Резултати 1 до 3 от 3

Тема: Замяна на високочестотни говорители

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    33

Замяна на високочестотни говорители

Здравейте,
    Подариха ми цяла система Sony LBT-D107, в работно състояние. Не работи касетъчната част, но за момента не мисля и да я ползвам, стига ми, че работи тунера и усилвателя, както и входовете. ОТ са с изгорели високочестотни, басовите говорители са в добро състояние- мембрани, трептяща система- всичко е наред. Кутиите на ОТ са в много запазено състояние, има само малко прокъсване на плата на едната.
    Нискочестотния без филтър "свири" доста високо, вързах му за пробата през 4uF български 8омов говотител, но хич не е добре като звук на по- високи нива. Конструктивно отворът за високочестотния е 60мм, като най- близък заместител като размери намерих https://www.exproject-bg.com/index.php?id=984 , но е hm, а оригиналния е 6Ohm.
    Моля, помогнете със съвети подходящ ли е този говорител и каква стойност трябва да е разделителния кондензатор (резистори), за да работи прилично. Ясно ми е, че са необходими измервания на нискочестотния говорител, за да се получи добра комбинация, но нямам нито познанията, нито подходящата опитна установка за целта. Може да ми препоръчате и човек, който в района на Велико Търново да помогне, за да заработи прилично- не търся hi-fi, цялата система ще се използва за озвучаване на гаража ми.
    Благодаря на всички отзивали се!
    Едит- забравих да споделя информация за системата- тук има всичко- https://drive.google.com/open?id=1LD...76xk7YKS_LSsFH
    Редактирано от mosferatu; 13 August 2019 в 01:40.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    33

намерени, благодаря!

Намерени.
    Благодаря за съвета на L.K. и на Цветан за коректното отношение!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени