Страница 6 от 30 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... ПоследнаПоследна
Резултати 126 до 150 от 743

Тема: Apex A40 в ломския вариант

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от sinigersky Покажи мнения
    Мога да се обзаложа, че и авторът на схемата е имал размисли в тая посока
    Редактирано от L.K.; 20 July 2019 в 22:45.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

В първия пост съм объркал изображението на платката.

Печатната платка трябва да изглежда така.

https://www.dropbox.com/s/kwzbvnf6rb...0FOTO.GIF?dl=0

а не така.

Ориентирайте се по електролитите от страни, и вижте файла за платките.

Схемата утре ще я проверя.

Burnmaster, другия вариант на платката имаш ли я, с отделената маса, с добавката на кондензаторите 22 pf, и възможност за поставянето на резистора 22 ома. Без трите резистора 1к, само един 3к. И да няма възможност да се вдига тока на покой над 100 ma. Не както ти искаш на 800 ma. Понеже Миле ти писа, че не е подходяща за клас А.

Времето за редакция изтече. Пишат:
    Amplifier is unstable and breaking into oscillation.
    Increase C9/10.
    R21/22 can affect oscillation too, I usually use 10R in those positions.
    Къде са обозначени по номера елементите, на коя схема?
    Другия сърбин има разработена негова платка, по нея са промените.
    Редактирано от Didov; 21 July 2019 в 00:33.

Цитат Публикувано от sinigersky Покажи мнения
    Да приемем, че в изхода се размахват 40V амплитуда. По закона на Ом това прави амплитуда на тока през обратната връзка 12,9 mA. Амплитудата на мощността върху 3-те kΩ става 0,46W. Даденият от теб резистор ще издържи, но ще грее порядъчно, и съответно параметрите му ще се "размахват" насам-натам в такт са напрежението върху него, и с разсейваната мощност. Добра идея е той да е колкото се може по-висококачествен металослоен, т.к. директно влияе върху изкривяванията. Аз бих предписал поне 2W. Но следващата още по-добра идея е мощността (и размахът на напрежението) да се разпредели върху няколко резистора, като ако са по-маломощни модели, има повече избор за висококачествени. В този вариант както е в момента платката, веднага ръгвам 3 бр. 1kΩ/1W Vishay, и работата заспива
    Мога да се обзаложа, че и авторът на схемата е имал размисли в тая посока
    От къде до къде смяташ обратната връзка, този резистор от 100 ома включваш ли го?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 1.2.jpg (85.6 KB, 51 преглеждания)

Burnmaster, другия вариант на платката имаш ли я, с отделената маса, с добавката на кондензаторите 22 pf, и възможност за поставянето на резистора 22 ома. Без трите резистора 1к, само един 3к. И да няма възможност да се вдига тока на покой над 100 ma. Не както ти искаш на 800 ma. Понеже Миле ти писа, че не е подходяща за клас А.
    Това трябва да е стария вариант които някога правихме.Ще погледна утре по-късно слетобяд и ще покажа какво имам.
    Новия вариант които предложих определено по-добре свирна.
    И не е задължително да се вдига тока.
    Това си е наше решение.
    С 800 мА работи стабилно схемата определено.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Didov Покажи мнения
    От къде до къде смяташ обратната връзка, този резистор от 100 ома включваш ли го?
    Включен е в сметките, но оставям на теб да си обясниш защо не се занимавам в разсъжденията с неговата мощност.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Добре де, само аз ли виждам някои доста нередни неща:
    - Страшната схема със страшната бързина. И изведнъж - прас, в изхода на VAS капацитет 470pF ???
    - След горната супер бърза токова схема, през някакъв полу драйвер се клатят драйверите, със страшните 3mA токогенератори. Хаха и някаква уж компенсация за тях 22pF.... ами то в ДШ си пише, че тия елементи вече имат ... 20/30 pF , ама при 10V. По-умните ще се сетят колко е г/д/ при 3...4V.
    - крайните, аранжирани така, със страшните 100 ома между базите за 3 двойки, също са доста вулнерабилни при някакви скорости от над 20V/uS , примерно така на око ....
    Не че ви спирам да си я правите, успех, дано надсвири всичко до 30 000 евро
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Някакви параметри или симулации ? Изкривявания , скорост на нарастване ? Благодарско за файла, че го сподели !
    Това е още от първата страница - засега нищо. Да се надяваме някой ако го налепи, да каже, ама да не стане като със скъпите кабели !

Не бързайте с лепенето да не ви мисля.
    Ще има измервания.
    Остана монтажната част и закъснителните вериги та да не паднат бушоните и на комшиите.
    Нали давам заявка за най мускулест Апекс на вселената.

Ако беше моя темата щях да призова за моабед.... ама не е.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Считай се за почетен автор на темата. И без това и първото мнение е твое. Често и в моабета се намират решения и нововъведения.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Rumba, изчакай недей бърза да поръчваш платките. Има и този вариант, платката е двуслойна, с добавените корекции. Няма нужда после допълнително да се поставят мостове с кабели. Тази разработка е най-добра за сега. Но нека да видим burnmaster какво ще предложи. Така и така ще поръчвате платки, поне да станат както трябва.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: pdf A40-3.pdf (375.4 KB, 39 преглеждания)
    • File Type: pdf A40-4.pdf (100.5 KB, 26 преглеждания)
    • File Type: pdf A40-2.pdf (127.2 KB, 26 преглеждания)
    • File Type: pdf A40-1.pdf (306.5 KB, 39 преглеждания)
    Редактирано от Didov; 21 July 2019 в 12:04.

Аз съм на път и не знам кога ще се прибера.
    Платката като такава е същата... Но се замислих да не съм постнал погрешка по предишната схема която е с малка разлика.
    И аз ви съветвам да не бързате.
    Нека прогоним тези новите платки по сериозно и силово за да видим дали няма да се разклатят нещо че със досегашните тестове наливно не си е работа.
    Наистина изчакайте.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Аз за моите две платки съм я пуснал поръчката онлайн в петък. Но при това положение като се обадя в понеделник и ще ги помоля да спрат поръчката или да я оставят на пауза за няколко дена, докато решим коя платка ще правим. Но моите платки ще са от тази платкаджийница със слоя върху пистите и държа на това.
    Файл на двуслойката за платкаджийница има ли?

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    И аз ви съветвам да не бързате.
    Нека прогоним тези новите платки по сериозно и силово за да видим дали няма да се разклатят нещо че със досегашните тестове наливно не си е работа.
    Наистина изчакайте.
    Хм- бърза да пуснеш мухата и с не сигурни и не верни твърдения омагьоса целия форум . И ние уруш на маслините. Още от самото начало ми заприлича на балон и сега установявам , че не съм сбъркал.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ломските колеги имат успешни реализации на този усилвател, но въпросите остават.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Ако тук всички са на едно мнение, че даден усилвател е отличник, най-вероятно ще настъпи края на света. Аз също имам интересно, но едва ли ще се включа. Винаги след публикация, че нещо е направено изведнъж пеперудите изчезват и се почват плюнки и сополи.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не винаги. Важно е как ще се води темата. Ние поизсилихме burnmastrera да му направим тема, но реалната експертиза е в другите двама участници в ломската група. Ще проследим развитието. В проекта има много потенциал.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Да попитам пак за файл на двустранно фолираната платка, дали ще има? Щото утре сутринта ще звъня на платкаджийницата и да знам как да действам. Лично мен не ме притеснява на едностранно фолираната платка да резна една писта и да налепя колкото е нужно компоненти отдолу.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дублирай силовите писти и масата, свържи ги с via, дублирай падовете за мощните транзистори и ги свържи.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мне. Няма такъв филм. Искам дебел слой калай/олово на всяка писта.

Членува от
    Feb 2016
    Възраст
    55
    Rumba, знаеш че "Селектра" приемат поръчки до 23.07 (вторник) и на 5ти август запразняват. (Може това да е причината да не предлагат по дълъг от 10 дневен срок за изпълнение.)
    Ако ще им се обаждаш утре - да кажа, че си потвърждавам заявката за две платки, същите като твоите. Ще съм ти много благодарен.
    Другите желаещи се умълчаха и не стана ясно дали се отказват.

Хубаво е, че има двуслойна версия на платката, ама на PDF...

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Мне. Няма такъв филм. Искам дебел слой калай/олово на всяка писта.
    Искам да съм негър, негър в Алабама.
    Негър, негър, негър в щата Алабама.
    Само че не мога - беше бяла мама,
    татко гузно каза: "Във рода ни няма..."
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от tjana Покажи мнения
    Rumba, знаеш че "Селектра" приемат поръчки до 23.07 (вторник) и на 5ти август запразняват. (Може това да е причината да не предлагат по дълъг от 10 дневен срок за изпълнение.)
    Ако ще им се обаждаш утре - да кажа, че си потвърждавам заявката за две платки, същите като твоите. Ще съм ти много благодарен.
    Другите желаещи се умълчаха и не стана ясно дали се отказват.

Хубаво е, че има двуслойна версия на платката, ама на PDF...

Ако си поръчате платките в ''Селектра'' може и доста да почакате докато ги направят, аз имам опит с тях, ето:Screenshot_2019-07-21 Благодарим Ви за поръчката към selectrapcb com -.png Платките още ги няма. Колко по 10 дни станаха, вече спрях да ги броя.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Поиграх си малко с LTSpice файла, любезно предоставен от Ицо.
    Смених моделите на крайните транзистори с 2SC5200 и 2SA1943, че нямам модели на NJW-тата. Това едва ли оказва генерално влияние на резултатите от симулациите.
    Ето усилването с отворен контур на ОООВ:

Apex-A40-OLG-1.jpg

Спадът в ниските се дължи на влиянието на сервото. След промяна на електролита C2 (по LTSpice-ския файл, че другаря Миле не се е потрудил да анотира схемата ) от 220uF на 2200uF нещата се пооправят:

Apex-A40-OLG-2.jpg

Първото нещо, което ми прави впечатление, е ниското ниво на усилване - по-малко от 60 dB, което е малко за крайно стъпало СМСМ. Е, може да е търсен д'ефект, де . Ако се махнат резисторите по 1 MOhm R35, R36, товарещи VAS-a, може би усилването ще се вдигне, ще проверя по-късно.
    Другото нещо е ULGF (или на нашенски - честотата на единичното усилване) - 430 kHz, което е много малко, пак СМСМ. Ако се намали кондензатора C1, честотната лента ще се разшири, но т.к. и без това се говори за осцилации......

Изкривявания - измерени на 100 kHz, че на по-ниски честоти не са ми интересни:

Apex-A40-THD-1.jpg

и Фурие:

Apex-A40-THD-2.jpg

Работата е зле, което вероятно се дължи на ниското усилване на схемата.

Изследване с правоъгълни импулси:

Apex-A40-SqW-1.jpg

Тук също работата е в г....зъ. Отскоците в края на предния фронт биха могли да са от не много добри модели на някои тр-ри, но дори ако игнорираме това, скоростта на нарастване е трагична (за такъв тип схема).

More to cum....
    Българската политика е непредвидима като епилептичен припадък и ясна като изречение на Цветан Цветанов

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Страница 6 от 30 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени