Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 40 от 40

Тема: TDA1541A с ламбЪ

Стремеж към "интересност" забелязвам по-скоро в твое лице.
    Квалификации като твоите също не помагат на темата на Simonov....

Както и да е. На въпроса Защо?
    Защото намирам въпросното решение за примамлива перспектива като I/V стъпало, с голямо усилване и висока линейност.
    ...Е, разбира се автора си има доста съществени тайно около сполучливата реализация. Достъпа до тях не е скъп...
    И не на последно място, предлага и желаното филтриране.

Твой ред е да предложиш нещо по темата:
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Виж сега, това е технически DIY форум. Не е WIS! (Какво Видях Вчера)

Щом нещо те е впечатлило, направи го, сравни го и тогава пиши!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Виж сега, това е технически DIY форум. Не е WIS! (Какво Видях Вчера)

Щом нещо те е впечатлило, направи го, сравни го и тогава пиши!
    Ай стига троли хората!

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Няма ли модератори?!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Няма ли модератори?!
    Има бре. Долу в левия ъгъл има иконка с удивителна. Кликаш и "който трябва" бива известен.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Тук е като българската прокуратура и следствие - самосезиране йок.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Има и наказани за злоупотреба бутона за докладване на нередности.

Интересно е защо протестират (макар и неуместно) точно технически неграмотните?

Форумът се напълни с разни примери, даже само отпуските наскоро спасиха 30 чиляка от "мноо яки платки с калай"!

Видял си нещо - ОК. Че вземи една универсална платка или дъска и го налепи!
    Ако е по-сложно - пусни си платка, тайно.

После оживи, слушай, покани приятели, неприятели. Ако е ламбено - покани враговетете на ламбите...

Чак тогава пусни тема. Ако има нещо да се дооправи, донаточи, имаме кондерни специалисти, амфенолни...

Щото стана като ония с тетрадките с вицове. Като се съберат:
    №34 - ааааааааа, голям виц!
    №76 - уааааааааааа, ша умра!
    Ами №27 - смърт с кисело зеле...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Интересно е защо протестират (макар и неуместно) точно технически неграмотните?
    Защото се гоеори на чужд език и не му разбират. Няма и кого да цитират, и гуровците мълчат. Пълен конфиденс.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Няква платка за това чудо:

tda2.pngtda1.jpg

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ел. кондензатори и лампи едно до друго не е добре.

Proud DIYer Plamen Todorov's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    27
    Тъкмо се чудех къде да впиша едни страхотни ECC88 на Tesla, TDA1541A, чисто нов R-core траф и плавно регулирано захранване за ламбетата, които ми се търкалят от последните ми опити с TDA1541 с CCDA по следната схема:
    1.jpg2.jpg

Бях се заклел повече да не се занимавам с прехваления TDA1541A, но уви, щом Simonov си е направил труда (за пореден път) да свърши 90% от работата... Ако някой има желание (когато се доизкусури платката) да поръчаме от китайците, нека пише тук. "Притеснява" ме само фактът, че ECC88 в ролята си на LPF няма да изкриви достатъчно звука (особено в сравнение с Лампизатора), сиреч цялата хамалогия около захранването на ламбетата и подгрева им може да се замени с още един операционен...
    My DIY blog / Raspberry 3 Volumio + JLSounds XMOS + PCM1794 DAC > DIY Interconnects > PeeCeeBee V4H Amp > ATC SCM11 v2 / Тел: 088две 512345

В стабилизатора за анодното липсва филтровия електролит след греца. Вместо резистора 100к за клона с ценеровите диоди препоръчвам източник на ток - ще се изненадаш, колко абстрактно понятие е "стабилизацията" ако там нямаш източник на ток. И като натовариш изхода ти кляка това напрежение, и респективно напрежението върху ценеровите диоди, и при промяна на мрежовото също. В резултат нито при промяна на мрежовото си стабилен, нито при промяна на товарния ток.

Proud DIYer Plamen Todorov's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    27
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    В стабилизатора за анодното липсва филтровия електролит след греца. Вместо резистора 100к за клона с ценеровите диоди препоръчвам източник на ток - ще се изненадаш, колко абстрактно понятие е "стабилизацията" ако там нямаш източник на ток. И като натовариш изхода ти кляка това напрежение, и респективно напрежението върху ценеровите диоди, и при промяна на мрежовото също. В резултат нито при промяна на мрежовото си стабилен, нито при промяна на товарния ток.
    Пропуснал съм го на схемата, иначе си го имам, благодаря за забележката. Ако успея да пусна платки за схемата от текущата тема ще тествам и с друга стабилизация. Схемата за анодното беше достатъчно проста за лепене на макетна платка и за това се спрях на нея. Не съм сигурен, че при промяна в мрежовото ще плава изходното, нали реално то се фиксира от "референтното" напрежение, което ценерите държат стабилно. Товарът на изхода е много малък също. Може и аз да бъркам някъде, не ми достигат познанията в сферата
    My DIY blog / Raspberry 3 Volumio + JLSounds XMOS + PCM1794 DAC > DIY Interconnects > PeeCeeBee V4H Amp > ATC SCM11 v2 / Тел: 088две 512345

Ами защото преди години също правих такъв стабилизатор, по практически същата схема, та от опит изходното напрежение плаваше много повече от очакваното и поставих източник на ток.
    Идеалните ценерови диоди стабилизират напрежението независимо от тока през тях. Но при реалните има и т.нар. диференциално съпротивление, което в същност дава наклона на волт-амперната характеристика на ценеровия диод. Ето например това диференциално съпротивление за типични 75 волтови 500 миливатови ценерови диоди:
    https://store.comet.bg/download-file.php?id=624
    Дават го 250 ома при 2.5 милиампера ток през тях, така като ти гледам схемата с тези 100к резистор, не знам колко се очаква да е напрежението след греца, но едва ли е 500 волта, та ти си им пуснал по-малък ток при който със сигурност това съпротивление ще е още по-високо. Ти имаш 4 такива диода последователно което прави 1000 ома. Та, реално не съм сигурен в тази ситуация какво точно ще излезе, но съветвам да го тестваш и при проблеми да сложиш още един транзистор за източник на ток през задаващия клон. Така с тези 100к вероятно и тези 4 диода няма да ти дадат 300 волта а по-малко.
    В моя случай напрежението в изхода плаваше в зависимост от товара и мрежовото в рамките на 20 волта (не че е проблем), но след модификацията вече плаването е в рамките на волт-два. Но това са си подробности все пак.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени