Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Marantz SA15S1

Marantz SA15S1

ЗДравейте. Живея в малък град - Хасково и като цяло нямам приятели запали по хобито. От 4-5г. се запалих по-сериозно и чета и се опитвам да се ограмотявам, като чета основно. Не съм слушал много техника и нямам опит. Загледал съм Marantz SA15S1 - втора употреба и търся мнения за този плеър. Няма да се купува само заради SACD, а основно за CD. Слушам само на оригинални дискове музика и затова съм се насочил към плеър. Естествено ще се купят и SACD, ако звучат добре. В момента се продава един такъв плеър в България за 900 лв., "УЖ" от първи собственик, закупен в България и пълна окомплектовка. В момента системата се състои от плеър: Marantz CD6000OSE, усилвател: Arcam Alpha 10 и тонколони Monitor audio GR 20. Кабелите са QED Silver Anniversary XT. Има какво да се желае по звука, защото чух колоните, при закупуването, та са способни на звук, който ме задоволява на този етап. Усилвателя също ще се сменя, като посъбера пари, защото мощността за тези колони е недостатъчна. Плеърът, в момента, е най-бюджетен и съм решил да започна от него и догодина евентуало усилвател с мощност поне 150W. Убедих се, че трябва да е мощен освен всичко друго. Какво мислите за избора ми на Marantz SA15S1, като заместител на Marantz CD6000OSE. Блазни ме и , че не е стар, защото малко ме е страх с тази втора употреба. Много такива теми съм чел и са ставали мазало, но не знам по какъв друг начин да ви попитам. Трудно описвам звук, но ми харесва звука на многохилядните системи. Задължително детайлно, но не много остро, добър бас, чиста среда, абе всичко хубаво. Знам, че няма да достигна до това, но искам подобрение. Сега плеъра, а после и усилвателя. Ще съм ви благодарен за компетентно мнение, защото тук има доста хора, които наистина знаят, как трябва да звучи музиката, поне така мисля! Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    Ще си позволя да дам един съвет - заложи на качествен външен дак и след това търси качествен транспорт.
    Така ще си спестиш не малко пари в бъдеще.
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

За малко повече парички, можеш да си намериш wadia x32 която свири много добре...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Днес слушах един скъп и уж много хубав плеър. Не останах доволен! Нарочно не казвам марката и модела. Не е Маранц. Чух разлики и минимални подобрения в два аспекта, но не е това, което си представям, а е четири пъти по-скъп! Благодаря на коментиралите!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Кажи кой модел е. Не се притеснявай! Няма от какво. Интересно е.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от anikolov Покажи мнения
    Чух разлики и минимални подобрения в два аспекта, но не е това, което си представям, а е четири пъти по-скъп!
    Дай повече подробности, кои точно аспекти визираш и точният модел на плеъра.
    И ти да не очакваш 4 пъти по-скъп плеър от твоя, да свири 4 пъти по-добре?

Плеъра беше ARCAM FMJ 33. Малко "по-голям" звучеше и високите честоти бяха по-различни. Като и двете разлики минимални и то на определени песни. имах 2-3 часа за проба и това установих за себе си.

А какво мислите за този плеър:
    Roksan Caspian M-Series 1 CD

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени