Страница 4 от 30 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 29 ... ПоследнаПоследна
Резултати 76 до 100 от 743

Тема: Apex A40 в ломския вариант

модератор zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    Ако не е късно - искам още 2 броя
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Не е. В понеделник смятам да се обадя да коригирам бройката.

Преди малко звъннах да питам някои неща, да сваля цената ако може, но не работят в събота явно.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Типично по Български всичките се хвърлихте да купувате платки, вместо да се коментира схемата. Макар да има и малки недостатъци тази схема, в самовъзбуждане. И ако се замислите защо е предложен варианта с три последователно свързани резистора от 1к. за обратна връзка? Самият Миле си казва, че има по добър вариант на тази схема. По добре е направена във входното стъпало.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Аз пък не мога да разбера тайната далавера от калайдисването под солдер маската ? Това си е прецакване отвсякъде. Ако тайната мисъл е в повишена проводимост на пистите, имайте предвид, че няма такава. За сметка на това имате покритие от кофти калай, минал през ваната с киселината, гарнирано с приятно повдигане на солдер маската при малко по-силно нагряване.

И защо в тази платкаджийница ? Тя е за много закъсали хора или за платки без особени изисквания, за бързи проби на нещо непретенциозно. Качеството е ниско. Има толкова достъпни платкаджийници в Китай вече.

Понеже попитах за калаеното покритие по-горе - ако искате подобрена проводимост на пистите - ами направете платката със 70um мед. Или двуслойна и дублирайте силовите писти ( или всичките ) от двете страни. Аз така или иначе не бих направил чисто еднослойна платка - дори и на единия слой да няма писти, бих направил всички контактни площадки за изводите на елементите двуслойни с метализирани отвори. Така платката става много по-надеждна и елементите са закрепени и запоени много по-добре. Иначе, особено с платките на Селектра, ще имате гарантирано отлепени писти на първото разпояване още.

Разбирам, че така платката ще стане по-скъпа, но това е другото, което не разбирам - готови сте да похарчите 500лв. и нагоре за този усилвател, но икономисвате от едно от основните неща в подобно устройство - платката му ???? И колко ще спестите ?
    "Ако падне единичната цена под 5лв. - 4бр. за мен." ??? И ако е 7лв. примерно, какво - 8лв. събарят проект за 1000лв. ???

А и за металослойните резистори - не виждам нито една причина, да бъдат предпочетени въглеродослойните пред металослойните в подобно устройство. Но това вече си е въпрос на личен избор ...

Извинявам се, че така критично се врязвам в темата, но това с платката не е никак професионално. Така работят класическите китайски производители, когато изцеждат центовете от нещо за 25лв., което ще се произвежда в милионен тираж.
    Редактирано от DIMM; 20 July 2019 в 12:52.
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от Didov Покажи мнения
    Типично по Български всичките се хвърлихте да купувате платки, вместо да се коментира схемата. Макар да има и малки недостатъци тази схема, в самовъзбуждане. И ако се замислите защо е предложен варианта с три последователно свързани резистора от 1к. за обратна връзка? Самият Миле си казва, че има по добър вариант на тази схема. По добре е направена във входното стъпало.
    Аз съм на същото мнение , но в случая поръчах 4 броя въпреки съмненията ми от към звук. Тъй като ми предстои нов проект за многоканална система ще ги взема. Ще налепя една платка за да сравня с друга схема но едва ли ще съперничи на звука на латералния транзистор. Това обаче не омалоуважава схемата и повече на автора. Човека най учтиво я предложи а всеки сам ще реши какво да прави. Всички си страдаме от главите си затова всеки който както знае.
    Още нещо за схемата. (по мое мнение)Тук в случая ще трябва да се мачнат всички транзистори особено в входната част защото офсета няма да е нулев. Захранването в двата канала ако има малка разлика също също ще се отрази на офсета.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    ...Понеже попитах за калаеното покритие по-горе - ако искате подобрена проводимост на пистите - ами направете платката със 70um мед...
    Като има опции медта да е доста по-дебела - по спомен, до около 175um или 210um. С толкова дебела мед, платката започва да си тежи на мястото. В буквалния смисъл.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Като има опции медта да е доста по-дебела - по спомен, до около 175um или 210um. С толкова дебела мед, платката започва да си тежи на мястото. В буквалния смисъл.
    Тъй де. Ама ще излезе скъпа така! Няма да е 5лв. на парче.

Аз това не мога да разбера, то и в натовския форум е така - хващат се за групов проект за нещо, ясно е че ще е поредното най-хай-устройство в сегмента си, похарчват хиляди за екзотични и специални елементи, проводници, съединители и какво ли още не - както и до голяма степен ще стане и с много от тези усилватели - но платките непременно трябва да са максимално евтини .

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Най-дебелото медно покритие съм избрал 70 микрона.
    А относно калайдисаните писти си ги избрах от гледна точка на звученето. Който разбира от кабели, ще разбере и това. Не е до технически параметри.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ебаси !? Шах с пешката !

Как калаеното-оловно покритие подобрява звука ? И как тук се замесиха изведнъж кабелите ? Аз уж смятам, че разбирам туй-онуй от "кабели", но не се сещам как при тях калая подобрява нещо...

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Все още никой не даде някакви резултати от симулации. Чакам и уточняване - колко е номиналното захранващо напрежение и в какви граници може да се движи, без да се промени недопустимо постояннотоковия режим ?

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    За да е пълна темата, не е ли редно да има и малко сухи технически данни - АЧХ, THD, IMD, DIM, КПД, и каквото друго е измервано?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Привет на всички!
    Понеже както казах се чувствам малко ангажиран, искам да хвърля малко повече светлина и съвети.
    Наистина съм на мнение, че трябва да укротите малко топката, като смятам за най-правилно всички да изчакат Румбата.
    Нека човека да си го направи, да сподели впечатления, колегите които са около него да го чуят, да споделят и те, и тогава ако решите групово да се действа.

Прототипа който съм показал на клипчето, е изграден преди повече от 2 години.
    Тази грозотия която виждате, е изградена 80% от скрап.
    Идеята на изграждането беше да го проверим този сърбин изобщо става ли за нещо, от чисто научна цел.
    За тези 2 и кусур години, тази скрап удари от земята стъпала в които се кълняхме.
    Ще спомена че срещу него изправихме и редица заводски класни изделя и резултата беше същия съвсем логично.
    Примери няма да изреждам, за да не влезем в безмислени спорове.
    Тези впечатления не са плод само на моите уши, а и на тези на моите другари.Като да ви ангажирам и вас или който и да било с моето-нашето мнение е най-малкото което целя.

Именно поради тази причина, решихме да инвестираме повече от 3000лв трима човека, за направата на 6 моноблока, в спомената вече от мен концепция.
    Поради причината че не чухме нищо по добро.
    Тестовете на блоците надминаха и това което търсехме слава на бога.

Относно Ф40 от по-горен пост.
    Миле е типичния маняк.
    Този човек във всеки един момент вади от ръкава по добрия вариант на всяка една от безбройните му схеми.
    Логично поведене което не бива да ни учудва.
    Един душа човек, който винаги е готов да помогне на всеки.
    Контакта с него става без езикова бариера.
    Питате на чист български-отговаря ви се на чист сръбски, и всичко е ток и жица.
    По важното е че благородниците от острова се обръщат към него с Lord Mile..

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Мисля че се бъркаш.

Не се бърка. Такива са цените на китайците. Без ДДС и мито(ако има мито) , де.

За платките, и калая ще има навлизане в "досиетата Х"
    Редактирано от Didov; 20 July 2019 в 14:12.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    За платките, и калая ще има навлизане в "досиетата Х"
    Абе, какви досиета Х ? Дори и от аудиофилска страна да погледнем - ами там се чудят какви по-извънземни покрития да сложат, каква по-монокристална мед да е жицата, какви специални кримпвания или заболтчвания да се приложат, за да не се запоява. Всичко чистота и стерилност, космически технологии и изведнъж - БАМ ! - калай и олово !?

П.П. И още нещо - анотирайте всички компоненти - така или иначе има бял печат - не виждам смисъл да си усложнявате живота при оживяването, настройката и търсенето на евентуални проблеми.
    Редактирано от DIMM; 20 July 2019 в 14:25.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Какъв е размера на платката?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    190mm х 92mm

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    ясно е, че повечето от чисто любопитство ще я пробват, то даже няма да я пробват, само ще имат наум някой ден Такива сме си - трупаме евтини платки за черни дни, ако няма какво по-смислено да пробваме.
    Това е и причината хората да търсят евтини платки - поне масово. Няма всеки да купи чарколяк за 1000-2000 лв. Някои , напр. аз ако щях да правя това, щях да разчитам само на части от чекмеджето и макс. 20 лв. за неща, които не съм открил там
    За неща, към които се отнасям сериозно, нещата стоят по друг начин. На този етап обаче е стигнал само burn майстора, тествал е страшния усилвател и той е отнесъл кат куцо пили - домат, всичко до 30 000 долара, че и нагоре Сега остава обаче по-качествената реализация да си оправдае инвестицията и/или надеждите, че да не се окаже, че тая схема свири по-добре с 80% скрап или нещо такова ......
    За мен също е безумие да се ползва еднослойка и то от некачествена платкаджийница. Дори и за тест, 2-слойките са съвсем достъпни в днешно време. Вече екстри като доп. шини/кабели за силовите "трасета" и т.н. зависят от компетентността и желанието на проектиращия и реализиращия. Аз напр. в моя мощен НЧУ ползвам проводници тип ПВА-1 /едножилни/ 1.5мм2 които на практика имат на порядък по-малко съпротивление и по-голямо сечение от всяка тлъста писта, била тя и 70um /при мен си е 35/
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Не се бърка. Такива са цените на китайците. Без ДДС и мито(ако има мито) , де.
    Сметнах и аз вчера с калкулатора и ми даде USD71+48 за DHL до BG. Това за 30бр.

Крайно време беше хейтърите да налазят
    Въпреки че почти всичко написано е вярно (с изключение на калая и офсета).
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Типично по Български всичките се хвърлихте да купувате платки, вместо да се коментира схемата. Макар да има и малки недостатъци тази схема, в самовъзбуждане.
    Какво българско или не-българско има в това човек да иска да повтори добре изпитана схема - поне така беше представена? Сподели подробности за нестабилността, ако са ти известни.

И ако се замислите защо е предложен варианта с три последователно свързани резистора от 1к. за обратна връзка?
    Ами има железни причини за това. Ако не ги разбираш, питай. И моля, който не е чел за current feedback усилватели, да не сменя стойностите на резисторите в обратната връзка "на око"!

Самият Миле си казва, че има по добър вариант на тази схема. По добре е направена във входното стъпало.
    "На око" май има още повече транзистори... Сред тях има екзотичната двойка 2sk170/2sj74, което не е предимство, а недостатък. Издай какви иначе предимства има F40?
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Моля отново - светнете ме за калая !

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Какво искаш да знаеш за калая? Защо ще свири по-добре с калайдисани писти?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Да.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Сметнах и аз вчера с калкулатора и ми даде USD71+48 за DHL до BG. Това за 30бр.
    Ходенето по митници според мен директно трябва да се приеме за причина платките да се правят нейде из Родината. Никой не е длъжен за групата да ходи по митници, накрая за някоя и друга стотинка или левче по-евтина платка. Просто моето мнение. Готов съм и на по-висока цена, стига разправията да е по-малка.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Страница 4 от 30 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 29 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени