затворени пространства с други хора.
    Ценя написаното, защото директно ми даде яснота т.е., турям ги извън обсега споменатите усилватели. Като гледам, май ще се оглеждам за предложените от rutcho, ако междувременно някой не предложи друго. Да ти призная, че малко обидно ми стана като нарече KLH-то бавни дум- буф кутии. Не са баш така! Дай, моля те, пример за не бавни и не дум-буф, които да са в тоя ценови диапазон- 300 лв? Дали въобще е възможно в тоя супер бюджетен клас? Айде, нека са 500- 600 лв, но отчитай, че съм с 3 вата ламби.
    една ламба стига

Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени